Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

„Důležité není, kdo žije v Bílém domě, podstatou moci je, kdo Bílý dům vlastní. My jsme vždycky byli uvnitř. Uvězněni. Uvnitř bubliny. Ale musíme jít dál. Já budu operovat zvenčí v soukromém sektoru a ty budeš pracovat tady. Můžeme tenhle dům vlastnit společně. Rozumíš mi? Naplánoval jsem to. Chtěl jsem, abys byla prezidentkou – udělal jsem tě prezidentkou,“ říká Frank Underwood své ženě, která nastoupila na jeho místo a složila prezidentskou přísahu. Ale je si jistý tím, co ho s Claire čeká? Každopádně diváci tohoto seriálu si mohou být jisti, že v další řadě se s Frankem Underwoodem už nepotkají. Producent s jeho představitelem Kevinem Spaceym po obvinění v rámci aféry Me too ukončil smlouvu. (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po závěrečné epizodě páté sezóny jsem měl smíšené pocity. Některé scény mě nadchly (mrazivý závěr s Claire, prezentace Frankovy vize), ale viděl jsem i mnoho překombinovaných záležitostí a v podstatě šlo asi o to, aby byl Kevin Spacey dostatečně upozaděn, když je to takový hrozný, neusvědčený zločinec a aby se tak usnadnilo jeho odejití ze seriálu. ()

drkaldj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela zklamání. Všichni proti všem a při tom se všema. Absolutně nechápu nikoho v tom co dělá. Doug je sice loajální ale nějak nevěřím že by si toto nechal líbit. Leann je mi líto, tu jsem měl docela rád. Frank a Claire se chovají jako by spolu soupeřili. Nějak nechápu logiku tohoto (a celkově posledních tří) dílu. Je to poprvé co musím bohužel udělit nějakému dílu v tomto seriálu jen tři hvězdy. ()

Reklama

Forman21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aha. Takže Frank na sebe velmi komplikovanou cestou všechno práskne, dobrovolně rezignuje a doufá v milost od Claire, a to všechno proto, aby konečně získal tu "skutečnou" moc?? Tady to scénáristé ve snaze za každou cenu překvapit diváka ostudně překombinovali a spláchli tím do té chvíle skvělý seriál do kanálu. A nesmyslné postrčení ministryně ze schodů (s velmi nejistým a dosud neodhaleným výsledkem) tomu celému zpětně dává šaškovskou korunu. Škoda. ()

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

”Gore Vidal once wrote that power is an end to itself, and the instinctive urge to prevail the most important single human trait. I've always told myself that everything I did was for her. But maybe it wasn't. Maybe I love power more.” Áno je to fikcia, áno je to už menej uveriteľná fikcia ako predtým, ale čert to ber. Na posledné diely piatého ročníka House of Cards sa konečne po vlažnom úvode pozeralo tak dobre ako na predchádzajúce série. Je pravda, že tvorcovia viac riskujú a vzdiaľujú sa realite čím ďalej tým viac, ale po toľkých epizódach je to zrejme jediný spôsob ako pridať seriálu šťavu, ktorú začínal postupne strácať. ()

strom-z 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TRAGÉDIE. Je mi líto, ale Forman21 to sepsal tak dobře, že kopíruju: "Aha. Takže Frank na sebe velmi komplikovanou cestou všechno práskne, dobrovolně rezignuje a doufá v milost od Claire, a to všechno proto, aby konečně získal tu "skutečnou" moc?? Tady to scénáristé ve snaze za každou cenu překvapit diváka ostudně překombinovali a spláchli tím do té chvíle skvělý seriál do kanálu. A nesmyslné postrčení ministryně ze schodů (s velmi nejistým a dosud neodhaleným výsledkem) tomu celému zpětně dává šaškovskou korunu." Ach bože. Pátá série mi dlouho přišla dost slušná, ale ve 2 posledních dílech se ten domeček z karet dokonale sesypal. Fantasmagorie na entou, strčení ministryně ze schodů absolutně nedávalo smysl a tím to jen začalo, z Claire se stalo už jen absolutní monstrum, kterýmu ale bohužel už člověk absolutně nevěří, protože to prostě psychologicky absolutně nedává smysl. Zabije svýho milence, zbaví se svýho manžela... a to všechno PROČ? Ještě tou poslední banálně feministickou větou se proměnila v dokonale sebeparodickýho robota sebe samý. Mimo jiné jsem čim dál hůř snášel teatrální Dougův pološepot a Frankovy strašně na-efekt projevy, který při bližšim ohledání haprujou podobně jako nesmyslnej projekt "America Works".... aneb House of Cards se tváří chvílema strašně vybroušeně, ale občas je to jen děsně pitomý. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama