Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Ferenzo

Ať hledám jak hledám, nemůžu, stejně jako v 5 dílu najít alespoň kousek toho, na čem je série Rychle a zběsile postavena. Tuning - nikde. Závody - nikde. Rychlá natuněná auta - nikde. Jen obří reklama na BMW a totální slátanina zabalená do akčního filmu. Myslím si, že série by se měla přejmenovat protože s původními třemi díly nemá už toho nic společného a trapnost Domovi rodiny která drží spolu a manželek které je posílají s ovacemi do životu nebezpečného prostředí je prostě trapná. Sice na konci filmu je vysvětleno proč Han žije když v Tokijské jízdě zemřel, ale to vysvětlení s tím na konci je už výsměch. Radost mi udělala snad jen Rita Ora, kterou jsem tam nečekal, ale tím to končí. 7 díl už je ohlášen ale já se modlím, ať nikdy nevznikne nebo ať se celá série přejmenuje a režie se chopí někdo, kdo má větší cit pro auta než akci a střílení a Dwayna. 40%. ()

randi64

Celkem chápu, že Lin to asi neměl lehký. Universal ho po natočení čtverky tlačil do pětky, po pětce hned točit šestku a po tomto díle, už jim sedmičku Lin odmítnul. Je jasný, že chtějí další a další díly, dokud jim z toho tečou zlaťáky proudem, ale tento díl si asi měl Lin v hlavě trochu nechat dozrát. F&F nemají nouze o peníze, takže jejich akce stojí za to. Ovšem ty chyby. Vin létající čestmír Diesel je jen třešnička na dortu. Ty rozhodnutí jako nechat ujet grázla s nebezpečnou hračkou, nebo převézt tuto hračku konvojem ze zabezpečené základny, s dvouma autíčkama a v tanku. To asi trošku přestřelil. Za těch pár dobrých akcí, za nějakou tu srandu, za pěknej úsměv Gal Gadot, za The Rock, kterej je rok od roku víc nafouklejší, až to skoro hezký není. Za ten styl a muziku dávám 3*. Mám pocit, že pětku už asi žádnej další díl nepřekoná. ()

Izi-Peťan

Když jsem viděl pětku, byl jsem z ní opravdu nadšen a těšil jsem se na šestý díl. Po shlédnutí jsem pro změnu zklamán. Akce je neskutečně přehnaná až směšná. Příběhově mi to přišlo chudé. Ani jsem pořádně nepochopil, o co jde hlavnímu záporákovi. Potěšil mě úplný závěr, kdy krásně navázali na události z trojky a připravili si půdu pro sedmý díl. Snad to bude lepší. 65% ()

fanik15

Tupa podívaná při které zůstává rozum hodně ale opravdu hodně stát. Protože se tam odehrávají takové nelogické hovadiny jako když Vin diesel "supluje supermana" při skoku přes most. Ovšem na druhou stranu oceňuji neuvěřitelné akční tempo a obstojné herecké výkony. Celkově mi to připadá jako kdybyste vzaly všechny hlášky a akční scény z akčních filmů 80. let a poslepovali to dohromady. ()

Grondal

Tento diel po päťke predstavuje typický "druhý diel". Svalovci sú svalnatejsi, akcia masívnejsia, hrdinovia nezničitelnejší, scenár blbší a fyzikálne zákony menej platné. A tentokrát už toho na mňa bolo proste priveľa na to, aby som to dokázal ignorovať. Aj pri takomto akčnom vyplachu treba poznať mieru a tu som mal pocit, že režisér miestami za túto hranicu zabiehal. Škoda, lebo v predchádzajúcom diely sa mu tejto hranici darilo pekne balancovat. A aj ten Vin Diesel by mohol viac cvičiť a menej hrať D&D. ()

Patches1984

Šestka víceméně pokračuje ve šlépějích pětky. Krimi prvky sice opět ustoupily do pozadí ve prospěch akce, ale není to tak zlé. Už téměř klišoidní nápad se "zlými dvojčaty" a střetem dvou různých hodnotových žebříčků také celkem ujde a osobně mi docela padl do oka hlavní záporák, tak nějak doufám, že se ho v sedmičce ještě povede vzkřísit. 7/10 ()

Adámo

Příšerný scénář, dialogy, hudba... Naprosto nesmyslné momenty i v rámci F&F série. A to je po skvělé pětce taková škoda, potenciál by byl. Hvězdička navíc za "ctění lokální kultury aut" - tzn. že na londýnském závodě (btw: co ta scénáristicky nesmyslná scéna s tím závodem měla vůbec znamenat??) nejezdily vytuněné Supry, ale byly spíše k vidění supersporty a třeba krásně zrenovované klasiky jako Jenson Interceptor, nebo Ford Escort Mexico... A taky Eagle Speedster, nádhera! Jenže! Proč je děj F&F6 zasazený do Londýna, tohle MÁ být o vytuněných Suprách a Eclipsech s nádhernými motory a NOS?! Tohle vůbec nebylo o autech, ta zde hrála stejnou roli jako ve všech ostatních akčních filmech s honičkami. | 09/2013 ()

Mistr_Moon

"Tohle bude kompletně něco jiného" říká na začátku Vin Diesel (ironie že řídí nadupaný benzíňák ;) No ale jinak je to furt to samý, honičky, bitka támhle bitka semhle a záběry na polonahý prdelky. Nějaký ten twist, jeden tank a jedno letadlo. Na mě to bylo asi až moc dlouhé a pětka byla nejspíš zábavnější, pravdou je, že si nějak moc ani nepamatuju co v jednotlivých dílech bylo a tenhle díl nebude výjimkou. Ale až bude sedmička, zas se na to podívám, protože tyhle filmy prostě neomrzí. Mimochodem ze všech těch aut bych si vybral tu červenou alfu, kdybych se nebál, že se pokazí už po výjezdu z výrobní linky... ()

arbeit

Rodina a testosterón musia držať vždy pokope. Je smutné keď čisto akčný film nudí aj samotnými akčnými scénami ktoré sú až trápne. A mimo akcie je to ešte väčšia nuda. Pre deti čo sa hrajú na koberci s hot wheels autíčkami alebo na počítači drvia na šípkach s vyplazeným jazykom need for speed isto veselá zábavka. ()

Vocoun

Asi takhle. Má to spoustu fyzikálně nemožných až absurdních scén. Diesel jako velký spasitel a superhrdina s tentokráte trochu v pozadí hrajícím týmem. Jenže ono to prostě funguje. Jsou tam slušná auta, akce je prostě akcí jak má být a děj je takový, jaký byste od takového filmu čekali. Pokud jde někdo do kina s tím, že se chce sáhodlouze zamýšlet nad smyslem filmu či detailně rozebirat herecké, režisérské či kameramanské výkony, zřejmě nebude uplně spokojen. Ovšem pokud na chvíli vypnete logickou část mozku, zjistíte, že najednou jste vtaženi do děje, fandíte Vinovi aby znovu sbalil Michelle a soucítíte se Sungem při ztrátě jeho přítelkyně. Není to až tak dobré jako 5ka, která byla více o plánu a spolupráci, ale rozhodně to není špatný film. Jen mě trošku děsí fakt, že podle drbů by z této série měla být snad Dekalogie ( rozuměj 10 dílů :) ), což už by bylo zřejmě opravdu moc. 75% ()

HEED

Lin se snaží zaujmout tím, čím překvapil v pátém dílu. Tento paskvil ovšem není totéž co pátý díl. Nevím co bych pozvednul na tomtu filmu. Snad se podaří poslední díl s oldschoolovým režisérem Jamesem Wanem, který by mohl sérii pěkně zakončit a vrátit na výsluní. Tím vzdát hold, akčním peckám minulého století. Pořád se jedná ale o akční nadprůměr. ()

XXXXXXXX

Aneb recyklace žánru po šesté. Ovšem pokud vám nevadí vypnout mozek, a nechat se unášet na vlnách zběsilé jízdy v rychlých autech, plní tento film všechny vaše očekávání... Tak schválně, kdypak že nám to vyjde další díl? ****/***** ()

MeatFly_cz

Zatím jednoznačně nejlepší ze série, super nonstop akce, skvělí herci hlavně Rock a účast Giny Carano taky potěšila. Zkrátka měl jsem chuť na nějakou pořádnou proci akce a přesně to jsem dostal, tuhle sérii nemám v lásce, ale toto je velká pecka, nemůžu dát jinak než 5*. ()

Havala

Opravdu pořádná auta tam jen stojí. Opět se vše odjezdí v rozhrkaných amerických kraksnách. Ta neskutečná nuda a předvídavost a absence jakékoliv inovace nebo překvapivého zvratu mě donutila se nedodívat až do konce. Scéna jak si Dome na nalkoně své milionové vily opravuje starý blok motoru byla už přes příliš. Trošku se hrozím jaký bude avizovaný nový film o Niki Laudovi ale snad to bude jiná kávs než tady tyto scifi akční scény zs které by se nemuseli stydět ani tvůrci Star Wars. ()

Lenii

Myslím si, že Rychle a zběsile nikdy nezklamou. Pokaždé to je sakra rychlé, akční, napínavé a i když to vypadá stejně a nebo hodně, hodně podobně, tak je to něčím nové. Já bych na to mohla koukat dost dlouho a jen tak by se mi to neomrzelo. Kdo nemá rád krásný a rychlý auta? ... Ale k dokonalosti tomu přece jen něco chybí. Například, aby byla někde tak dlouhá ranvej jako tady, tak to jsem ještě neviděla. Aby letadlo jak barák udržela 4 osobní auta při zemi, tak to se mi taky nezdá. No a hlavní hrdinové? Tým? Je jako nesmrtelný? Pravdou je, že jeden člen týmu umře, ale i tak mi to přijde, ač se mi to těžko říká, dost podivné. Nemluvě o druhém zmrtvých vstání Letty. A zároveň bych našla ještě nějaké chyby, které jsem v "zajímavostech" nenašla, ale dost už bylo kritiky i chvály. Film mě zase něčím překvapil a byla jsem napjatá, takže 4 hvězdy stačí. 90% ()

jirkaslava

Akce od začátku do konce, ale něco málo tomu prostě chybělo. Myslím, že po půl roce si nikdo nevzpomene co bylo ve trojce nebo ve čtyřce a nebo snad v šestce? Už se mi to plete, prostě to ničím nevyčnívá nad ty ostatní. Prostě luxusní fára, který určitě zaujmou nejednoho milovníka rychlých kol, ale to reportáž z novýho Top Gearu taky. ()

Krahulda

Přijde mi, že už to neni ono! Film je plný akce dotažené do úplné absurdnosti, kdy hlavní postavy jsou nadlidé, kteří přežijí cokoli. Pro mě průměr. Nemohu pochopit, jak může být tento film hodnocen takto vysoko. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson