Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

see_sawandrew

Metody, které fungují v trailerech, tvůrci prostě natáhli na celý film v podobě osvědčeného Kingova příběhu. Scénář naštěstí nezůstat u prosté kopie solidní televizní adaptace, a přidal něco navíc. Nakonec je z nového Pet Sematary nejen skvělá žánrovka (i s naprosto cool double-cover titulní písní), ale i bezva téma k rozhovoru, proč tu fakt nechceme partičku naštvaných mrtvých. Doporučuje 5/5 zombokocourů! 90% ()

Dallon

King se vrací, a tentokrát ve snímku Řbitov zvířátek. Další TO/IT (2017) se sice nekoná, ale za mě velká spokojenost. Atmosféra tu funguje, i lekačky kterých je tu víc než dost. Za mě dost solidní adaptace. 7/10. ()

bari68

Na tento film som sa tešil hlavne z dôvodu, že prvotný originálny film bol hororom môjho detstva, z ktorého som roky mal nočné mory. A nemôžem sa ubrániť zrovnávaniu. Predne musím povedať, že prítomný remake si od začiatku buduje veľmi slušnú atmosféru, baví a udržiava diváka v napätiu. Čo sklame je finále, resp. prílišný ťah na bránu, z ktorého ale panuje nechcený úsmev, nelogičnosti a degradácia predchádzajúcej režíjnej práce. Originál je viac verný Kingovej novele. ...Lepší priemer, 4* z prílišnej lásky k Pet Sematary. ()

Lisabellla

Kingovské horory nejsou zrovna můj šálek kávy. Nebylo to zlé. Chvilkama prvoplánové lekavky (ale jednou jsem se lekla fakt), první polovina filmu trochu nuda, ale to je potřeba - seznámení s rodinou a s okolím, čas, kdy si divák vytváří k postavám určitý vztah, aby ve druhé polovině přišlo too napínavo, děsivo, tmavo, smutno a trochu starostno o ty oblíbenější. Do kina nedoporučuji, se zvukem 7.1 sice fajn, ale ani tak to za ty dvě stovky za jeden lístek nestojí. V celém sále jsme byli čtyři. (Nekecám ani slovo, já, můj oblíbený muž a dva floutci, co se celý film bavili - jeden se sluchátky na uších - což by vysvětlovalo, proč i přesto, že na sebe mladíci byli nalepení, překřičeli i to 7.1). Za měsíc to bude ve skvělé kvalitě na internetu. Možná ani ne... ()

666Carnage

U tohohle snímku jde o to, že to prostě je fakt remake, který nepřinese nic nového. Příběh je známý nedá se moc měnit. Ano pár změn tu je ale nijak to nekazí celý snímek. Je to prostě to samý ale v novém kabátku. Bavil mě ten z roku 1989 a bavil mě i tenhle. Včetně těch úprav. Sám Stephen King řekl, že je spokojený a já jsem taky. Líbilo se mi jak bylo natočeno. Gore a atmosféru to trochu mělo. Příjemný remake staré klasiky. 70% ()

Wally

Četl jsem knížku, viděl předchozí snímek a stejně jsem spokojený! Jenom trouba se může myslet, že to bude slovo od slova podle knížky...změny byly udělány ku prospěchu filmu. Btw knížka je vždycky lepší. V porovnání se starším snímkem, lze jen konstatovat, že každý má svoje pro a proti, ale ani jeden nedělá ostudu. ()

iXtr3m3

Slabšie štyri ale predsa štyri. Jason Clarke je dobrý herec, ostatní boli tiež fajn. Ako rodičovi, sa mi to ťažšie pozeralo, preto aj to vyššie hodnotenie. Technicky to bolo nadpriemerné, samozrejme nie bomba ako nové IT, ale fakt sa King nemusí hanbiť za prznenie jeho diela. ()

Luciášek

Kdo četl knihu, bude strašlivě zklamaný a naštvaný. Děj nejde do hloubky, jen tak klouže po povrchu a k nikomu si tím pádem nevytvoříte vztah a celkově se nic moc nedozvíte. Je to takové prázdné. Navíc se to ani v zásadních ohledech nedrží předlohy, takže prostě film na nic. ()

BlackTom

Knižná predloha patrí medzi to najlepšie a najdesivejšie, čo Stephen King napísal, film spred tridsiatich rokov je béčkový kult plný pesničiek mojich obľúbených Ramones, takže som nepochyboval o tom, že remake mi dokonale poserie náladu. Povedzme, že budem benevolentný. Že Pascowa (poviem len štyri mená: Heimdall, Deadshot, Kingpin, Roland Deschain) nechám Pascowom a že som zvedavý, kam sa táto voľná adaptácia ženie, keďže kniha skončila v najlepšom možnom momente, a to tým, že Gageove kroky (nie Ellieine) hlavný hrdina počuje na verande... Ale to, že z dokonalej duchárčiny s presahom (indiánsky mýtus, trauma z detstva, tajomnosť smrti) urobili dementnú wannabe vyvražďovačku so samoúčelným a neskutočne ordinérnym finále, to sa odpustiť nedá! Schválne píšem dementnú a schválne píšem s ordinérnym, pretože keby to stálo zato, bol by som schopný objektívneho hodnotenia, lenže posledných desať minút som vyslovene pretrpel... A tá otrasná coververzia Pet Sematary v záverečných titulkoch... Jediným pozitívom ostáva tradične skvelý John Lithgow (Trinity z Dextera) a vizuál, z ktorého cítiť vyšší rozpočet, ktorý ale režisér nepochopiteľne nevyužije na prítomnosť Wendiga... Never more, zlaté béčko z 1989! ()

LEATHERFAC

Tak já bych to tak zle určitě neviděl. Nenudil jsem se, atmošku to mělo místy hodně hutnou, pocity velmi nepříjemné a ta malá byla skvělá - myslím, že ji ještě uvidíme. Clarke byl snesitelnej a Lithgowa mám čím dál raději. Konec mě sice trochu zklamal ale: původní film byla osumdesátková béčková číčovina, takže ten konec odpouštím a zaokrouhluju nahoru, protože jinak jsem dostal mnohem víc, než jsem čekal. ()

Han22

Máme tu další zbytečný remake. Originál je skvělý horor, který umí děsit těmi nejobyčejnějšími věcmi - vzpomínky na mrtvou sestru, atmosféra hřbitovu, děsivá kočka a mimino a navíc pracuje se strachem ze smrti, tím co je po ní, hrůzou z toho když člověk ztratí vlastní dítě a neschopností se s tím smířit. Není to mistrovské dílo, ale i v obrovské konkurenci je to pro mě horor roku 1989. Remake se zpočátku drží věrně a slušně - smrtí unavený doktor s rodinou, nebezpečná dálnice, atmosféra hřbitova, flashbacky na sestru matky i kočička. Pak přijde zvrat SPOILER kdo vlastně umře KONEC SPOILERu a od té doby to jde do šíleně háje. Akční finále a dementní (špatný) konec to sestřelují z původních 4* až někde ke 2*. Nechávám 3, protože nevidět originál celkem bych se bavil, ale takhle jsem zbytečně vytočený z dementního remaku. ()

Adramelech

Kingův román, jenž byl předlohou tohoto filmu, patří k mým oblíbeným knihám. Příběh je patřičně temný a docela strašidelný. Ani filmová verze není zas až tak špatná, ale velká část atmosféry se někam vytratila. Filmovým kouzelníkům se ji nějak podařilo odkouzlit. Něco nedotáhli, něco přepískli nemluvě o tom, že film musí podávat věci víc polopatě než kniha, aby se děj vešel do nějakého rozumného časového limitu. Viděl bych to tak na dvě hvězdičky, ale jednu přidávám za děti ve zvířecích maskách (v knize tento motiv není). To byl dobrý režijní nápad. Haranti mi totiž přijdou dost děsiví i normálně, i když se v rámci svých možností snažím zacházet s nimi vlídně, protože si uvědomuji, že to jsou budoucí daňoví poplatníci. ()

Sayko

Sice jsem neviděl původní film, ani nečetl knihu, avšak tento snímek pro mě byl jeden z těch slabších, které jsou podle Kinga zfilmované. Pet Semetary se na rozdíl od ostatních Kingovek nesnaží vybočit něčím z řady, děj je zasazen do přítomnosti (přitom se originál odehrává v 80.letech), "jumpscary" jsou průměrné někdy až mdlé a herci až na Jasona Clarka také nic extra. A tohle už bude asi osobnější názor, ale ve mně horor nevyvolal skoro žádnou ponurou atmosféru, jakou jsem čekal, bohužel. ()

Janega

S kingovkami sa roztrhlo vrece a s najnovším počinom môžu byť jeho fanúšikovia viac-menej spokojní. Dej je oproti knihe poupravený, najmä záver mi pripomínal Prekliatie Salemu. No tak ako v predchádzajúcom filmovom spracovaní (1989) aj tu chýbala tá psychologická stránka knihy, čo je na škodu. No a potom sú tu tie lacné a predvídateľné lakačky. Kingovky vždy boli o hororovej atmosfére. Stačí si pozrieť ktorékoľvek staršie filmy podľa kníh od Kinga a v nich žiadne lakačky nenájdete, lebo neboli treba. ()

Přemek

Tady bylo špatně skoro všechno. Knižní předloha je osekána o spoustu zajímavých motivů (nevraživost mezi Louisem a jeho tchánem) a postav (Judeova manželka), téměř všichni herci jsou špatní (jedinou výjimkou je holčička, které ta nemrtvá opravdu jde) - no zkrátka je to tak špatné, že mi to přebilo i nervozitu ze změn oproti předloze (nezemře Gage, ale jeho starší sestra a i samotný závěr je úplně jiný). A navíc z toho čišela lhostejnost. Lhostejnost k předloze, k postavám, prostě filmový burger king. Jen posledních patnáct minut mne nutí k vyššímu hodnocení. ()

Corpsegrinder odpad!

Strašný dialogy, otravný dětský herci a zoufalý pokusy odlišit se od starý adaptace který jsou ve výsledku k ničemu neboť to stojí za hovno tak jako tak. ()

Zmrv

Nový Řbitov zvířátek je relativně věrný knižní předloze (až na prohození dětí a konečné vyústění). Ani zdaleka ale nefunguje tak jako geniální knižní předloha. Přestože herci hrají nadprůměrně, tak film nenavozuje tu správnou atmosféru, a bez ní to prostě nejde. 50% ()

papushka

Natočený je to celkem fajn, i když tam toho oproti knížce dost chybí, ale proč sakra takhle hrozně zprznili ten konec?! ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018