Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Rozjimatel

[2,5*]     "Anyone who wants to beach him off has to beach me off first."     Fantazijná komédia s feministickým podtónom, ktorá síce má zopár originálnych nápadov a aj zopár zaujímavých myšlienok, celkovo mi však tou svojou štylizáciou a ani tým príbehom príliš nesedí. Tak ja teda neviem. Buď je to taká výsostne ženská záležitosť, ktorú ja nedokážem celkom pochopiť, alebo sa to proste len márne snaží byť chytrejšie ako to v skutočnosti je (o ničom dialógy, čo sa tvária, že sú o všetkom). Príbeh sa odohráva v dvoch paralelných svetoch. V tom prvom, umelom, cukríkovom Barbie svete (ktorý zosobňuje stupídny svet marketingu), chudáčik panáčik Ken strašne trpí tým, že dostáva trošku životného priestoru len vtedy, keď si ho bábika Barbienka všimne. V tom druhom, akože skutočnom svete, sa zase riešia nezhody medzi matkou a jej dospievajúcou dcérou a ich postupné zmierovanie, čo však pôsobí rovnako umelo ako tie pletky vo svete hračiek. Z celého filmu sa mi páčilo len pár vecí, ako je napríklad odkaz na 2001: Vesmírnu odyseu, či bitka Kenov, ktorá prerastie do muzikálového čísla. Pochváliť by som ešte mohol akurát tak herecké výkony Margot Robbie (Barbie) a Ryana Goslinga (Ken).     "You have to find a way to reject men's advances without damaging their egos. Because if you say yes to them, you're a tramp, but if you say no to them, you're a prude." ()

kill-tec

Co jsem čekal, to jsem dostal. Je to blbina, ale roztomilá blbina. Hudební estráda Kenů na pláži se pak v mém žebříčku nejoblíbenějších filmových hudebních momentů zařadila do předních příček. A to nekecám! K takovým pohodovkám jsem se asi prostě narodil :) ()

Oralfabet

Ne úplně ten feministický masterpiece, v nějž jsem na začátku doufal, ale pořád extrémně zábavná, hravá podívaná a ukázka toho, jak inovativně a osobitě se dá naložit s filmy založenými na značkách a IP. Místy film svoje poselství cpe do diváků na můj vkus trochu příliš násilně a ne všechny emocionální momenty na mě zafungovaly, ale holky, co seděly vedle mě (věk odhaduji někde mezi 15-20, ale nevím) si pobrečely, takže úplně nefunkční to v tomhle ohledu taky určitě není. Margot a Ryan jsou vynikající, meta vtípky a pomrkávání většinou nepůsobí tak ohraně a vyčerpaně jako v mnoha jiných současných filmech a smál jsem se celkem konstantně, i když pár hluchých míst se taky najde. Vizuální stránka je taky dokonalá, i když ke konci už jsem se cítil trochu jako kdybych se přejedl cukrové vaty nebo tak něco. Mnozí to budou milovat, mnozí nesnášet, já asi dokážu pochopit obě stanoviska, ale hodnotím dost kladně. Gretě držím palce a jsem velice zvědav na další vývoj její kariéry, zatím byl totiž velice zajímavý. Na co se naopak moc netěším jsou všechny ty další filmy o produktech od Matellu, co už se chystají. Jo a I'm just Ken je banger. Slabších 8/10 ()

H4ku11

Očividne nie som dosť ružový na kompletne celú túto zábavku, občas som sa zasmial a začiatok s dokonalým Barbie svetom ma bavil. ()

Jaro_slav

Čekal jsem více sžíravého sarkasmu a méně předstírání nějaké zápletky. Co jsem teda nečekal, je pitomý product placement Chevroletu, zbytečně debilizovaná role Willa Ferrella a mnohokrát opakovaný klišé, kdy poměrně barbínoidní teenagerka hraje hustě cynickou emancipovanou rebelku, aby se později bez jakéhokoliv scénáristického vysvětlení proměnila v hodnou usměvavou dcerušku. I přes to vše si Barbie zaslouží slabší osmdesátku za četné fakt povedené vizuální nápady a slovní hříčky. Škoda, že nejlepší scéna se odehraje v prvních asi pěti minutách a známe ji z traileru, a největším kladem filmu je, jaké Barbie patří hlas vypravěčky. ()

filipvrbik

Tak Barbenheimer úspěšně zdolán hned v prvním týdnu promítání, a přiznám se, že od Barbie jsem čekal růžově kýčovitý bizár, ale naprosto mě to nadchlo, protože se jedná o skvělou parodii a ani to tam moc růžové není, dokonce ke konci se dostaneme i k jistému zamyšlení a možná zažijeme i pár dojemných chvil. Každopádně velmi příjemné překvapení, a to zejména co se týče herců... Začnu Ryanem Goslingem, vím, že je to pan herec, jak už mnohokrát ukázal (First Man, Lalaland a další), přesto překonal očekávání, protože já, kdybych hrál takovou roli, tak bych se asi furt řechtal a nic by se nenatočilo - takže to, co koluje, že je na Kena starý, je naprostý nesmysl... Co se týče Margot Robbie, o ní platí vlastně totéž - zahrála skvěle, i když nemůžu zapomenout na Tenkrát v Hollywoodu. Co se týče samotného filmu, začátek super, parodie na Barbie jak má být, potom reálný svět s Willem Ferrellem, kterému bych dopřál více prostoru, ale určitě nezklamal.. No a pak trošku vážnější konec - celkově sice scénář lehce podprůměrný, ale zpracování vynikající do nejmenších detailů.. Oppenheimer byl osudový životopis, Barbie parodický životopis, rozdílnější tyto filmy snad ani nemohou být, přesto obojí super... Viděno v kině 2D (eng.) ...95% ()

Klajnik

Jedna hvězda za zvláštně vypadající plastovej Barbieland a Kena, který v reálném světě objeví patriarchát, nadchne se pro něj a následně ho za den nastolí v Barbielandu, kde dosud vládly Barbíny. To je opravdu zábavná linka. Film se však jmenuje Barbie, a tak je většina pozornosti směřována k něčemu, co mě vůbec nebavilo ani nezajímalo. Barbie přestává být schopna žít her best day everyday, protože si do ní nějaká žena vyprojektovala problémy skutečné ženy, načež se ona vydala do reality, aby situaci zvrátila. To by mě vlastně zajímalo. Zní to jako taková odysea do reality ženských útrap. Film však má extrémně malý záběr (ostatně je to film, který nemá ani 2h) a to, co říká, říká formou, kterou považuji za trapnou: Žena stojí v místnosti a explictně podává výčet tlaků, které ženy pociťují. Já ten výčet nezpochybňuji, jenom bych ho rád pocítil spíše než aby mi byl naplno řečen - tedy, způsob, kterým ten film říká to, co říká, se mi nelíbí. Nejsem jeden z těch mužů, který by se urážel nad tím, že ten film nenávidí muže (Ban Shapiro). Víme, že ženy toho snáší od mužů hodně (hodně ovšem snáší i muži od žen nebo ženy od jiných žen či muži od jiných mužů), ale pokud si tvůrci vybrali nějaký výsek reality, který nadsadili a tematizovali zábavnou formou, tak budiž. Pak ale nelze mluviti o umělecké hodnotě/přesahu, páč to není vůbec všeobjímající ani poučné. Mně osobně to však nepřišlo ani zábavné (vyjma Goslingova Kena). Přemýšlím, čím to je... Ten film je opěvován hlavně jako zdařilá komedie, ale mně většina vtípků přišla příliš vyumělkovaná, což je mimochodem problém celého scénáře. Postavy nejsou psychologizované - chybí jim hloubka, takže často působí jako věšáky na humory. Já mám radši, když humor vyplývá jaksi organicky z postav, což se zde daří jen částečně. Někteří muži berou tenhle film berou jako útok na své pohlaví, ale pro právem frustrované ženy musí být mega uspokojivej. ()

tenebrae86

Učebnice feminismu pro mladé ženy a dospívající dívky. Originální forma, výtvarně a vizuálně zajímavé, hravá režie, fajn herci (btw... Robbie i Gosling jsou super, ale nejsou na ty role trošku staří?), pár povedených gagů a výborná choreografie naproti děravému scénáři, totálně nudnému ději a extrémně kýčovitému vyústění příběhu. I když jsem jako divák evidentně úplně mimo cílovou skupinu a růžová mi nejde příliš do vkusu, úspěch filmu celkem chápu a přeju mu ho. V dnešní době totiž takto původní blockbusterové filmy skoro nevznikají. Všechno je jen sequel, prequel, restart, requel, remake, spin fuck-off atd... Takže za řemeslnost a tvůrčí originalitu palec nahoru, ale co se týče zábavy, tak na víc než dvě hvězdičky to u mě není. ()

bobstock

🎶Jen růžová to může být tydydydydydydydy🎶 Taky sem je potkal před vchodem do multikina. Párečky v růžovém, kde bylo jasné čí den to je a jakým směrem se bude zřejmě ubírat zbytek života toho nebožáka v růžové košilce. Ne dělám si šoufky, maj se rádi a přeji jim to. V bárbí světe je jasným tématem matriarchát vs. patriarchát, který v reálném světe může zahýbat s vyhroceným názorovým polem vzteklých feministek a mačochistických pitomců. Časy se mění a tak se prostě stalo, že z nesvéprávné ženy se stala emancipovaná bytost, která téměř nepotřebuje chlapa k životu a z chlapa se stala bytost, která nejen nedokáže svést ženu, nedokáže ani otevřít krabici džusu bez internetu. Jak moc se probíralo dané téma nevim a zabrušovat dál nebudu. Všechno ostatní je o křiklavém humoru s nadsázkou a představivostí umělohmotných paňáců, kteří si uvědomí skrze své hybatele jak špatně mohou dopadnout v zaprášené krabici bez lásky. Nejsem cílovka, ale uznám skvělou práci s kulisami a kostýmy. Margot s Ryanem to sluší a vzhledem k vydělaným 1,385,854,397 dolarů celosvětově (k dnešnímu datu) se obávám dalšího pokračování. :) 40% ()

Milky.

Neuvěřitelná progresivní pitomost, dokonale vyvážená genderově i rasově, včetně postižených, buzerantů, leseb a transek a veškerého toho LGHDTV+ bordelu. Navíc včetně stupidního příběhu. Dávám jednu hvězdičku za Margot Robbie, která tady hrála opravdu perfektně. A taky za to, že ač je to pitomost jako svět, když bylo potřeba vyvolat emoce tak dokázala vytasit vcelku fungující a dobré vážné scény. ()

mosnak odpad!

Nejsem cilovka. O to horší bylo vidět oživat tuhle plastikovou příšernost na filmovém plátně. A to skvělé herecké obsazení, ale v tom filmu je růžové snad i hovno. Měl jsem za to, že fenomén jménem Barbie už zanikl... JE ZPĚT! 0% ()

mira007

Nemůžu tomu upřít veselou hravost, svým způsobem i originalitu v současné tvorbě, výbornou Margot Robbie, ale ten gigantický potenciál, co tohle všechno nabízelo a slibovalo, se nakonec smrsklo do sotva průměrné zábavy a přitom to mělo nápad, výborné herecké výkony, hezkou kýčovitou  kameru a já byl z mnoha věcí unešenej, ale bohužel ne ze scénáře. ()

Kacitr

Úmorná délka. Greta ví moc dobře, co chce divákům sdělit, ale jakoby nevěděla odkud začít a jak přesně to zaonačit. Výprava a vizuál pastva pro oči. Margot a Ryan se pro své role narodili. ()

Klara

Docela mě překvapuje zdejší poměrně nízké hodnocení - musím říct, že se mi u filmu vystřídaly všechny emoce, zasmála jsem se, ale také mi tekly slzy po tvářích, hlavně po finálním monologu. Margot i Ryan (hlavně Ryan!!) byli fenomenální, potěšilo spoustu dalších herců ve vedlejších rolích a jestli I'm Just Ken nebude nominované na Oscara, tak už nevěřím v nic! V některých momentech možná trochu přehnané, možná trochu klišé, ale už jen ten fakt, že do kina tak nějak automaticky všichni chodili v růžovém dresscodu, velmi oceňuji. ()

JohnnyKladno

Po první hodině jsem byl v myšlenkách na 4 hvězdách. Přišlo mi to originálně vymyšlené a několikrát jsem se nahlas zasmál. Upřímně musím uznat, že ta levicová agitka, která je tam místy opravdu hodně cítit mě po většinu filmu ani moc ne*rala. No, ne*rala mě natolik, abych to chtěl vypnout, ale jestli se na světě najdou lidé, kteří vzaly film vážně a vyvozují z něj nějaké celospolečenské závěry, tak je mi jich až líto... Za mě je to jen komedie bez nějakého přesahu. Určitě se sluší vypíchnout výkon Goslinga, byl skvělej a jeho zpěv, pecka. Margot Robbie tam prostě je a je hezká. No a to jsme pořád na nějakých těch 4 hvězdách, ALE. Ten konec, respektive těch několik konců, mě totálně odrovnalo. Doslova skončí veškerá sranda a jdeme se zamýšlet, zpytovat svědomí a snad tvůrce myslí, že se i dojímat budeme. Tak za mě vůbec a díky tomu to jde o tu hvězdu dolů. Škoda. I tak pro mě osobně překvapení, nevěřil jsem. 60% ()

Eterninox

Prvoplánově o genderových rolích a společenských stereotypech, ale v jádru mnohem víc o boji se ztrátou dětských snů a o nalézání vlastní hodnoty tváří v tvář smrtelnosti. Už ale vidím, jak na to sociálně-síťoví válečníci budou dštít síru jako na "mAn-hAtiNg w0ke pRoPag4Ndu". *** Tak jak tak, obsazení má Barbie vynikající, stylizaci fabulózní, a scénář by sice mohl být trochu méně explicitní a moralizující, ale zároveň je velmi důmyslný a nabízí něco zábavného i myšlenkově podnětného pro všechny čtyři demografické kvadranty. 80% ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování