Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Craig (Ice Cube) je obyčejný mladík, kterého propustili ve čtvrtek z práce, protože kradl krabice ze skladu. V pátek ráno se proboudí, ale to ještě neví, že ho bude čekat jeden z nejpodivnějších dnů jeho života. Se svým trhlým kamarádem a drogovým dealerem Smokeyem (Chris Tucker) se flákají na verandě Craigova domu místo toho, aby Craig hledal práci, jak mu otec nařídil. Oba posedávají a kouří marihuanu, když v tom přijede Smokeyův dodavatel zboží Velký Červ a chce po něm peníze za prodané zboží, ale Smokey mu řekne, že už to z Craigem všechno vykouřili. Velký Červ se naštve a vyhrožuje, že jestli ty peníze nebudou mít do deseti hodin, pak je oba zabije. A tak začíná honba za penězi pro záchranu života. Dokáží Craig a Smokey sehnat peníze a uniknout smrti před Velkým Červem? (Káronoš)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Marrty3 

všechny recenze uživatele

Pro mě obrovské zklamání. Vybral jsem si tohle, podle hlavních dvou hrdinů a námětu. Viděl jsem "Zkurvenej Pátek", který mě alespoň pobavil a bavil. Na rozdíl od tohoto. Černošská komedie pro sortu lidí jako jsem já, mě doslova nudila. Scény u kterých jsem se bavil, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Opravdu totální propadák. První plamínek velké role Chrise Tuckera a on zhasne ve všech ohledech. Jediné za co je ta hvězdička, je za ten hip hop, těch pár scén a za Tuckera s Ice Cubem. Sám se ale divím, že jsem to nevypnul a neohodnotil odpadem. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

No nechytlo mě to. Věrná ghetto atmosféra sice fajn, ale smát se moc čemu nebylo. Ice klasicky hraje tak že potřebuje dobrýho parťáka, jinak úplně vyšumí, jenže Chris Tucker jen přehrával jak d*bil. Ani pár dobrých charakterů (fotrák, nadržená sousedka, Deebo, k*kot s natáčkama) to nespravilo. Vidím proč je to kultovní, ale pro mě takhle v neděli večer celkem uspávačka, jen sezení na verandě o hovně. ()

Reklama

Oralfabet 

všechny recenze uživatele

Celkem se mi líbil pohodový vibe tohohle filmu a ani mi zase až tak nevadilo, že to bylo o ničem. Hlavní protagonisté ale moc nezaujali, Chris Tucker umí být fakt otravný a Ice Cube prostě není moc dobrý herec, navíc jeho postava je fakt nezajímavá a v té roli prostě působí tak nějak nechtěně směšně - kdyby chtěl někdo, koho mám zafixovaného jako neschopného loosera hrát drsného gangsta rappera, nejspíš bych mu to nevěřil, no a bohužel pro Ice Cubea to funguje i opačně. Pár vtípků pobavilo, pár trochu znechutilo, celkově prostě nic extra. A vůbec mi nesedlo, jak se to na konci změní v Do the Right Thing nebo co... 5/10 ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

sklamalo...asi je to určené len pre černochov...na to že je to komédia som sa výrazne nezabavil, upišťaní černosi a černošky mi liezli maximálne na nervy a v podstate ten film je o NIČOM, nemá čo ponúknuť...v podstate sa pozeráte hodinu a pol doblba...neviem čo by som na tom vyzdvihol ale až taký prúser to zase nebol ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Je to inscenovaný hrozně křečovitě. Postavy jako Ice Cubův táta jsou dokonce na hraně rasový karikatury (to mlaskání a sezení na záchodě má bejt jako vtipný?). Dokonce mi ani není jasný, jestli to měla být komedie nebo drama, protože zatímco Ice Cube se většinu času tváří jakože o něco důležitýho jde, Chris Tucker a postavičky okolo působí spíš jako "comic relief". Možná je to film, kterej mimo cílovku (mladej černoch z USA) nemá šanci najít svoje diváky. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (38)

  • V scéne, keď Craig (Ice Cube) volá so svojou priateľkou, je možné za ňou v pozadí na posteli vidieť ležať iného chlapa otočeného chrbtom ku kamere. (Real Tom Hardy)
  • Videoklip, ktorý v televízii sleduje Craig (Ice Cube) je Hittin' Corners od rapera K-Dee. Ten vyšiel pod hudobným labelom Lench Mob Records, ktorý založil Ice Cube v roku 1990. (Real Tom Hardy)
  • Malé cameo strelca si zahral aj legendárny raper WC. Ten bol v čase natáčania filmu s Ice Cubeom v spoločnej formácii Westside Connection. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama