Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Diskuze

Struhy (hodnocení, recenze)

Role záporáka nabídnuta Rayovi Winstoneovi! ... PS: Do finálního rozhodnutí o ratingu filmu je ještě dlouhá doba, zatím bych to moc neřešil. A i kdyby, věřím, že Darren dokáže udělat skvělej film i v PG-13.

Struhy (hodnocení, recenze)

Emma Watson se dost možná přidá na palubu. Měla by hrát dívku jménem Ila, kterou Noe zachrání a ona si pak nejspíš zamiluje do jeho syna Šéma, hranýho Douglasem Boothem. Kolem hlavní role zaporáka se nově motá Liev Schreiber!

Struhy (hodnocení, recenze)

Adam Goodman (z Dreamworks) nepřímo potvrdil že Saoirse Ronan a Jennifer Connelly byly přidány do obsazení filmu. Zároveň zopakoval, že rozpočet filmu bude kolem 125 miliónů USD a bude mít rating PG-13. ... Původní zpráva: "It will be a big, robust production and will have tremendous scale. It's the perfect combination of casting and a remarkable adventure. This isn't what you think of when you think of Darren, but it will be very true to him as a filmmaker. It will be PG-13 and will likely cost around $125 million."

Krissty

Krissty (hodnocení, recenze)

Struhy: Konečně dobrá zpráva! :) I když s tím Crowem už jsem se taky jakž takž smířila :))

Gwaihir

Gwaihir (hodnocení, recenze)

Ten komiks vypadá opravdu dobře. Asi se máme na co těšit, když je to režisérova takříkajíc srdeční záležitost. :-)

Pajaindian

Pajaindian (hodnocení, recenze)

Já jsem nenapsal, že mi vadí... On je dobrý herec, jen si myslím, že na Noeho... bych raději viděl jinou tvář. Určitě však věřím Aronofskému a bude to jako celek skvělé! :-)

Mistickzz

Mistickzz (hodnocení, recenze)

Ja som tiež s výberom hlavného predstavitela spokojný, Crowe doáže zahrať famózne

Krissty

Krissty (hodnocení, recenze)

Struhy: No, tak to si na Russella budu muset zvyknout.. Ale třeba překvapí a konečně se mi zalíbí :)

Pajaindian

Pajaindian (hodnocení, recenze)

Struhy: Tak za RC moc rád nejsem, ale hodně mě těší, že už jsou přípravy v plném proudu. Tak se nechcme přelvapti Aronofskyho vysněným projektem :-)

Adelka2222

Adelka2222 (hodnocení, recenze)

pepo701:  Áno, taky jsem tenhle film viděla a je skvělý a Jared v něm hraje excelentně :-) Jo, poslední 2 roky se zajímal spíše o kapelu, ale ted už přestali koncertovat, tak by něco natočit mohl :-) Doufám v to, ikdyž to role Noaha nejspíš nebude xD :-)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu