Reklama

Reklama

Útok na věžák

  • Velká Británie Attack the Block (více)
Trailer 1

VOD (1)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (502)

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Takový District 9 v britském podání, kde hlavními hrdinové jsou děti z gheta, jenž nečeká žádná budoucnost. Oproti jiným režijním debutům, kde se snaží zaujmout Hollywood a otevřít si bránu do filmových studií, si tento film na nic nehraje. Sci-fi s humorným nádechem a neokoukanými herci jsou skvělým filmem na sobotní večer. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

I když mě voprsklí, britský teenageři serou, tak tenhle film mě bavil. Má to tempo, dobrou hudbu a občas i vtip. Hlavní hrdina je sice dřevák, ale moc to nevadí, i když ty jeho hlášky nefungujou. Potěšilo mě občasný gore, ale kecy typu "vláda sem poslala ufony, aby vyvraždili černochy" pronášený s vážnym ksichtem byly fakt trapný. Každopádně pobavilo a doporučuju. ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem s tímhle béčkem "bojoval". Ve filmu nebyl žádný klaďas - banda dětských chuligánů, co přepadá kolemjdoucí, pár vyhulenců, černá tlama co pěstuje trávu, nebo tlupa vesmírných "goril" se svítícími zuby ve stylu Trona, které překladatel označil jako "šediváky", což mi pilo celou dobu krev; a navíc ta příšerná uhekaná hudba! Nemůže se mi líbit film, když mi je mi putna, že vesmírné monstrum někoho zabije nebo že nevidím nějaký posun v ději. Až když se přepadená sestřička spráhla s partou, tak cca od půlky to bylo koukatelné - zdrhání před monstry v baráku. # Za zmínku ještě stojí jedna lekačka a hláška: "Je to černý. Černý jako noc. Je to černější než bratranec Femi." # příběh 5 | hudba 4 | humor 1 | akce 6 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4 ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Ten začátek byl tak nahláškovanej, až sem si myslel, že dám plnej počet. No pak už to šlo od desíti k pěti.. scénář nám nějak zvážnil a lovení monster mi nějak nešlo k srsti. Ačkoliv Frostova poznámka; ,,třeba dělali v zoo mejdan a opice ošukala rybu, smrdí to jakoby se hovno posralo” mě nenechala chladným. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Sympatická žánrovka s několika velmi vtipnými momenty a přesvědčivým sociálním přesahem. Samozřejmě, festivalové publikum znuděné artovkami se bude domnívat, že jde o nějaký významnější počin v rámci hororových sci-fi komedií... takhle to ale chodí každý rok a je to jen klasický festivalový hype okolo oddychovek a od lidí, co přes rok buď málo čučí na popcornovky, nebo ve Varech přes den příliš pijí a spokojí se s jakoukoliv troškou zábavy. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (11)

  • Wyndham Block, ve kterém se příběh odehrával, byl pojmenován podle spisovatele Johna Wyndhama, autora několika sci-fi románů pojednávajících o mimozemské invazi. (Martrix)

Související novinky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)

Reklama

Reklama