Kronika

• Česko Kronika temna (více)

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

Paulie2

Jedněmi milovaný, druhými opovrhovaný film. Já si ho ale užil téměř od začátku do konce. Efekty byly velmi výborné a jako fanoušek telekineze jsem byl spokojený. Co mi brání dát filmu plný počet hvězdiček je použití "amatérské" kamery. To by mělo dobrý efekt, kdyby ta kamera byla jen jedna. Když takhle snímají film z více úhlů (více kamer), měli spíš použít klasické kamery a víc rozvinout osobnosti postav. Neuškodilo by také přidat ještě několik scén s telekinezí před koncem, nebo přidat nějakou tu další superschopnost. Co se ale musí pochválit je, že ubrali na nudných dialozích a přidali víc akčních scén. Jako fanoušek tohohle žánru jsem spokojen! ()

zeromen

Výborně udělaný film ve stylu Monstrum, za málo peněz hodně dobrý film. Nezvykle realný děj. Tak trošku jiné sci-fi se super hrdiny. ()

peterzel

Film si moji pozornost získal až v posledních 20ti minutách.Jinak ocenuji nápad ale čekal jsem víc už jen podle toho že je film z VB.95% záběrů z amatérské kamery leze na nervy a hlavní představitel(kameraman) by zasloužil lepšího otce..Doporučuji milovníkům sci-fi.. ()

Tomulka

S velkou mocí přichází velká odpovědnost. Kde jsme to jen slyšeli, že? Ale jinak tento film byl ářným příkladem morálky lidstva bohůžel (případně bohudík, to si každý musí rozhodnout sám) podán trošku komorním způsobem. Každopádně byl tento zřejmně nízkorozpočtový film velmi povedený rozhodně více než některé kasovní trháky z hollywoodu. ()

ragtime

Trailer ma nalákal a celý film veľmi potešil. Zaoberanie sa tým, čo by sme robili, keby sme dostali do rúk nadprirodzené schopnosti, bolo spracované už veľa krát a tento pokus režisérovi kvitujem. ()

teseth

Velmi povedená žánrovka, která nadchne svým scénářem a zpracováním. Díky inteligenci režiséra vás tento film nepustí ani na chvilku ze svých spárů a rozhodně u sledování nepocítíte nudu! ()

reccal

Někde mezi 3 a 4 hvězdami... obsazení je fajn, kluci hrají dobře, nápad o zneužití nabytých schopností vcelku originální. Napětí také funguje, závěrečný souboj kamarádů je poměrně úspěšným útokem na city. Něco mi tam ale chybí, nevím, zda mi překáželo moc dialogů, nebo co to bylo... ale je to NĚCO. Proto 65%. ()

Patroxi

Ze začátku mi bylo jasné jak vše zkončí protože Andrew byl zřejmě dlouho šikanovanej a tak zlo obrátil proti lidem okolo sebe ... když získal sílu každopádně super film trošku sem v tom videl jumpera každopádně bylo to jak srandovní tak akční tak super sci-fi ! :) super 5 hvězdiček si tento film určitě zaslouží ! ()

stuly

Bohužiaľ je to ten z filmov,ktorý som nedokázal dopozerať.Myšlienka zaujímavá,ale spracovanie ma vôbec nenadchlo.A okrem toho filmy natočené jednou kamerou ma maximálne iritujú. ()

endoskop

Mne sa to páčilo a vážne som im tie superschopnosti závidel. Štýl natočenia ako "domáce video" nepôsobil klaustrofobicky, čoho som sa pred pozretím obával. Koniec bol nepredvídateľný a ako prvotina Josha Tranka je to vážne dobré, preto sa aj trochu čudujem tým 68 %. ()

MaximusMax

Super vybrané typy, chytlavě natočené, fajn triky. Jen chvílemi byl ten found footage koncept už trochu moc přitažený za vlasy a ta holka s kamerou už tam byla docela zbytečná, ale v rámci super celku zanedbatelná věc. ()

Isuzu

Keby Andrew nebol od prveho momentu maximalne nesympatickou postavou, bolo by to o hviezdicku viac, ale takto som bola vacsinu filmu rozptylovana tym, ako som si zelala, nech mu uz konecne niekto poriadnu vrazi...Chapem, mal to tazke, ale to jeho spravanie neospravedlnuje a uz vobec nie jeho spravanie k najblizsim a jedinym priatelom, ktorych mal. Inak fajn oddychovka, ale druhy krat by som si to uz nepozrela, prave kvoli Andrewovi. ()

entronov

Superhrdinů bylo už dost, ale toto je skvost. Pro lidi s fantazií, jako třeba já, je to mnohem více než-li jen jednorázové večerní posezení u filmu. ()

medveed

Zajímavě natočený film na téma, co se může stát, když trojice teenagerů záhadně získá nadpřirozené schopnosti. Film zaujme hlavně formou zpracování, kdy se na veškeré dění díváme skrze různé kamery (domácí, policejní, bezpečnostní, atd.). Samotný příběh je velice jednoduchý a nic překvapivého nepřináší, což je škoda! 65 % ()

iL3gAl

Nemusím zrovna filmy natáčené na domácí kameru, většinou totiž všechno poměrně špatně zachytí, pořád se třese a scény jsou nepřehledné. V tomhle případě je to ale natočené fantasticky. Nemluvě o tom že to celé stalo jen ''pár'' babek a k tomu přihodí velmi dobré efekty. Každopádně je to velmi sympatický film, akce je na jedničku a neztrácí to tempo, naopak od začátku filmu až do konce graduje. Jen mě mrzí že jsem už od začátku při pohledu na hlavní postavu tušil jak všechno skončí... Jo a ještě si říkám, kdybych měl takovou superschopnost, co bych asi udělal? Hrál si na zubaře a trhal zuby spolužákům? Spíš mě první napadá že bych si vybral nějaký hezky macatý účet ve švýcarské bance a pak bych je mazal rozfofrovat někam, kde je hezky a holky nechodí moc oblečený :) ()

RoyBatty444

Chlapci sa začali natáčať našli si zábavu a potom to zle dopadlo. Film nemá hlbší význam ak odhliadneme od spidermanovského ˝s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť˝. Film o pubescentov natočený ručnou kamerou toto a pár abnormalít čaká na diváka. A ešte trochu tej ťažkej každodennej realističnosti. Koniec si mohli ušetriť. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)