Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

KoRner

Až do Noeho príbehu stvorenia to bolo veľmi dobrá fantasy. A práve ten ma veľmi zaujal a možno by som dal aj 5*, nebyť tej časti "Osvietenia". To sa mi zdalo proste trochu divné... Darren je šikovný filmár, ale asi trochu skomerčnel. Mansell nesklamal, ale čakal som čosi výraznejšie, smutnejšie. A myšlienka, že na Zemi bude opäť Raj až keď umrie posledný človek? Na nezaplatenie! Zatiaľ tri, možno až keď film vo mne dozreje, svoje hodnotenie zvýšim. ()

wooozie

Neuvěřitelně namixovaný guláš všeho možného, snad proto aby na film přišli úplně všichni, ale místo toho nemá jedinou cílovou skupinu a proto logicky nikdo nedostane to, pro co si divák přišel. Čekal jsem katastrofický film plný bombastických efektů, (podle jmen) skvělé herecké výkony a dobře převyprávění biblický epos. Bohužel nedostal jsem ani jedno, pouze podprůměrný zkratkovitý film, který v konečném důsledku vyšumí naprosto do ztracena. ()

MARTIN*I

Další zklamání letošního roku, když se podívám na režii - zklamání dvojnásobné a z mého pohledu nepochopitelné. Filmy od Arafonskyho jsou přece záruka!? První polovina filmu - dobrý, hezky se rozvíjí příběh, napětí... Přijde druhá polovina a na plátně se objeví jiný film, který moc nedává smysl. Z dobrodružného akčního dramatu se stane psychothriller. U Arafonskyho se člověk snaží vždycky hledat hlubší smysl a podtext a není tak těžké ho najít, nicméně to podání mi nějak nesedlo, děj se stane utahaným a najednou to z nějakého důvodu přestane bavit. Škoda, Nicméně díky tomuto snímku mi konečně věta "To je starý jak Metuzalém" dává smysl :) ()

Chipsonator

Slušné biblické drámo! Jinak k hercům. Russell-dobrej, Emma-pěkná, Jennifer-na pěst, Anthony-starej, Douglas-dřevo, Logan-panic, Leo-furt pochybuji že je to chlapec, a né ošklivá dívka, Ray-dobrej. 65% PS: Všeci sa chovajů ako dementi. PSS: Bůh je kokot. ()

korndaddy

Óda na to, že když Aronofsky zůstane u komornějších témat bude to jen a jen dobře. Tenhle styl mu nesedí a ani Russel tomu nepomůže. ()

hEmy_ odpad!

Přijde mi vtipný, že značná část filmu se točí o bitvě mezi Crowem a "hříšníky", kteří byli Crowem varování, že přijde potopa, a tak logicky se svou milionovou armádou začali zbrojit, aby mu tu jeho kocábku sebrali, místo toho aby si třeba postavili vlastní??? Pokud se nepletu, tak v Bibli to bylo o tom, že Noemu nikdo nevěřil a všichni ho měli za blázna... tady tato interpretace mi nedává moc smysl, ale aspoň si mohli andělo-golemci zabojovat. :))) ()

Zagros

Vizuálně výborná, ale značně nesourodá směsice biblického příběhu, fantasy a katastrofického dobrodružství. Obsazení je vcelku dobré a dohromady s vizuálem se na to pěkně dívá. Během pár minut to ovšem začne nudit a bohužel nepřestane až do vzdáleného konce. Bible je sama o sobě plná různých náznaků, polopravd a zkreslených interpretací a pokud se k tomu ještě přidá snaha tvůrců o další moralizování, je z toho blbě stravitelný guláš, byť na pohled pěkný, jak jsem psal. Takže šťastnou plavbu do zapomnění a dvě hvězdy na cestu k tomu. Jo a ta loď byla hnusná. ()

LEATHERFAC odpad!

Nutno uznat, že ona už ta "předloha" sama o sobě je dost velký scifi, takže pojmout tuhle látku zcela realisticky je hodně mišn imposibl. Ovšem Aronovského pojetí jak ztvárnit biblickou klasiku, je ze všech možných idiotských pojetí to nejvíc idiotské. Aronovského filmy jdou mimo mě už od začátku, včetně přeceňovaného Requiemu za sen i Fontány. Takže jsem čekal spíš průser. Ale tady Darren předčil všechna očekávání. Že tu ženské chodí v kalhotách a střílí se tu z palných zbraní, no dobře, ale pojmout příběh Noema ve stylu Osvícení je už vážně velká divočina. Nevím co na to po shlédnutí řekli zůčastnění áčkoví herci, ale myslím, že se chudáci asi dost chytali za hlavu... A je mi jich opravdu ze srdce líto, protože patří všichni k mým oblíbeným víceméně. Ale bohužel bez vlkého dumání jasný odpad roku! ()

klukluka

To asi není dobrý znamení, když mě to po celou dobu nebetyčně sralo, že? Příběh o náboženským fanatikovi, kterej se obrátil zády k vlastnímu živočišnému druhu se mi nemůže líbit, ani kdyby to tady Jennifer Connelly s Emmou Watson odchodily kompletně nahý. ()

provitamin

Ježišmária, ten Noe bol totálny náboženský fanatik. Nech si strčí to svoje sväté písmo do prdele a pribalí k tomu pár klincov, aby sa mu lepšie srali sväté bobky. Audiovizuálne podmanivé, hlavne Clint Mansell válí, ale dejovo dosť prázdne. Trochu ľutujem scenáristov, lebo pri takýchto príbehoch "based on true story" majú obmedzenú možnosť improvizácie, majú isté mantinely, ktoré by nemali prekročiť. Napriek tomu som sa dozvedel pár noviniek, napr. že Adam a Eva mali 3 deti a to Kaina, Abéla a Setha. Väčšina vecí však pôsobila dojmom, že sú tam len preto, aby aspoň trochu zdramatizovali a oživili inak nudný dej. Mám na mysli kamenných obrov a story okolo nich a tiež aj hlavného záporáka. Ani finálny boj pred povodňou na mňa neurobil väčší dojem. Avšak niektoré vychytávky boli fajn, konkrétne mám na mysli Noeho rozprávanie o stvorení sveta. ()

Norino12

Čakal som teda o dosť viac.. príbeh nič extra, vizuálne nič, 3D efekty boli slabé akurát by som pochválil hudbu, ktorá pekne gradovala miestami až zimomriavky robila. Herecké obsadenie sa dalo až na Hopkinsove čučoriedky :D a dabing, no ten bol na nič. Sklamanie. ()

ChrisBa

Co to za hovadinu nam Aronofsky pripravil??? Necakal som od tohto filmu vela.. ale ani tak malo.. Miestami mi to prislo ako postapokalypticky svet v roku 2600..miestami ako science-fiction.. miestami som ani nevedel na co to vobec pozeram.. A nechapem ako sa na to mohol dat nahovorit Russell Crowe.. Snaha urobit z tohto tu velkofilm absolutne nevysla.. a nemozem si odpustit este jednu poznamku.. videl niekto na platne aspon jedno realne zviera? To uz sa vsetko musi robit digitalne? Vyzeralo to velmi zle.. Pochvala za celkom dobru hudbu a hercov.. to je tak asi vsetko.. ()

Merkin odpad!

Čím víc o tom přemýšlím, docházím k závěru, že dnešní filmový Noe je nepopiratelným důkazem marné snahy Noa biblického. Obávám se, že kdyby se něco podobného stalo s islámskou ikonou, tvůrci už by dávno měli po kariéře (v tom lepším případě), kdybychom dodržovali křesťanské zásady, budiž by jim byl spáchaný hřích odpuštěn po náležitém pokání (v tom lepším případě), a kdybychom žili v ateistické, nicméně kulturní společnosti, tak bychom se zarazili při devalvaci toho nejcennějšího literárního umění a filosofického učení, jež bible nabízí (nehledě na náboženské prvky). My jsme ale nepoučitelní tupci, takže slovy Gellnerovými: Po nás ať přijde potopa! :) ()

jakeer

Mytologické filmy sú na míle vzdialené môjmu vkusu, avšak musím uznať, že Noe je remeselne dobre zvládnutý počin (prvá polovica filmu bola pre mňa útrpná, ale neskôr sa to rozbehlo). Je to celkom odlisný kúsok, než na aké sme u Aronofskeho zvyknutí. No, je mi ľúto veriacich, keď takým kravinám naozaj veria... ()

HArna

První půlka velmi dobrá a ta druhá velmi špatná. Asi to mělo být naopak, protože Aronofsky dominuje v komorní atmosféře, ale tady se to nepovedlo. Noe celou dobu řeší to, jestli má lidstvo vyhladit. Přitom ten příběh mě celkem bavil i ti andělé atd... 60% ()

Litvicek

Logan Lerman, kurevský sexuální predátor. Co to má být to hraní? Lovec žen, první etapa? No ty vole! Borec Winstone se vloudí do lodi, Logan to vidí, jebe na to, proč by to hlásil? No to by se jeden z toho posral, jak mi taková postava může ještě víc zhoršit názor na tohodle herce, jako neměl jsem ho rád už předtím ale teď? Teď hraje svoji zmrdskou postavu opravdu jako správný zmrd, bože jak já ho nesnáším. K filmu. Mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se mi to líbilo, bylo to kruté a neřešil se názor ostatních, je to vyzobrazeno podle legendy, což je ale i tak trochu zápor, některé scény se mi vyloženě nelíbily, hlavně jejich reálnost. No, herecké výkony byly neskutečné, krom Logana všichni absolutně váleli, obzvlášt Emma Watson, jenž předvedla zatím nejlepší výkon své kariéry. Film to není, který bych si pouštěl s radostí co rok, nicméně nebylo to natolik špatné, abych si ho zhnusil a nepustil už nikdy. 3 hvězdy, na film, na který jsem čekal snad od počátků fám u vzniku, se teda tvůrci moc nepředvedli. ()

dopita

Tak tohle fakt ne. Samozřejmě, k filmu mám averzi už jen proto, protože je natočen podle blábolu z bible. Ale kdyby byl aspoň film natočen dobře, byl bych pouze předpojatej. Takhle jsem i nasranej. Aronofsky není špatnej rejža, sice z jeho filmů vesměs žádným blahem nehýkám, ale ujdou. Tohle ale ňáko přepísk. Vizuálně dobrý, stejně tak triky jsou na úrovni a Russel Crowe tradičně doslova plýtvá charizmatem. Ale jinak nechápu o co rejžovi vlastně šlo, takže zklamání a ztráta času tenhle film. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu