LokalFilmis

• Slovensko LokalFilmis

Staré cikánské proroctví předpovídá příchod mesiáše z rómské osady, který změní svět. Narodí se Rytmaus a postupně se z něj stane najznámější rapper v Evropě. Rytmaus se rozhodne kandidovat na prezidenta Slovenské republiky. Proti němu se ve volbách postaví Pišta Lakatoš. Ze Slovenska se díky prodeji čisté pitné vody stává světová velmoc, která spolurozhoduje o budoucnosti lidstva s největšími velmocemi jako je USA, Rusko či EU. Do hry o planetu se zamíchá i ďábel Moloch... (A-Company CZ)

peteriko

60% ... Vtipné momenty sa neustále striedajú s nudnými. Tvorcovia mohli ešte jeden alebo dva roky venovať príprave scenára a bolo by to dokonalé. Lenže prostredie slovenskej kinematografie nie je moc naklonené animovaným snímkam a niekde bolo treba začať. Určite sme o partičke z InOut nepočuli poslednýkrát a zaslúžia si obdiv, že dokázali do kín dostať projekt robení doslova na kolene. ()

mr.twizta

Slovenský South Park na celovečerním půdorysu trpí úplně stejnými neduhy jako jeho americký předchůdce (nebo snad předobraz?) - při delší stopáži se prostě nedaří udržet nastolenou kadenci a rozhodnutí vyprávět nějaký ten příběh utne počáteční nadšení. Kontrastně k tomu ovšem působí uspěchaný konec a nebojím se tvrdit, že čtvrthodinka navíc by neublížila. Jinak ale Lokalfilmis nabízí nějaké to poselstvíčko, chytlavé songy (třeba ten o koních) a hlavně plejádu oblíbených postaviček, kterým je na plátně dovoleno prakticky všechno a rating je tu ždímaný na maximum. Jsem fanda vulgarit a obscénností, proto jsem z kina odcházel s úsměvem od náušnice k náušnici. KDO BY SE NA TO NEMĚL DÍVAT? Rasisti, děti a Vladimir Putin. ()

Arsenal83

O niečo slabšie ako seriál, mnoho vei vtipných, ale veľa zas na kraji prípustnosti až trápnych. Rytmus ostane veľmi často dobrým terčom gagov, hlavne keď vidím, že v projekte si zadaboval aj jeden z jeho pôvodných súputníkov, no dnes hejterov, a to skrachovaný reper Moloch. Ale inak v pohode, Čekovský si už dlho udržiava tú svoju vtipnú rovinu na vysokej úrovni. ()

Shredo

Skalným fanúšikom tohto žánru si táto sfilmovaná podoba získa oblubu. Autori sa hecli a niet sa čomu čudovať, keď popularita Lokalu dosiahla vrcholu a trebalo z toho ťažiť. Ale áno, prvá polka bola super, druhá o dosť slabšia, čo je škoda, ale na druhú stranu vytvoriť vyše hodinu trvajúce dielko je aj pre autorov, niečím novým. Každopádne palec hore o pokus spopularizovať tento žáner a bohvie, možno sa hecne aj niekto iný a vznikne animománia, prečo nie. :) ()

*CARNIFEX*

Animák toho najsamlepšieho cikána všadze na okolo vyšiel asi tak, ako Egovi kšeft v Piešťanoch. Posledné články na prstoch ruky, ktorou "Riťmrda" kreslil by som mu dal polámať. Tak isto na môj vkus príliš spevu málo vtipu. Nečudujem sa, že túto zmrdačinu väčšina skopala pod špinavú zem. V kine muselo ľudí doslovne jebnúť. Kto by to bol totiž povedal, že miesto na komédiu, prišli na muzikál. Pár zajebov pobavilo, no na určité epizódy z "LokalTv" sa táto márnosť nechytá ani omylom. ()

• S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)
  • Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)
  • V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)