Reklama

Reklama

Želvy Ninja

(seriál)
  • USA Teenage Mutant Ninja Turtles
Trailer
USA, (2012–2017), 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Hrají:

Sean Astin, Rob Paulsen, Greg Cipes, Mae Whitman, Hoon Lee, Seth Green, Kevin Michael Richardson, Josh Peck, Nolan North, Jason Biggs, Brian Bloom, Kelly Hu (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(124)

Leo, Donnie, Raph a Mikey jsou zpět, tedy přesněji řečeno přicházejí v nové podobě. Třetí seriálové zpracování původně komiksového konceptu Kevina Eastmana a Petera Lairda přináší zcela nové pojetí čtveřice zmutovaných želv vycvičených v japonských bojových uměních. Tvůrci jednak zvolili nápaditou animaci, která kombinuje počítačově vytvořené 3D modely s flashovou animací a komiksovými zkratkami a symboly. Kreativní a odlehčený vizuální styl výtečně souzní se zastřešujícím zaměřením seriálu na mladší děti. Namísto siláctví druhého seriálového zpracování z roku 2003 tak nový seriál vzniklý v produkci dětského televizního kanálu Nickelodeon vyniká nadsázkou a hravými nápady, ale i nosnými změnami oproti tradičním prvkům želváckého světa. Samotní čtyři hrdinové v krunýřích jsou profilováni ne jako nebojácní bojovníci, ale spíš coby kluci, kteří postupně poznávají svět kolem sebe a učí se zdokonalovat své schopnosti. April O'Neilová tentokrát není dospělá reportérka, ale v souladu s omlazením hlavních postav se z ní stala šestnáctiletá holka, která se náhodou s želváky skamarádila a díky výcviku pod vedením mistra Třísky často hrdinům výrazně pomáhá. V různě pozměněné podobě se objevují také tradiční záporáci v čele s Trhačem a mimozemským padouchem Krangem. Seriál se díky svěžímu zpracování stal hitem a úspěšně přetavil klasický koncept do moderního díla pro novou generaci televizních diváků. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

geklon 

všechny recenze uživatele

Jsou zpátky.... jupí, ale má to nějakej smysl, že se neustále modernizuje jeden a ten samý motiv? 80' seriál a následná 90' TMNT mánie má své neměnná pravidla. Michalangelo poslouchá muziku z Walkmana, né z mp3 a vše odehrává v ninja poselství. A to mi přijde, že nové verze prostě nerespektují... modernizace, zkrátka nesedí všemu. Kdyby Želváci byli čtyřicátnící, kteří jsou mentory a učiteli, nějakým mladým novým mutantům, byl bych nadšen. Takhle je to blbost. ()

char_t 

všechny recenze uživatele

Vyrůstal jsem na původních TMNT. A tohle je výsměch - krásnou ruční animaci nahradily postavičky jak z plastelíny (asi je to zrovna moderní, nebo co), které želvy nepřipomínají ani zdaleka, navíc se chovají jak naprostí dementi... Originálu to nesahá ani po kotníky. PS: Leo, Donnie, Raph a Mikey, srsly? Italští mistři rotují v hrobech a postavy z původního seriálu taky. ()

Reklama

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Nostalgie, oddechová zápletka a spousta humoru je skvělý večerníčkoví mix, na který rád mrknu nejen před spaním. Je to jeden z restartů ale povedených a poměrně věrný předloze. Seriál je cílený opět na děcka ale humor je tak častý a do pohody že u mne je plná spokojenost. Snad jen některé animace a výlevy jsou ve stylu Naruto a ruší. Animace je propracovaná tak akorát, grafika je trošku horší ale zdaleka ne šeredná. Na tomto seriálu může vyrůstat další generace fandů TMNT. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nindža Korytnačky "po novu", v CGI, s poněkud "duševně krank" Kr(a)angem, tradičně směšně drsným Trhačem, omlazenou April, podivnými zlými mutanty, a zcela novou postavou, záporačkou(?) Karai. A se zvykem prodejných distribučních gay prostitutů zkracovat všechna jména - což zatím vyvrcholilo Ellou místo Cinderelly (a analogicky Elkou místo Popelky, což je LoboTomio). Kromě téhle úchylky všechno celkem dává smysl... na poměry sci-fi seriálu pro děcka, jehož hrdiny jsou antropomorfní ninjutsu želvy:) Baví mě zdejší verbální i vizuální humor (Booyakasha!;)), baví mě funkční vztahy mezi postavami (které v "těch mých" Želvách vlastně neexistovaly), nemám výhrady proti "své" a na poměry televizního seriálu dostatečné animaci. Bojové scény vypadají velmi slušně, želvy dokonce předvádějí se svými zbraněmi pozorovatelné techniky - bohužel pobíhání mezi laserovými paprsky v "náklon 45 stupňů už od kotníků, ruka se zbraní zapažená vzad" anime stylu se s tím dost tluče. Ale celkově prostě proč ne, už dlouho mě žádná aktualizace nějaké zavedené značky takhle nepobavila. Včetně nařachané úvodní znělky;) 80% ()

Mauric 

všechny recenze uživatele

Srdce plesá. Nový želví seriál se prezentuje hravostí, spádem, akcí, vtipem, nápaditostí, trochou komičnosti a minimem moralizování. Obzvláště jednotlivé charaktery jsou vesele odlehčené - Tříska a jeho moudra, jež dokáže vyjádřit způsobem, jenž mě vždy spolehlivě sesadí ze židle, Mike a jeho dokonalá prostoduchost, Donatelo.. ...ale to poznáte sami. :) Jediné, na co si člověk musí zvyknout, je jednoduchá animace, která mi u želv perfektně seděla, ale u např. April dost bodala do očí. Těším se na pokračování! ()

Galerie (1 503)

Zajímavosti (11)

  • Stanice Nickelodeon si po uvedení prvních dvou dílů objednala druhou sérii o 26 epizodách. (Agent24)
  • V epizóde sa vyskytujú pôvodné postavy Ninja korytnačiek. A to aj okrem pôvodnej ninja bandy Bebop a Rocksteady, alebo Trhač a Krang. (peetrejr)

Reklama

Reklama