Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Gaaron

Lin si myslí, že když vytáhne z klobouku pár citací milované jedničky, tak mu odpustím i... letadlo. Žel, má pravdu, jsem měkkota. Takže mu ty silné 2* přiznám. ()

KajusaK

Opět zůstávám na pěti hvězdách. Dokonalý závěr, smutné ale i dojemně radostné. Dokonalé herecké složení jako vždy :) "Nemáš nějaký drobný?" ... "To je na nás" :D) ()

c.tucker

Na cool wow efektu tomu ubírá to, že oproti té pětce je to ještě více přepálené a už ne tolik šokující. Jsou tam stále motivační kecy, které jsou legendární. Dialogy mezi Dwaynem a Vinem jsou tak bizarní jako před tím, ale přišlo mi to ještě legračnější. Hláškovalo se celkem slušně. Fyzikální zákony se chvíli koukali stranou a někdy to velice bylo do očí na rozdíl od 5-ky. Bylo tam hodně ježdění a soubojů, ale byla tam jedna velice dlouhá absolutně neakční proluka, které nebyla přerušená ani krapítkem akce, což byla veliká škoda. Stejně se těším na další díl, co na plat, že bez Hana (ano, už jsme se dostali až za 3. díl Tokyo drift - snažili se snažili a nakonec to tak úplně špatně nevyznělo). ()

fars

Tak tady dostala fyzika tezce na prdel, ale v kine je seste FaF velmi zabavne. Fust neco vybuchuje, nekdo skace za jizdy z kapoty na kapotu, nebo si jen tak vyskoci z auta pres most... no proste nic jineho nez totalni vyplach, ale celkem dost povedeny a nalesteny. A Rock s Dieslem proste nejsou lidi, to jsou chodici roboti :-D ()

Jermann

Opět výborná akční jízda. Trošku mi tu chyběla exotika Ria a oželel bych pár obligátních sladkobolných momentů, ale jinak jsem naprosto spoko. Rychlá rota stále příkladně táhne za jeden provaz, Rodriguezce to sekne natolik, že jsem ochoten akceptovat i to trapné seriálové klišé kolem Letty, hlavní padouch je vcelku charismatický a řádně sexy (narozdíl od toho debila s mrkví v páté Pasti) .. a schválně, kdo je ještě větší korba než Dieslák s Kamenem dohromady? No jasně, Mazel :) ()

Bane_Boss

"Panbožko děkuji Ti, že jsme se tu sešli s přáteli. Panbožko, děkujeme ti za naše volby, protože nás dělají tím, kým jsme. Ať si navždy pamatujeme naše milované, které jsme ztratili. Děkujeme ti za našeho andílka - nového přírustku naší rodiny. Děkujeme ti, že jsi ukázal Letty cestu domů. Ale hlavně ti děkujeme za rychlý auta" Takže to byla krásná citace z filmu. Avšak já na rychlé auta seru, du kalit radši. Ne ale je třeba říct, že asi už nebudu líný a udělám si kurva už ten řidičák a to ze dvou důvodu. ZAPRVÉ proto, abych mohl říkat před jízdou do obchodu na chleba a máslo RIDE or DIE. A ZADRUHÉ si najdu děvče, co bude vlastnit tank a pak zreinscenuji scénu kde Dom(skákajíce z auta) chytne Letty(skákajíce z tanku) ve vzduchu, protože to je jak já rád říkám ze ŽIVOTA! ()

arnybossy

Ja tymto auto nahanackam az tak moc nefandim, ale ked natocia aj 20-tu cast, tak si pozriem aj tuto. No uz teraz sa tesim na sedmicku, kedze ulohu zaporaka si tentokrat zahra uplne iny borec damy a panove, Jason Statham. ()

WolfR

Asi jsem už lehce přejedený touhle sérií. Oproti pětce mi to připadá jako mírný krok zpět. Příběh ne že by tentokrát nedával smysl, on už tu ani není vůbec. Navíc míra přepálenosti už bohužel lehce překročila svůj limit, a to hlavně závěrečnou scénou, která sice byla bombová, ale přesto už lehce přes okraj. Jinak akce fungovala, hlášky staré dobré party taktéž, rvačky byly boží. Kupodivu i emoce nebyli nejhorší a samozřejmě nechyběly silné bouráky a celkově to byla stále skvělá zábava. Tentokrát však 3 hvězdy. Jsem zvědav jak se James Wan popere s dalším dílem. Reálně totiž hrozí, že už to spadne do nepříjemné rutiny. ()

Icefist

No já nevim, ale tohle lidem dneska stačí? Akce je našlápnutá, s tim se moc polemizovat nedá. Efekty taky můžu pochválit. Ovšem celé se to odehrává podle not, které napsali pejsek s kočičkou a já se nezřídka nestačil divit, co se to děje a hlavně JAK se to děje. Tolik WTF momentů (v nedobrém slova smyslu) v poslední době nepamatuju. Jeden z nich si nechám na závěr komentáře jako mou tradiční oblíbenou část (tentokrát v uvozovkách), pár dalších tu jen tak zpatra vyjmenuju- závod Letty s Domem kam? Na nějakou náhodnou čáru někde na silnici? 70ti tunovej tank, kterej se převrátí? Diesel chytající Rodriguez v letu a dopadající měkce do čelního skla? A hlavně perlička na závěr- vole kolik kilometrů má ta ranvej, že po ní takovou dobu jedou? Dvacet? Padesát? Sto? A ještě všechno skončí přesně na jejím konci, to jsem málem smíchy neudržel moč. 20 % Edit 2018: Stahuju o 20 procent a na jednu hvězdu. Uvažoval jsem i o odpadu. Oblíbená část- skokan všeho druhu, odkudkoli kamkoli: Dwayne Johnson a hlavně jeho monstrózní jump na formuli ()

mortak

Gina Carano - zamiloval jsem se na první pohled. Jinak, Diesel a Rodriguez by si zasloužili Oskara, protože zahrát tak pitomé dialogy (vše jsem zapomněla, ale vlastně je mi to fuk) a přesto do nich dodat emoce (ta scéna docela funguje), to zaslouží poklonu. ()

Mol

IF IVORY'S DEAD HE MADE A MISTAKE. IF YOU MAKE A MISTAKE, YOU PAY THE PRICE! THAT'S A GREAT EULOGY, SHAW. YOU GONNA GIVE THE SAME SPEECH FOR THE REST OF US WHEN WE GO OUT?! Už když jsem byl před 15 lety v kině, na prvním The Fast and the Furious, tak mi Brian, Dom a hlavně Letty ♥ přirostli k srdci. Přiznávám však, že asi prvních 15-20 minut jsem se do filmu dostával, protože jsem fanoušek starších filmů a v poslední době jsem se díval jen na ně. Proto je pro mě přechod na tenhle druh filmu složitější. Tady cokoliv, jakákoliv postava řekne musí být "cool", každý gesto musí bejt drsňácký a protože jsme korektní společnost, tak nesmí dnes ve filmu chybět, černoch, asiat, žena, etc.. Jasně, že bych mohl vyjmenovat asi trilion hloupostí a nereálností, které se zde nachází, ale tenhle film je postaven na efektu a musí se brát jako fikce. Pokud k tomuhle filmu někdo přistupuje jinak, tak bude vždycky zklamán a kdo tomu dává odpad, tak by se na tenhle druh filmu neměl v prvé řadě vůbec dívat a vyhledávat ho. Já taky už čekal, že na konci Rock skočí mezi kola dopravního letadla, zastaví ho a pak z nich vyleze s hláškou "piece of cake". Protože by mě to ani nepřekvapilo. Ale hlavně Letty ♥ i když už nám trošku stárne. ()

URBAN

Na prvni shlédnutí se mi to tak úplně nelíbilo, ale po dalším shlédnutí se mi to začalo líbit. Stále platí že je to kapku hektické, ale má to vše co má akční film mít a tenhle tým mě jen tak neomrzí. Nabízí všechny druhy charakteru a najde se tu taky misto pro vtip. ( 24.5.13/Cinema City/sčítání lidu:14 ) ( 1.11.13/MAC ) ( 6.3.18/TV ) ()

tomeek

Lin, Morgan a Windon opět ukazují, jak se to má dělat - předsezónní blockbuster s neskutečným drivem a hromadou úderných hlášek pohřbívá Moorův ubohý pokus o další příběh Smrtonosné pasti. TAKTO měl vypadat Die Hard 5! Akce, honičky, hlášky a hlavně nadhled - protože hláškující černoši si opravdu nedávají oddech ani během dálniční honičky s tankem. Výživná popcornová podívaná, kde si opravdu každý přijde na své, ale když se potká Kim Kold s Rockem, celé kino se jenom tetelí blahem :) Testosteronová nálož pro muže, kde z místnosti většinou moc nezbude, která je ještě nadsazenější, než předchozí díl a až na pár logických failů a rodinných řečí je to skvělá podívaná, která vás rozhodně strhne. ()

reky

Oproti pětce citelný kvalitativní posun dolů. I s velkou dávkou nadhledu a snahou si to užít (závěrečné honičky jsou přepálené už opravdu moc, i přesto však jde jednoznačně o nejzábavnější část) nemůžu hodnotit líp než trošku silnější 3*. Celý příběh a jeho vyprávění je totiž docela o ničem a schéma akce/dialog na téma hodnoty a rodina/akce/dialog... postupně přestává bavit, zachraňují to pořád sympatické postavy (Diesel, Walker, Rock) a ten závěr, i když Rockovi by příště měli dát ke čtení správnou příručku od auta (né, BMW M5 E60 opravdu nemá dvakrát přeplňovaný V8, ten má až současná generace F10, moulové...) ()

Nivenx

Rychle a zběsile není špatná série, ale myslím, že už je moc dlouhá. Někdy to přece musí skončit. Bohužel čím více dílů, tak tím to pak méně baví a každý už předem ví co od toho může očekávat a už po deseti minutách filmu odhadne co bude dále. Takhle to přece už nejde. Už bych chtěl viděl Justina Lina u jiných filmů. 55% ()

sir-dave

The Rock má opět napumpované bicáky, že bych se za ně mohl schovat. Na rozdíl od pětky a táhnoucího trezoru si tady ještě více vylepšili renomé na unreal akce, když vytasili s masakrálnim tankem a s vesmírným korábem a jeho neskutečně dlouhou startovací plochu. Akční scény jsou napěchovaný především na začátku a na konci. Tady se trochu láme chleba, zatímco minulý díl byl svižnější, v šestce se prostřední část více táhne a vyniká tím dvouhodinová délka. Fakt, který mi definitivně snížil o stupeň hodnocení bylo vzdušné setkání na dálnici mezi Domem a Letty. Jinak je to stále více než cool zábava a zatím to neomrzí. Bad ass guy Statham v pokračování zní dost slibně. -Mio raději schovej dětskej olejíček.. -Ty raději schovej to obří čelo ()

Madlenka26

Moc chyb, a to by se u takovýchto filmů stát nemělo. I člověk, který umí napočítat do 5ti si těch chyb musí všimnout. A to nejde prominout. Pro mě č. 5 pořád zůstává tím nejlepším. Škoda, trailer se tvářil slibně, ale to byla jen taková kamufláž. A víc než o autech to bylo jen o střílení. ()

markyz.

tyjo! Taková krásná 4ka to mohla bejt, celej film se odehrává ve skvělym tempu, skvělý akce, scénám nechybí skoro nic, krom zajímavýho příběhu, ale ten od tohodle typu filmu asi nikdo nečeká žejo, většina scén mi přijde, že se točila na manuál a pak to desetkrát zrychlili, ale co.... no a pak přijde finální scéna s letadlem, která je komická až k pláči, tohle se opravdu nepovedlo. Honit letadlo na runwayi, která má kolik.. sto kilometrů??? škoda, na sedmičku ale slušně nahráno, těšim se na Stathama. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson