Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

PlysovyMacko

Bala som sa. Sceny s chromou sestrou boli dost desive rovnako ako putovanie na posvatne miesto. Ten koncept, ze mozem niekomu vratit zivot, ale za cenu ze z neho bude ciste zlo je skvely. Macicka bola sikovna. A mali si okolo zahrady postavit plot, aby nikto nevbehol nahodou na cestu. ()

ostravak30

Že má Řbitov zvířátek svůj starší předobraz jsem nevěděl. Tato verze má celou řadu zvláštností. V duchu Stephena Kinga je rozehrána temná podivná atmosféra. Zajímavé je, že tentokrát se děj odehrává ve dvou rovinách. Ta první je samotná blízkost hřbitova a jeho atmosféra a ta druhá manželčina noční můra. Druhá rovina je sice upozaděna, za to není vázaná na místo a Rachel doprovází jak v novém bydlišti tak po přestěhování, což většinou u hororů nebývá. Ale zpět k hlavnímu motivu. Tím je posmrtný život. Respektive navrácení života těm, co jej ztratili a jaký to má na ně devastační vliv. Podivné třeba je, jak se Ellie dostane s matkou přes kopec chrastí a větví a proč ho třeba nelze obejít. Nedozvíme se nic ani o původu místa ani o zlé síle, která tohle vše dělá. Celý film je postaven čistě na atmosféře a hlavně hereckém výkonu Jeté Laurence. Právě dcera pak vraždí a tady máme další zvláštnost hororů, to také není obvyklé. Zvláště svým koncem. Je to určitě horor s dobrou atmosférou, ale pro více pochopení by to chtělo ještě víc. ()

mala_sestra

Předloha je jednou z mých nejoblíbenějších a za mě nejděsivějších knih od Kinga, což znamená, že ten film s ní zákonitě musím srovnávat.  Sice nemůžu říct, že bych byla na 100% spokojená s verzí z roku 1989, ale ta oproti tomuto paskvilu z toho vychází ještě dobře. 😃 Upřímně jsem raději neměla žádná očekávání a můj zjevný masochismus mě na to přinutil jít do kina, kde jsem si zhruba od trapného a prvoplánově “strašidelného” pohřebního průvodu dětí (jak jinak než ve zvířecích maskách) říkala, co tam vůbec dělám jako. 😑😬  Nestojí mi to ani za to, abych to tady rozebírala a spoilovala, protože tady není co rozebírat a o čem spoilovat. Prostě zase jednou ze super creepy propracovaného Kinga udělali zapomenutelné, béčkové a ubohé horor klišé.  Tlak se mi zvedl jednou - když jsem zjistila, že v jedné nejmenované situaci, která je dost klíčová pro celý příběh, vyměnili syna za dceru. A to úplně bezdůvodně. 🙄 Když už to nechcete číst, pusťte si raději tu starší verzi. ()

jokino

No, popravde, pôvodný originál z roku (1989), sa mi omnoho viac páčil, ako toto. Vtedy už len z tých rokov sálala akási typická atmosféra a vedeli sa horory aj točiť. Toto mi však prišlo byť hrozne umelé, najmä správaním sa opäť oživených postáv. Nemalo to pre mňa tú správnu atmošku, postrádalo to napätie, atď. U mňa slabota.. ()

heavy66

Řbitov zvířátek je pro mě kultovním románem, jehož magická přitažlivost spočívá v dokonalém vyjádření zoufalství ze smrti blízkého člověka, které postupně přechází v šílenství, zvrácenou víru, že je možné otočit kolo osudu zpět. ("S Gagem jsem moc dlouho otálel," řekl Louis. "A mezitím se ho něco zmocnilo. Ale s Rachel to bude jiné, Steve. Já vím, že bude." Trochu zadrhával v řeči a Steve pochopil, že Louis zešílel - viděl to na něm zcela zřetelně.") Tohle mi ve filmu chybělo, Jason Clarke ty emoce nemá, Amy Seimetz je o hodně lepší! Ale hlavně zásadní dějovou změnou se z filmu stal tuctový zombie horor, sice se slušnou atmosférou a napětím, ale nedosahující kvalit předlohy. ()

Oxyk

Začátek nahodil luxusní atmosféru, ale pak se to už jen a jen sralo. Story lajna je fakt dobrá, ale to zpracování mohlo být o dost lepší. ()

m.p.mysacek

Zezačátku se mi film líbil, pobodal se předloze (Victor Pascow). Ale pak se začal lišit až moc. Boston nebo Chicago je detail i vynechání a smrt Normy. Smrt Churche byla ve skutečnosti, když byl Louis sám, zatímco rodina byla v Chicagu u rodičů, které Louis neměl rád. I se Zeldou to bylo trošku jinak. Ale hlavně mě naštvalo, že zemřela Ellie, proč se nedrží předlohy? A nejhorší ze všeho byl konec, kdy filmaři z toho udělali trapnou scénu na téma všichni se zabijí a pak probudí a budou šťastní "proměnění" navždy a chudák Gage v sedačce. Konec byl úplně jiný, v knížce trochu zvláštní, ale rozhodně ne takhle trapný. ()

RobinPM100

Moc jsem nečekal, moc jsem nedostal. Není to vyloženě sračka, nicméně na původní Řbitov to nemá. Původní fílm je lepší ve všech směrech, včetně lokací i hereckého obsazení, včetně Juda ()

waltosin

Předlohu jsem sice nečetl, ale urcite nekdy v budoucnu si počtu. Ani se nedivím že King to tenkrát nechtěl vydat opravdu neskutečně odporný horor, nedoporučuju pro slabší povahy. Nechapu kde na to King bral inspiraci, ale neskutečný napad. Když to srovnám s TO tak je to slabší byl temnější a děsivější než Rbitov. Myslím že to bylo příliš uspěchané, TO mělo právě to kouzlo že si s náma pozvolna pohrával a pak šokoval. Tady to na nás chrlí jak svin, ale určitě to stojí za to si zajít do kina. 65% ()

Valenta28

Naprosto dokonalé. Nejlepší letošní horor a nic mi ho už nepředčí. Herecké výkony úžasné, smysluplný děj, zápletka a detaily. O atmosféře ani nemluvím, při některých scénách mě málem kleplo. ()

jkpj22

Sympatické dílo, které neurazilo, přestože je trochu prvoplánové. Režisér věděl, co dělá a já dávám lepší tři hvězdy. ()

DonBraso

Začátek bylo nutné zlo,ale postupem času trochu se poodkrývalo tajemství jednoho hřbitova.Největší průser celého filmu je to nutné zlo se vůbec dostat k tomu,co už od začátku chtějí tvůrci dělat a nějak nabobnat stopáž kecáním a záhadou.Na mysteriózní strunu to hraje sice pěkně,ale proč používat hnusný digitální pozadí je věc druhá.Nejhorší na tom smrdí komplet celá postava Rachel,která má brouka v hlavě,výčitky svědomí a nakonec ..to už víme.Celé to překombinování do "nesmrtelnosti" ztratilo absolutní kumšt.Mně je vcelku jedno kdo to napsal,jestli King či Jarda z Tábora.Svoje hororové věci to samozřejmě má a tím jsou lekačky.Už pro matadory vcelku jasné,ale i milionkrát budou bavit stejně dobře jako na začátku.Mlha všude kde to jde a holčička,která ještě zahraje kartama.Já nevím jestli příběh od Kinga byl takový nemastný neslaný či jen tahle filmová verze upadla do hrobu.Hlavně,že Louis pátral a pátral a nakonec to bylo jedno,protože stačí se zakopat o pár metrů dál.No zní to jako blbost a pomalu to i je.Pro někoho nečekaný konec,slušný začátek,pár lekaček a nasranej kocour.Na začátku filmu máte rituál a pak už o něm absolutně nevíte,vše se jen dialogama dělá větším než je "zlo" samotné.45% ()

moviepill

Už z traileru som mal pocit, že sa bude jednať o priemerný horor bez prekvapivého momentu. Bohužiaľ, film je naozaj len štandardným bubákom, ktorý ani neoslní, ani neurazí. Verím, že knižná predloha je lepšia. ()

honzic

Téma i předloha je fajn, ale toto zpracování hodně kulhá, sice jsou tam některé trochu hororové části, ale pak se z toho stává jen brutální mlátička a to je zklamání. Navíc herecké výkony nejsou nijak oslnivé jako celý ne moc dobře vytvořený scénář. Velká škoda, neb se z toho dalo vytěžit mnohem více. Hodnocení: 55 % ()

baclajean

Ku koncu už aj človek, ktorý knihu nečítal, tuší, kam to speje a čo sa asi stane, a aj keď sa to stane, napätiu to neuberá. Myslím, že toto bolo určite lepšie sfilmované, ako napríklad taká Mizéria. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018