Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

CSSML

Někdo zapomněl zařadit tento film mezi komedie. Při scéně, kdy lovci utíkají z kasina a mají problém s autem, jsem malém spadnul smíchy ze židle. Podobně při závěrečném masakru a následné staříkově ostrostřelbě. Nějak mi uniklo, proč měli herci vizáž gumových medvídků a jak to přišlo, že se z lovné zvěře stali lovci. Tak snad nikdy jindy. ()

iXtr3m3

Áno, bolo to prvoplánové, áno, nebolo to originálne, ale áno, bolo to skvelé modernejšie spracovanie Neúplatních a to je pojem. A keď by to aj nemalo kvôli pár veciam na plný počet, tak to tam vytiahlo neskutočné herecké obsadenie, kde aj tie vedľajšie úlohy padli známym menám. Toto je film, ktorý za pár rokov bude znamenať to isté, čo už spomínaní Neúplatní, či Mafiáni atď. ()

Zagros

Není to vyloženě špatný film, ale tohle téma bylo zpracováno již mnohokrát a mnohokrát lépe. Plusem je obsazení, slušné herecké výkony, výprava a trochu akce. Chybí tomu uvěřitelnější atmosféra, alespoň náznak originality a něco, co by člověka vtáhlo do tohoto efektního a akčního filmu. Zůstávání je slabší tři hvězdy a film samotný se brzy rozplyne v zapomnění. ()

Kanca

Tohle je ten film, na kterej se těšíte tak dlouho, až se nakonec začnete bát, jestli nebudete zklamaní a nakonec jste už po čtvrt hodině filmu nadšení a víte, že tohle je TEN film!!! Pořádná gangsterka se špetkou toho humoru a skvělým hereckým obsazením...Brolin, Gosling, Ribisi, Mackie, Peña a Patrick tvoří Squad jak má bejt, nemluvě o tom, že Gosling je tu prostě neodolatelnej! Emma Stone je opět okouzlující a Sean Penn nepřekonatelnej! Film, kterýmu se dá vytknout snad jediný a to je vyškrtnutá střílečka v kině, ale za to tvůrci ani tak nemůžou! Takže i tak dávám plných 100% ()

J.Bourne

Tak úplná špička filmů s mafianskou tématikou to neni. Ale jinak velmi dobrej počin, pěkná atmosféra, moc pěkně zahral Ryan a Sean Penn byl skvělej záporák. Příběh je takovej klasickej ale nenudí. Fajn film tak na tři a půl hvězdičky. ()

Hanys_

Spousta postav a strašně málo chuti. Gangsterka od režiséra Zombielandu s luxusním obsazením, která sice nepostrádá dobovou atmosféru, ale scénář někde po cestě ztratil koule. 6/10 ()

dopita

Veskrze průměrná báchorka, plná nedorazů. Ať už je to plochej scénář, povětšinou smutně utlumení herci nebo nudná režie, výsledek neodpovídá ambicím. Je to škoda, páč retro z Kalifornie má svý kouzlo, a taky Sean Penn, Nick Nolte a především Josh Brolin hrají vyšší ligu, než je zbytek filmu. ()

showxman

"Celé město jde ke dnu, ale ty vytáhneš kbelík, místo toho, aby sis dal plavky." Klasicky skvělý Penn tentokrát v roli slizkého záporňáka, ovšem zastíněn ještě lepším Brolinem, který se do role dobráckého, tvrďáckého a hlavně čistého poldy hodí náramně. Pro mě osobně, ale nad celou tou interakcí dobra se zlem, což je pochopitelně jádro celého příběhu, stojí nádherná Emma Stone, ladně a zároveň nebezpečně se pohybující na hraně zákona i smyslnosti. Emma Stone zazářila nad celý slaboučký příběh (největší mínus tohoto filmu) s respektem a lehkostí, nonšalantně přitom koketujíc napříč do nejistoty zahaleného osudu. To kvůli ní má smysl film vidět, jak už jsem totiž naznačil, scénář je jednoduchý, prostý a průhledný jako dvousetkrát přeprané erární prádlo. Já sem se ale bavil více než dobře, protože sem nečekal žádnou velkou věc - tím totiž Lovci mafie vskutku nejsou. 7/10 "Polda, který není na prodej, je jako pes se vzteklinou, na kterou není lék. Musíš ho utratit." Mickey Cohen ()

arexam

Čekal jsem gangsterku s pohledem z druhé strany s úžasnou Emmou Stone. Dostal jsem hollywoodský akčňák zasazený do padesátých let se dvěma úžasnými záběry Emmy Stone. Nic tady nechybělo, prostřihy formování týmu s malováním pokoje, do toho hraje nějaká pecka... Filmové pasáže stokrát omleté jen v jiném hábitu. A skvadra? Šéfík alias nejvíc fér chlap pod sluncem mě vytáčel každou jeho větou. Na Ryana asi nesehnali menší klobouk, takže když je v záběru jen jeho hlava, je to v podstatě pohled na klobouk a někde pod tím pidiobličej. U spojaře jsem se ale spletl, myslel jsem, že to koupí ve druhý (a pro něj poslední) bitvě. A moment, kdy ten mexikánec upotřebil moudro, který se naučil od dědouška, byl přímo kulervoucí. Sečteno podtrženo, dvě hvězdy za kostýmy a písničku v kabaretu. ()

Litvicek

Po druhém sledování filmů jsem došel k názoru, že je třeba změnit hodnocení. Asi jsem poprvé moc nadšený nebyl a to hlavně z toho důvodu, že nahradili pasáž, kde se gangster squad prostřílí skrz filmové plátno v kině, kterou jsme mohli vidět v traileru. To jsem jako vážně chtěl vidět a nejvíc jsem tím byl asi zklamaný, nevím proč jsem tomu tolik ubral, přitom je to tak kvalitní film, který člověka baví díky charismatickému prostředí L.A. které je udělané nádherně s krásnou vizuálností dobových let. Herecky je to taky užasné, Brolin hraje na jedničku a jeho squad mu skvěle asistuje. Pean hraje božsky svou postavu a to tak, že chvílema z něj jde i strach. Je to dost kvalitní film, gangsterka dle mého gusta. Čím víckrát si film pustíte, tím víc se vám bude vybarvovat do krásy. ()

Ilhan

Z filmu na Vás zejména v druhé polovině filmu nádherně dýchne dobová atmosféra a přestřelky jsou natolik efektní, až to bere dech. Škoda, že ze začátku scénář poněkud neví coby, postává na místě a aby zabil čas, tak vymýšlí hovadiny. Třeba to Spoiler Alert přepadení kasína v BurbankuEnd, to jsem myslel, jestli to nemá být z části parodie, druhá polovina mě ale neskutečně bavila z výše uvedených důvodů, tak nakonec dávám 70 %. Obsazení je luxusní, Brolin se na podobné role neskutečně hodí,. Emma Stone okouzlucící, Gosling se svým hláskem sice trochu otravný než si člověk zvykne a Penn si roli neskutečně užívá. Ze začátku připadá, že mírně přehrává, ale je to také o zvyku, na konci se člověku jeho výkon líbí a toho od Milka opravdu nemám moc rád. Kdo mě ale nejvíc potěšil byl Nich Nolte, kterého jsem si naopak velice oblíbil od Warriora, jen nám kluk poněkud kyne a nevypadá už moc zdravě. ()

Mičl

Awesome, takový moderně natočený Neúplatní od De Palmy, jen jsme za Chicago vyměnili LA, Al Capona za dementního boxera, který má město pod palcem Mickeyho Cohena a partu nedotknutelných okolo Costnera za gangster squad v čele s drsňáckým seržou Joshem Brolinem. Jediné co mi chybělo byl takový ten nostalgický nádech oných krutých mafiánských dob, ale stejně one of top 2013. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka