Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

slunicko2

O čem ten film vlastně je? 1) Přiznávám, že po zhlédnutí filmu a přečtení části komentářů jsem měl trhání (nutkání, chuť, touhu) šířit osvětu. Chtělo se mi vysvětlit, co Bible říká o Noemovi a jak tyto informace vnímají věřící a jak historikové. Měl jsem v úmyslu vysvětlit rozdíl mezi Noemem a Noem, o genitivu Noeho nemluvě. Chtěl jsem se zmínit i o Poslech, Synech Božích a jejich výtvarném zpracování (to jsou ti kamenní obři). V neposlední řadě jsem chtěl poznamenat, že Aronofského touha po duchovním přesahu jeho děl zůstává, stejně jako u Fontány, jen ve stádiu chtění. Možná bych měl pro naprostou většinu komentátorů přidat i lekce české gramatiky, pravopisu a stylistiky, protože množství hrubek a nesmyslného egocentrického žvatlání v komentářích přesahuje i tak velkorysé penzum, jaké je na této databázi obvyklé. Jakožto antiky letmo znalý člověk netoužím po Sisyfově osudu a tak zůstane jen při tomto odstavci. Chytrému napověz..._____ 2) Líbilo se mi pojetí komunikace s Bohem prostřednictvím imaginace, což je v souladu s filosofií magie (a pravděpodobně i filosofií new age, odkud Aronofsky očividně čerpá). Pěkná, i když jen krátká, byla animace zvířat. Výborné herecké výkony podal 50letý Russel Crowe (Noe), 22letý Logan Lerman (na otce rozzlobený Chám) i další protagonisté._____ 3) S rozpaky jsem přijal koncepci filmu jako fantasy, i když, upřímně řečeno, o předpotopní době máme tak málo zpráv, že jakékoli zobrazování se prvkům fantasy nemůže vyhnout._____ 4) Nelíbilo se mi, že jsem se po část filmu nudil._____ 5) Největší výhradu mám však k celkovému vyznění díla. Je to křesťanský film nebo fantasy nebo akční snímek nebo nějaká pseudoduchovní slátanina? Marně přemýšlím, co chce režisér svému diváku říci. ()

blackrain

Tak jsme se s Darrenem Aronofskym ocitli uprostřed konce světa. Takový konec světa mi bohatě stačil jen jednou. Nemám v plánu s k němu znovu vracet. Není to tím , že by mi biblické příběhy vadili. Proti nim vůbec nic nemám. jen mám problém s tímto zpracováním. Je pro mě příliš neuchopitelné. Taky mi vadila ta ekologická agitka a vnucování vegetariánství. Ale je tu samozřejmě pár scén, které z hlavy nedostanu. ()

harfuska

Zaujímavo uchopený biblický príbeh (aj keď sa vo veľa ohladoch líši od písaného biblického príbehu). Nevadili mi ani kamenní anjeli, ani starec hľadajúci borůvky, ani tehotenské testy.. Bola som nadšená, že opať vidím pohromade skvelú dvojicu (Jennifer a Russell). Podobne, ako pri snímku Čistá duša, hrá Jennifer ženu, ktorá stojí pri svojom mužovi, je mu oporou a smeruje jeho myšlienky správnym smerom. Russell posobil drsne a odhodlane. Prvá polovica filmu ma bavila svojou dynamikou, druhá časť bola plná emócií, ovšem čakala som silnejší záver. ()

DH3Factor

Tak nám náš známý tragéd pan Aronofsky konečně přičichl k většímu rozpočtu a spláchl ho do vod rozmáchlého náboženského spektáklu. Pokud byste se mě zeptali, zda udělal dobře nebo špatně. Odpovím, špatně! Režisér musel asi před natáčením projít rychlokurzem u vyhlášeného katastrofisty Emmericha, protože vyhodit prachy za leckde velmi odfláknuté triky a gradovat děj těsně za polovinou mistrně ovládá pouze on. Celá tato zbytečně dlouhá litanie, až propagandisticky obhajující vegetariány, předkládá stylizovanou verzi známého příběhu o stavění lodě a hněvu Božím. Jako bonus k tomu ale obdržíte nerozhodné pradědy transformers, nadrženou a později (oprávněně) velmi přecitlivělou Hermionu, dva napruzené synky, záporáka z Iron Maiden, Hopkinse na borůvkách a samotného Noeho, kterému by velmi prospělo sezení u psychiatra. Film má sice i své světlé momenty, kdy vyleze obvyklý režisérův rukopis. Ty však v záplavě ostatních, afektovaných a nervy drásájících scén rychle mizí pod hladinou. Není to úplné fiasko, ale kvapem se to blíží ke zklamání. Návštěvu kina si to nezaslouží. ()

