Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Krahulda

Přijde mi, že už to neni ono! Film je plný akce dotažené do úplné absurdnosti, kdy hlavní postavy jsou nadlidé, kteří přežijí cokoli. Pro mě průměr. Nemohu pochopit, jak může být tento film hodnocen takto vysoko. ()

HuGOtrOniQ

Proč vůbec berou do ruky ty bouchačky, když s něma netrefí ani stodolu? AKA "Pif paf ždímáme dokud to jde!" Pro příště přidat buchty a káry. ()

marek29

Je pravda, že při pohledu na očividně přepálenou nekonečnou ranvej z Lisabonu až do Moskvy musím ubrat oproti Fast Five hvězdičku :D to prostě jinak nejde! Ale mimo tento faktický nešvar a nepřehlednost akčních scén, je to Vin Diesel jak ho mám rád a zbytek party jak by smet ;) snad příští retrospektivní díl s Jasonem Stathamem bude stát za to. Prozatím 4 hvězdy po právu ()

Olafson

Film je veskrze zhovadilý, je naprosto nutné vidět ho 4D. Ve 4D je to ovšem skvělý zážitek, film přesně udělaný pro tento druh technické vychytávky. Kdyby mi bylo deset let, užil bych si to ještě víc. ()

curfew77

Hlavně nepřemýšlet. Vrčí to, jezdí to, děvčata se umí oháknout, aby bylo na co koukat, i když se z výfůků zrovna nedýmí, takže 50% a rychle a zběsile pryč, než tu bude další díl. A Jordana Brewster už se mi asi nelíbí (viz v tomto směru váhavé recenze na předchozí díly). ()

Dinsberg

Viz můj komentář k Rychle a zběsile 5. S jednou jedinou výtkou navíc. Matrixovská akce a nesmrtelnost (až na vyjímky) hlavních hrdinů. Přeskoky za auta na auto na dálničním 200 metrů vysokém mostě v rychlosti zjevně převyšujícím 200 km/h a ještě navíc z protisměru. Justin Lin je zřejmě výborný alchymista a dokáže destilovat svým hrdinům imortalitu. Bohužel si tím nezajistil režijní nesmrtelnost, ale jen punc béčkového brakisty, který dokáže i prázdnotě udělat cool look. Při vší úctě k Paulu Walkerovi i jeho památce, filmy FF už bohužel ztratily punc náhledu do duší pouličních závodníků. Místo toho se staly akční továrnou na peníze, které opakují všechno stále dokola a dokola a dokola. Jen s tím, že se toho zničí víc. Minule Torreto a spol. zničili půl Ria, teď "jen" ranvej jednoho vojenského letiště. Ta ale byla zřejmě dlouhá přes celé Španělsko, když před odletem stihli zničit nejen obří nákladní letoun, ale i všechna auta v i mimo něj. Celá série už je natáhnutá jako žvýkačka a je dost možné, že tragickým, a vzhledem k okolnostem až poetickým skonem Paula Walkera, zřejmě praskla. Stálo to za tu cenu? ()

Ikedar

Slušná zábava s propracovanou akcí, u které pochopitelně nelze moc myslet. Mě osobně to bavilo asi stejně jako pětka s tím rozdílem, že jsem si akční scény možná ještě trochu víc užil. ()

Fenris 13

Ale jo, není to špatné, ale 5 byla lepší, tam skvěle zafungoval wow moment, kdy si poprvé dali po hubě Rock s Dieselem, tohle mi tady chybělo. A taky jsem nepochopil na začátku partnerky hlavních hrdinů (jo, jasně, běž zachránit svojí ex, jo, jasně, máme tady mimino ale já ho zvládnu, běž se nechat zabít). Jistě, není třeba žádného vypjatého emocionálního dramatu, ale trochu se holky cukat mohly :-) ()

ewing

Jeden z najhorsich filmov roku 2013, ktore som mal moznost vidiet. Pripadal som si ako keby ma scenarista a reziser osobne urazal kedze si mysleli, ze im zozeriem 18 milovu runway pripadne vierohodnost desiatok rozhodnuti a momentov ktore sa vo filme odohrali. Chapem, ze toto nie je film ktory niekto berie prilis vazne ale kedze sa tak tvari a ja mam problem vypnut vyssie mozgove funkcie na zelanie, nemal som velmi na vyber. Pre mna rozhodne sklamanie aj napriek tomu, ze milujem rychle auta, pekne zeny a dobru akciu. ()

carodejb

Hej, prvá polovica šuští papierom a je otravne umelá, s hromadou scenáristických prešľapov. No potom na diaľnicu vyjde tanka a dostane to gule. ()

Benzinka

Pořád stejně rychlé, pořád stejně zběsilé a i přes množství nelogických momentů sem byl nadšen. Naprosto splnilo mé očekávání. Škoda že další díl už bude bez toho nejlepšího.. S filmovou kariérou se ale rozloučil ve velkém stylu. Silné 4* s konstatováním, že žádný další díl už nebude jako ten předchozí. ()

DoNotCross

Vítejte ve vesmíru, kde scénář existuje jenom proto, aby bylo proč jezdit auty, pan Zlý má tým, aby se ti hodní měli na konci s kým prát a Torreto skáče tak, že by i Luke Skywalker záviděl. A samozřejmě vám strejda Diesel bude zase klást na srdce, jak je ta rodina ohromně důležitá a musí se o ní pečovat, i když vám třeba zrovna chce ustřelit vaší plešatou škebli. Tomu se asi říká láska. Ano, je to moc a moc hloupé, nicméně si nepamatuji, kdy jsem se v kině naposledy tak dobře pobavil, ať už jsem se smál stupiditě charakterů nebo zíral s otevřenou pusou na přepálenou akci. Dokonalá oddechovka, kterou si nejlépe vychutnáte s přáteli. ()

Vsheta

Nemůžu si pomoct ale je to kravina...pitomá zápletka, pitomej scénář a některý scény prostě bijou do očí že se to nedá ()

Nessos

Pořád je to slušný akční nářez, ale to recyklování už je znát, a bohužel i dost vidět. Ne že by to byla přímo nuda se znovu a opět dívat na polo-odhalené zadečky a rychlé bouráky, ale už jim zkrátka dochází dech. ()

joky77

No..... ťažko sa hľadajú slová, ale skúsim to. Film od, ktorého asi nikto nečaká nič extra a ide do toho s tím, že je to taká klasická oddychovka kde sa priam vyžaduje príliš sa nezamýšľať nad tím čo človek vidí. Opäť ako aj v predošlých dieloch Din Weasel a The Skalka zachraňujú svet. a plešounovu milú, ktorá stratila svoju pamäťovú kartu. Akcia je tu na každom kroku a dej dokáže človeka vtiahnuť. Trochu na mňa pôsobilo rušivo to až príliš okaté popieranie fyzikálnych zákonov..... to som len čumel s otvorenou hubou a krútil hlavou zo slovami "To snáď nemyslia vážne, to je už moc. " Tak isto záverečná akčná scéna s lietadlom mi prišla až prehnane a umelo naťahovaná a preťahovaná čím podľa mňa stratila na efektívnosti. Film si síce neplánujem pozrieť niekedy v budúcnosti ešte raz no aj napriek tomu si myslím, že pozrieť sa to dá a ak má niekto chuť len tak vypnúť a dve hodiny len kukať a nemyslieť tak je to určite film pre neho. Záverom by som ešte doplnil, že z tohoto filmu som si zobral aspoň to, že kam nemôže človek tam treba poslať auto. ()

Brano

Päťka sa mi veľmi páčila a u tohto som musel len krútiť hlavou. Opäť ako i v štvorke som strácal spojenie s realitou. Toto už bolo až príliš prehnané. Scény ako Dom skáče pre Letty, ktorá "vypadla" z tanku, ako aj skok Hobbsa z vysokého mosta na auto, alebo tá záverečná s lietadlom mi skôr pripomínala žáner sci-fi. Príbeh mohol byť zaujímavý, ale čo z toho keď je biedny scenár. 3* dávam len vďaka hercom, ináč by som dal menšie. Ale každopádne na siedme pokračovanie sa teším už len kvôli tomu, že to režíruje Wan, ktorého tvorbu mam rád a taktiež veľkým lákadlom bol záver, v ktorom sa ukázal Statham nadväzujúci na Tokyo Drift. Snáď sa to viac vydarí ako toto. Pretože zatiaľ najvydarenejší diel bola päťka a celkom ešte pozerateľná jednotka. /50%/ ()

Guran

Těžko porovnávat, jestli je lepší šestka, nebo pětka. Oba dva filmy jsou akční, promakaný, příběhový, zvratový, ale koneckoncl, zde je více hluchých míst, než u předchozího dílu. Herecké výkony nebyly špatný, každopádně nejlíp si vedl Dwayne Johnson. Nejhůř Sung Kang, který zde teda hrát neuměl. Jinak akce a napětí od začátku filmu, skvělé jsou také bojové scénky, zvraty a sem tam i nějaký ten vtípek, ale místy se u toho snénárista zarazil a někdy z toho vyšly trapné a nedomyšlené scény. Každopádně díky filmové jízdě to rychle přehlédnete a s nadšením budete snímek sledovat dál. Vyšel z toho suprový akční biják, který mám chuť si v blízké době pustit znovu! ()

PATWIST

Film začína ako nejaký seriál so zostrihmi späť, čo je v poho. Zbesilá partia v pôvodnej zostave dostáva za úlohu od agenta Hobbsa (Dwayne Johnson) pomôcť pri chytení zločincov, na to potrebuje poriadný tým ľudí, ktorý má skúsenosti so závodmi. Je tu prekvapenie a zároveň veľká motivácia v podobe Dominicovej priateľky Letty (Michelle Rodriguez) o ktorej si mysleli že je mŕtvá, stratila pamäť a pracuje pre nepriateľa. Humoru tu pridáva stará známa dvojka z druhej časti Roman (Tyrese Gybson) a Tej (Christopher Brian "Chris" Bridges - Ludacris). Taktiež sa mi páčila záverečná pesnička 2 Chainz, Wiz Khalifa - We Own It. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson