J*A*S*M

Tvůrci mé nejoblíbenější americké indie komedie Little Miss Sunshine přišli s novou povedenou americkou indie komedií. Ruby Sparks je originální (do jisté míry - podobný nápad už byl použit minimálně ve Forsterově Horší už to nebude), zábavný a příjemně plynoucí film. Škoda ale, že režijní dvojice neměla dost velké koule na to, aby film utnula asi deset minut před koncem. V takovém případě bych byl asi nadšen, vyznění filmu by bylo velice silné, byť ne romanticky-komediální. Takto jen spokojenost. ()

jojinecko

Calvin mi príde tak trochu ako "woodyovská" postava, vďačná pre herca a šikovne napísaná. Rovnako postavu Ruby si napísala Zoe Kazan rovno na telo, pričom táto malá žienka je skutočný talent. Ruby Sparks je príjemným, zábavným a zároveň neprvoplánovým filmom, ktorý je zároveň dostatočne chytrý. Parádna oddychovka... ()

castor

Slušné, ale od tvůrců Malé Miss Sunshine jsem čekal o třídu lepší podívanou!! Nemyslím si, že bych byl až takovým cynikem, ale tahle indie vztahovka postrádá lehkost a soudržnost výše uvedeného filmu. První housle tu hraje tvůrčí krize zakomplexovaného mladíka, který před dlouhými deseti lety ohromil kriticky ceněným románem. Teď se trápí, nemá přátele, navštěvuje psychiatra a z donucení se potí v posilovně po boku svého bratra. V tu chvíli mu do života vstoupí Ruby. Což by určitě nevadilo, kdyby nebyla oživlou fiktivní postavou z jeho právě vznikajícího románu. Netuším, co celé ty roky dělalo režijní duo Jonathan Dayton a Valerie Faris, ale je vidno, stejně jako ústřední hrdina i oni lehce zápasili se svým druhým dítkem. Chytrý nápad se nezužitkuje, jak by mohl (scénář vyšel z pera samotné představitelky Ruby, rusovlasé Zoe Kazan), protože (přiznejme si) v určitých pasážích potřeboval pevnější režijní uchopení. Ač to tak možná nevypadá, Ruby Sparks se nakonec vydává na cestu moderní vztahovky, která je sice místy plodná, ale o vztazích toho příliš neví – a koncovce (stejně jako zbytečné návštěvy rodiny) se tvůrci vážně mohli obloukem vyhnout. Milé, příjemně plynoucí, ale pořád jen na tři slušné hvězdy!! ()

mm13

Ako zaznie v závere na vlastnú adresu - trochu príliš ambiciózne. Avšak za to uvedomenie si vlastných limitov, že reflexii nechýba ani sebareflexia, plus tá mrazivá tretia štvrtina... no dobre nie za plný počet. A Paul Dano rastie do Herca! Vlastne ním už asi aj je. Dá ešte pár takých rolí, a budem si musieť prerobiť topku. ()

JohnCZ

Originálně pojatá romanťárna s hodně sympatickou ústřední dvojicí. Škoda, že se ta pozitivní nálada začala postupně vytrácet a film až moc zabředl do dramatu. Na druhou stranu se mi líbila myšlenka, že vztah je hlavně o toleranci toho druhého a jakmile začne jeden druhého k něčemu něčemu nutit, tak je to zpravidla začátek konce. ()

• Kniha, kterou ve filmu pes roztrhá, je román „Kdo chytá v žitě“ od amerického autora J. D. Salingera. Jak autor, tak kniha jsou ve filmu několikrát zmíněni. (džanik)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia. (MikaelSVK)