Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

AlistairMir

Gladiátorovi šibe, Hermiona nejdříve nemůže a potom může, díky Hannibalovi, co místo lidí žere jahody a Percy Jackson vyměnil moře nestvůr za moře beze všeho. Ach jo no tak to nám to fakt hezky začíná a i končí... Spíš dvě a půl než tři hvězdy si tohle zaslouží. První hodina mě nudila, pak chvilková řežba a záplava, kde mi přijde fakt smutné, že u filmu, pojednávajícím o biblické záplavě samotná záplava dostane asi tak třicet vteřin prostoru a to je vše. Závěrečných 45 minut je čisté drama na lodi, které je asi nejlepší z celého filmu to mělo alespoň hodně tíživou atmosféru. Každopádně podruhé to vidět nemusím a od Aronofskyho, který má na svém kontě filmy jako Wrestler nebo Černá labuť, jsem čekal mnohem víc. ()

kajas

Z mého pohledu rozhodně nejhorší Aronofskyho snímek. Dost mi vadili kamenní Transformeři, hlavní hrdina působil velmi nesympaticky.. s klidným srdcem mohu pochválit jenom vizuální zpracování. Podruhé už vidět nemusím. ()

CageDepp

Po přečtení několika komentářů jsem čekal nudu a náboženský dlouhý povídačky. A já se bavil od začátku do konce. Něco málo tomu chybělo, ale pořád váham jestli nemám dát o hvězdu víc. ()

hygienik

Touto zbytočnou eugenicko- ekologickou prázdnotou si klesol pod úroveň mainstreamu, milý Darren! Jedna hviezda za Emmu Watson a tá druhá, že si nabral odvahu odchýliť sa od biblickej predlohy, hoci si to riadne prepískol a pokazil tými strážcami a la new age. Chcem si ťa pamätať ako skvelého režiséra Rekviemu za sen a preto ťa, milý Darren, prosím, maj rozum, odíď so cťou z plátna kín - prestaň točiť filmy! TVOJ BÝVALÝ FANÚŠIK ()

Vědma

Škoda, že ČSFD nepořádalo v Olomouci projekci, mohla bych říct - zadarmo drahé. Takhle musím jen podotknout obecně - asi to bylo drahé. Po všech stránkách. O tomto filmu nejlépe vypovídá to, že jsme se cestou z něj bavili o tom, která část komu z nás víc lezla na nervy. Mě osobně nejvíc vadili ti obři, pro toho boha, vo kterém by to celé mělo být - co ti tam dělali? ( Omlouvám se, byla jsem poučena, že v Bibli jsou taky, no tam je ledaco). A taky Anthony Hopkins, který v okamžiku své smrti místo borůvky pozřel vraní oko. Aby bylo jasno, jsem sice ateista, ale filmy s náboženskou tématikou, ozvlášť zpracování biblických témat mi naprosto nevadí, mám je moc ráda, ale toto šlo zcela mimo mě a prostě se mi to nelíbilo. Bylo to značně nekonzistentní a Darren si měl prostě vybrat, co chce točit. Buď akční výplach ( a ani to by mi nevadilo, ale to by ta potopa musela být víc propracovaná, protože to vypadalo, že se nespustil déšť na 40 dní, ale během pěti minut šlo všechno ke dnu) nebo temné, filozofické a čisté zpracování příběhu o trestu a zmrtvýchvstání. ()

Dont

Jak už tady poznamenali mnozí, Noemu hodně škodí rozvleklá první půlka a fantaskní kamenní obři. Od potopy je ale film neúprosně depresivní a úžasně dramatický, herci se předhání ve skvělých výkonech (Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson) a sem tam probleskne i geniální ruka režiséra. Právě proto, že Noeho režíroval Darren Aronofsky, jsem měl hodně vysoké nároky a byl jsem trochu zklamán. Po druhé projekci platí vše výše uvedené, ale s tím rozdílem, že s kamennými obry jsem se už smířil a vzal je na vědomí a druhá polovina filmu se mi líbila ještě více než prve. Russell Crowe odvedl fakt excelentní práci. Nebýt slabší první poloviny, uvažoval bych i o plném počtu. ()

Aleee89

Myslela jsem, že jméno režiséra a dobře vypadající trailer bude zárukou úspěchu. Dokonce jsem na Noeho chtěla jít do kina. Teď jsem ráda, že jsem nešla, protože Noe je podivná splácanina všeho možného. Na katastrofický snímek o potopě to je málo katastrofické. Z toho by šla vytěžit tak skvělá, klaustrofobní atmosféra, ale není tu nic z toho. Ona ta potopa, budování archy je jen jakousi berličkou, aby tvůrci odvyprávěli příběh rádoby podle Bible, spíše příběh jedné rodiny, jejíž členové vás stejně budou hlavně štvát. Už jsem myslela, že mě emoce v souvislosti s tímto filmem minou úplně, nakonec to naštěstí na chvíli přišlo na konci. Ale to nic neznamená, když pomyslím na to, jak mě předchozí desítky minut snímek nebavil. ()

Skip

Asi každý zná ten příběh o Noemovi a jeho arše. Tenhle film, to je hodně bezvýrazný guláš. Některé scény jsou docela dobré, ale je jich jako šafránu. Převládají ty zdlouhavé a nudné. Předloha by tu byla kvalitní a časem dostatečně prověřená, ovšem zpracovat se ji tentokrát moc nepodařilo. ()

Ombe

Od tohoto filmu jsem čekal daleko víc už kvůli jeho dobrému obsazení (Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ema Watson...). Většinu filmu se vlastně nic neděje a konečné vyvrcholení je strašně pomalé. Herci se neustále snaží tvářit vážně, ale ke konci filmu jsem čekal nějakou změnu. ()

lucifrid

Prosím tohle opravdu ne! Předem upozorňuju, následují spoilery. Ale tohle opravdu vidět nechcete, takže to nevadí. Vidět tohle v kině za normální ranec peněz, profackuju se, ale v rámci Febiofestu to tak nebolelo. Na Aronofského málo divné, celkově pěkně blbé. Magický těhotenský test, rodící Hermiona (jo, to možná byl jediný zajímavý zážitek), psychotický Noe dostrkávající vlastního syna do role otcovraha, andělé vystylizovaní jako kamenožrouti, Noe jako ožrala válící se na pláži a Anthony Hopkins juchající nad objevenou borůvkou a následně se stavícím smrti s blaženým úsměvem (ano, našel jsem borůvku, můžu umřít). Jo a závěrečný titulek "Podoba se skutečným příběhem nebo postavami je čistě náhodná." Tohle bych dokázala zopakovat jedině v notně posilněném stavu. Skvělý potenciál přišel naprosto vniveč. ()

Martpod

Bejt to celý jako druhá půlka, tak nadskakuju nadšením. Takhle to sice bylo vizuálně působivý, nakonec i neoblíbenec Crowe velice mile překvapil, herecky prakticky bez stížnosti, ale chybí tomu něco, z čeho bych si fakt sedla na prdel a zírala. Z těch prostřihů mám náběh na epilepsii. Soundtrack tak nápadně podobný Fontáně, až to chvílema docela tahá za uši. Jako dobrý, ale čekala jsem tak nějak... o trošku víc. ()

stuntmanMIKE

Tak som sa aj napriek môjmu odporu k náboženstvu vybral do kina a rozhodol sa, že tento film budem hodnotiť ako film a nie to, čo zobrazuje. Úprimne musím povedať, že nudnejší film, ktorý som videl v kine bol už iba Alexander Veľký. Všetko dobré z toho filmu je vidieť v trailery.. ostatok je len nekonečné rozprávanie hlbokomyseľných pičovín. Ono je to vlastne potrebné, pretože natočiť vyše dvojhodinový film o stavbe lode a plávaní po mori je samo o sebe materiál na narkolepsiu. Jediné pozitívum toho filmu vidím v tom, že Noe nebol vykreslený ako klasický pánbičkársky role model a jeho postava ukázala ovciam v kine (a že ich tam kurva bolo... aj cigáni prišli), že ich Boh je vlastne nenávistný zmrd a tie drísty v kostoloch o jeho nekonečnej láske sú len starostlivo pripravené populistické kecy o hovne... Starý zákon je tejto jeho "lásky" plný. Ale to už rozoberám fantasy... ()

kinderman

Podobně jako v nablblé Fontáně i zde se neuvěřitelně přeceňovanému Aronofskému povedlo zneužít charismatického herce k realizaci fantasmagorického blábolu. První díl komiksu jsem ještě v ruce nedržel, ale s Biblí má film společného pramálo a k faktu, že se o Bohu zásadně mluví jen jako o Stvořiteli, přičemž Noemovo vyprávění v arše vizuálně přitakává evoluci, není co dodat. Promarněná příležitost natočit skutečně silný, aktuální příběh. ()

kalap

Náboženský ladený snínok, ktorý musel poriadne nasrať pedofilov vo Vatikáne. Russell Crowe drel ako vládal, ale to nestačilo, lebo Jennifer Connelly bol veľmi nevýrazna, scenár robený na kolene a aj tak vyzerala režia. Sklamanie zo zbytočnosti filmu. ()

GILLWANDER

Vizuálne velebujúca nuda s nekonzumným dejom a sprehádzanou podstatou. Ak má biblický film vyzerať takto tak to si radšej pustím Život Braina. Aronofsky možno vystihol posolstvo, lenže natočiť film logicky nestačí, film potrebuje apelujúcu hĺbku pre rast celkovej podstaty titulu. Takto sa film Noe zmieta v temnote a v neistote. Absolútne sklamanie roka. 55% ()

Sesitka

Od prvních minut jsem přemýšlela o čem ten film je. Jasně, že je o stavění archy a jde tam hodně o vztahy mezi postavami, je to ale natočené velmi prapodivně. Nejde o vyloženě špatný film, má pár světlých okamžiků a skvělé efekty, ale celkový dojem je spíš rozpačitý. A nezlepší ho ani téměř hororová scéna, kdy se chystá vraždění neviňátek (doslova). Co se týče hereckých výkonů ty jsou v rámci možností dostačující, ale není to nic světoborného. Je mi jasné, že natočit film na náboženské téma není jednoduché, ale dalo se to zvládnout i líp. ()

mikinhoo

Co bych víc říkal... 3 hvězdy.... 5 hvězd za efekty / 1 za film. Jednoduché počty... Darren Aronofsky nám naservíroval svoje zvratky na zlatém podnose a dal nám k nim přičichnout. Měl zůstat u toho, co umí nejlíp. U malých, nízko nákladových filmů. Dostal peníze a proměnil je ve veliké zklamání. Někdy méně znamená více... Ne? ()

Petrasuvicka

Po opuštění kina jsem měla poněkud smíšené pocity o tom, co si mám o Noem jakožto filmu myslet. Tvůrci berou klasický biblický příběh a pomocí slušných efektů mu dodávají třetí rozměr, který zapůsobil bohužel jen někdy a to zejména u masivního přesunu zvířat. Do klasiky přidávají několik kontroverzních myšlenek, které rozhodně nejsou mimo mísu, ale rozhodně se nesnaží stočit příběh pobuřujícím a křesťanstvím otřásajícím směrem, což je trochu škoda. Po pomalejším, půlhodinovém rozjezdu, kdy jsem se fakt obávala, že začnou předčítat desatero přikázání, nastupuje sled nelogičností, nad kterými zůstává rozum stát a až do titulků nad nimi člověk musí uvažovat. Konec se pak vypařil někam do prčic...Velkým mínusem podle mě je hudba. Lepší, burácivý a emoce podněcující hudební doprovod by Noemu jenom prospěl. Nicméně let párečku holubů byl fakt nanejvýš k popukání :D ()

buchli

Hodně fontánoidní - hlavně hudebně (all hail Clint Mansell), ale i vizuálně (plus všechny stromy v Rajský zahradě evidentně měly stejný semena). Starý Zákon je zjevně něco, co je opravdu zapotřebí pořádně epicky vytěžit. Ten film je sice otevřená vegetariánská propaganda, což tutově v Bibli nebylo, ale zážitek to nezkazilo ani takovýmu masožravci, jako jsem já. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu