Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Fuckmaker

Nebudu tu mluvit o napínavé atmosféře a skvělé hudbě. To už tu zaznělo mnohokrát. Podle mě je to prostě nejlepší horor, který jsem za poslední rok viděl... ()

fisus

Nemůžu si pomoct,ale tohle je snad největší pecka za rok 2012!Derrickson mě dostal už filmem V moci ďábla a tímhle snímkem u mě stoupnul ještě výš!Skvělá atmosféra,žádná trapná pointa a dokonalá hudba!Po hodně dlouhé době jsem při sledování hororu měl husí kůži a nepříjemné mrazení v zádech!Ale to přesně od hororů očekávám!!!! ()

johnymdoe

Ethan Hawke hrál jinak než jsem u něj zvyklý a líbilo se mi to, v šoku jsem byl že to nebude odehráno celé s jedním nasazeným výrazem, ale že tam je i krátká scéna (hádka z manželkou) kdy něco předvede. Na rozdíl od představitelky již zmiňované manželky, která jak už to tak ve filmech bývá, nehraje nic a je naprosto zbytečnou postavou, která akorát umí křičet na hlavního hrdinu jakej je kretén. Další hvězdu za to že jsem se při, také již zmiňované, hádce upřímně zasmál. ("Ne v našem domě opravdu nebyl nikdo zavražděn...jen na zahradě 4 lidi" :-D ). A v neposlední řadě za již pro mě tradičně skvělého Vincenta D´Onofria třetí hvězda. Pro mě prakticky jen na dvě hvězdy, ale budiž, viděl jsem i větší blbosti.(3.15 zemřeš, Paranormal...no dalo by se povídat dlouho.) Ale film který má bezmála 2 hodiny a z toho hodinu a půl se v něm neděje naprosto nic(občas vrzne prkno, pohne se keř... vážně? :-D :( ), si nezaslouží víc a hodnocení na čsfd je mi zase opět záhadou. Naposledy jsem něco podobného zažíval u Paranormalech (prvních dvou dílech). Co říct závěrem... "duchové" jsou nudní a nestrašidelní, když už se konečně objeví tak je jich člověku líto a ne aby se bál a pointa mi byla přitom jasná asi 15 minut po začátku filmu. Mít to o půl hodiny méně..kdo ví, takto jen 45% . ()

fixaman

Velmi kvalitně natočená atmosferická duchařina, která mi v mnoha momentech řiť svírala jako už dlouho nic :-D Ale na plný počet to prostě nemá... Proč? Protože hlavní hrdina. Prostě nevěřím, že by se někdo takhle choval. 99,9% lidí by vyměklo už mnohem dřív a uteklo by z domu. Ale chápu, že tohle bylo potřeba nějak vyeliminovat, aby se mohlo ve strašení dál pokračovat... Celkově příjemné překvapení a kvalitní kus práce :-) ()

Vaiollet

Samozřejmě trochu už ohraný nápad a scénář, ale komu to vadí. Co jiného by při dnešním počtů hororů vymysleli. Člověk na to ale musí koukat sám a v noci, aby u toho byla patřičná atmosféra. Nejděsivější byly podle mě ty videa. Z těch mi běhal mráz po zádech. Hudba skvělá. Konec mě trochu zklamal, ale zároveň i trochu překvapení. Čekala jsem ho jiný. SPOILER Očekávala jsem sice, že to po nich půjde jak se odstěhují, ale myslela jsem, že ty děti budou hodné. ()

Luk Skywalker

Není to špatné, ale bylo to pro mě dost předvídatelné, ale pokud to někdo viděl jako první horor v životě, tak se určitě nejednou vylekal/a a možná se mu/ji to i líbilo. Hudební doprovod filmu je směs jakýchsi zvuků, které podporují temnou atmosféru (v závěrečných titulcích uvedených jako skladby s názvy fragment 1,6,9). Herecké výkony průměrné (taky tam moc nehrají, kromě hlavní postavy), Ethan Hawke je dobrý, ale působí to často dojmem one man show. Mysteriozní závěr je povedený. ()

Noomi

Najskôr Žena v čiernom, potom prišla Chata v horách. A teraz Sinister. Tri horory, ktoré ma v roku 2012 maximálne potešili. Naozaj výnimočný zážitok, asi ako keď som prvý raz videla Šiesty zmysel. Rovnako intenzívne, desivé, napínavé, silné, ponuré, atmosférické... oh. Tak krásne tradične strašidelné a pritom stále schopné skutočne vystrašiť. Také to staré známe ticho...ticho...ticho...a BUM!... ale zároveň vôbec nie nudné, ani fádne či neoriginálne. Skutočná hororová nádhera. Dobre, len ospevujem, ale fakt to za to stálo! Tak si to bežte pozrieť! No bežte! ()

warrenur

Velmi ma mrzelo, ze som zmeskal premietanie v slovenskych kinach. Cakajuc na slusny blue-ray-rip som sa konecne dockal. Paradicka. Ako velky fanusik horroru ocenujem vybornu atmosferu, herectvo (az na par vynimiek z radov deticiek) i prevedenie, vyborny zvukovy doprovod a fajnu kameru. Co sa tyka deja, samozrejme pre nas, co sme z tohoto zanru videli mnoho, sa nejedna o nic vynimocne, ale prevedenie je minimalne nadpriemerne a to sa v tom gulasi vsetkeho mozneho musi ocenit. Konecne som mal i pocit uzkosti a strachu, ktory sa bohuzial, v zaverecnych minutach (dali sa tusit) vyrazne oslabil. Nebyt, pre mna, herecky i dejovo nedotiahnuteho zaveru, stalo by to za to. Kazdopadne sa oplati film vidiet. A ako vzdy prizvukujem, v noci (proste v tme), na sluchadlach (alebo kvalitne nazvucenej miestnosti) a idealne sam. :) ()

adussh

Už dlouho jsem se na horor nedívala jen s jednim, a navíc tak ze 70 % přivřenym, okem. Mám asi náběh na infarkt. Od kruhu první opravdu povedenej horor podle mého gusta. Uff. /hodnocení 100 %/ ()

zahadum

Obsahovo nič nové....kúpa domu v ktorom sa niečo nepekné stalo alebo v jeho blízkosti bolo už vo filmoch mnohokrát....ale čo zaujme a veľmi poteší je forma...spôsob akým je príbeh prezentovaný....temná a hodne tmavá kamera....sníma aj veci ktoré nechceme vidieť a je opatrná v tom aby neukázala viac. Slušné a dokonca podstatné pre pocity vo filme urobila hudba...resp....zmes zvukov..ruchoch..šumov...tie škrípavé vŕzgania na pôjde sú hrozné...pointa filmu je ako som spomínal viackrát použitá a ani tu nás neprekvapí ničím čo by sme už niekde nevideli....je to poctivý horor zo série ktorej je na trhu viac....lenže tak ako sa líši auto od jednej firmy od druhej tak aj Sinister je iný a o hodne lepší ako jeho konkurencia...u mňa jednoznačne dávam body za zvukovú zložku filmu. ()

dawe787

No pár lekaček tam bylo, ale nic majstrovskýho pro mě. Je fakt, že z duchařin nejsem tak moc vedle, ale taková Žena v černém mi přišla lépe zpracovaná. ()

chelsea17

Konečně horor, při kterém mrazí v zádech. Tak by to mělo být u všech, ale není. Sinister je zajímavý hlavně svou atmosférou, na kterou mají vliv děsivá "domácí" videa. Na to, že to má skoro 2 hodiny, tak neobsahuje žádná hluchá místa. Ted budu doufat, že Derrickson, a ostatní s filmem spojení, se nezblázní a nebudou točit další pokračování... ()

sNeDy

Na začátku temná, mrazivá detektivka, které celé to nadpřirozeno spíš škodí a ubírá jí na zajímavosti. Pár výživných lekaček, místy humusácká atmosféra a soundtrack, který by i Pink Floyd označili za "docela divnou hudbu". Škoda, že vysvětlení vás napadne někdy u půlky filmu a scénárista se rozhodl, že nějaký zvrat nebo něco neočekávané si tentokrát odpustí. ()

ladno

Námet sa mi ohromne páčil, herci boli vybraní tiež slušne. Avšak o týchto sa nebavím - tá hororová atmosféra... Tá atmosféra... Ak ste sa niekedy niečoho báli, tak ste sa toho nebáli, pokiaľ to nebol Sinister. Vyvrcholenie bombou filmu. Mimochodom, ďakujem Bohu, že som to pozeral u nás doma a nemusel sa trepať von do tej zimy, ktorú sprevádzalo vypnuté pouličné osvetlenie. Skutočne, u hororov (zatiaľ) číslo 1. A už nikdy žiaden nechcem vidieť. Aj tak ale budem taký blbý, že si nejaký znova pozriem. Aha, veď som si chcel pozrieť Guillermovu Mamu... 100% i napriek všetkým hororovým klišé, ktoré sú mi však bezprostredne po zhliadnutí ukradnuté. ()

Saur.us

Nenadchne a ani neurazí. Pár povedených scén a lekaček, které umocňuje velmi, ale myslím tím VELMI atmosférická kakofonie zvuků, to je asi tak jediné, co lze pochválit. ()

Velemír

K nejděsivějšímu majstrštyku chyběl jen krůček, a to jsem mu vyšel mílovými kroky vstříc - noční projekce o samotě a při blížící se bouřce (náladotvorněji už to snad ani nejde!), tak proč ti neohrožení preparátoři lidských strachů celé to poctivě piplané napětí v samém závěru jen tak zahodili, jakoby zčistajasna rezignovali na opravdický hororový orgasmus, zalekli se démonů, které ve světle promítačky zachytili, ještě před koncem rozsvítili a celé finále bez jakýchkoli emocí jen letmo vykoktali ve frontě k šatně, aby si už už pospíšili domů... snad překontrolovat půdu, garáž, bazén, zahradu... Děs se tak proměnil jen v hořkost nenaplněného potenciálu ~ ()

KosiR_ksr

Přímočarý a dějem velmi předvídatelně (ale ne zcela na škodu) se ubírající horor s kvalitní atmosférou (skvěle dokreslovanou "zhudebněním" dětského nářku). S ohledem na žánr jej považuji za poměrně nadprůměrný snímek (o to spíš v posledních letech, kdy se tento žánr nejčastěji zmáhá na pouhé remaky či pokračování nekonečných sérii). Přestože se z tohoto snímku dalo vyždímat i více a škoda závěru, který na mne působil trochu odbytým dojmem (čekal bych nervy drásající finále) šlo o velmi dobrý horor - 70% ()

Dr.Manhattan

No musim priznat ze som prvu polku velmi tazko zvladal. Vedel som priblizne do coho idem ale toto som necakal. Dalo ma to do pozoru. Mal som doslova zimomriavky po celom tele, co som dlho nezazil. Zabery ktore hlavna postava skumala boli tak strasne autenticke, ze mi nebolo do smiechu a scena ako synator „vychadza z krabice“ ma uplne zabila. Toto bolo na mna moc, ale nakoniec som to zvladol... aj ked niektore scenky zo zatvorenymi ocami. Viborne natocene, dobre obsadenie, hudba a zvukove efekty ties stoja za zmienku a atmosfera neskutocna !!!. Pre silnejsie povahy urcite odporucam... ()

spoonman

Všechno důležité člověk vidí v traileru a pak už jen čeká, kde na něj co vyskočí (přičemž trailer mu to dost ulehčí). Atmosféra budována hi-tech (střih je moc klipový) a co se týče původu zla je toho vysvětleno pomálu. Bát se jenom pro strach je nuda. (a proč to vypadalo jako ze sestavy Slipknot?) ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení