Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Diskuze

Ivo

Když už saháš k oblíbenému zoufalému faulu v podobě použití civilního jména v internetové diskuzi (och, jaký jsi drsňák), aspoň ho napiš správně, prosím.

Ivo (hodnocení, recenze)

Ehm ... tedy .... z tohoto hlediska budou teď mé všechny předchozí poznámky nutně brány jako zamilované lichotky plné bezmezného obdivu :DDDDD

verbal

verbal (hodnocení, recenze)

KevSpa

Jestli ty nebudeš spíše jedním z těch oslizlých zbytečně heterosexuálních babochlapů, co xichtem plaší ptáky a o které by ani zoofil neopřel jateční pistoli, Kačenko. Ups, asi jsem se právě přiznal k latentní homosexualitě, když nesnáším patologicky přechytřelé zamindrákované piče s přebujelým virtuálním egem, viď? ;)

na příspěvěk reagoval NightPorter

Ouwen

Tak zase ono je slušné někomu odpovědět když už tedy něco vyplodil, ale zase jen do jisté míry :) Začínám rozumět tomu, že když jednou Verbal použil v jiné souvislosti termín "myslomrd", dal hned do závorky spontánní poznámku ("zdravím Kateřinu Grossmanovou) :D :D

Ivo

"na které není nikdo zvědavý"

asi tě to zajímá, když na to odpovídáš :D

KevSpa

Strašně zaobírám ?? :)) já jsem ji zmínil ve 3 slovech a tečka, ale ty tady stále na to téma rozvíjiš nekonečné poučné eseje a kecy, na které není nikdo zvědavý a dokonce už přidáváš i hluboké psychoanalytické úvahy, které jsou v tvém případě zjevně spíše pohledem do zrcadla. Takže navrhuju, aby sis odlatentnila vlastní sexualitu a - shut up, ok ?

Ivo

Ty budeš jeden z těch bílých šovinistických heteráků a slušných Čechů, co si není jistý svým mužstvím a při každé podobné scéně panikaří, aby se v něm neprojevila latentní homosexualita. Jinak si neumím vysvětlit, proč se tak strašně zaobíráš jednou zhruba minutovovou scénou (z deseti zhruba hodinových dílů). Navíc ani nechápeš, proč ta scéna byla důležitá v rámci vykreslení Frankova charakteru.

Ouwen

Líbací scéna na schodišti se mi tedy moc nelibila, to je vše :)  Jiní byli třeba nadšeni ... Jinak tahle série je hodně povedená, má atmosféru a temný spád  ... (což se nedalo říct např. o třetí , kdy prvních 5 dílů podrobně pojednávalo o detailech Dougovy rekonvalescence :)

Ivo

já viděl zatim jen první díl pátý série, tak nevim jak to tam je podaný. uvidim

Ouwen

Kdyby se to neřešilo znatelně, tak asi na to neopoukazuju, že ? ;)  Můj dojem byl že už to možná bylo zbytečné ještě tohle tam "módně" zařazovat ;)

Ivo

když se v seriálu řeší celkem často a ještě znatelně, že frank je skutečně gay, tak to vážně není detail, ale součást jeho šílenýho charakteru. Bude chyba v tobě, né v seriálu.

Ouwen

Nevím jestli v tvých krajích je označení "omezená kreatura" nebo  "zaujatý homofob co není schopen pobrat o čem seriál je"  atd. vyjádřením nějaké slušnosti ? :) Tady moc ne ...  Aneb jak se do Bílého Domu volá ... ;)

Ivo

slušně ti vysvětlila charakter franka, proč jseš k ní tak hnusnej?

KevSpa

Milá moudrá a pozorná heterosexuální ženo, zkus ve své bezbřehé moudrosti, přesnosti a pozornosti připustit, že jedna a tatáž věc může přinést různé subjektivní dojmy různým lidem. A že tvé vlastní subjektivní dojmy z něčeho nejsou nic víc než tvé vlastní subjektivní dojmy, takže zkus je hloupě nepovyšovat za jedinou konečnou pravdu všehomíra a povinnou normu a referenci pro všechny, kdo chtějí "správně" něco pochopit a nechtějí být omezení a zatracení ;) Protože právě to je omezenost nejnižšího stupně ;) Kolik lidí, tolik různých (subjektivních) dojmů. Toť vše ...

Ivo

To byla samozřejmě reakce na tvé další "hodnocení" postav, opět to jen ukazuje zásadní nepozornost při sledování vývoje a chování ústřední dvojice. Jinak tou poznámkou "svůj k svému" už jsi klesl na úplné dno. Ale zklamu tě, jsem heterosexuální žena, která jen nesnáší omezené kreatury.

na příspěvěk reagoval Ivo, verbal

KevSpa

Nevěděl jsem že seriál je především o gayích a bisexualitě :) Pro tebe asi jediné nosné a pořádné téma seriálu ? Že by svůj k svému ? ;)

Ivo

Jaký sexuální detaily? To snad jsou celkem nezapomenutelné scény typu trojka s bodyguardem či v jiné sérii, kde se řešil jeho dávný vztah s mužem, který se v téhle sérii mimochodem opět nadhodil. Jsi zaujatý homofób, co ani není schopen pořádně pobrat, o čem seriál vlastně je.

Ivo (hodnocení, recenze)

Ale vypadá že je zaděláno na dalších 10 nekonečných sérií ?

fallanga

fallanga (hodnocení, recenze)

Ivo

Viděl jsi Darabontovu Mlhu? Tam najdeš odpornější kreaturu. Teda, neviděl jsem ještě nejnovější sérii, takže nevím, jak moc se Claire vybarvila, ale zatím mi nepřišla nijak moc odporná.

Ivo

Ale o tom to je. Oba to jsou úplný zmrdi, jde jim jen o to jedno. Ten seriál to umí podat tak, aby ses rozmýšlel nad tim, jestli jim fandit nebo ne. Já měl problém Frankovi po první řadě fandit, ale přistoupil jsem na jeho hru. Faktem je, že za to může Spacey, kterej je úplná extra třída, má monumentální charisma a je to pro mě velkej člověk. Claire na rozdíl od něho dokáže s někym soucítit, pokud opravdu chce, takže pro mě Frank představuje větší mrchu. Každopádně, oba jsou fakt svině.

KevSpa

Asi nejsem tak pečlivě pozorný co se týče sexuálních detailů jako jiní zájemci ;) Dokoukal jsem, je fajn že se to opět vrátilo na původní úroveň (po slabé 3. řadě). Ale nemůžu si pomoct - nevzpomínám si že bych v jakémkoliv jiném filmu či seriálu vnímal odpornější a odpudivější kreaturu než Claire Underwood. Frank je proti ní ještě frajer :) Tahle stvůra nemá obdoby. Samozřejmě jen můj dojem ..

na příspěvěk reagoval Ouwen, fallanga, KevSpa

Ivo

Fuj si tu leda tak ty. Navíc jsi očividně nedával pozor už od začátku seriálu. Fakt, že je bisexuál, se tam v podstatě řešil od začátku.

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Ivo

On je bi a byl jím vždycky. Už na akademii se zamiloval do svýho spolužáka (1. řada, osmý díl) no a pak samozřejmě ve druhé řadě Threechum.

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

S.molonova

Politiku vůbec nesleduji, nezajímá mě a nebaví. Ale tenhle klenot jsem si nemohl nechat ujít, jde tam hlavně o vývoj postav, intriky a zvraty. Tedy motivy a principy na kterých stojí většina kvalitních seriálů, tady je prostě jen místo sci-fi, akční,detektivní nebo romantické zápletky ta politická a šlape to skvěle...

S.molonova

S.molonova (hodnocení, recenze)

Mam averziu voci politike..a vaham ci mam zacat pozerat tento serial.....na druhej strane ma to laka kvoli vysokemu hodnoteniu..a Spaceymu...nemohli by ste mi priblizit tento serial..?ci sa oplati do toho ist...

na příspěvěk reagoval janejo, Eržik

Kallic

Kallic (hodnocení, recenze)

Proč si od třetí lajny stříká Doug chlast injekční stříkačkou do ksichtu?

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem