Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

FilmFan odpad!

1. hvězda šla pryč za ten, pro mě, neskutečně otravnej a zbytečnej začátek. 2. a 3. hvězdy šly pryč za totální nelogičnost všech věcí co se ve filmu staly. Ať už beru věci technické ( černocha střelí do ruky a tak musí tvrďácky střílet pouze jednou, po chvíli však svojí prodělavělou rukou zvesela mlátí hasičákem do Michelle Rodriguez ) a nebo věci příběhové ( jako jakto, že sakra žije ten blonďatej týpek a proč je najednou hodnej nebo co vlastně je ). 4. hvězda šla pryč kvůli tomu, že mýho oblíbenýho záporáka ( týpek s kladivem ) sejmuli nějakejma uprděnejma pistokama asi za půl minuty. No a pátá a poslední šla pryč kvůli trikům, který se mi prostě nelíbili. Možná to bylo trochu ovlivněný celkovým dojmem z filmu, ale fakt mi přišli špatný. ()

ajaxx

Po dvouleté pauze a znovushlédnutí tohoto filmu, který má být filmovou adapatcí mé nejoblíbenější hororové hry jsem nakonec musel jednu hvězdu přidat. Proč? Jednoduše proto, protože jsem již překonal svá očekávání co se týká filmového nářezu a byl jsem schopen vnímat dílo mnohem podrobněji. To, že se již scénáře nedrží linie hry už víme dávno. Jede si svou vlastní cestou, ale i tak je scénář originální, má jistý nádech dalekosáhlé konspirativní historky, která se dá v reálu dobře přepočítat na styl "vymáčkneme z diváků ještě nějaký ty prachy dokud je to táhne". Ale co jsem ocenil napodruhé asi nejvíce je to, že se zde objevují monstra, která ve hře byla a v předchozích dílech filmu chyběli, dále důležité charaktery (mezi nejdůležitější řadím Leona S. Kennedyho, kterého nepochopitelně až dosud filmaři ignorovali) a to vše ve velice slušivé podobě, která kvalitou náleží herní legendě jako je Resident Evil. Budiž tedy, přidám hvězdu a zastavím se na těch 4, jelikož více už bohužel film nezaslouží a to především kvůli vykrádání témat z jiných, již legendárních snímků. ()

Giordi

Velký zklamání. Díl od dílu kvalita klesá dolů a zprznění mnou velmi oblíbené herní předlohy nemůžu autorům prominout. Tohle nemá žádnej poutavej děj, je to jen o tupým střílení z nekonečných zásobníků. Atmosféra žádná a bitva se zombíky v uniformách je plivnutí do obličeje fanouškům série. Osobně bych byl pro reboot série, kdy by se daleko víc kladl důraz na atmosféru, všudypřítomný strach, zranitelnost hrdinů atd. 20% ()

Mikovec

Podle mého asi nejsilnější díl, vyloženě mě tam nic nesr.... jako v předchozích dílech, běhající zombies byla příjemná změna, jelikož otravné pomalé mrtvoly vás asi těžko kousnou, pokud vás nezaženou do slepé uličky. Nákaza se ve hrách Resident Evil v Raccoon city rozšířila hlavně pomocí krys, které cestovali podzemní kanalizací, virus se také dostal až do pitné vody, díky tomu se nakazilo celé město takto rychlým způsobem, nikoliv prostým kousnutím, tak jak je to prezentované ve filmu. Postavy byli vybrané na jedničku ( Leon spíše na dvojku), souboje i animace byli kvalitní, příběhová linie ubýhala vcelku plynule, i když, sem tam byli slabší okamžiky. Celkově bych film ohodnotil jako dobré Bečko mezi 3-4 hvězdami, ale jelikož mne potěšilo, že se ve filmu sešlo tolik postav z předchozích dílů, tak přihlédnu spíše ke 4. Bylo zvykem, že každý Resident Evil, počínaje druhým dílem je stále horší a horší. Zde už zase svitla jiskřička naděje. Doufám, že poslední díl bude dosahovat alespoň kvality tohoto. ()

Strid odpad!

V porovnání s jedničkou je tohle absolutní děs a to děs nemyslím jako že je to absolutně děsivý ale že je to absolutní sračka ()

jenspifa

A o tomhle ani nemluvit. Takova slatanina? Pomichat vsechny herni dily dohromady? Co to je? Doufejme ze dalsi dil bude jeste horsi... 20% ()

Fury2014

Určite najslabšia čast zo série, ale dúfam, že to je len taký most medzi parádnym Afterlife a Final Chapter na ktorú sa neviem dočkat. Hviezdy 3 sú iba za návrat Michelle Rodriguez,pre ruské zombie a zapojenie jedných z najviac ikonických postáv z hernej série: Leona Kennedyho a Ady Wong. ()

mmajjkii

Místy je to slušné a místo je to pěkná hovadina, a těch druhých míst je vííce, grafika je nějaká divní. Taky je to pořád dokola, Milla se probudí bůh ví kde nahá a už je řeže, začíná z toho být takový nekonečný příběh, snad se tedy v 2017 konečně dočkáme, držme si palce. 2*, IMDb 3/10. ()

leonskennedy

Jelikož jsem fanda jak hry tak i filmú RE ,tak nemůžu jít níž.Super je že se objevili další postavy ze hry Leon, Ada Wong a Barry Burton a i podoba docela sedí!Jen nevím proč má Jill a vlastně i Alice ten latexovej obleček?!Jinak akce spousta některý scény vynikající. ()

Smashed

Film se nám začíná přelévat do sci-fi, což je žánr, který popravdě nemám moc ráda, ale ta myšlenka mě naštěstí napadla až ke konci, tak to nebylo tak hrozný. Jinak počáteční akce, kdy Milla řetězem rozmr*ává hlavy zombíkům je božská. ()

GuruVlk

Neee, to byla takova sr.... kdo jim na to dava prachy, dyt to bylo tak blby, ze se nad tim museli zamyslet i ty zombici ve filmu ()

lepinla792

Zacatek me hodne navnadil, ale pak to bylo spis zklamani. Akce tam bylo dost, ale bohuzel bylo pouzito moc veci, efektu a udalosti z predchozich dilu. A na rozdil od nich, tady prakticky neexistoval dej. Bylo to jen o jednom cili. Z mista, ktery neni nic, dostat se nikam a jedno s kym. ()

Doffy

Už je to celkem ohraná písnička co jede pořád podle stejné šablony. Pětka nepřináší nic nového, a ani neustálá non-stop akce to nevylepší. ()

fricek12

Nestačí, že už to všechno nemá hlavu ani patu, řada nesmyslných zvratů, kde se vždy nečekaně vynoří zombík s kalašnikovem, ale korunu tomu nasadí červená karkůlka v šatech z kanafasu a vojenských botách, která to všechno ze shora řídí. A vy mi tvrdíte, že scénárista je normální? Než tenhle díl, tak raději dvě hodiny B.K. - bez kyslíku. ()

Mistr119

Když musíte zůstat doma, protože kvůli aktuální situace koronaviru člověk nemůže do školy a částečně ani pracovat, co je lepší než si pustit film o šířící se apokalypse?? :D Nicméně přidanou hodnotu ve filmu vidím především ve vztahu Alice ke své dceři. Cítit něco? Necítít něco? Chovat se k ní jako k živému stvoření nebo biologickému pokusu s nahranou a falešnou pamětí?? Kde je hranice lidskosti? Proč nás smrt bývalé kamarádky tolik nemrzí? Až na tyhle otázky je to odpočinková akčňovka... :) ()

Xmarc

Průměrný akčňák, slabší kousek z Resident Evil série, na který se dá ale ještě pořád dívat, slabší 3*. ()

Tom10000

Již páté pokračování filmu. Je vidět, že se stále zlepšuje. Alice (Milla Jovovich) je tentokrát zajata společností Umbrella a snaží se uniknout z velkého hlavního komplexu této společnosti. 3/4 filmu je o tom, jak se snaží skupinka pod vedením bývalého doktora, najednou spojencem, zachránit Alici a sama ona se s nima ve složitém komplexu snaží spojit. Ten se skládá z testovacích místností části hlavních měst Německa, Ruska a dalších. Nachází se na Kamčatce v bývalé SSSR, (sami sověti tento komplex postavili a Umbrella po pádu Sovětského svazu si ho převzala) což není moc příhodná oblast pro únik. Na závěr filmu téměř všichni zemřou, Alice je vážně zraněná, ale jako zázrakem se postaví na nohy. Závěrečný záběr je z úplně poslední budovy, která je pod kontrolou pár desítek přeživších. Alice dostane od doktora T-virus, díky němu dostává zpátky schopnosti a sílu, jelikož nám v minulých dílech bylo poukázáno na její imunitu vůči němu. (Konec příběhu). PS: Pokud se poslední díl ještě o trochu zlepší, dostane 5 hvězd. Tento díl má zatím 4 a půl hvězdy. ()

Damnsinead

Prostě videohra. Milla zmydlí pár zombíků a hurá do dalšího levelu. Na příběh se rezignovalo už v minulém filmu. Naštěstí to relativně rychle odsýpá a netrvá moc dlouho. ()

Dosty85

Veliké zklamání. Nesmrtelné postavy střílející z bezedných zbraní do náhodných zombie. Asi víc k tomu nelze napsat. :( ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy