V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Dinsberg

Werner Herzog měl být využitý mnohem víc než jen jako John Doe číslo 2. Jeho postava mohla mít mnohem hlubší smysl a hlavně víc by se pochopily její motivace. ()

Slunik

Velmi pěkně natočené akční krimi. Zase trochu jiná, méně otřelá zápletka, přijatelně vysvětleno, proč je hlavní hrdina takový borec a k tomu můj od dětství oblíbený Tom Cruise jako třešnička na dortu. Jen ta Rosamunda často háže pohledy až příliš vyděšeného králíčka. Možná by ještě stálo za to trochu víc vysvětlit motiv, v tomto podání mi to nepřišlo až tak důležité, aby zemřelo 6 lidí a ještě kolem toho bylo tolik okolků. ()

borohub

Film, který mě příšerně připomínal jiný snímek a sice snímek odstřelovač. Co se týče kvalit je na tom nějak tak podobně, jen v odstřelovači mě trošku více bavilo obsazení, na druhou stranu tohle bylo takové více uvěřitelné. Jsem zvědavý na další díl. 75% ()

Jehan

Prima film na páteční večer. Velmi potěší Richard Jenkins a hlavně Robert Duvall, i když vlastně nemá moc co hrát. V hlavní roli ovšem to upocené bílé triko by muselo v reálu pěkně smrdět. ()

DaweForeman

Po delší době konečně něco, co nepůsobí jako styl Rambo či Schwarzík v různých starých filmech, kde se to hemží naprosto neskutečně hrdinskýma a neuvěřitelnýma kouskama plných výbuchů a vraždění po tuctech. Vše je tu celkem uvěřitelné s celkem reálnou fyzikou - ať už ta honička v autech, souboje nebo zbraně (i když ten poslední výstřel byl trochu moc). Každopádně Jack Reacher je super cool charakter s dobrou dedukcí a ještě lepšíma hláškama. Přesto všechno jsem tam ale z toho všeho necítil příliš moc napětí - možná jen v okamžiku u té právničky, kdy nevěděla komu může věřit a kdo by jí mohl zabít. Myšlenka thrilleru je tu zajímavá, ale asi bych si jen představoval trochu lepší zpracování. ()

ac1976

Keď sa hviezdny scientológ objaví v takomto filme tak ma to ako oddychovka poteší, asi je to jeho výzorom. Nie je žiadny wrestlingovo-steroidový šašo, ktorý telom rozbíja betón a pod., na také nezmysly som už starý 😁 Na škodu veci je, že do tých 2 hodín natrepali aj kopu nezmyselnej omáčky ako zbytočná autonaháňačka, alebo odhodenie zbrane pred zápasom s hlavným záporákom. Napriek tomu pre mňa príjemné akčné prekvapenie. Pozn. Rosamunda  mi vo filmoch príde viac sexy ako na fotkách - zvláštne. 😂 ()

mrclTV

Pôvodne som si myslel, že to bude ďalší z tých priemerných akčných thrillerov o dokazovaní nevinny, ale vykľul sa z toho celkom dobrý detektívny film, kde hlavným sústom su rozhovory a práca na odhalení vinníka, pričom akcia hrá iba druhé husle. Čo mi vôbec nevadilo, práve naopak. Dokonca som pôvodne mal v úmysle pochváliť tvorcov za celkom dobrú automobilovú naháňačku, vyzerala pomerne reálne a nebola nadopovaná adrenalínom. Vyzerala takmer ako niečo na spôsob Bullita (čiže body plus), no rozhodne ma rozladil jej nečakane vtipný koniec. Čiže tvorcovia ostanú bez pochvaly. :) Samozrejme príbehove finále sa nezaobíde bez poriadnej akcie, ale všetko je to v rámci kvality. Solídne prekvapenie. Dávam tesné, ale predsa len 4 hviezdičky. ()

J.McClane

Strašně se mi líbí věta nejmenovaného recenzenta: Dalo by se to říct i tak, byť poněkud elitářsky, že Jack Reacher je komedie pro chytřejší diváky a drama pro ty hloupější....Prostě to není chytré, i když to vypadá chytře...ale třeba je to skutečně záměr:) ()

HEED

No nemám co vytknout. Je to v podstatě Jason Bourne v lite verzi, nebo na steroidech? . Úvod do filmového děje by mohl leckoho odradit, avšak já jsem si počkal na řešení a závěrečné rozuzlení. Je vidět že Tom Cruise nepotřebuje k řešení vždy zbraň, což podstatnou část filmu dokazuje bravurně. ()

Mykhaluu

Kříženec mezi Sherlockem Holmesem a Jasonem Bournem je prostě ve filmu tak přitažlivá, že i když producent (Tom Cruise) obsadil do hlavní role malého plasticky vyhlížejícího herce (Tom Cruise), tak je to na čtyři hvězdy a chuť podívat se znovu. ()

Micoldee

U některých scén jsem přemýšlela, jestli se náhodou nedívám na GTA: San Andreas ve filmu. Bavila jsem se a Jack Reacher mě překvapil. ()

PlayEasy

Christopher McQuarrie to zvládl opět na jedničku, on prostě akční filmy točit umí, a když si k tomu ještě přizve Tomíka a napíše si opravdu šikovný scénář, tak nemůže vzniknout nic jiného než napínavý a patřičně drsný akčňák s velmi překvapivým záporákem, výbornou kamerou a s úžasným přicházením na to jak to vlastně tehdy bylo. Také Rosamund Pike a Robert Duvall tam zapadli a konec jenom dvakrát podtrhl tento výborný film, který měl velmi blízko k "plnému počtu" :) 80% Po druhém zlédnutí zvyšujeme své hodnocení, fakt Mystery pecka typu Na odstřel, která je v dnešní záplavě rádoby blockbusterů opravdu raritou! ()

marek29

4 nebo 5, teď úplně nevím, mám konec lehce ve snové mlze 😅 Abych to vysvětlil, je to solidní pátračka s víc, než skvělým Tomem Cruisem a neméně fajn Rosamund Pike. Určitě to nenudí (já byl unavenej) a navíc to příjemně poodhaluje zápletku, která není tak jasná, jak ss ze začátku může zdát.. ()

wopi

V knížce je Reacher dvoumetrový svalnatec, nechápu, koho napadlo do něj obsadit malinkého Cruise... Později jsem shlédl první řadu Lovců zločinců a tam je hlavní hrdina (Caviezel) dokonalý Reacher. Brečel bych. ()

jirijo

Fajnová "starosvětská" (v dobrém slova smyslu) záležitost. V době ultra trikových mega podívaných je fajn, když někdo přijde s poctivým žánrovým dílkem, bytelným jako dobře uleželá whisky. Starý dobrý Tom Cruise je stále ještě více dobrý než starý a bez problémů táhne celý film, na Rosamundu Pike (a její výstřih :-) je opravdu moc pěkný pohled, Jai Courtney si slušně zatrénoval před pátou Smrtonosnou pastí a Robert Duvall je vyloženě lahůdkový. Christopher McQuarrie nemá doma Oscara za scénář k Obvyklým podezřelým náhodou, o svůj vlastní scénář se může opřít a co si podle knihy Lee Childa přepsal, poctivě odrežíroval. Automobilová honička prakticky bez hudby jen za řevu motorů je pak chutnou třešničkou na tomhle povedeném dortu. A něco už bych si od Lee Childa měl přečíst :-) ()

waltosin

Jack Reacher je dokonalá postava, kterou si hned zamilujete od první chvíle, aby taky ne když jí hraje tvrdák Tom Cruise. Dokonalá zápletka, která určuje tempo a pomalu rozplétá pravdu. Je to opravdu na hraně mezi 3/4 dal bych za 4, ale od konce jsem čekal asi víc, i když s průběhem jsem byl velmi spokojený. 65% ()

lobo87

Skvelá oldschoolová žánrovka. Akási kombinácia Bournea a M:I v podaní charizmatického Toma Cruisea. McQuarrie je talentovaný režisér (teším sa na M:I v jeho podaní) a dokonale dokázal dávkovať napätie až k westernovému záveru. Fantastická automobilová naháňačka a jej geniálny záver na autobusovej zastávke. Kde sme sa mali smiať, sme sa smiali (kúpeľňová scéna), kde sme mali byť napätí, boli sme, kde sme mali obdivovať akciu, tak sme čumeli. Práve správna miera akcie chráni tento film pred žánrovým klišé, do ktorého mohol skĺznuť. Čo však kvitujem najviac je obsadenie. Cruise sa na podobné úlohy hodí, to vieme, ale fantasticky zapadli ďalšie postavy - slizký Herzog, sympatická a nevyumelkovaná Pike, drsný Courtney, neprehliadnuteľný Jenkins a famózny Duvall s okom na nočné videnie... 80% ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)