Chained

• Velká Británie Chained

Jednoho sobotního odpoledne si 8letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlédl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná. (LIVINGDEAD)

George Stobbart

Zaujímavé a drsné psycho od Lynchovej dcérenky Jennifer, ktorá sa pomaly zabeháva aj v hororovej oblasti a ide jej to viac než dobre. Surový, fungujúco vystavaný exploitation s bezútešnou atmosférou, ktorý ide nenápadne do hĺbky (nielen svojich obetí) a postupne ponúkne viac zvratov a nápaditých momentov, než by divák očakával. Taxikár Bob je sériovým vrahom, ktorý si domov unáša ženy, tie potom znásilňuje a vraždí. Pred rokmi si doniesol aj mladého chlapca, z ktorého vychoval svojho domáceho pomocníka, no podľa očakávania sa časom trochu zbližujú a je pravdepodobné, že Bob z neho bude chcieť urobiť svojho nástupcu. Nepríjemný film, za to však pôsobivo natočený, s výbornými hereckými výkonmi a ťaživým vyznením. ()

Morholt

D´Onofrio si střihl dalšího psychopata, který si tentokrát z uneseného děcka vychovává svého následovníka. Lynchová si i tady udržela svůj lehký nadprůměr, ale pořád čekám, kdy vyrazí s nějakou opravdickou peckou. Chained na trhák určitě neaspirovalo, ale přesto se jedná o velmi dobrou žánrovou jednohubku s vyústěním, které mě velmi překvapilo. 70% ()

eraserhead666

"Mrtvé holky nedělají žádný hluk." Dost milé překvapení. Jennifer jede. Poměrně zajímavý nápad, stojící na dvou hlavních postavách a jejich podání. A obě jsou podány poměrně dobře. D´Onorfia jsem viděl už ve více filmech, ale teprve až tady jsem si ho náležitě užil.  Opravdu mrazivé působení, pokusíte-li se vcítit do jakékoliv z obou hlavních postav. Hodně dobrý nápad se závěrečnými titulky, po dlouhé době jsem je zkoukl až do konce. ()

stuntmanMIKE

wau... toto som necakal... jablko nepadlo daleko od stromu a David Lynch moze byt pravom hrdy. Atmosfericky zvladnute na jednotku D´Onofrio hra vyborne. Scenar dobry len miestami trosku nelogicky preto nie 5 ale 4. Inak cely film je v podstate o dvoch postavach a ich psychologickom boji. Skratka mne sa to pacilo... ()

rollman1

Každý z Vás si určitě jednou řekl, že bude kosmonautem, nebo gynekologem slavných hvězd, ale nikdo nechce být slouhou. Tady mladý Tim se jím stane na hodně dlouhou dobu a je to pekelná podívaná. Od začátku na Vás dýchá ta deprese, atmosféra a v mém případě i otec, který nervozitou dýchal tak nahlas, že i nejlepší běžec z kopce takhle nedýchá. První půlka je hlavně teror, psychický nátlak. V druhé polovině už se jen konzervuje a pomalu se docupitává do konce, který je zvládnutý na jedničku. ()

• Pôvodne dostal film od MPAA rating NC-17, neskôr mu však bol zmiernený na R. (Sufferer)