Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

pichta

Človek by ani nepovedal ako to vyzerá v boji. Režisér to pekne zvládol, herci boli dobrí, žiadne debilné americké zvraty, guľky reálne zabíjali, neboli tak chujove americké scény. Najzaujímavejšie na tom bolo, že to bolo True story. Psychyka u tých vojakov bola riadne vysoko vybičovaná, podali nadľudský výkon, čo bežný smrtelník bez výcviku neprežije. Výcvyk je hlavne o hlave, aj keď telo vládze, nemusí ho zvládnuť hlava, ako bolo ukázané na začiatku. Ťažko na cvičisku a ťažko, ba ťažšie na bojisku. Po dlhom čase dobre zvládnutý film. ()

KuceraJohny

Už jsem pár válečných filmů viděl, ale převážná většina z nich byla za druhé světové války. Proto jsem rád že se natáčí kvalitní filmy odehrávající se za války proti talibánu která není tak časově vzdálená. Film hezky ukazuje život vojáků a pak dost drsný boj o přežití. S jednotkou red wings se lehce zžijete takže jejich smrt ve vás vyvolá emoce. Na konci filmu je vidět že všude na světě jsou jak zlý tak i dobří lidé. Což se mi na filmu líbilo asi nejvíc. ()

Sidenius

Mistrovsky natoceno, tohle by mel videt kazdy ,,vitac” islam je zlo. Skutecna udalost. Až mrazí. Skuteční HERO (jako závěrečný song) ()

Gemeroid

Další díl Darwinových cen velmi překvapil. Členové amerických zvláštních jednotek Naiv SEAL jdou postřílet škaredé arabáše, ale nemají na to povolení, koule, odvahu a tak se nechají odhalit dědkem s dvěma dětma, co jsou na houbách. A zatímco přemýšlejí zda je nechat jít s prostřelenou, nebo neprostřelenou hlavou, unikne jim možnost, že by si je vzali s sebou aspoň do té doby, než přijede taxík. A tak je pošlou do tábora talibánu a doufají, že je neprásknou. Ale oni je prásknou. Tak naši hrdinové vylezou na kopec, bohužel na špatný, signál na telefonu nemají a když jo, tak všichni spí. A tak se přeci jen arabáši střílí a při tom se chytají kulky do končetin a hlav, padá se při tom ze skal, ale na to jsou členové velmi zvláštních jednotek trénovaní, takže vydrží docela dlouho, než zemřou se svými bratry a sestrami. Čím víc ke konci to jde, tím horší film to je. Nakonec jsem musel chodit plakat na balkon s výmluvou že chodím kouřit, protože mě to vážně dojalo. Pěkná příroda, to je fakt. Dvě hvězdy. ()

asdfasdf

Velice dobrý film, který jsem si hodně užil. Krásně tam byla prokreslená celá ta situace, postavy atd. Výborný scénář, kamera a dobře zahrané. Jenom ten začátek mně přišel takový divný, na mě to působilo jako špatné uvedení do děje, první chvilku jsem vůbec nevěděl o co se jedná. ()

Sa.sa

Agitační agitka jak vyšitá... "vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení?" --- úsměvné, když si člověk uvědomí to odstřelování civilistů drony, nálety a raketami ve snaze zneškodnit "zájmovou" osobu... Je to jen pohádka pro naivní pitomce co mávají u cest na projíždějící kolony a myslí si že emerické hovno nesmrdí.. :P ()

Kivis

Skvěle natočená akce, sympatický pomníček pro padlé vojáky, ale víc víceméně nic. Člověk se těžko ubrání srovnání s Černým jestřábem, protože výchozí situace je prakticky jak přes kopírák. Jenže z Černého jestřába mám mlhavé vzpomínky (snad ne zkreslené), že se vojákům na paty nalepilo té smůly opravdu docela dost, zatímco tady jsou příčinou veškerého dění lidské chyby. Zajímalo by mě, nakolik udělali z vojáků trubky autoři filmu a nakolik je to realita. Ale když byl u natáčení filmu přítomný i autor předlohy, tak se skoro obávám, že to bude spíš to druhé. Jaktože ani jeden ze čtyř příslušníků elitní jednotky neumí ani základní konverzační fráze v jazyce země, v níž operuje? Jaktože v té obrovské krosně nemají i helmu pro případ, že se dostanou do kontaktu a budou mít čas se na něj připravit (což se tady skutečně stalo)? To si pak člověk jen nevěřícně plácá na čelo, místo aby mu hrdinové přirostli k srdci a on dýchal a zatajoval dech společně s nimi. ()

draxxi

Valka je VUL. To vime vsichni..., a tahle operace je vazne kruta... Vyborne obsazeno i natoceno.... Uz jen sestup z hory stal vazne za to... Drsne, krute a jestli je to opravdu podle skutecnosti, tak vazne mrazive... Tady ale bude realita hodne pritazena za vlasy... Presto tohle nechce nikdo zazit... 4/3/2020 82% ()

Mastik222

Filmy s vojenskou tématikou mám rád a musím říct, že v podání Wahlberga a ostatních herců bylo na co se koukat, za mě 4* . ()

matous20063

Wow. Film ve mě zanechal hodně emocí. Film podobného žánru jsem ještě neviděl. A ještě tomu přidává to že film je natočený podle skutečných událostí. Film začíná pozvolně. A následná akce a celá zápletka filmu uteče celkem rychle. Pak film skončí a film nám zrekapituluje osudy postav. Takový klasický akční film pokud nevíte co zhlédnout. 75% ()

Bogrant

Jadro filmu sa skladá zo vzrušujúcej prestrelky, kde neviete kam sa skôr pozrieť a cítite tu bolesť rovnako s nimi, ale ten zvyšok je ako prázdna duša. Až na ten emocionálny záver, inak ale hlbší odkaz táto záležitosť u mňa nevyvolala. ()

tomas_skala

Za velké plus tohoto filmu beru realističnost přestřelek, tj. žádné plýtvání náboji, co rána, většinou zásah atd.. Další plus je tempo, žádné "okecávání", nýbrž prostudování bojového plánu, telefonát přítelkyním a hned výsadek do hor. Skok ze skály a několik střelných zranění jsou naopak výmysly, za které nějaký ten bod strhnu. Celkově hodnotím 8/10. ()

Bragi66

Nejdřív dost dlouho nuda a pak pár hysterických stříleček na jednom kamenitém svahu s Talibanci. Pak agitka na to, že jsou i hodní muslimové, kteří mají soucit a zachrání nevěřícího psa - amerikánského vojáka. Následně na to amerikáňci vykropí celou vesnici, ale trefí samozřejmě jen ty zlé. Na konec si ještě můžeme vychutnat heroizaci zúčastněných amerických vojáků. ()

Wineology_

Brutální akčňárna, kde si uvědomíte jak tvrdě můžete pohořet pokud všechno neklape jak seštelované hodinky. Stačilo pár primitivů s kozama a špatný signál a průšvih byl na světě. Někdy až neuvěřitelná strhující zábava, u které jsem nervy klepal nohou, je podložena skvělou kamerou a na míru vyladěným soundtrackem. Začátek příjemný náhled do toho, jak pracují profesionálové v terénu, a konec dojemný až k slzám. Užité. ()

FauSSt

Ako paródia s kopou akcie dobré…ešte k tomu aj pár sci-fi prvkov….ale Kozojebi im to opäť raz ukázali😂🙈…za mňa John Rambo je len jeden🙏🏻 ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014