Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

Scraffy

Vcelku skvelý thriller, ktorý je mega akčný. Má to super casting, výborný a inteligentný scenár v ktorom je plno vychytávok a prostredie sci-fi je tiež parádne. Koniec je už len čerešnička na torte. ()

celticek

Nevím kolikrát už tady byl námět Sly vs vězení, ale toto jistě nebylo poprvé. Lock up, Tango&Cash, v Rambovi ho chtěli taky zašít hned na začátku:) S Arnoldem se ale ještě nepotkali. Taková klasika, rychle to uběhlo a dalo se na to podívat. ()

Jan.Cada1

Skvělý scénáristický nápad dotáhl Håfström k dokonalosti. Vůbec jsem od Plánu útěku nečekal, že mě tak vtáhne do děje. Musím přiznat, že i přes pokročilý věk, tak Sly a Arnie pořád válí, fungují dohromady skvěle, téměř symbioticky. Přidejte k tomu skvělého záporáka a fůru akce a napětí a máte pětihvězdový film. Těm, kdo by chtěli zhlédnout všechny Plány útěku, tak doporučuji jen první díl, od dalších rychle pryč. ()

papadoce

Niežeby to nebolo pozerateľné, to isto je. Má to napätie, akciu a tak. Ale nemôžem sa zbaviť stále pocitu béčkovejšieho scenára. Neviem či sa to dalo napísať lepšie, ale takto to proste má medzery, ktoré neviem odpustiť. Na druhej strane, Sly a Arnie v jednom filme sú vždycky dôvodom na radosť pre všetkých, čo zažili filmové deväťdesiatky. Slabým miestom je aj James Caviezel. Slabý bol Ježiško. Celkovo pozerateľný akčný srillerík z väzenského prostredia budúcnosti, ktorý neurazí, ani neohúri. Také, no, dobré proste. ()

Ex_Machina

Natočené podľa skutočnej uda ... ok, asi skôr nie ako áno, že ? ... Tak na staré kolená sa to hošanom boubelatím podarilo a zahrali si spolu v napínavom bijáku, ktorý vyšiel na jednotku. Sly a Arnie sú na skoro sedemdesiatnikov vo výbornej forme. Ťažký tréning a pravidelné injekcie kvalitného testosterónu robia s mužským telom divy. Každopádne pre každého fanúšika dvoch najväčších akčných hviezd nedávnej minulosti je skuknutie tejto lahôdky povinná jazda. ()

Najt

Co k tomu říct ? Téměř plný počet.. Výbornej escape, výborní herci, výborné vězení. Napětí, zábava, dobrej záporák. Škoda jen že příběh není komplexnější a scénář by mohl být mírně lepší, pak by ten plný počet byl. ()

Locksley

Pánové se opět předvedli. Samozřejmě že v dobrém. Je vidět, že ega jsou již dávno obroušena a tito nezničitelní frajeři si to v posledních letech dokážou naplno a hlavně s humorem a nadhledem parádně užívat. Doufám, že jim to vydrží co nejdéle, protože až tady jednou nebudou, zbyde po nich ohromná díra, jelikož těm dvoum nesahá žádnej rádoby ranař ani po kolena. ()

HEED

Pár hluchých míst by se jistě našlo. Ale Arnie se Slyem jsou opravdu borci. Finální scéna naprosto ohromující. Ten těžký kulomet a jalový výraz v obličeji. Vězeňské prostředí. Škoda jen toho ratingu 12 plus, R-ko by tomu pasovalo více. Sly si to ale stejně neodpustil, a něco málo ukáže na konci. 4 hvězdičky. ()

borohub

Přišel jsem se pobavit a dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Je pravda, že film je ze začátku maličko "nezáživný", ale pak se to rozjede. Občas tam byl takový moment, že si prostě člověk musí říct "a ku*va". Nebudu to dál okecávat, prostě špička. 90% ()

teltri

Konečne po dlhom čase dobrá klasická akčná podívaná. Aké sympatické, že sa Sly a Arnold znova stretli. Z pohľadu "escape" filmov je to trochu nedotiahnuté a nevierohodné, ale odpoveď na otázku kde je vlastne to super väzenie ma dosť prekvapila. Dobrý ťah. Aj scéna v ktorej sa Sly po prvom pokuse o útek vráti späť ma príjemne potešila. ()

vieriX

Sentimentální old school akce, která měla přijít tak před 20 lety, ale i tak funguje velice dobře. Spousta hlášek mezi Slyem a Arnoldem, kteří to chvílemi až zabili. Hlavní hvězdy sice už nemládnou ale i tak pořád ještě umí ukázat spoustu svého umění. Dopadlo do přesně tak jak ukázky napověděli. Za mě nadprůměr jen zamrzí, že spolupráci nezkusili už mnohem dřív. ()

Kortexo

Dobrý nápad se solidním obsazením.Od začátku je film prezentován jako akční film z věznice, což jen málo lidi pochopilo.Pokuď někdo čekal od akčních legend Stalloneho a Schwarzeneggera, nejpromyšlenější útěk v historii filmu, měl by se nad sebou vážně zamyslet.Ti co mají realnější pohled na akční žánr se podle mně bavili, stejně jako já. ()

Daxus

Jako většina nových filmů i tento naráží na podstatný problém; špatný scénář. A to u filmu, kde si kdekdo hraje na superchytráka se svalama, dost bolí. Bylo hezké vidět ty dva železný dědky pohromadě v kooperaci, ale ten jejich superplán byla jen sázka na náhodu a ještě dost špatně natočená. Škoda. Přesto jim fandím:) 60% ()

tombarider

Beru. Kritici presumovali, že cílová skupina filmu jsou muži mezi 20-40 lety, kteří zažili první vlnu akčňáků a nostalgicky budou hltat i tu druhou. Ale přátelé, kino bylo i po měsíci produkce narvané, a sál se do jednoho očividně bavil! Byl jsem napjatý, když jsem měl být napjatý a smál jsem se když jsem se smát měl. Ač jsem spíš fanda Slye, tentokrát nčekaně musím říct, že Arnold prostě válel. Škoda že to nepřišlo o dvacet let dřív, mohlo vzniknout hodně dobrých filmů. Dokonalá akční komedie. Prostě pět hvězd za které se nestydím. ()

Benzinka

A tak sem se na to těšil. Skvělý námět, ovšem pramálo zajímavých momentů a akcí, navíc vše zakončeno tuctovou přestřelkou. Nebýt zajímavého konce uvažoval bych zda nepůjdu ještě níž, Díkybohu za Stalloneho, Arnolda a hlavně geniálního Jamese Caviezela, kterého sem kochal každý záběr. Tento film ale neměl být o hereckých výkonech. Bohužel to ostatní tu nebylo. 65% ()

stephano

Tohle opravdu není vězenský film, nejstřeženejší vězení na světě kde si lidé mohou dělat co chtějí a mezi nima pobíhají ozbrojení ninjové (strážci), který si jen koledujou aby jim někdo vzal zbraně. Plán utěku: udělat vzpouru a utéct. opravdu geniální. pardon ale tohle je fakt sračka. ()

Themilhaus

Navrátilec Schwarzenegger spolu se Stallonem ukázali že umí hrát i normální filmy, které mají docela slušný příběh a spád. Ty jejich "klišé akňáky" mají sice taky něco do sebe ale byla to příjemná změna. Hlavně vidět Stallona jak má roli velmi inteligentního uprchlíka co pořád jen přemýšlí byl nezvyk, ovšem velmi dobře zahraný. Na šťávě tomu dodal i Scharzenegger a to hlavně u scény jak vytrhl kulomet z vrtulníku nasadil svůj starý známý pohled a připomněl své mladé akční časy.U toho se musí pousmát každý! Jednoznačně zasloužené 4 hvězdy a doufám, že tihle dva ve spolupráci neskončili :) ()

Uberlord

Já vůbec nemám problém s tím, dát pět hvězd... a to z několika důvodů... Hlavně, je to samozřejmě obsazení a to ať už hlavních, či vedlejších rolí... na pohled je ten film prostě atraktivní. Bojové scény, se samozřejmě kvůli věku, musí trošku více sestříhat, což si myslím, že tady nebyl zas takový problém. Prostředí vězení, je vynikající tahoun a pár vychytávek a důmyslných překvapení, diváka potěší. Zápletka je velice jednoduchá a samotný příběh, není nijak složitě proplétán, či rozvinut... Prostě je jen potřeba, dostat se z vězení. A musí se nechat, že Sly a Arnold, předvádí skvělou podívanou. Sice už to není co to bývalo, ale Arnold je stále nenahraditelný, stejně tak jako Sly. Konečně se setkali bok po boku v o něco větších rolích... A v tomhle filmu, ve kterém jsou cítit ty staré dobré '80, jim to prostě sedělo. Film si na nic nehraje... Je na něm vidět, že se nesnaží hrát si na něco víc, než na béčko, kterým bezpochyby je... Avšak prvotřídním. ()

Eilem

V tomto prípade tri hviezdičky neznamenajú priemer. Aby sme sa pochopili myslím, že pred 20 rokmi by bol tento film veľký hit. Zábava, akcia, zaujímavý príbeh, nie až tak otrepaný. Škoda, že s pribúdajúcimi minútami pribúdali blbosti :) 65% ()

george82

Tohle šlo. Sice Arnold tam hrál trochu druhý housle, ale hrál je dobře a občas i vtipně. Sylvester byl nekompromisní se svou propracovanou myslí a instinktem pro útěky. Ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Stále více nám v poslední době ukazuje ve svých filmech, že nehodlá odejít do akčního důchodu. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)