Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

Fr

,,PÁNOVÉ, STÁLE JSME NENAŠLI TO, CO POTŘEBUJEME. TAKŽE JDEME ZNOVU A BUDEME TADY TAK DLOUHO, DOKUD MŮŽEME, PROTOŽE DALŠÍ ŠANCI NIKDY NEDOSTANEME..…“ /// Krimi, o dobrým policajtovi, uchylákovi, kterej rád koukal do vyhasínajících očí a šlápotě, která by mohla změnit svoji budoucnost. Vod začátku máme svědka, známe hajzla, ale všechno je to takový kreténský. Emoce spíš ty negativní, a tak bych chtěl upozornil všechny, jenž nesnášej idioty (né na tomhle serveru, spíš všeobecně ve filmech), že můžou mít s tímhle kouskem, kterej se vydává po stopách mrtvejch americkejch holek a kterej má hlavně informační hodnotu, trochu problém. A že by to bylo nějaký drámo – tak to teda není. 3* s vodřenou držkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žeru příběhy podle skutečnosti. 2.) Přemejšlím, jak si zpestřit lov. 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Nicolas Cage mě baví. Jeho filmy nejsou nejhorší, je jich hodně, mají zajímavé nápady, ale často jim chybí něco, na co bych si za měsíc vzpomněl a řek bych si, že natočení toho filmu opravdu za něco stálo. Všecko jsou to takové průměrné dojáky s dobrými nápady, klasickým Nicolasem, ale průměrným zpracováním. Zmrzlá zem mohla být skvělý, atmosférický thriller. Nedávno jsem viděl Zmizení a to bylo přesně takové. Napětí nemělo chybu po celé dvě a půl hodiny. Tady ale celou hodinu a půl chybělo. Jediná opravdu zajímavá scéna se dostavila na konci filmu, kdy jsem zjistil, že vše je podle pravdy. Proto také nakonec tři hvězdy. ()

Tommassi3

"Ona říká pravdu !!" - "Je to prostitutka, která nesouhlasila s detektorem lži !!" Filmy s nálepkou natočeno podle skutečných událostí mám docela rád, stejně jako ty s tématikou sériových zabijáků, nicméně s nimi bývá největší potíž, snadno totiž sklouzávají do béčkových až céčkových vod, pokud se nedostanou do rukou zkušeným režisérům, byť tentokrát je třeba maximálně ocenit novozélandského režijního debutanta Scotta Walkera, že se opravdu velmi věrně drží daných skutečností, které jsou v případu sérového vraha Roberta Hansena známy, čímž však na druhou stranu trpí snímek, potažmo i divák nucený sledovat idiotské jednání valné většiny všech zúčastněných, což jasně dokazuje, že i reální lidé se opravdu nezřídka skutečně chovají nelogicky až idiotsky, čímž se potvrzují mé teorie, že svět je plný idiotů !! ;) Srovnávat Zmrzlou zemi s Nolanovou Insomnií by zřejmě nebylo příliš dobré, ani nijak čemukoliv prospěšné, protože ačkoliv v případě obou režisérů šlo o jejich první, respektive druhý, snímky, Scott Walker opravdu nedosahuje ani zdaleka kvalit Christophera Nolana, ten totiž, co se týká vyprávění temných příběhů i budování atmosféry, patří k těm nejlepším !! Mimochodem je velmi zajímavé sledovat, že zde se většina scén na rozdíl od zmiňované Insomnie odehrává v noci, velmi by mě zajímalo, do jaké míry v tom byl záměr tvůrců se právě od Insomnie odlišit !! Ani Walkerova Zmrzlá země atmosféru nepostrádá, čemuž samozřejmě velmi napomáhá i bezútěšné zasněžené prostředí Aljašky, nicméně jsem měl po celou dobu pocit, že tvůrci nebyli schopni vytřískat z dané lokace, všudypřítomného sněhu a mrazu maximum !! Co se hereckého obsazení týká, pak ani k Nicolasu Cagovi, který si zahrál velmi lidského policistu Jacka Halcombea, ani Johnu Cusackovi v roli právě Roberta Hansena, přičemž oba patří k mým velkým oblíbencům, nemám výhrady, i kvůli nim jsem se na na The Frozen Ground tolik těšil, ačkoliv nakonec Cusack, u něhož jsme všichni zvyklí naopak na výhradně kladné role, proto mi casting tohoto filmu udělal neskutečnou radost, nedostal příliš prostoru, nicméně určitě nezklamal !! A nesmírně sexy Vanessa Ann Hudgens ?? Rozhodně bych neřekl, že by zrovna oslnila svým herectvím, ale moc hezky se mi na ni koukalo.. Určitě jsem nečekal, že by zde tvůrci divákovi dopřáli nějaké gore scény, protože násilná explicita u podobných žánrovek z produkce HBO bývá většinou samozřejmě naprosto upozaděna, nicméně snad i z tohoto důvodu jsem nebyl schopen cítit vůči Cusackovu Hansenovi nějaké výraznější antipatie, což mě dost znepokojuje !! Pochválil bych však Skota Lorna Balfea, který mě nadchnul už svojí hudební složkou k historickému kousku Ironclad, za opravdu velmi atmosférický soundtrack, ten se totiž maximálně povedl !! Ve výsledku The Frozen Ground určitě není špatným filmem, autentičnosti, a to i dobové, se tvůrci zhostili takřka dokonale, když pomineme ty prvoplánovité násilně vtěsnané akční scény, jinak je to už po všech stránkách o poznání slabší, jakoby si Scott Walker špatně zvolenou výstavbou příběhu ukrojil příliš velký krajíc, nedokázal totiž posléze divákovi nabídnout nic navíc, co by jeho snímek činilo nadprůměrným, čímž by mu vynahradil ty odkryté karty, a tak i absenci jakéhokoliv momentu překvapení, což film dělá v prostřední části dost často velmi nudnou podívanou.. () (méně) (více)

kingik

Na konci filmu stojí věnování všem zavražděným obětem. Známým i neznámým. A že jich "aljašský" únosce a sériový vrah Robert Hansen (John Cusack) v rozmezí let 1971-1983, neměl na svědomí zrovna málo. Jednalo se o mladé ženy, které unesl, spoutal je řetězy, týral, znásilnil a pak v lese jako štvanou zvěř popravil. Cindy Paulsen (Vanessa-Anne Hudgens) jako jedna z mála unesených jeho řádění přežila a má seržanta státní policie Halcomba (Nicolas Cage) přivést na jeho stopu, aby jeho vraždění definitivně učinil přítrž. Schematická postava vyšetřujícího seržanta Halcomba trpící dávným traumatem ze smrti své sestry nepřinesla z diváckého hlediska nic tak extra zajímavého a podobných charakterů spravedlivých poldů sympatizujících s obětí jsou ve filmech k vidění desítky. Film mnohem lépe pracoval s maniakem Hansenem a s jeho vztahem k obětem. John Cusack byl ve své roli naprosto dokonale uvěřitelný, nic nepřehrával, hrál většinou pohledem nebo očima za kostěnými brýlemi, což dávalo jeho postavě velmi zlověstný ráz. Opravdu nedalo moc velkou práci uvěřit, že takový zrůdný a duševně chorý člověk skutečně existoval. Vanessa-Anne Hudgens v roli naháněné oběti byla druhá velmi dobře zahraná postava a zarážející je její vnějšková podoba se skutečnou Cindy Paulsen, jejíž tvář je k vidění na fotce v závěru filmu, kde je i výčet obětí. Na filmu se produkčně podílel i rapper Curtis Jackson známý spíše jako "50 Cent", který si ve filmu střihl roličku pasáka a odvedl ji dobře na to, jak znám jeho jalové herecké schopnosti. Režisér Scott Walker toho zatím moc nenatočil a oprostil se od efektních honiček, nebo akčního sledování vraha. Vsadil spíše na dialogové scény, které jsou občas protkané nějakou drsnější scénou, anebo pokusem o ní, ale dle mého názoru drastické scény nebudou zrovna jeho parketa. Ono se totiž z toho dalo vyždímat i víc. Na druhou stranu si film zachovává uvěřitelné schéma story natočené podle skutečné události a oproti nedávno viděnému "Zmizení" (2013), které mělo nepříliš pravděpodobnou strukturu, je tohle zpracování přece jen věrohodnější. Když k tomu připočtu i poměrně neokoukané prostředí mrazivé Aljašky a velmi dobře vystižený rok 1983, vychází mně z toho film, kterému možná chybí větší režijní jistota nebo verva, ale s určitými nedostatky se popasoval na výbornou. Při tomhle pátrání divák zimou určitě neztuhne. Mé hodnocení: 90% ()

Gilmour93

Jak Cage, tak Cusack na mě působí jako alergen i při sólovém účinkování (dokonce jsou tak houževnatí, že přinášejí pylovou sezónu dvanáct měsíců v roce), přesto jsem šel do zdravotního rizika a pustil si film, kde se vyskytují oba. Chyba. Nutno však říct, že ne jejich. Nicolas odhalí vrahovo modus operandi do patnácti minut a pak už jen s konstantním výrazem člověka, co nechápe, hledá usvědčující důkaz. Celkem to odpovídalo realitě honu na Roberta Hansena, potud tedy vše v pořádku. Nicméně aljašské prostředí, či vývoj příběhu svedly reminiscence na Insomnii a to přineslo dvě zásadní „ale“, které jsou zároveň spojenými nádobami. Scott Walker není Christopher Nolan a zatímco Pacino se svědomím napuštěným kofeinem nemohl zamhouřit oko, stereotypně natočená Zmrzlá země ve vás spíše probudí příznaky narkolepsie.. ()

• Skutočný Robert Hansen počas natáčania filmu ešte žil. Zomrel prirodzenou smrťou 21. augusta 2014 v Alaska Regional Hospital v Anchorage. (Arsenal83)
  • V auguste 2020 bol film pridaný do ponuky Netflixu a rýchlo sa stal najsledovanejším filmom číslo jeden v týždni od 5. septembra 2020, čím sa pripojil k vznikajúcej množine ďalších celovečerných filmov, ktoré sa dočkali vlažného prijatia pri svojom prvom uvedení, len aby získali prekvapivo novú pozornosť po pridaní do masívnej streamovacej platformy. (Arsenal83)
  • Keď Halcombe (Nicolas Cage) prezerá spisy v súvislosti s nezvestnými dievčatami, fotografie, ktoré si prezerá, a tie neskôr na stene na policajnej stanici, sú všetko skutočné obete, s výnimkou postavy Vanessy Hudgens. (Arsenal83)