Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

KoRniky

Jak já na horory nekoukám (protože mě to nedělá dobře na srdíčko), tak jsem si po letech odvážně na jeden do kina zašla. Po 60ti minutách jsem se naprosto posraná strachy zvedla a šla domů, jako největší zbabělec. Tak bych řekla, že to bylo asi povedený, ale hodnotit to nebudu. ()

GrungeChild

Tradiční námět v netradičním zpracování, toť letošní plamen naděje tohoto nevděčného žánru. Nádech americké konzumní komerce se z toho sice setřást nepodařilo, ovšem sexy „indie“ obleček, decentní make-up v podobě schopných herců a naprosto luxusní hudební mikádo Sinisterovi opravdu sluší! Těžké rozhodování mezi čtyřmi a pěti rudými penťáčky. Příjemný zážitek z kina jsem nechal pomalu odeznít, a s odstupem času musím uznat, že se bohužel zřejmě jedná spíše o milou a osvěžující jednohubku, která se asi brzy utopí v propadlišti dějin kinematografie. Mimo jiné taky kvůli pro mě otravným „zvukovým“ lekačkám, které patří k té lacinější formě, jak „vyděsit“ diváka, a tak nějak samy od sebe odrazují od opakované projekce. Ale na druhou stranu, když to neberete tak vážně, a raději se s chutí zasmějete, stejně jako dvě otravné kikiny v řadě za mnou při každém „napínavějším“ záběru, málokdy se podaří skloubit depresi s humorem v tak pěkném výsledku. Každopádně příznivcům nelze než doporučit. Inspirován úvodním záběrem filmu tedy přiděluji krásné 4 Bagulovy hvězdy, a DVD (Blu-ray) verzi doporučuji rozšířit o sestřih humorných domácích videí, které neměly chybu! ()

easaque

tento thriller láká diváky na kriminální případ s mysteriózními prvky, ale nakonec nepřináší nic nového. Od začátku mě spisovatel-herec pěkně štval, protože se choval dost nezodpovědně vůči své rodině, čímž mi děj přišel hodně nepřesvědčivý a nedokázal jsem se přes to přenést. Velké překvapení ze zápletky taky nepřišlo a všímavému to brzo dojde. Tudíž moje hodnocení přes hranici 2 hvězd nepřeskočí, i kdyby mě strašili sebevíc. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

ilemas

Atmosféra dobrá, ale neděsilo mě to vůbec. Párkrát jsem se lekl a jednou mě přeběhl po zádech mráz, ale celkový dojem odpad. Duchařiny mě prostě neděsí, ale k smrti nudí. Jednu dávám za perfektní zvuk a že jsem to dokoukal do debilního konce. ()

Fíla

Nic moc. Žádné veledílo ani trhák. Spíš průměrný film s průměrnými herci a průměrnou propastí. Ještě, že jsem na to nešel do kina. ()

berusche

Tak já jsem si tu sesumarizovala, co bych chtěla říct, a zjistila jsem, že už to všechno bylo napsáno, respektive, zcela to vystihl verbal. Občas si doma prostě rozsvítíme, zvlášť když něco tušíme, někde možná schází trocha víc toho namluveného bububu a méně toho skřípajícího dřeva. Je pravda, že se shodneme s ostatními, že co do originality je to tak trochu průměr, ale zas se musím přiznat, že mě teda pan Bubák docela dostal. A jak napsal Gilmour, trochu to zastínil závěr plný dětské nevinnosti, především pro jistojistotu, že to tak zákonitě muselo skončit. Můj spoludivák položil otázku, která to shrnula: Proč tam musí vždycky narvat ty haranty? No, poněvadž s dospělejma to není takovej hororovej vejvar. Ale, stejně, atmosféra se nezapře, nápad vkusný a hororově přijatelný a vzhledem k tomu, že za poslední dva roky jsem neviděla pořádný horor, zaslouží si to alespoň pozornost. ()

Jigy

Poměrně atmosférický hutný horor. Chvílemi jsem pociťoval příjemné mražení a napětí a díky ponuré hudbě jsem stále čekal odkud co přiletí. Naštěstí však lekaček není zase tolik. Sinister hraje hlavně na temnost a nejistotu. V celém filmu si vystačí Ethan sám, sem tam mu někdo přijde na pokec aby se nenudil, ale jinak táhne děj osamocen a musím říci že dobře. Děj však nepřináší žádné velké překvapení a od začátku jsem tušil že to nakonec bude jak to bylo. Takže celkem dávám mrazivý lehký nadprůměr. ()

BoredSeal

Béčko, které kazí laciné občasné videoklipové praktiky a způsoby strašení, co jsme už někde viděli. Film zdařile herecky táhne Ethan Hawke s ostatními dospělými herci a chytlavé pozadí s postupem vyšetřování zabírá snadno. Jenže věci, které považuje režisér za strašidelné, mě naopak z atmosféry úplně vytrhávaly. Přemýšlím, kde se ten zlý démon naučil pracovat se střižnou, aby mohl připravit bezva materiál pro nové obyvatele. ()

honajz2

Velké zklamání. Díval jsem se na to v jednu ráno, za tmy a stejně jsem se nebál. Nejhorší na tom všem je, že jsem se u toho skoro celou dobu nudil. Takový ten klasický úvod, pak ty divné kotouče, které ale absolutně ve filmu nefungují. Mají působit divně a děsivě, mají mít nepříjemnou atmosféru, ale tady to nefunguje. To je tak těžký něco takového vytvořit? Dále je to už jenom o lekáčkách, sice ten příběh byl zajímavý, ale špatně vyprávěný a provedený. Navíc z těch dětí, co si pořád dělali to "pšt" už jsem pak měl srandu. Jako jednou dvakrát ok, ale aby to za celý film bylo asi padesátkrát, to už fakt ne, to už spíš působí směšně. Jako jo, občas tam ty lekačky fungují (ačkoli mi leze na nervy ten vzorec hlavní hrdina někam jde, je naprosté ticho a najednou bu bu bu), ale nefunguje to. Je to jen další řadový horor pro lidi, co se na horory normálně nedívají a jednou za čas se chtějí u něčeho bát. Já jsem fanoušek hororů a tak jenom počítám ta milionkrát použitá klišé. 2* ()

Miseet

Na tomto filmu mě hrozně učarovala atmosféra a brilantní hudba, která celou atmosféru umocňovala ještě víc. Hlavní postavy jsou sympatické a Ethan Hawke se do své role skvěle hodil a sedla mu. Příběh a námět celého filmu je taktéž zajímavý, jak je to vše mezi sebou propojené, včetně obratu v závěru. Veškeré prvky, které se zde objevily splnily parádně svůj účel. "Boogyman" mi celkem naháněl hrůzu, což se mi moc často nestává, takže za mě skvělý! ()

Havaj8

Divil sem se tomuhle hodnocení a potom i jak málo lidí zavítalo do kina, ale tak byl sem připravenej na všechno. Každopádně bylo skvěly, jak vás postupně nažhavovali a to napětí tam stupňovalo grandiózně. Opravdu tomu se nedá co vytknout. Dobře připravený, že si nejseš pomalu jistej, jestli se bojíš nebo ne. Lekaček tam taky pár bylo. A ty temný scénky, no k tomu není, co dodat. Prostě takovejch otázek, co si kladete v průběhu, hlavně ohledně toho týpka v masce, jestli je živej nebo jenom legenda. Neřekl bych Top film, ačkoli to na něj vypadá, ale líbil se mi a těch peněz nelituju... ()

Jonash87

Nedostatky - jak v ději, tak chování postav (jak typické pro horory) - tu rozhodně jsou. V rámci žánru se však jedná o velmi podařený snímek, který se opírá o docela originální příběh s mrazivou atmosférou, skvělé nazvučení a dobře hrajícího Ethana Hawka. Lekací scény zde působí výborně, ač je třeba tak trochu čekáte. A závěr filmu? Ani nevím, jestli se mi líbil či ne (= jestli bych zvolil jiné rozuzlení), každopádně zklamaný jsem po odchodu z kina rozhodně nebyl. ()

Caminzind

Opravdu jenom ta zatraceně temná atmosféra a soundtrack vytahují tuhle duchařskou pitomost z horrorového průměru. 60% ()

zbyshek

Sice již okoukáné téma, ale bavil jsem se u toho. Přeci jenom to nebyl uplně paranormal film jak jej poslední dobou známe, ale bál jsem se u něj stejně tak. Párkrát jsem si cvrknul do trenek a to je také důvod, proč jsem si tento film pustil. 80%. ()

M.i.k.e

vydařená duchařina,která sice příběhově nenabízí prakticky nic nového a pro diváka není problém rozluštit "tajemno" už prakticky těsně po začátku (tim spíš jestli viděl trailer),ale která zároveň přes to všechno operuje s hodně hutnou atmosférou a poměrně působivým hlavním démonem.Když se k tomu připočte opravdu vynikající soundtrack,který dělá polovinu filmu děsivější,než ve skutečnosti doopravdy je,máme tu jeden z nejlepších hororů poslední doby.Příště by to chtělo trošku víc pana Bubáka a třeba by to bylo na plný počet...80% ()

rakovnik

Zhasnul jsem, zapálil svíčku a pustil film. Bylo před půlnocí. Hned po pár minutách jsem toho litoval, ale vydržel jsem. Film provází dusná atmosféra a scén za dne, kdy si můžeme oddychnout, je pohříchu málo. Mnohokrát mě mrazilo, několikrát jsem se lekl či spolu s hlavním hrdinou odvracel zrak a tak to prostě u takových filmů musí být. Ethan Hawke táhne skoro celý film sám a jde mu to dost dobře. Vynikající je jak horrorová, tak kriminální složka filmu. Plný počet hvězdiček nedávám jen kvůli trošku slabšímu konci a nedotažení některých slibných momentů. ()

Wiikii

Ta atmosféra je úžasná, hudba z ničeho nic vyletí z reproduktoru v tu pravou chvíli a tak hlasitě, že i když by jste to čekali tak přesto odskočíte od monitoru leknutím... Možná se mě tento horor líbil i kvůli tomu, že není zas tak děsiví, ale atmosféra je opravdu super :) ----HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

Chen

Mnohem více jsem se bál u Insidious, ale Sinister je rozhodně řemeslně velmi dobře zvládnutý horor, který ale velice dlouhé rozjíždí, ale finále není tak mrazivé, aby ono čekají stálo za to. Herecky samozřejmě kvalitní, hudebně na velmi vysoké úrovni a atmosféra je obvykle docela hutná. Škoda jen toho, že nic originálního nás nečeká. 7/10 ()

Martin741

Reziser Scott Derrickson /The Exorcism of the Emily Rose/ proste vie a ma talent natocit vyborny horor. Chvalim atmosferu strasidelneho domu, silny pribeh, vyborne lakacky a brutalita v ramci normy, ziadna samoucelnost, ako tomu je v hororoch niekde dobrym zvykom. Ucast hercov ako Ethan Hawke /Dead Poets Society/ len potesi, a navyse ide o talentovaneho herca. Super, presne takto si predstavujem kvalitny horor : 87 % ()

Figu

Určitě nejlepší, nejlekavější a nejtemnější horůrek mýho života, obklopenej spoustou zajímavých a úsměvných zážitků. Bylo úplně jedno, kdo hraje v tomhle filmu, podstatný je, že se v něm vyskytoval mr. Bugaboo (mistr Bůgí) a ten mě opravdu doháněl k připosrání... Ovšem pan Bubák, nehnal k šílenství jen mě, ale především i mojí nádhernou panenku (se kterou si tak moc rád hraju). Moje krásná slečinka mě v křeči tak silně držela, že po filmu jsem neměl jen hnědý spodky, ale i nádherně do modra zbarvený ruce, dokopaný haxny a domlácenej hrudník... Převeliká škoda, že je zde maximální počet hvězd pět, protože Sinister si zaslouží hvězd daleko víc! 100% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení