Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Craig (Ice Cube) je obyčejný mladík, kterého propustili ve čtvrtek z práce, protože kradl krabice ze skladu. V pátek ráno se proboudí, ale to ještě neví, že ho bude čekat jeden z nejpodivnějších dnů jeho života. Se svým trhlým kamarádem a drogovým dealerem Smokeyem (Chris Tucker) se flákají na verandě Craigova domu místo toho, aby Craig hledal práci, jak mu otec nařídil. Oba posedávají a kouří marihuanu, když v tom přijede Smokeyův dodavatel zboží Velký Červ a chce po něm peníze za prodané zboží, ale Smokey mu řekne, že už to z Craigem všechno vykouřili. Velký Červ se naštve a vyhrožuje, že jestli ty peníze nebudou mít do deseti hodin, pak je oba zabije. A tak začíná honba za penězi pro záchranu života. Dokáží Craig a Smokey sehnat peníze a uniknout smrti před Velkým Červem? (Káronoš)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Rok 1995 znamenal, že hlavné piliere žánru hood filmov – Boyz n the Hood / Menace II Society – už dávno vyšli a tiež, že tá najväčšia vlna násilia v oblastiach južného L.A., Compton, Watts, bola čiastočne preč. Tvorcovia, ktorí toto na filmovom plátne a v hudbe reprezentovali – Ice Cube, DJ Pooh, F. Gary Gray – si povedali, že by bolo konečne na čase pozrieť sa na tieto krvavé štvrte aj z pozitívneho hľadiska, čo sa po zhliadnutí tejto snímky niekedy javí až ako utópia. A nakoniec nečudo, že je Friday jeden z 20 najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Toto je ultimátna časová kapsula, ktorá spolu s dvoma vyššie uvedenými filmami vytvára pravý portrét tejto mestskej džungle. Dôležité je však si tieto dva filmové protipóly spojiť, pretože realita obdobia aj prostredia bola na obidvoch stranách vzájomne poprepájaná a križovaná. Inými slovami a úplne zjednodušene – tie zlé dni vyzerali ako v Boyz n the Hood, tie dobré ako vo Friday. A keď si k tomu pridáš ešte aj albumy od N.W.A, dostaneš autentický, objektívny obraz černošských štvrtí Los Angeles v ranných 90. rokoch. --- Bonusy: Friday Straight Up --- ♪♫ (2014) (2015) (2017) (8.5.2018) (25.2.2019) (9.1.2021) (19.5.2021) (17.6.2021) (1.8.2022) (11.3.2023) ()

Marrty3 

všechny recenze uživatele

Pro mě obrovské zklamání. Vybral jsem si tohle, podle hlavních dvou hrdinů a námětu. Viděl jsem "Zkurvenej Pátek", který mě alespoň pobavil a bavil. Na rozdíl od tohoto. Černošská komedie pro sortu lidí jako jsem já, mě doslova nudila. Scény u kterých jsem se bavil, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Opravdu totální propadák. První plamínek velké role Chrise Tuckera a on zhasne ve všech ohledech. Jediné za co je ta hvězdička, je za ten hip hop, těch pár scén a za Tuckera s Ice Cubem. Sám se ale divím, že jsem to nevypnul a neohodnotil odpadem. ()

Reklama

PATWIST 

všechny recenze uživatele

Tento diel ako aj pokračovania majú spoločné viacero vecí, pomalá dejová línia, bezstarostné prežitie dňa, húlenie a priemerný humor a občas žiadny, kedy dej proste len tak plynie a nič zaujímavého sa nedeje. Proste pohodový piatok v podaní dvoch černochov, ktorý si nejako extra nelámu hlavu s jedným problémom, kde zohnať peniaze, ktoré majú vrátiť. Filmy sú sprevádzané dobrou hip-hopovou/rapovou černošskou hudbou. Mimochodom čítam zaujímavosti a pozerám že film bol natočený za 20 dní. ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Je to inscenovaný hrozně křečovitě. Postavy jako Ice Cubův táta jsou dokonce na hraně rasový karikatury (to mlaskání a sezení na záchodě má bejt jako vtipný?). Dokonce mi ani není jasný, jestli to měla být komedie nebo drama, protože zatímco Ice Cube se většinu času tváří jakože o něco důležitýho jde, Chris Tucker a postavičky okolo působí spíš jako "comic relief". Možná je to film, kterej mimo cílovku (mladej černoch z USA) nemá šanci najít svoje diváky. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

No nechytlo mě to. Věrná ghetto atmosféra sice fajn, ale smát se moc čemu nebylo. Ice klasicky hraje tak že potřebuje dobrýho parťáka, jinak úplně vyšumí, jenže Chris Tucker jen přehrával jak d*bil. Ani pár dobrých charakterů (fotrák, nadržená sousedka, Deebo, k*kot s natáčkama) to nespravilo. Vidím proč je to kultovní, ale pro mě takhle v neděli večer celkem uspávačka, jen sezení na verandě o hovně. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (38)

Reklama

Reklama