Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

p.i.t.b.u.l

Určitě lepší než 4 díl. Pětka byla podle mně lepší. Zde máme v celku povedený snímek. Jenže už toho na mně je moc. Stále dokola to samé. Navíc scény byly totálně přehnané a to mně ještě více otravovalo. Nebylo to špatné, nicméně žádná bomba se nekoná. Už prostě není co nabídnout. ()

WkikiS

V tomto díle se mi líbí spolupráce Doma a Hobbse. Jak se v 5. díle zdálo, že půjdou proti sobě a budou se nesnášet, tak 6. díl je opak. Scénář je napsán na výbornou. Tahle parta obsazených herců nikdy nezklame. Díky V.Dieselovi a D.Johnsonovi a dalším má film grády. Oběma hercům sedí role v akčních filmech. Určitě to není ztráta času se na to podívat :) ()

chrustie

Když se zamyslím, jaké sračky točí od druhého dílu, musel jsem se slzou v oku té jedničce jednu hvězdu přidat. Jestli někomu stačí podprůměrný, až přitepleně trapný příběh, na který jsou nabaleny tak tupé a přepálené akční scény, tak prosím. Je škoda, že Diesel s jeho charismatem, leze stále dokola do obdobných bažin, ale nejspíš neumí zahrát nic víc, než s jedním drsnotupým výrazem odříkat větu o nejvíše 5 slovech. V šestce se ruku v ruce vlastně nic nekonalo, jenom tlachání, rvačky a střílení. Nejvíc nasere, že stopáž nebyla taky rychlá a zběsilá a tvrdnul sem u toho 2 hodiny. Příště už ne, děkuji. ()

Facerr

Klasická "rychlozběsilá" akce. Byl jsem dopředu upozorněn na spoustu hlášek, což byla asi chyba, protože jsem jich v napjatém očekávání moc neregistroval. Naopak jsem se nasmál při závěrečné scéně s letištní ranvejí, která se stala se svojí dýlkou, během níž se odehrála asi čtvrthodina děje, už pověstná. Každopádně jsem dostal všechno, co bych od týhle série čekal fe(a)st rychlý auta, akci, příběh, i nějaký to překvápko:). ()

Vojt Ittoh odpad!

Opět neskutečný vodopád nesmyslů. Bylo to celé tak hloupé, zbytečné a trapné! Ona tahle série komplet nestojí za nic. Líbil se mi jen první díl, tenkrát celkem originální. Navíc jsem byl mladší a určitě mnohem naivnější. BTW super komentář od uživatele fallangell. ()

davistercz

Další povedený kousek, sice slabší o proti předchozímu dílu, ale i tak se jedná o naprosto akční, sexy a rychlou jízdu. V některých místech mi připadali scény jak z nějakého sci-fi filmu. Vzletová dráha dlouhá jak Itálie a ta scéna s tankem+Torreto a Letty... to už není normální. I tak.. tyhle neuvěřitelné blbosti upoutají pozornost diváka a filmu to dodává takovou štávu. Nicméně jedná se o velmi kvalitní film, mohu jen doporučit.. hlavně pro milovníky rychlých aut. PS: Poslední scéna je opravdu unikát.. těším se na další díl. ()

DILLEN

Páčilo sa mi to viac ako rýchlo a zbesilo 5 aj keď to bolo dosť prehnané ale ja mám také filmy rád. Malo to super akcie super hercov ako Dwayne the Rock Johnson, Vin Diesel. Miljem postavu Dominic Toretto. Veľmi sa mi paćila akcia ako Dom chytil vo vzduchu Letty . Proste super veľa ľudí hovorí že to nebolo dobré ale podla mňa to bolo super. ()

ellessar01

Bohuzel ne tak dobre jako paty dil, ktery stavim na zebricku akcnich filmu hodne vysoko, ale porad slusna akcni jizda, i kdyz nektere momenty uz byly opravdu hodne over the top...a Gina me hodne potesila...uz se mi libi i snad vic nez Michelle a to je uz co rict:-) ()

Lighter

Hezky to napsal Matty. Já váhal mezi 3 a 4 * a o celkovém hodnocení rozhodlo až objevení se žaluda Stathama na konci filmu. Po pravdě koukat se 2 hodiny na krabatící kůže na zátylcích hlavních hrdinů a takový příslib pro příští díl! OMG, už bude chybět jen největší samec Willis! Na místo technických nelogičností mě nejvíc dostalo, jak se Lišák Rock rozhodl, že přemístí "vajíčko" z NATO báze, protože tam není bezpečno. Dost mi to připomnělo Pain and gain, akorát tady svalovcům "inteligentní" plány vesměs vycházely, takže nepůsobili jako úplní pitomci. Film ale má tempo, dobrou hudbu a zajímavého záporáka, kterého sráží hrátky s tankem, ve kterých projeví svoji zvrácenost. Hodně legrační je Rock, který při každé příležitosti musí mermomocí někam skočit, to je normální blázen! Jo a rodina rulez, to je jasný, takže vřele doporučuji seržantu Strašníkovi! ()

chr0ust

Podstatne horsi nez 5ka. Blato kolem Michelle zcela zbytecne, neznam duvod proc ji vratili, ale dobre to nedopadlo. Cele to pusobi tak nejak nucene, oproti 5ce, kde si to vsichni evidentne uzivali. 6ka uz je jen rutinni vstavani do prace. Nemyslim, ze Statham 7ku zachrani, ac toho kluka mam moc rad. ()

maniacxl

Já nevím,to je přesně ten typ filmu,kterej neurazí,ale bohužel ničím neoslní.Rychlý to bylo,zběsilý to taky bylo,ale zas ta vycucaná zápletka z levýho malíčku pravé nohy.Já už nechci vídat defacto po šesté stejnou Dieselovskou taškařici se skoro vždy stejným "mega ultra bomba"rozdělaným koncem.Pětku jsem chválil už kvůli výborně natočeným akčním scénám.Šestku tudíš nemá cenu po téhle stránce chválit,protože posun se o proti pětce nekonal.Hudba taky už stála za hovno.Pokurvím trochu průměr závodníci!40%. ()

SharpeR1

U mně je to moc přehnané, tak to hodnotím jako průměr. Skok mezi auty během jízdy, skok přes celej most, stříleni z tanku, 100km dráha na letišti, žádné závody, prostě jsem se těšil až film skončí a já můžu jít vklidu spát. Nejlepší díly dvojka a trojka, dále je to jen akční/scifi :) ()

NightScene

Už to není o kárách, pouličních závodech a krásnejch holkách ale akčňák.. A to mě sere. Ale super natočené, luxusní scény, dobrá hudba, suchej humor.. Pěknej akčňák ale už to není rychle a zběsile.. 70% ()

ejay

Samozřejmě je to ptákovina, ale hodně zábavná. Akce pěkně natočená, kamera se nechvěje, digitální efekty na jedničku, ale furt je to ptákovina. Jo a Michelle Rodriguez je zatraceně sexy. ()

DaliborekD

Už to začíná být malinko překombinované, začíná se to brát až moc vážně a osudově a přemíra hlavních postav, které si kradou moc prostoru, tříští ústřední děj. Ale má to koule, má to nezklamávajícího Diesela a má to výbornou režii a choreografii akčních scén. Lin je s každým dílem zručnější a sebevědomější a těším se, co předvede teď, když se od série odtrhl, loučí se stylově a ikdyž ne na vrcholu, pořád se vztyčenou hlavou. A ten konec, kdy děj po třech dílech konečně dospěje za události třetího dílu je uspokojující. ()

PamelaJJK

U tohoto typu filmů člověk čeká, že to bude řádně přehnaná "pohádka". Když k filmu přistupujete takto, tak vás nemůže rozhodit tank na silnici a další přepálené věci. Navíc je to už šesté pokračování, takže už člověk ví, co může dostat a je v jistém očekávání, s čím se tvůrci vytasí. A to je kámen úrazu - s ničím se nevytasili. Rutina bez srdce a emocí. Ano, stále jsou tu drsní chlapi, krásné ženy, rychlá auta a plno střelných zbraní a munice, ale chybí tomu něco, co by vás vtáhlo dovnitř. Dalším problémem je stopáž. Film je zbytečně dlouhý a ke konci už v podstatě začíná nudit. Některé scény ("válečné" porady, setkání Doma a Letty po závodě,...) by šly o dost zkrátit (či vypustit) a film by tak okamžitě získal dynamiku a spád. Takhle to celé působí rozháraně a nevyrovnaně. Škoda... Normálně bych dal dvě hvězdy, ale za trio Diesel, Walker a Johnson a za navnadění na další díl postavou Jasona Stathama jednu přihazuji navrch. ()

DonBraso

Justin Lin ztrácí šestistupňový kvalt přímo pod nosem.Tohle bylo tak neskutečné béčko s áčkovým přelivem a starou dobrou partou,kdy mu každý zobe z ruky.Nebýt tam hláškujicího The Rocka,kde mu sekundují ještě dva,tak je to film někde pod průměrem.Co vlastně tento film přináší od minulýho?To je tak těžká otázka,na kterou bohužel neznám odpověď.Jestli jsme u pátýho dílu žasli nad vynalézavostí pár scén z říše z sci-fi,který by v normálu nedokázal nikdo,tak tady budem nad scénama rozevírat oči a prdel naráz.Chápu,že koukáme na akční film,ale takhle debilně je tam naházet,který sotva drží pospolu,protože jakmile si odpustíme tři velký scény za film,tak máme to,že je to příšerný kecání o ničem.Značka Furious je jak SAW,dojit, dojit a dojit.Když přejdu k čemu každý zapne tento film a to jsou honičky,tak jim nechybí určitě tempo,jednou za pár pěkná kamera,ale to je vše,ostatní sráží zas tak nepochopitelná plytkost a naprostý odrovnání nesmyslů,kde vítězí tank(nechci se rozepisovat je to dlouhý:)).Dalším zástupem je formule jak beton,kdy mi to přišlo jak výmysl Luc Bessona a další wow efekt byla závěrečná scéna s letadlem,která se nejspíš točila na Marsu.Všechno má člověka ohromit,ale já si spíš říkal,dejte tam klidně deset aut vedle sebe,nechte řvát motory a bude to lepší než čumět na tyhle bulshit kraviny.Závěrečný cameo byl super tahák na sedmičku(bože),jenom si řikám,co nám to přinese novýho.V pětce jsem to Linovi všechno žral i s navijákem,že chce upustit od aut a vymýšlet krávoviny,který můžou být cool,bohužel tohle jak ve hře pro mě DLC je jenom slušný update k pětce,který ji srazil do nizkých vod a věřte,že tank a letadlo neřekli svoje poslední slovo,já čekám,že Toretto bude bojovat proti lodi, kdy jí roztrhne příď a záď a skočí šipku mezi žraloky,kde vytáhne svého parťáka,nejspíš tohle všichni chtějí ne? :D ()

Shorty20

Předchozí díl měl spád, byl akčnější a určitě zábavnější. Vin Diesel měl hrát nového superhrdinu nebo terminátora, protože za kousky které převádí by se nestyděl ani jeden z DC nebo Marvelovských superhrdinů. Akce byla zvládnutá v celku dobře (výborná je scéna tankem), až na poslední nemastnou a neslanou 15minutovou scénu na nekončící ranveji. Doufám, že další díl po taktovkou Jamese Wana spadne zase z říše pohádek pěkně na zem :-) ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson