Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Prochy38

Ve svém žánru v současnosti jasně jeden z nejlepší filmů! Dobrá vizitka pro indonéský film. Režisér G. H. Ewans odvedl obrovský kus práce a já už teď netrpělivě čekám na další "pokračování". I. Uwais se předvedl v nejlepším světle. Film je obestřen temnotou a brutalitou v takové míře, že bych tomu všemu věřil totálně reálný základ. Úžasné. A bojové scény? To bylo něco úžasného. Nevím, jestli jsem někdy viděl lepší choreografii soubojů vůbec. Jeden profesionální voják mi kdysi říkal, že ani nejlepší asijští bojovníci nejsou schopni vydržet řezat se, skákat a kopat vzduchem déle než 3-5 minut. Tady to bylo hodně přesáhlé, ale mělo to sílu. Hodně na kvalitě filmu přidal téměř dokonalý soundtrack. Hudba skvěle seděla do akčních i napínavých scén. Moc se mi to líbilo. Drsné, kruté, ale vážně povedené! ()

Wishkah

Akční filmy mám rád. A to i ty kde se na příběhy nehraje. Ale tady už mi to docela vadilo. Podle mě musí každý správný akční film mít tři pořádné věci. Pořádnou akci, pořádného záporáka a pořádného klaďase. Tenhle film má hodně kvalitní akci, ale záporáka nebudu nenávidět jen proto, že když mu dojdou náboje tak místo zastřelení umlátí chlapa kladivem. A totéž platí o hlavním hrdinovi, kterému se mi nechce fandit jen proto, že má doma těhotnou ženu. Pokud jde ale o akci ta je luxusní. Bohužel celý film na mě působí odtažitě. Šlo jen o chladnou akci a to u mě prostě sráží hodnocení, protože když jde o akční film, musíte někoho nenávidět a někoho obdivovat. Tady mi bylo celkem fuk jak to dopadne. škoda ()

ThomasCrown

Očakávaná stopercentná jazda sa nekonala. Pri niektorých súbojoch som mal síce pocit ako keď som prvý krát videl Ramba schytiť do rúk guľomet a zmasakrovať armádu barmčanov, teda sila jednotlivca, no v sto minútach bolo takých súbojov na počudovanie málo. Pod scenárom typu prestrieľaj a dostaň sa živý z budovy plnej týpkov čo ťa chcú za každú cenu mŕtveho si asi predstavujem niečo iné, ešte svižnejšie s viac silnými momentami. ()

Ještěřák

Grupa chuckonorrisoidních šikmookáčů těžce rokenroluje ve filmu, který má tempo asi jako Quake III. Arena, Autodromo Nazionale di Monza a Sex Pistols dohromady. Jaké překvapení, že se hlavní hrdina ve flashbacích vrací do klína své babymama těhule a zálibně jí škrabká bachorek, aby byl vzápětí laskavě usměrněn do reality dobře mířeným kopancem do nozder! Sofistikovaný film pro jemné lidi s citlivou duší:-) ()

Drirr

Jako žánrovka je to jasná pětihvězda. S trochou odstupu a při odvážném pokusu přistoupit k tomu jako k plnohodnotnému filmu je to ale velmi velmi špatné. Nevýrazné charaktery, logika se oběsila už v prvním patře, kamera občas až moc epileptická, zápletka či dialogy nestojí za řeč. Nicméně vzhledem k tomu, že jde o nejlepší choreografii bojových umění, co jsem za poslední léta viděl, a protože to byla fakt jízda, přidám se tentokrát k vysokým hodnocením. Byť s vědomím, že si to ten film zas tak úplně nezaslouží... ()

Mo.

Výjimečně realistickej nářez. Zatím asi nikdo nepředvedl tak skvělou choreografií soubojů (specielně závěrečná mlátička je prostě neskutečnej odvaz). Každá rána, každý kop, každé koleno do brady, každý úder hlavou o zeď, všechno se to tváří perfektně realisticky a na rozdíl od mnoha jiných asijských rubaček, tady to vypadá, že se postavy skutečně navzájem hodně tvrdě řežou a ty rány jsou cejtit. A to, jak jsou jednotlivé bitky sestavené a zrežírované, to je prostě luxus, který nemá obdoby. Jinak scénář samozřejmě nic zvláštního a občas to celé tak trochu nedává smysl, ale koho by to u tohohle typu filmů vlastně zajímalo. Podstatné je, že se tu povedlo stvořit výbornou brutální přímočarou, realisticky vypadající akci, s naprosto unikátními výkony, co se bojového umění týče. A o to tvůrcům myslím od začátku šlo. ()

J*A*M*A*L

Hromada Poldů vs. Dvojnásobná hromada šikmookejch zfetovanejch řezníků(jak řekl uživatele J*A*S*M).Ten film má naprosto senzační příběh a jelikož to byl akční film a ještě k tomu z asijské kinematografie, tak jsem čekal fakt mnoho(možná až moc) a proto to dopadlo tak jak to dopadlo.The Raid mě totiž neuspokojil dostatečně a docela mě zklamal.Možná proto, že jsem čekal více střílení a v tom případě zabíjení.Já mám rád i bojové filmy, ale tohle byli poldové mělo se tedy střílet a ne řezat pěstmi.Film sice trvá hodinu čtyřicet minut a ještě k tomu je mimo těch zhruba pět minut celou dobu napínavý, ale prostě mi něco v tom chybělo.No a když se tam zrovna nestřílelo či nebojovalo, tak tam byla zkrátka nuda.Film, který mě hodně zklamal, ale i přesto to obsahovalo skvělé akční scény a toho si u akčního filmu vždy ocením a herci, které shrabali z bůhví odkud také nehráli špatně, takže zase žádná velká katastrofa to tento film rozhodně nebyl.71% ()

Danken

7,5/10 Ideální na shlédnutí s dvojkou v žíle po oslavě svých 20. narozenin. Někdy toho násilí je zapotřebí. ()

FARGO

Přímočará akční lahůdka, od A po Z nabušená kynetickou a přehlednou akcí, která se neomrzí, protože je plná fantastické choreografie! Nejde jinak než absolutno. ()

Haymar

Nehoráznej, nefalšovanej, brutální a nekompromisní náser, kterej mě na hoďku a půl totálně přizdil k sedačce a přinutil mě tupě zírat (do blba) na blby, co se řežou hlava nehlava, noha nenoha, ruka neruka - všim co je po ruce (noze, hlavě, hubě)! Vlastně to bylo dost o hovně ani nijak extra dobře natočený, ale ta atmosféra z toho přímo stříkala a ten zážitek, ty fighty, byly tak živý, skutečný (žádný, retušovaný špagáty, žádný CGI) - všechno pěkně po staru - krev, pot a modřiny), že to prostě každej fanda žánru musí ocenit (a když ne, je to dement!). Indonézie rulez jakkanál!! ()

D.Snake

Už vás nebaví třepavá kamera a sekundové střihy? Vzhůru do The Raid. Filmu, který kompletně předefinoval akční žánr s tématikou bojových umění. Asi to nejlepší za posledních 10 let, možná víc. ()

Paldiny

Po takýchto bonbónikoch je len otázkou času kedy po Iko Uwaisovi siahne najznámejšia šrotovacia mašina. Zakiaľ sa tak nedeje môžeme len s obdivom sledovať to pravé orechové z končín tých najpovolanejších. Pridajme k tomu ešte prehľadnú kameru, riadnu spŕšku červeného farbiva, napätie, ohlušujúci rachot samopalov plus vítanú nenáročnosť príbehu, rázom máme čo dočinenia s učebnicou akčného remesla. ()

peetriss

Bojové filmy jsou žánrem, kterému neholduji, přesto jsem se nechal nalákat na pozitivní ohlasy, které mi daly naději, že dostanu něco víc než jen bojový film. A stalo se! Dostalo se mi zběsilé akční survival masáže, kde se to s neuvěřitelnou kadencí řeže, až třísky - pardon, krev a tkáně - lítají. Zátah si opravdu na nic nehraje, jde jen o exhibici krvavé akce, nápaditých bojových chvatů a úderů, typicky východoasijsky přitažených za vlasy. Budování jakéhokoli příběhu zde nemá prostor, proto musíte ke sledování tohoto filmu usednout s vykoulenýma očima a vypnutým mozkem. Hutná atmosféra a uzavřenost v neznámém prostředí, kde je v každém koutě řezník, připravený vás zlikvidovat, tomu dodává ty správné grády. V rámci bojových filmů určitě to nej. ()

Hanes88

No já nemůžu jinak než dát 5 hvězd. Nevím ani přesně proč, možná že mě překvapilo, že je to tak skvělý film. Člověk neměl ani čas si odpočinout a jelo se v kuse po celou dobu. Výborné herecké výkony a děj taky parádní. Už teď se těším na dvojku. Nadšení. 90%. ()

Hadriel

Akční film jak má být. Soubojové scény jsou výkvět kinematografie. Po stránce scénáře se toho moc neděje, ale neskutečná akce to bohatě vynahrazuje. ()

Tristaver

Perfektní souboje s ukázkovou prací kamery, sympatický (ač nevýrazný) hlavní hrdina a příběh plytký jak talíř. To celkem dostatečně vystihuje The Raid, na němž je nejlepší skutečnost, že si vůbec na nic nehraje, a jediné, v čem pokulhává, je slabý děj v neakčních scénách (které tvoří všehovšudy tak 20 % obsahu filmu). Jinak je to totální akční výplach, při němž může divák směle vypnout mozek a jen si užívat skvěle zpracované souboje a - oproti hollywoodským trhákům - takříkajíc reálnější přemýšlení jednotlivých osob. Skvěle využité a nepřehnané slow-motion záběry taky potěšily. Rozhodně jeden z nejlepších typicky akčních filmů, který jsem viděl. ()

Disease

Hodnocení za akční scény, které jsou nejen choreograficky, ale i střihově vynikající. Logiku netřeba hledat, natož nějaký silný příběh. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)