Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Šakalík

Druhý Thor je o něco lepší než jednička a o něco horší než Avengers. Dle tradice komiksovek film postrádá smysluplný příběh, protože to, co nám pánové z Marvelu tentokráte naservírovali, je opravdu slabota. Na to se sice v tomto žánru nehraje, nicméně trocha originality by neškodila. Stejně tak účelovost zapojení některých postav do děje je do nebe volající. Celý film zachraňují vedlejší postavy – těm se to ale daří náramně. Cynické hlášky Lokiho jsou k popukání a je jen škoda, že tahle rozporuplná postava nedostala více prostoru. Snad příště. Stejně tak hlavní záporák Malekith je neřád už od pohledu a hned od začátku jsem mu fandil. :-) Dark World je prostě komiksovka se vším všudy, která určitě vydělá balík a my nebudeme ušetřeni dalších dílů. P.S.: Pořád nechápu, proč Natalie Portman mrhá talentem v těchhle bezduchých krávovinách... ()

Luksa

I Thor dvojka je kvalitní komiksový blockbuster od Marvelu se všemi výhodami a nevýhodami, co od tohoto gigantu můžeme čekat. Loki je stále nejlepší postava celého marveláckého univerza, občas film připomíná nové Star Wars tak moc, že jsem čekal kdy už konečně někdo vytáhne lightsaber, nesmí chybět situační humor, vtipkující vedlejší postavy a epické digitální scenérie z dalekých světů. Temní elfové jsou fajn, stejně jako fajn byli ledoví obři v jedničce. Zábava zajištěna, víc než samostatný film ale druhý Thor funguje jako x-tý díl obrovského filmového seriálu, jehož dokončení se možná dočkáme za mnoho let. ()

MsUtahraptor

!!!Zcela subjektivní SPOILEROIDNÍ komentář!!! Pravidlo číslo jedna- pokud si oblíbím nějakou byť okrajovou postavu, zemře násilnou smrtí, bude zmrzačena psychicky a/či fyzicky nebo ji alespoň dostane do pomyslných spárů neschopný „tvůrčí“ idiot a udělá z postavy někoho úplně jiného. Pravidlo číslo dvě- pokud neplatí pravidlo číslo jedna, platí pravidlo číslo jedna. R. I. P. (mamá) Friggo, tohle jim jen tak nezapomenu. :'( Jediná další připomínka, kterou k filmu mám se týče jeho délky- prostě nebylo dost času na Warriors3, Lady Sif a pár scén navíc pro Darcy, Drahou Zesnulou a nakonec i Lokiho by neuškodilo. Jinak jsem nejspíš plně spokojená. Nechápu výtky vůči Jane, režii, „špatné animaci“, napodobování všeho možného, „nekvalitě“ záporáka, příliš tohohle a málo tamtoho... Mně se to zdálo výborně vyvážené, logické a odůvodnitelné. Jen mi zatím vrtá hlavou, co Jeho Zářivost provedla s Odinem. :) edit po druhém shlédnutí: Nope, napodruhé to je snad ještě lepší. Nemusela jsem se tolik soustředit na děj a mohla si vychutnávat prostředí, hudbu, (každou nepatrnou Lokiho grimasu) herecké výkony a rozvádět vtípky až do důsledků (Kolik bot tam do té díry Darcy naházela a komu všemu je stihla zabrat?! 8-? ). · "Darcy?!" - "Jane?!" ~ "Ian?!" ÷ "Selvig?!" - "Mjö-Mjö?!" TOP pasáže: prakticky každá vteřina s Lokim od "soudu" přes imaginární rozhovor s Friggou po "zradu", "smrt" a sladkou třešničku na trůnu; konec asgardské královny; útěk z Asgardu ( + navíc za prostřídání plánování s uskutečněním); obrázkové titulky "Oh dear, is she dead?" ()

Kejdlo

Dvojka Thora byla pro mě neskonalá nuda, kde mě sralo skoro všechno, ať už mluvím o televizním vizuálu, trapných dialozích či sterilní akci. Nejhorší marvelovka a to mohl Loki hláškovat sebevíc. 5/10 ()

upson

Super :-) super, super :-) bavil jsem se a to je u komiksových vyplachovaček od Marvelu hlavním účelem a nikoliv hledat logiku na místech kde to je zbytečné jako nějaký nabubřelý pseudointelektuál :-). Ještě počkat jak dopadne Capo a jeho druhý díl ale již s předstihem si troufám říci, že se jedná o marvelovku roku 2013 i když předbíhá Iron Mana 3 jen o prsa asijské gymnastky a v mnoha ohledech z něj čerpá (jistý nadhled a smysl pro humor) :-). Hlavní záporák Malekith super a ještě hlavnější záporák Loki jako vždy úžasný :-) 90% ()

Reanimated

Mjölnir?! Aneb nejlepší komiksárnou roku (teď už to říct můžu) se stává Man of Steel. PS: humoru (trefného) má ale druhý Thor na rozdávání a i proto to byla více než snesitelná podívaná. ()

Maynard.

Dlouho sem se těšil na tohodle svlanatýho frajera s kladivem. Vlastně sem se dočkal parádní 3D podívané. Mám radost, že 3Dčko už je fakt vychytaný, že z toho nebolí palice po půl hoďce. Thor je dobře vymyšlená postava, už nám chlapec dospěl a zmoudřel, takže ideální král. Zvláštní je, že ačkoli je to fakt pohlednej chlapík, tak mě nějak víc zajímá jeho nevlastní bratr Loky, kterej má ve svým výrazu vychcanost prvního stupně. Krásně je zde ztvárněn Asgárd nebo jak se tomu říká. Přípomínalo mi to krásu planety, na který se narodil superman :o). JE fajn, že se člověk kolíkrát od srdce zasměje, to se už holt od tědlech popkorňáků očekává. Mně osobně chybělo k 5* víc akce. Jo, sice ke konci se to akcí hemžilo dost, ale byla tak trochu nepřehledná, když se tam furt skákalo z jedný planete do druhý. Záporňák super, ale taky ne uplně jeden z těch strachbudících :o). Oproti třea Wolverinoj, kterej se taktéž vydává na sólo cesty je tohle prostě o stupeň zábavnější. Ale na kvality postavy - IRON MAN si ještě tenhle svalouš v pláštěnce bude muset počkat. Už aby tady byly Avengers 2. To bude orgáč jak ďas :o) ()

LadyVader

Předčilo to moje očekávání, pro mě jednoznačně nejlepší Marvelovskej film roku. (sorry Iron Mane:( ) Bavila jsem se parádně.. definitivně to bylo lepší než prvni Thor. Akorád teda.. ano.. Loki suverenně přehrál Thora. ikdyž jeho charming smile a hláškování na mě stále nezabírá tak jak by asi mělo.. nejspíš jsem jediná ženská na planetě :D. Ale uznávám že je Loki fakt sympaťák. Malekith byl cool, on a jeho super rudě ozářená kosmická loď O___O.. (Eccleston rulez!). Sranda byla, když u scény kde byl polonahej Thor, ozvalo ze sálu obdivné /trolovací/ ooooh! od nějakýho chlapa a půlka sálu se začla smát :D. + Asgard a vesmír kolem byly fakt krásně udělaný :). ()

Babous

Technicky perfektní, ale už to není ta bezstarostná akční jízda jako u Avengers nebo prvních dvou Iron Manů. Tvůrci se podle mě příliš spoléhají na počítačové efekty, přitom mi nejsilnější přišel začátek - kde je efektů pomálu - a pak konec - kde jich je hodně, ale zasazených do reality a ne do počítačově vygenerované žlutošedé pláně. Výborná byla závěrečná bitka, kde se prolínaly různé světy. A nemůžu si pomoct, ale interakce Thora a vůbec marvelovských hrdinů s naším světem, obvykle dopadá výborně vtipně - tentokrát Thor v metru. ()

tempus

První dojem byl, jako bych se díval na velmi povedené spojení Star treku a filmu, kde je Roklinka. Město, kde je na Asgardu sídlo vládnoucí rodiny byla atmosféra Roklinky a ten ST, když jsme viděli temného elfa a spol nebo aspoň jeho techniku. Tento film je pro mně zajímavý i z toho důvodu, že mě bavilo, vychutnával jsem si hraní všech herců i hereček (asi i kvůli té epické-osudové atmosféře), kteří nebyli na zla a Loki byl v tomto výjmečný (už trailer v tomto hodně sliboval). Hudební podkres je fajn, sice samotný je nic moc (je symbolem toho, čím nazýváme filmová hudba). Ale jinou hudbu bych sem ani nechtěl, obzvlášť, když je na ní znát spousta práce. Finální akce k příběhu sedí, ale mě už trošičku nudila (něco takového tu bylo tolikrát...). Přece jenom ta akce byla k něčemu dobrá, mohl jsem tak vidět variaci honičky Randalla s Mikem Wazowskim a Jamesem Sullivenem. PS: potitulkové scény jsou opět 2 (variace na jednu větu z jedné scény: 2 filmy z Fáze 2 jsem viděl, 2 mi zbývají (krom A 2). PPS: když vidím jak jsou sólovky z fáze 2 o tolik lepší, než z fáze 1, tak jaký můžou mít vylepšení sólovky fáze 3? ()

kenkaku

Thot #2 mě "nudil" o poznání méně než ten první. Přesto mu plný počet nedám. Při jeho sledování jsem se totiž nemohl zbavit pocitu "ojebané stařenky". To co člověk viděl bylo jen pro oko a pro efekt a balamucení (něco jako neustálé iluzionistické kreakce Lokiho). Děj to NIKAM neposunulo. Děj pro děj. Da-bum se děje až na konci (i když... od poloviny bylo jasné že to tak dopadne). A to zamrzí. Druhý Thor je tedy větší pastva pro oči, ale také o dost více polevuje v nápaditosti a poutavosti děje. Osobně jsem také (ale to je oravdu jen osobní) blbě snášel to Turublele, Hakara, Ukuhoo... narážím na vodopád slov (jmen) co jsem nikdy neslyšel (nebo si z prvního Thora opravdu nepamatuju). Takže hlavně ze začátku my bylo úplně fuk o čem se mluví, protože stejně to bylo jedno cizí slovo za druhým. Další (opět osobní) věc je můj odpor k Lokimu. Ta postava/herec je mi protivná a proto jeho eskapády mě vůbec nebavili ta jak píší všude kolem. Co musím ale vyzdvihnout je humor. Několikrát jsem se opravdu nenuceně pobavil. Byly to drobnosti, ale milé a hravé drobnosti. A to já rád :). ()

widla

Ale jo, jako pokračování to jde. Jen mi vadí, že některé vtipy byly až moc tlačené na pilu. Nejde o komedii, ale pan Taylor měl asi jinou představu... Asi se na to stejně budu muset podívat ještě jednou, ten konec mi totiž nějak unikl.. Ale to je u mě normální, takže to neberte jako chybu xD ()

sedm.1

OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ. A to zklamaní a rozčarování z druhého Thora je dokonce tak obrovské, že zatímco první díl považuji, tedy krom samotné týmovky Avangers, za vůbec nejlepší marvelovský filmový počin, tak Temný svět musím rovnou zařadit naopak na zcela opačný konec. Vůbec jsem nepobral ten kvalitativní sešup, který se nevyhnul prakticky žádnému z ohledů, na kterém mi tak záleží. Takže, zápletka byla naprosto plochá, nenápaditá a zcela nudná, bez tempa a bez života. Úplně se vytratila atmosféra, která tu prostě jednoduše zmizela. Hodně mě překvapila minimalizace humoru, přestože ostatní komentáře naopak poukazují na jeho přemrštěnost, ale buď na mě použité vtipy nezafungovaly, anebo jsem viděl asi jiné pokračování Thora. Jinak právě postava Thora mi přišla hodně nevyužitá, jakoby upozaděna, neprojevil se tu vůbec žádný její vývoj a navíc i jinak vždy živelný Hemsworth tu ve své superhrdinské roli působil často ospale a nezúčastněně. A bohužel ani ostatní postavy a jejich představitelé neoplývají žádnou větší výrazností či energií, o záporácích radši ani nemluvě, ti tu jsou naprosto nezajímavý a nudný všichni. Nejhůře na mě ovšem Temný svět zapůsobil z hlediska akce a efektů. Akce totiž bylo vzhledem k ostatním komiksovým filmům minimum, načež i její zpracování a choreografie bylo slabé, ale co tu po všech těch předchozích nabušených a nářezových komiksových megapředstaveních předvedli tvůrci po vizuální a trikové stránce, to mě tedy fakt nasralo. A mé pocity z toho zašli dokonce tak daleko, že si to dovolím označit až za lacinou a odfláknutou práci. Když tak vlastně nad celým tímto pokračováním přemýšlím, co mě v něm zaujalo, či pobavilo, z hrůzou zjišťuji, že nemám v podstatě ani co zmínit, což po prvním grandiózním díle je šíleně strmý pád a já jen doufám, že to byl jen nějaký omyl a další marvelovka už bude zas tou dechberoucí, velkolepou a strhující efektní jízdou, která mě zas svou dynamičností posadí pořádně na prdel. Temnému světu se to tedy ale rozhodně nepovedlo! ()

marrjaana

Musím říct že i tento díl byl dobrej. Sice jinej než jednička( byla tam akce- spousta akce) ale hodnocení si zaslouží stejny. Bylo zde trochu vic romantiky, vic akce- o hodně vic akce( klidně to napíšu ještě několikrát že tam bylo vic akce, protoze v jedničce byly dvě akční scény a tady to byla akce, akce a zase akce) vic humoru, a vic temna(tet to vypada jako že to bylo lepší než jednička, ale jednička měla takový Kenneth kouzlo). A během te přehršle triku, akce a humuru(právě jsi přeříz dědečka) se vyskytli i dvě smutné chvilky( ta druha mne vazně dostala) a hlavně zde byl LOKI! ( jasně Thor je super rizek a Chrise I like, Odin se taky snaži zaujmou, Erik je taky zajmava postava a Darsy pobavy- ale na Lokiho nezapomenete, vždyť o tom že Loky je ze všech Asgardanů ten nejlepší nas přesvědčila už jeho maska )Žeru ho už od jedničky, kde jsem jej skoro obrečela na konci. V Avengers mne uplne odzbrojil a tady... nemam slov. A je to prave on kvuli komu davam filmu lepši hodnceni než jedničce, protože Loki si zaslouži jednu hvězdu sam pro sebe. Nejlepši sceny filmu? Chvile kdy prijde Thor za Lokim do vezeni, a jejich utek( ze sceny kdy se Loki promeni v Amériku jsem vazne nemohla a pak ten utek lodí byl taky úžasnej) ()

Sdoom

Stále je to hrozně laciná srajda, stejně jako jednička, nicméně tentokrát aspoň ne tak moc blbá a aspoň trochu "dark". Gag s Captainem Americou se fakt povedl a takových momentů je tam kupodivu více. Nicméně že bych si za týden pamatoval, o čem to bylo, to asi nehorzí. :-) (HD, orig.) ()

BMAJTZ

Už jsem to říkal u prvního dílu. Nemám rád Thora jako postavu a ten film je prostě debilní. Jasně triky fajn, ale to je tak vše. ()

Lukoboss

Strašnej bullshit toto... neznám sice předlohu, ale i tak musím říct, že jsem chvílema nevěděl, jestli se dívám na marvelovskej komix nebo Hvězdný války. Celej film mně přišel tak strašně umělej a hloupej, že mně to bylo všechno naprosto jedno. Kdyby sám velký Thor chcípnul hned po 10 minutách, bylo mně to úplně ukradený. A vlastně by to možná bylo mnohem zajímavější než to, co proběhlo. Za rok přijde další díl a už teď vůbec nemám chuť se na něj podívat. ()

herr_carter

Měl jsem hodně co dělat, abych dal vůbec za 3* - první třetina začne svižně a zdá se, že trumfne svého prvního předchůdce, ale bohužel se vše zvrhne na tupou akci bez špetky myšlenky................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)