Helo

Rozhodně jsem nečekal, že když půjdu do kina na jeden z neprovařenějších biblický příběhů, tak že dostanu naprosto "starozákonních žvástů" ušetřené fantasy s poselstvím, které známý příběh připomíná jen Noemem, archou a potopou. I když překvapen být ani nemůžu, Aronofsky měl vždycky odlišné filmy. Z předchozí Aronofského tvorby Noe nejvíce připomíná Fontánu - audivisuální dokonalostí, hudbou, filosofickým přístupem, hudbou, ponurostí, hudbou... V pár okamžicích zase rychlým prostřihem z ráje připomněl rychloprostřihy v Requiem za sen, přičemž v Noemovi působily snad ještě lépe. Kolem a kolem: 4* je málo a 5* je moc, ale za "pánoprstenovskou" scénu ve druhé třetině, kde parádně vyniklo 3D (které ostatně bylo slušné v celém filmu) a za netrapně vyznívající poselství zvolím vyšší hodnocení. PS.: Vegani nechť přičtou šestou hvězdu. Edit: Po vyspání jsem si 5ti hvězdami mnohem jistější. Noe si je zaslouží. ()

movieband

Pokud si chcete nechat nějaké překvapení a pobavení do filmu, tak nečtěte. Aronofsky si konečně splnil sen a natočil si svého Noema, tak jak si ho vysnil ve svých třinácti letech.To, že z Kaina udělal kapitalistu, který měl svůj průmyslový "stát", to mě dostalo a Ray Winstone v roli záporáka, který si ková vlastní meč se svařovací maskou na obličeji to mě rozsekalo úplně. Winstoneova podomácku vyrobená puška na světlice mě taky pobavila. Celkově na mě film působil dost chaotickým dojmem. Jakoby Aronofsky s Handelem někam pospíchali, udělali hrubý nástin scénáře, Aronofsky si podle něj už začal točit a hurá do kin a lov Oscarů na vizuální efekty které tu byly už mockrát a myslím, že už i lepší (zvířata). Stvoření světa bylo, ale zpracované dost dobře o tom žádná. O Stvořiteli se tam taky celou dobu kecá, ale kde nic tu nic. Bůh nepromluví ani jednou. Co se filmu, ale upřít nedá je perfektní Mansellův soundtrack. V některých tónech jsem si vzpomněl i na jeho další dobrý soundtrack z Fontány. Poté ještě herecké výkony a tady bych chtěl z hvězdného obsazení vyzdvihnout hlavně Emmu Watson (hlavně ke konci filmu) a samozřejmě Rusella Crowa spolu s Jennifer Connelly. Ale jinak vám nevím. Už před filmem jsem věděl, že to s křesťanstvím nebude mít nic společného už jen díky režii. A i přes to, že jsem se na to připravil, že to bude slátané jsem nečekal, že to bude slátané až tak moc. 40% ()

italka63

Trošičku nechápu tak nízké hodnocení, podle mého názoru byla potopa až na druhém místě. Bylo to drama o poctivém a pevném člověku, který svým chováním přesvědčil Boha, že lidstvo ještě může dostat šanci, za cenu obrovských citových ztrát i pádu na samé dno. Jak psáno v Bibli, Noe byl opilý a ležel odhalen a syn ho přesto zakryl, neboť tak velela úcta k otci. K otci, který z poslušnosti k Bohu chtěl zabít jeho dvě dcerky. Jestli tohle není silný příběh, tak už potom nevím. Filmu nechybělo nic dobře koukatelného, stavba archy, bitva i nádherná hudba Clinta Mansella. Já vidím čtyři hvězdy absolutně zaslouženě. ()

PogoJoe

Vážení přátelé (i nepřátelé), známí i neznámí, tenhle film je krásně natočená kravina. Mýtus Noea a jeho archy se mi nikdy nezdál vhodnou látkou k natočení něčím zajímavého filmu, ale na druhé straně stojí takové klády jako Darren Aronofsky, Russell Crowe, Emma Watson či Anthony Hopkins, že jsem se nakonec nechal přesvědčit a na projekci CSFD zašel (když je to zadarmo, přinejhorším se podívám na krásné záběry na velkém plátně, řekl jsem si - a tímto nebyl zklamán). Také hudba je hezká. Avšak zápletky vycucané z prstu, dlouhé nudné pasáže, náboženská masáž, žádná zpostav, co by mě něčím zaujala a celková podivnost celého díla způsobily, že jsem se v kině silně nudil, zíval a sledoval spolu s ostatními hodinky ve snaze zjistit, jak dlouho ještě to utrpení bude. Tohoto tématu je pro vysokorozpočtový blockbuster a talent D. Arronofského škoda. Bohužel, už se stalo. Já rozhodně NEDOPORUČUJI! || Režie: ***; Scénář: *; Herci: ***; Hudba: ****; Kamera: ****; Výprava/efekty: ***** ()

Zhago

Záhadným způspobem se mi podařilo se po cca 20ti minutách do filmu zažrat a bavilo mě to dost. Všemu dominuje skvělá výprava s působivými zvukovými efekty a super hudbou, která do filmu padne jak p(r)del na hrnec. Po nemastném neslaném výkonu Russella Crowea v Bídnících povedený reparát a z jeho místy až posedlé postavy jde chvílemi mráz po zádech a palec nahoru za herectví Emmy Watson. Rozhodně nutné vidět v kině a v originále. Z dabovaného traileru mi bylo ještě pár dnů špatně. A Bibli jsem nečetl, takže nesrovnávám - fanoušci knižní předlohy budou určitě prskat... :) ()

MATADOR

Hollywoodské zpracování s perfektními triky, stylovým Russellem a stále zajímavou Emmou. Celý příběh stojí právě na hlavní postavě, přičemž si dovolí při velkolepé bitvě film neukončit, naopak pokračuje největším záporem filmu a tím je část o nenarozených dětech. Cílem asi bylo postavy více vykreslit, ale spíše se z toho stala naprosto zbytečná část, která nudí a dá se jednoduše předvídat její konec. Od Aronofského jsem čekal víc! ()

stration

Totální fantasmagorie o které fakt nevím, co si myslet. Precizně zrežírované, některé momenty úchvatné. Ale něco se mi zase třeskutě nelíbilo, něco působilo vyloženě komicky a celé poselství filmu je pro mě těžko překousnutelné. ()

Hanyou odpad!

Lepší hodnocení tomu opravdu dát nemohu. Celý film jsem se jen ptala, co to má sakra být a proč to tam sakra je. A navíc to mělo dost hnusný vizuál. ()

Trevor

Ak už rozprávkový príbeh natočíte, mali by ste držať toho, ako ho ľudia poznajú. Pretože ak im ho podáte ako komiks, tak nemôžete čakať nadšené reakcie a určite sa dočkáte aj horších reakcií od ľudí, ktorí sú na biblické príbehy citlivejší. Arronovského filmy sú svojské a niektoré doslovia berú dych, iné, ako Noe ho vyrazia. Avšak nie od nadšenia. Posledných 30 minút som dopozeral viac menej z povinnosti, od záberov pri opise stvorenie sveta boleli oči, ale tie boleli takmer počas celého filmu. Určite najslabšie spracovaný biblický príbeh aký som kedy videl, toto bolo skôr ako Transformeri a Optimus Prime, ale v staroveku. Z troch dnešných epických filmov jednoznačne najväčšie sklamanie. ()

Falconica

Prostě jsem pořád doufala, že Aronofsky tu hloupou báchorku stojící na domněnce, že planeta žije díky masovýmu incestu, vezme o hodně víc symbolicky a naservíruje nám jí uplně jinak. Ne o trochu, ale fakticky o hodně. Aronovsky je úžasnej mozek, ale biblický blábolení nemám ráda. ()

salalala

Aronofsky svůj první blockbuster ustál, i když jen na jedné noze. Po jeho skončení zůstává rozpačitost z celkového pojetí a očekávání. Je moc fajn, že Aronofsky nepodlehl klasickému diktátu epického velkofilmu a opatřil titulního hrdinu hlubokou psychologií, jenže to asi malinko přehnal. V celém filmu se v podstatě nic moc neděje a jenom se hodně povídá a filozofuje. Primárně proti tomu nic nemám, jenže Aronofskému v tom nějak chybí náboj. První půlhodinka hraničí s velkou nudou a dost se vleče, aby se pak naštěstí všechno tak nějak rozjelo a začaly přípravy na potopu. Vizuálně se tvůrce nemá zač stydět a některé záběry, ačkoli hraničí s kýčem, jsou nádherné, stejně jako celá zrychlená koláž stavby archy a proměňujícího se světa. Potřebně epický je i hudební doprovod. Nepříjemně naopak překvapí nedotažené triky, které bych přece jen v podobném snímku čekal dokonalejší. Russel Crowe je vynikající a některé nechtěně směšné promluvy zvládá se ctí a vnitřní boj jeho postavy je díky jeho podání uvěřitelný. I ostatní jsou velmi dobří, ačkoli se nemohu ubránit dojmu, že Emma Watson na podobné role ještě úplně nemá a Connelly se nezbavila svého tradičního přehrávání. Škoda, že postava Raye Winstonea je tu zhola zbytečná a on pak má minimum možností, jak s ní něco udělat. Ve výsledku tak Noe nedopadl zas tak špatně a má hlavně vizuálně co nabídnout, pro mě osobně však jde o nejhorší Aronofského film. 60% ()

JohnMiller

Z hľadiska filmov o kresťanstve, biblii a všeobecne tematiky týmto spojenej ide o vysoký nadpriemer. Tv film o Noeho arche z roku 1999 bola oproti tomuto riadna slabota. Z hľadiska Aronofskeho talentu a jeho predošlých filmov nič moc. Jeden s jeho najslabších vecí. Pri sledovaní som mal pocit že sa pozerám na lepšiu Hollywoodsku vatu pri čom mi nevadilo miešanie všetkého možného nereálneho od nástrojov až po obrov. Ale samotné rozprávanie a konanie postáv mi prišlo také... tupé Hollywoodske. Bolo to síce dramatické ale ja som čakal ešte väčšiu skazu. Možno hladomor, pomyslenie na kanibalizmus. Vizuálna stránka bola nádherná prvých 15 minút ma to úplne pritiahlo, potom až do nudného konca ma to bavilo čím ďalej tým menej j. Celkom sa mi pozdával hudobný motív. Bol taký úprimný minimalistický. ()

Duotone28

Jediné pozitívum že som tam pár krát zahliadol mojho oblúbeného Jacka Nicholsonona zo Shiningu a Toma Hanksa z Trosečínka, inak nuda. Russell štandardík, scenár mu viac nedovolil. Nebyť skvelého audiovizuálu, idem nižšie, nazdar ()

Aiax

Noemovu archu drží nad vodou (badum tsh) vlastnoručně Crowe. Stvořitel dotyčného filmu evidentně ví, proč si jej k tomuto úkolu vybral - nikdo jiný by jej nejspíš nezvlád. Totiž narozdíl od Stvořitele biblického, Aronofskému do díla evidentně někdo kecal. Rád bych viděl, jak by Noe dopadl, kdyby měl oblíbený rejža absolutní tvůrčí svobodu. Zřejmě o dost artovněji, jenže to by mi v tomto případě výjimečně nevadilo. Protože artovnost je jediné, co mohlo vdechnout téhle jednoduché pohádce z doby bronzové nějakou špetku zajímavosti. V Aronofského podání by to sice nejspíš nakonec dopadlo jako inťoušská blbina typu Fontány, ale kdo ví, možná by se stal zázrak. Takhle je ale Noe film, který se na příští archu určitě nedostane. ()

runner85

Krásny film o jednom dôležitom poslaní ktorého myšlienka bola možno trochu inak poňatá ale to absolútne nevadí ... predsa len nie je to dokument o knihe Genezis všakže ? Skvelá Jennifer Connelly a ešte lepšia Emma Watson ... 100% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu