Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

orgia

Docela dobra akcni komedie. Jo a libi se mi, ze v afghanskych horach zacali s tak rozsahlou vysadbou lesu. Ale to zavlazovani musi byt sakra narocne. :) ()

petikacka

Po dlouhé době zase válečný film, který mě naprosto dostal...Někomu to může připadat přehnané ne-li nemožné...Já si ovšem myslím, že americká námořní pěchota je po britských SAS nejlepší na světě...Určitě se tam nedostane kdejakej jouda a ti co to dají se stávají doslova pokrevními bratry...Takže děj mi jednak nepříjde přehnaný a druhak, že pro bratra ve zbrani uděláš vše...A ty scény, kdy padají z té hory jsou natočeny tak věrohodně, že se nechce až věřit, že to není skutečné...Navíc motto Navy SEALs : Semper Fidelis je mi velice blízké a vyjadřuje i můj postoj k životu, rodině a přátelům...Takže za mě jednoznačně 100% ()

twiks

Když se přenesu přes tu nereálnost , jako například rozstřílené tělo jako řešeto nebo pád z víc jak 300 metrové skály bez roztříštěných kostí, tak to bylo dílko plné napětí, kdo přežije obléhání fousatých ozbrojenců a kdo hold bude nekompromisně střelen do čela. Dávám **** za mojí slabost pro takové filmy. ()

WinstonS

Call of Duty: Black Ops 2 Afghanistan Red Wings aneb takhle spokojeně jsem u válečného akčního filmu nepředl od slavného BLACK HAWK DOWN. Vůbec mi nevadí, že celý film je silně hyperrealistický a příběhová linka plná těch největších klišé, jaká mohou zaznít. Bavila mě jak úvodní hodina, kdy se čekalo na samotnou akci, tak následný zručně natočený masakr, byť Bergovi ani setinu sekundy nevěřím, že by se to právě takhle mohlo odehrávat. Ale co, umělecká licence k filmu patří, stejně jako místy až nesnesitelná míra patosu (ostatně film částečně financovala i US Army a místy to opravdu vypadá jako náborové video za 40 mega dolarů). Jenže ve finále jsem se stejně přistihl, že se na film dívám takřka bez dechu a napjatě sleduju, co se stane v další chvíli. ()

Strike

Solidní vojenský film. Trochu by námětem (zpackaná operace) připomíná Black Hawk Down, i když ten je o několik tříd výš. Každopádně celkem syrové, zručně natočené, s velmi dobrými akčními scénami (i když se na ně musí počkat). Velkou poklonu kaskadérům, protože ti si opravdu při pádech asi užili. Co se týče herců tak Kitsch a Hirsch jsou castingový megafaily - těm se Navy Seals opravdu věřit nedaj. Naopak velký palec nahoru za Bena Fostera, který byl vynikající ( a měl opravdu drsnou smrt). Walhberg kvalitní asi jako vždy. Úvodní titulky jsou perfektní.7/10 ()

Ad4mson

Eee, tohle ne. Úvodní titulková montáž se záběry z vojenského drillu jakoby předznamenávala skvělý film, ale zvrhne se to v jednu přestřelku, která je sice kontaktní až běda (každej z vojínů schytá asi tři zásahy a samozřejmě pokračují dál) ale zároveň strašně nemastná, neslaná a monotonní. Dáno tím, že na sebe všichni střílejí ze vzdálenosti půl kilase. U závěrečných titulků už v hlavě slyšíte jen šumění.... Jo a Berg je úchylnej na pády z kopce (viz. Vítejte v džungli) a soundtrack je velmi nadprůměrnej. PS: Taneční scéna Alexandera Ludwiga s peckou od Jamiroquai je skvělá :) ()

Flopik

Dlho som sa nato tešil a oplatilo sa.Začiatok filmu ma celkom nudil ale zmenilo sa to vtedy keď sa na scéne objavili Talibanci a naša skupina sa ocitla proti veľkej presile.Vtedy to dostalo tú iskru a ja som sa nesmierne bavil.Streľba sa mi páčila , najviac asi to mierenie .Hl. hrdinov mi bolo ľúto.Neviem ako by som sa rozhodol v ich situácii.Koniec mne prišiel po skvelom strede strašne nudný.Ale 5* tomu dám 90%. ()

Brejlil

Pokud přijmu pravidla hry, tak docela dobré. Drsňáci ze zvláštních jednotek skutečně nejsou žádní sralbotkové a jejich fyzická likvidace je zatraceně těžký úkol, zvláště jste-li vybaveni jen AK-47 a RPG, váš výcvik není valný a jediná motivace jsou panny v ráji. Takže i přes některé těžko uvěřitelné scény, jako sjezd ze skály (a dvakrát během jednoho odpoledne) docela dobré. Ale Berg, ač zručný řemeslník, by měl přeci jen svěřit psaní scénářů někomu povolanějšímu. Chvíli trvá, než se film rozběhne. ()

Thomm

Při akčních scénách určitě zaplesá srdce každého Call of Duty pařana, jelikož přestřelky jsou hezky přehledný a parádní, jak za časů, kdy Bay ještě točil dobrý filmy. Co se týká věrnosti, tak nad pár momenty jsem se teda musel pozastavit, nicméně právě fakt, že film má reálný základ mu dodává hodně plusových bodů. ()

Gagner

Když pominu až velkou odolnost vojáků, který je však zakryta mnoha zraněními, je tento film jedním z nejlepších válečných přestřelek co znám! Jak syrově děsivé ! ()

kukentipla

O čem to je? Film zachycuje nelítostný střet 4 příslušníků Navy Seals s ležatou osmičkou afgánských záporáků. Samozřejmě dle skutečných událostí. CO já NATO? Petr Berg je schopný natočit adrenalinem přetékající dokument o zimním spánku medvědů. Není se tedy čemu divit, že v jeho rukou je příběh o partě vojáků, kteří mávnou rukou nad průstřelem prdele (pokud nemají ustřelenou půlku dlaně) a místo do hospody skáčou ze skály, extrémně intezivní zažitek. ()

BreHas26

Jeden z filmů, na který jsem dlouho čekal. Mezi válečné filmy přibyla další pecka. Chválím hlavně za výborně natočenou akci, ta neměla chybu a příběh je také výborný, smutný a doplněný skvělými dialogy. ()

Steel32

Jeden z mála filmů, kde mi trailer moc neřekl, ale film sám o sobě jsem hltala už od prvních vteřin až do úplnýho konce! Nemluvím ani tak o skvělém obsazení nebo jak skvěle je to vlastně natočený, ale o příběhu - ještě mimochodem podle skutečný události, kterej mě naprosto odrovnal! Možná, že to kolik toho snesli (třeba to padání z útesů a ještě ke všemu bez helmy, aha) je trošku přehnaný, zvlášť kolik kulek vlastně schytali (aspoň je schytali, asi bych se divila kdyby vyvázli bez jedinýho škrábance), ale kdoví co všechno jsou schopni zvládnout. Rozhodně poklona, stále nemůžu najít svůj dech. ()

Vendo86

filmy o americkych vojenskych hrdinoch ma nikdy nefascinovali, jedine plus si odomna zasluzi moj hrdina Mark Wahlberg, ktory mi uplne sedi do takychto a podobnych rolyi, nezazivne bojove sceny v lese, kde som uz len cakal na koniec prestrelky, samozrejme glorifikacia americkeho nacionalizmu a superhrdinstva...cele zle ()

Illy

Americká, přepálená a militantní agitka. Já se ale bavil a vypnul mozek. Sympatické xichty v hlavních rolích, dobře nasnímané.... pro romantický večer, třeba s fernetem, ideální film. Protože i muži mají své dny a nám, oproti ženám, nevadí že u toho trochu cáká krev. Naopak. ()

Mafyn

Trochu mám podezření, že si to Američani přikrášlili, jak to obvykle velmi rádi dělají... Některé scény byly opravdu jak od filmových kaskadérů nejtvrdšího ražení....Ty pády ze skal prostě dle skutečnosti nemohu vydýchat.... Jako film musím konstatovat, že dost drsný až šílený scény, které mě zmrazily... ()

majec4

Fu, co k tomu filmu napisat? Obycajne som velmi tvrdy na tieto americke propagantisticke sracky, ale toto sa dalo dopozerat. Aj ked to tvorcovia nemuseli az tak prehanat s tou vydrzou vojakov. Ale aspon som mal co komentovat pri filme (este ze to nepozerala aj kočka, lebo by mi zase vynadala, co tak komentujem). Pre mna podstatne zistenie je, ze to nie je ani zdaleka tak zle ako ACT of VALOR. ()

forkys

Když vidíte, že za celou událostí stojí vlastně reální lidé, kteří se už z dané operace nevrátili, tak film začnete vnímat uplně jinak, než kdyby šlo o pouhou fikci. ()

krypton22

Těžko říct, co bylo špatně. Scénář se poměrně přesně drží předlohy, která se pravděpodobně velmi blížila skutečnosti, takže jakékoli poznámky stran nepřemožitelných Navy SEALs jsou irelevantní. Casting je OK až na Wahlberga, který fakt hrát neumí (bez urážky). Výprava je fajn, 40M je vidět. Možná to chtélo trochu méně akce na úkor hlavního tématu knihy - přežití vojáka naučeného spoléhat se za všech okolností na tým v neznámém a nepřátelském prostředí bez jakéhokoli kontaktu. Možná. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014