Policie dorazí na opuštěnou benzínovou stanici po brutálním masakru. Jediné důkazy, které zůstaly na místě činu, jsou elektronické zařízení, videokamery a dva mobilní telefony. Detektiv, který si vzal případ na starost, musí analyzovat kousky záznamů a dát tak dohromady totožnost vraha. (Gyorgy)

EvilPhoEniX

Závěrečná pointa slušná, připomínalo mi to Saw,ale forma a zpracování je dosti fádní a pokládal jsem to za rušivý element filmu. Někdo hold nesnese logické chyby, za to já mám problém se smířit se špatně zpracovaným filmem. Found Footage vždy byl a zůstane nejslabším článkem hororového subžánru. 50% ()

maddy

Predošlý Olatundeho Osunsanmiho (to meno je vážne za trest!) snímok The Fourth Kind nebol síce prijatý s jednohlasným nadšením, ale svojich fanúšikov medzi ktorých sa radím aj ja si našiel. Objasňovanie záhady s mimozemšťanmi mojou obľúbenou Millou Jovovich malo niečo do seba, nehovoriac o fungujúcom napätí, trefných ľakačkách a postupne budovanej neistoty. Na ďalší režisérov snímok využívajúci „found footage“ formu som bol preto viac ako zvedavý, navyše obsadil jednu z mojich ďalších obľúbenkýň Radhu Mitchell (Silent Hill). Výsledok, ale doslovne bolí. Nápad ozvláštniť found footage formu tým, že tento krát sledujeme detektívov, ktorý sa z nájdených nahrávok snažia zostaviť to ako sa skutok stal znie zaujímavo. Dokonca aj prvé 2 minúty so „zafreezovanou“ scénou, kde sa kamera pohybuje pomedzi miesto činu vyzerajú doslovne luxusne. To, čo príde potom je však čisté zúfalstvo. Film sa evidentne snažil pôsobiť čo najdôveryhodnejšie, preto nahrávky z mobilov konečne vyzerajú ako z mobilov a nie ako 4k HD kvalita. Vznikol tým však ten NAJNEPREHLADNEJŠÍ found-footage akým som kedy videl (a to som toho v danom subžánri videl naozaj dosť). Začiatkom je klasický otravný štandard so zoznamovaním nesympatických postáv, ako náhle sa však dianie presunie na miesto činu, tak divák sleduje tie najneprehľadnejšie rozmazané zábery, otravné neskutočne zdĺhavé zábery nočného videnia, prípadne absolútne tmavú obrazovku. Tým pádom, že v ¾ snímku nie je v podstate presne jasné, čo sa deje, ktorá postava je kde, s kým, čo tam robí, tak tu nie je doslovne ani žiadne napätie, atmosféra alebo nebodaj pocit strachu. Tie najlacnejšie ľakačky v podobe šumiaceho obrazu už len podtrhujú bezradnosť celého snímku. Chcel som byť solidárny, ale v závere nás tvorcovia dorazia „šokujúcim“ záverom, ktorý chce z filmu urobiť takmer premyslený snímok, a pritom je totálne nezmyslený (vážne niečo tak hlúpe som už dlho nevidel, bez spoilerov ani nejde objasniť prečo) a potvrdzuje doslovnú debilitu filmu. CELKOVO: 1,5* (pár bodov za Radhu Mitchell a tie 2 minúty na začiatku a minútu na konci so zafreezovaným obrazom .. inak obrovské sklamanie!) ()

George Stobbart

Keď sa minulý rok objavil found footage horor "Evidence", išlo o nenápadný, ale prevažne vydarený kúsok. Tohtoročný, rovnomenný FF horor "Evidence" je síce ambicióznejší, profesionálnejší, natočený s kvalitnými hercami, ale celkovo slabší. Dej sa zaoberá vyšetrovateľmi, ktorým sa po masakri na opustenej benzínke dostane do rúk kvantum nahrávok. Tie začnú sledovať a analyzovať, s cieľom zistiť čo sa vlastne odohralo a kto má mŕtvoly na svedomí. Príbeh bohužiaľ nie je nič moc a navyše je zbytočne rozsekaný na x nahrávok, ktoré postupne strácajú na účinnosti a zaujímavosti. Niektoré vraždy sú fajn, ale často zase naopak nič nevidieť, chýba nejaké výraznejšie napätie a ani záverečná pointa ma zo sedačky nezdvihla. ()

tron

Evidence patrí medzi filmy, ktoré sa v závere pokúšajú o šokujúci zvrat. Podľa mňa nevyšiel. Pôsobí skôr ako zvratok, než zvrat. Pripadal mi samoúčelný a zbytočný a v podstate nešokujúci, čo je u šokujúceho zvratu problém. Vycucaný z prsta počas obedňajšej prestávky. Lenže práve pocit, že na konci nás čaká Veľké Odhalenie, umožňuje pozabudnúť na to, že to začalo relatívne inteligentne (úvod z miesta činu a samotná zápletka pripomínajúca skvelú Identitu), no rozhodne to tak nepokračovalo. Po sviežom úvode sa to zvrhne v „klasiku“: noc, opustené desivé miesto uprostred nebezpečnej púšte, hysterické výkriky, chaos, samoúčelné hádky, nesympatické postavy. Prvé, čo urobia po tom, čo zistia, že je kúsok od nich psychopatický vrah, je to, že sa začnú hádať o to, či si to majú nahrávať na kameru/mobil (!). Nepomáhajú ani nelogické rozhodnutia veľakrát odporujúce tomu, čo postavy pred chvíľou povedali (autobusár vyhlási, že ísť v noci k zhavarovanému vozidlu územím plným hadov by bolo nebezpečné aj bez naokolo sa potulujúceho vraha, no v nasledujúcej scéne už veselo hopsá k autobusu v spoločnosti bezbrannej blondíny a je úprimne prekvapený, keď na nich zaútočí vrah). ()

AlistairMir

Žádnej zázrak to opravdu nebyl. Pár nezajímavých postav je postupně likvidováno vrahounem se svářečkou, který se ale moc nepředvede, jelikož mordy nejsou extra vidět. Jediné co člověka trochu baví tak to jak byl film udělán. Osobně se mi nápad filmu ve filmu, kdy vyšetřovatelé sledují nahrávky s masakrem a snaží se odhalit kdo je vrah, líbil podstatně víc, než kdyby film jel klasickou linii bezduché vyvražďovačky bez detektivní vsuvky. Ani fajn nápad ale nezachrání to, že film je absolutně bez napětí a charaktery mi byly naprosto ukradené. Konečné finální odhalení neurazilo i když jsem nepochopil, proč to vrahoun nakonec všechno prásknul sám když se tam celou dobu snaží svést na špatnou stopu :-D ()