Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Johny303

Až na ten správně hororový konec to bylo celé takové nemastné, neslané... Jsem docela překvapen vysokým hodnocením Sinisteru, jsou lepší horory. ()

IvcaSammet

Skvělý horor ... Pěkné lekačky, i když hodně předvídatelné. Každopádně skvěle promyšlené a konec mě docela dostal, i když jsem někde vzadu v podvědomí tušila, že tak nějak podobně to dopadne. Úžasný film na který rozhodně podívám ještě několikrát. ()

Nolanofil

Priznám sa, horory nevyhľadávam. Hlavne kvôli tomu, že všetky moderné sú na jedno kopyto a dodržujú tradičný hororový vzorec. Sinister sa ho drží tiež, ale snaží sa ísť originálnejšou cestou, kde zámerne zavádza diváka, že všetko je vám jasné a pri tom je to aj tak inak. A to si cením. A cením si aj pár hustých lákačiek, pri ktorých som na seba vydrbal celé nachos a scénam, ktoré mi vybavili pár nočných môr za noc. Výborný Ethan Hawke, ktorý z plátna ani nezlezie (vadí to niekomu? ) a zvukové efekty, ktoré majú na svedomí 50% úspechu. Pozerať to bez poriadneho zvuku, nebude mať správny efekt. Tak isto, ako sedieť v kine vedľa dvoch komunikujúcich žien. Díky kočeny, bodaj by ste si už nikdy nezaj*bali ()

M1k9

Ani překvapivé, ani hororové. Prostě pouze a jen šedý průměr klasických barákových bouchaček dveří. Nechápu nadšené hodnocení. 3.5/10 ()

TheSpearCZ

Něco mi říkalo, že to nebude úplně ono a vážně nebylo. První polovina nuda a při druhé těžce zpackaný konec. Ten film zachraňuje jenom zvuk a lekačky a to je prostě ve výsledku málo. Čisté 3* ()

Heero

Jedno jsem po delší době pochopil, když jsem u nějakého hororu posranej až za ušima, je čas změnit hodnocení ze 4 na 5 :) Dodnes nemůžu zapomenout, jak jsem byl v celém kině asi jediný, kdo si zakrýval oči a říkal si, "nééé, já už nechci". ()

Atheas

Někde na internetu jsem četl článek, který psal o nejstrašidelnějších hororech všech dob a tento byl na prvním místě s tím, že je to film, při kterém mají diváci nejvyšší tepovou frekvenci. Teď chápu, že v určitém smyslu to může být pravda, protože opravdu ty scény ve kterých se jakoby opravdu nic neděje jsou paralyzující. Práce s očekáváním diváka se stupňuje na nesnesitelnou mez a opravdu bych se nedivil, kdybych se dočetl, že během sledování tohoto filmu někdo dostal infarkt. ()

S.Kok.i

Sinister- film, vďaka ktorému som sa stal závislý na horore, a zároveň jeden z prvých hororov (ak nie aj úplne prvý) ktorý som kedy videl. Je to jeden z filmov, ktoré som si musel pozrieť znova, pretože keď som mal 14 rokov, som nejaké ČSFD ešte neriešil. A po šiestich rokoch sa môj názor nezmenil, nadšený som rovnako. Atmosféra je neskutočne desivá, spolu s príbehom o vraždách a dokonalou hudbou ani nehovorím. Skoro po celú dobu pozerania som mal prekrížené prsty a od strachu sa mi až potili dlane. Pri nočných scénkach som sa modlil, nech už je konečne deň, a bál som sa, aj keď som už v drvivej väčšine prípadov vedel, čo bude nasledovať. Lakačky možno sú trochu menej náročné, ale plusom je, že Sinister nie je ten tip hororu, ktorý stavia svoj úspech len na "bubu" scénkach. Celková atmosféra mi prišla oveľa desivejšia ako samotné lakačky. A aj Mr. Boogie je veľmi podarený. Pri pohľade na tie videá s ním, mi behal mráz po chrbte. Jediným mínusom tohto filmu, je slabšia prvá polovica, ktorá ma miestami nudila až tak, že som si začal pozerať niečo na telefóne, takže aj vďaka nej dávam s ťažkým srdcom "len" 4*. ()

DaeGurth

Má to dobré části (nápad, pointa, některé herecké výkony, sugestivnost obrazů) a špatné části (hlavní postava, která mě odradila hodnotou svého slova, které neváží víc, než záprdek, postupnou předvídatelností některých lekaček a určitou šablonovitostí). ()

Druury

Velmi nadhodnocený film... začínalo to dobře ale jak už to u horrorů bývá, posral to konec. Párkrát jsem se lekl, to je pravda.. ale pokud jste fandové horrorů jako je například osvícení, tohle je proti tomu naprostý čajíček. Zkrátka se u tohoto filmu nebojíte.. U insidiouse jsem se bál i ve dne na notebooku.. u tohoto nepomohlo kino.. no.. vyhozený prachy kurva.. počkejte si raději na dvdripy. 50% ()

Chundys

OMFG! Fakticky jsem nečekal že to bude až takhle dobrý! Zašel jsem si na to do kina a kupodivu jsem odcházel s čistými trenýrky, ale i tak jsem měl dost! Lekaček je tam požehnaně, zatím v žádném hororu jsem jich nezažil tolik jako tady... Opravdu smekám, protože si myslím, že dlouho nebudu mít sílu kouknout se znovu a dlouho si budu rozmýšlet jestli někdy zas zavítam do kina na nějaký horor... A Mr. Boogie? Fakticky fuj mráz po zádech ()

HonzyR

Po velmi kladných recenzích jsem se těšil na hororovou nálož obsahující plno lekaček a děsivých scén. Recenze naštěstí nelhaly a já jsem naprosto nadšený! Společně s Ženou v Černém nejlepší horory letošního roku. Závěr jsem sice odhadl už po prvních 15 minutách. Nicméně lekačky fungovaly naprosto skvěle a nejvíc jsem se pokaždé lekl, když jsem to čekal, což je úctyhodné. Skvělý hudební doprovod dělal každé noční chození po domě ještě strašidelnější a odpornější. Jen mě mrzí že jsme onoho tajemného chlápka neviděli víckrát a nedostal mnohem větší prostor! PS: Přestaňte pouštět do kina puberťáky, opravdu mě nebaví po nich pořád řvát ať zklapnou! __90%__ ()

G900

Pozvolný začátek, perfektně gradující atmosféra, která se už v půlce filmu dá doopravdy krájet a přinejmenším znepokojující závěr. Jdu si zkontrolovat, jestli nemám bláto na hřišti... A to jsem si celou dobu říkal, že je to jen film... :D 90 % ()

phoebe79

Lepší tři hvězdičky. Velmi slušně natočené, ráda jsem také viděla Ethana po nějaké době. Atmosféra dobrá, nicméně V moci ďábla je o třídu výš u mě, ale pořád je to dost zdařilý horor! ()

Game90

Spisovateľ nájde v podkroví staré pásky, ktoré zobrazujú vraždy. Snaží sa vypátrať vraha a zapletie sa do nebezpečenstva..... ()

KOZEL84

Kdybych měl vypsat co včechno tenhle film vykrádá,tak to tu mám třikrát delší než Shadwell,ale to už si člověk mohl zvyknout,nejhorší je,že se mi nepovedlo vidět-cítit-slyšet (nebo co všechno) tu atmosféru o které všichni melou (obálku s prachama,kterou nejspíš rejža zasílal,taky nikde nevidím) a úplně nejhorší je,že s trailerem to člověk viděl v podstatě celé (velká chyba ho vidět).Celý film sem čekal na něco,co vůbec nepřišlo!Akorát sem tam do kamery jukne tuten.Jako já SlipKnoty můžu,ale vždycky sem měl za to,že ty masky-jakkoli pro ně výhodné-sou taková nablblá image pro děcka.A ono hele ty vole...no nedoporučuju jejich koncert hlavně ne v noci),páč je jich tam devět takových a doufám,že na dvojku téhle-přinejlepším průměrné duchařiny-už kývnou všichni.A já myslel,že hype roku Avengers už nic nepřekoná.Finále za nic.Nuda za dva. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení