Reklama

Reklama

Želvy Ninja

(seriál)
  • USA Teenage Mutant Ninja Turtles
Trailer
USA, (2012–2017), 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Hrají:

Sean Astin, Rob Paulsen, Greg Cipes, Mae Whitman, Hoon Lee, Seth Green, Kevin Michael Richardson, Josh Peck, Nolan North, Jason Biggs, Brian Bloom, Kelly Hu (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(124)

Leo, Donnie, Raph a Mikey jsou zpět, tedy přesněji řečeno přicházejí v nové podobě. Třetí seriálové zpracování původně komiksového konceptu Kevina Eastmana a Petera Lairda přináší zcela nové pojetí čtveřice zmutovaných želv vycvičených v japonských bojových uměních. Tvůrci jednak zvolili nápaditou animaci, která kombinuje počítačově vytvořené 3D modely s flashovou animací a komiksovými zkratkami a symboly. Kreativní a odlehčený vizuální styl výtečně souzní se zastřešujícím zaměřením seriálu na mladší děti. Namísto siláctví druhého seriálového zpracování z roku 2003 tak nový seriál vzniklý v produkci dětského televizního kanálu Nickelodeon vyniká nadsázkou a hravými nápady, ale i nosnými změnami oproti tradičním prvkům želváckého světa. Samotní čtyři hrdinové v krunýřích jsou profilováni ne jako nebojácní bojovníci, ale spíš coby kluci, kteří postupně poznávají svět kolem sebe a učí se zdokonalovat své schopnosti. April O'Neilová tentokrát není dospělá reportérka, ale v souladu s omlazením hlavních postav se z ní stala šestnáctiletá holka, která se náhodou s želváky skamarádila a díky výcviku pod vedením mistra Třísky často hrdinům výrazně pomáhá. V různě pozměněné podobě se objevují také tradiční záporáci v čele s Trhačem a mimozemským padouchem Krangem. Seriál se díky svěžímu zpracování stal hitem a úspěšně přetavil klasický koncept do moderního díla pro novou generaci televizních diváků. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Aurus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8/10. Pamatuju si jak tenhle seriál dávali v televizi a já na něj koukal protože byl skvělý a tak sem se rozhodl že se na něj kouknu od začátku do konce a jednoduše chybu jsem neudělal. První série 8/10, Druhá série 8/10, Třetí série 7,5/10, Čtvrtá série 9/10 ( Na čtvrtou sérii sem koukal od 14. epizody protože ty vesmírné epizody nesnáším i v seriálu Želvy ninja z roku 2003). A Pátá série 7/10. Za mě si seriál tady na ČSFD nezaslouží 72% ale tak 80%. Doporučuji. ()

John8 

všechny recenze uživatele

Velice vkusný a chutný remake klasiky. Svižná akce, skvělé vtipy (můj oblíbený je samotná mluva krangů), samotný styl a když jsem si na zajímavý mix CGI, komixu a možná i anime (velké výrazy, čáry a vykřičníky nad obličeji) zvykl a zamoloval si ho, dále je tu fakt že po x zpracováních je to poprvé co želvy mluví, chovají se a vypadají jako Teenageři. A z toho vychází nejsilněší stránka, jejich charaktery. které se od sebe velice přirozeně odráží, každý se svými plusy i mínusy, stále hledají vhodnou cestu a v průběhu nakopávají jeden zadek za druhým!!! ()

Reklama

Mauric 

všechny recenze uživatele

Srdce plesá. Nový želví seriál se prezentuje hravostí, spádem, akcí, vtipem, nápaditostí, trochou komičnosti a minimem moralizování. Obzvláště jednotlivé charaktery jsou vesele odlehčené - Tříska a jeho moudra, jež dokáže vyjádřit způsobem, jenž mě vždy spolehlivě sesadí ze židle, Mike a jeho dokonalá prostoduchost, Donatelo.. ...ale to poznáte sami. :) Jediné, na co si člověk musí zvyknout, je jednoduchá animace, která mi u želv perfektně seděla, ale u např. April dost bodala do očí. Těším se na pokračování! ()

J0ke3R 

všechny recenze uživatele

Pár slabších dílů neovlivní jinak našlapanou jízdu všemi pěti sériemi. Vyrůstal jsem na klasických Želvy Ninja z 80. let, proto jsem byl k této verzi zprvu spíše skeptický. Po shlédnutí prvního dílu se vše změnilo a já zjistil, že mi nové želvy strašně sedly! (tedy až na animaci, na kterou jsem si musel tak nějak zvyknout) Mimojiné mě zaujalo jak se tvůrci rozhodli střídat lokace. Ze začátku se vše odehrávalo v New Yorku, později na venkově, dále pak ve vesmíru a díky cestování časem jsme se mohli podívat i do minulosti nebo třeba do dimenze se želváky právě z osmdesátek. Potěšili mě hlavně hororové díly s klasickými monstry. Nesmím samozřejmě zapomenout na Trhače. Ten byl super! ... Po shlédnutí posledního dílu musím zamáčknout nostalgickou slzu :D ... A TEN KONEC!! (z mého pohledu to nešlo lépe ukončit) ()

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Nostalgie, oddechová zápletka a spousta humoru je skvělý večerníčkoví mix, na který rád mrknu nejen před spaním. Je to jeden z restartů ale povedených a poměrně věrný předloze. Seriál je cílený opět na děcka ale humor je tak častý a do pohody že u mne je plná spokojenost. Snad jen některé animace a výlevy jsou ve stylu Naruto a ruší. Animace je propracovaná tak akorát, grafika je trošku horší ale zdaleka ne šeredná. Na tomto seriálu může vyrůstat další generace fandů TMNT. ()

Galerie (1 503)

Zajímavosti (11)

  • Epizóda odkazuje na filmy zo série Pán prsteňov. (peetrejr)
  • Ve 13. a 14. epizodě 2. série "Projekt Manhattan" se objeví želvy z původního seriálu Želvy Ninja (1987) doprovázené i původní hudbou. (Durdas)

Reklama

Reklama