Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Antaeus

Nakoľko som počas ubiehania titulkov dostal odpoveď na niekoľko svojich otázok, ostávajú mi iba dve. A síce: ako je možné, že Američania nevyhrávajú akúkoľvek vojnu behom týždňa? Štyria americkí borci v Afganistane totiž urobili väčší bordel ako kuna v kurníku. Poslať takýchto tvrďákov niekam zopár tisíc a nadvláda proste musí byť zaručená už len zo štatistického hľadiska (na jedného zabitého amíka pripadajú desiatky nepriateľov). A druhá: čím to tých borcov kŕmia, že prežijú postrelenie, výbuchy, skok (či skôr pád) zo skaly z výšky tak piateho poschodia? Jeden übersoldat tu prežil priestrel oboch rúk, nôh, trupu a postrelenie do hlavy. + už spomínané pády zo skaly. Ono "bejzd on trú story" tu vďaka odolnosti jú es maríns tak trošku pokrivkáva ako vojak so šrapnelom v stehne. No ale ak k tomu pridáme tak za vagón pátosu (s tým sa ale tak nejak dalo počítať), máme v konečnom dôsledku ďalšie slušné náborové motivačné video.. ()

bolan

Filmu se nedá upřít strhující napínavá podívaná, ale všechno to shazuje dolů naprosto pitomé finále, jak se malý afghánský chlapec zamiluje do amerického vojáka, to už je za čárou. Nic tomu nepřidávají ani dialogy, kde se během 5min. ozve asi 50x kurva a korunu tomu nasazuje přitomnost Dana Bilzeriana. Když tohle všechno spolknete, tak je to celkem dobrej válečnej film. ()

petikacka

Po dlouhé době zase válečný film, který mě naprosto dostal...Někomu to může připadat přehnané ne-li nemožné...Já si ovšem myslím, že americká námořní pěchota je po britských SAS nejlepší na světě...Určitě se tam nedostane kdejakej jouda a ti co to dají se stávají doslova pokrevními bratry...Takže děj mi jednak nepříjde přehnaný a druhak, že pro bratra ve zbrani uděláš vše...A ty scény, kdy padají z té hory jsou natočeny tak věrohodně, že se nechce až věřit, že to není skutečné...Navíc motto Navy SEALs : Semper Fidelis je mi velice blízké a vyjadřuje i můj postoj k životu, rodině a přátelům...Takže za mě jednoznačně 100% ()

M1k9

Divná hudba. Tvůrci měli problém nastolit tu správnou atmosféru. Začátek mi přišel nudný, nepodstatný a dlouhý. Film je pak dle mého názoru málo věryhodný. Herecké obsazení a hraní mi neseděly. Sebranka spíše do komedie než do válečné mise. Stopáž je dlouhá, ale dalo se to asi zmáčknout na polovinu. Kdyby protivníci dostali trochu IQ a lidskosti, a neposkakovali jako no name ovce, mohlo to nabídnout alespoň adrenalin. O to víc působí závěr jako utopie. O to méně působí pocty vojákům. 3.5/10 ()

TuT

slabší 4*, 75 %, slabší začátek, kolem poloviny to začne mít spád. | Jinak jsou to "borci" skočit ze skály. Ale podruhé si to už mohli odpustit. Protože se to tak pravděpodobně ve skutečnosti neodehrálo a ve filmu to působilo velice rušivě. ()

mladas16

Jeden z těch nadprůměrnějších akčních filmů z poslední doby. Nechci vyzdvihovat pouze výkon Wahlberga jako většina místních, ale hlavně nezapomenout na skvělého Bena Fostera ! Dále bych pochválil naprosto skvělé efekty a detaily, příběh sám o sobě taky zajímavý, ale to by se u filmů hodnotit ani nemělo.. ()

Druury

uživatel >verbal je naprostej dement, když napíše takovouhle sračku k takovému filmu. Měl by ses někdy podívat na autentický záběry z afghanistanu, to potom nějakej volnej pád ze srázu je jako úplný hovno. loosere! ()

honelnik

Peterovi Bergovi urcite podpisuje vyplatne pasky ministerstvo obrany USA. Za slzicky odpad, za rozlamanych kaskaderov 4*. Celkom by som ocenil keby hollywood zacal drzat tieto chujoviny pod 90 minut. Strata casu. ()

Chundys

Když pominu to, že hrdinové spadli dvakrát ze skály jak kráva a omlátili se o vše možné, tak to byl skvělý film! Rozhodně se na to kouknu někdy znova, protože alespoň bylo vynikající herecké obsazení.... ()

Tred2

Herci jsou "sympaťácí", bojové scény jsou velmi povedené. Kluci jsou trošku našláplí, ale to mi ani tak nevadí. US Army tu není ukázána v 100% zářivých barvách, to se mi taky líbí. To, že Amíka zachránil, ten kdo ho zachránil, příběhu dává trošku zajímavější smysl. Ale pořád je to prostě Amerika. Být Amík je super, stojí se za to prát a všichni nás musí mít rádi, protože jsme skvělí. Tyhle filmy by měli zásadně točit neameričani, aby k tomu byl trošku dodán nadhled a nějaká sebekritika. U těchto kousků se hodnocení liší podle toho, jak moc jste ochotni tolerovat fakt, že se jedná nějakým způsobem o oslavu USA. Já to sice moc nemusím, ale nemůžu přehlídnout fakt, že celá půlka filmu, která byla jedna velká akční scéna, mě prostě bavila. Řešit kolik je na tom pravdy nechci. Slabší 4. ()

Eragon93

Peter Berg se mi nezdá jako nějak mimořádný režisér. Nicméně protentokrát dostal do rukou velmi zajímavý námět - a to boj o holý život čtyř amerických vojáků kdesi v Afghánistánu. Coby laik si myslím, že látku zpracoval výborně. Se zájmem a napětím jsem sledoval 4 zarostlé členy SEALs po celé dvě hodiny. Operace Red wings, o které film pojednává, se skutečně stala a nutno říct, že se režisér povětšinou držel reality. ()

Marcin

Nemám slov...BOMBA!!!...Takto si predstavujem vojnový film zo všetkým, čo k nemu patrí..."Vidíš? Bůh na nás dohlíží."..."Jestli na nás takhle dohlíží, nechci ho vidět nasranýho." ()

warrenur

Znacna bachorka. Prvu cca pol-hodinku sa clovek pozera na to, ako sa z cloveka moze stat americky neznicitelny transformer. Sceny z Pakistanu su vsak celkom lubive na pohlad i posluch. Prva prestrelka vyborna. Do casu, ked zistite ze slusne doranany "zabjak" (rozumej..cca 3-5 strelnych ran, ulomky skal) dokaze bez ochrannej helmy padnut zulovym drsnym prudkym terenom, prezit to a byt schopny dalsieho snazenia. Naviac v pomere 4 zo 4och. Dalsia prestrelka v nevyhodnych poziciach a dalsie hrdinske hlasky a pokusy. O leteckych posilach pomlcim. Po zjave pakistanskeho samaritana, jeho neskorsom "nelogickom" rozhodnuti v dedine, som len pokrutil hlavou. Od otca viem, ze kedysi (a mozno i dnes) taketo filmy tocili rusi. Hollywood zrejme dostal za ulohu natocit najaku peknu vlastenecko-vojensku propagandu. Ale scenky prestreliek v lese na sluchadlach su prijemnym filmovym zazitkom . ()

heihatchi

No po asi 1500 hodinách strávených hraním Battlefieldu můžu fakt potvrdit, že americký voják toho vydrží opravdu hodně. Těžko říct jak to opravdu bylo, určitě ale byla píčovina nechat ty pasáčky jen tak bez okolků jít a mezitím se vydat špatným směrem zpátky domů. Nu což... Z filmařského hlediska to byla dobře odvedená práce. Akce to byla pěkná a přehledná a strašně mě potěšil ten závěr s přeletem, sic počítačových, ale i tak pěkných apačů společně s AC-130kou. No, asi jsem to těma čtyřma trochu přepálil, ale pro jednou to snad nevadí ;) ()

Gastovski

Kousíček od opadu to zachraňuje jen režie, zbytek je jedna velká demence a nechutná óda na 'nejlepší armádu na světě'. Jen nechápu, proč není film ožánrován také jako sci-fi. Ve filmu (a tedy podle skutečné události) američtí vojáci prochází tím nejtvrdším výcvikem na světě a v důsledku toho je nepřátelé trefují jen do končetin, kosti mají tak tvrdý, že skály rozmetaj a když umíraj, tak jedině heroicky, žádný jiný způsob neexistuje. Dokoukáno jen s obrovskou dávkou sebezapření, protože znám historii. A každý, kdo apoň trochu sleduje americké boje za svobodu a demokracii ví, že americký voják neudělá krok, dokud nemá za prdelí minimálně letku vrtulníku a dvě eskadry bombardérů. Na podobné filmy s lákadlem podle skutečné události už si dám velký pozor. ()

sebo9629

Vzhľadom na to že je to natočené podľa skutočnej udalosti tak to malo na mňa o niečo väčší dopad a preto dávam aj tú štvrtú hviezdu...Hodnotenie: 7.6/10 ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014