Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles
USA, (2012–2017), 47 h 50 min (Minutáž: 22–25 min)

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Sean Astin, Rob Paulsen, Greg Cipes, Mae Whitman, Hoon Lee, Seth Green, Kevin Michael Richardson, Josh Peck, Nolan North, Jason Biggs, Brian Bloom, Kelly Hu (více)

Leo, Donnie, Raph a Mikey jsou zpět, tedy přesněji řečeno přicházejí v nové podobě. Třetí seriálové zpracování původně komiksového konceptu Kevina Eastmana a Petera Lairda přináší zcela nové pojetí čtveřice zmutovaných želv vycvičených v japonských bojových uměních. Tvůrci jednak zvolili nápaditou animaci, která kombinuje počítačově vytvořené 3D modely s flashovou animací a komiksovými zkratkami a symboly. Kreativní a odlehčený vizuální styl výtečně souzní se zastřešujícím zaměřením seriálu na mladší děti. Namísto siláctví druhého seriálového zpracování z roku 2003 tak nový seriál vzniklý v produkci dětského televizního kanálu Nickelodeon vyniká nadsázkou a hravými nápady, ale i nosnými změnami oproti tradičním prvkům želváckého světa. Samotní čtyři hrdinové v krunýřích jsou profilováni ne jako nebojácní bojovníci, ale spíš coby kluci, kteří postupně poznávají svět kolem sebe a učí se zdokonalovat své schopnosti. April O'Neilová tentokrát není dospělá reportérka, ale v souladu s omlazením hlavních postav se z ní stala šestnáctiletá holka, která se náhodou s želváky skamarádila a díky výcviku pod vedením mistra Třísky často hrdinům výrazně pomáhá. V různě pozměněné podobě se objevují také tradiční záporáci v čele s Trhačem a mimozemským padouchem Krangem. Seriál se díky svěžímu zpracování stal hitem a úspěšně přetavil klasický koncept do moderního díla pro novou generaci televizních diváků. (Česká televize)

Aurus

8/10. Pamatuju si jak tenhle seriál dávali v televizi a já na něj koukal protože byl skvělý a tak sem se rozhodl že se na něj kouknu od začátku do konce a jednoduše chybu jsem neudělal. První série 8/10, Druhá série 8/10, Třetí série 7,5/10, Čtvrtá série 9/10 ( Na čtvrtou sérii sem koukal od 14. epizody protože ty vesmírné epizody nesnáším i v seriálu Želvy ninja z roku 2003). A Pátá série 7/10. Za mě si seriál tady na ČSFD nezaslouží 72% ale tak 80%. Doporučuji. ()

John8

Velice vkusný a chutný remake klasiky. Svižná akce, skvělé vtipy (můj oblíbený je samotná mluva krangů), samotný styl a když jsem si na zajímavý mix CGI, komixu a možná i anime (velké výrazy, čáry a vykřičníky nad obličeji) zvykl a zamoloval si ho, dále je tu fakt že po x zpracováních je to poprvé co želvy mluví, chovají se a vypadají jako Teenageři. A z toho vychází nejsilněší stránka, jejich charaktery. které se od sebe velice přirozeně odráží, každý se svými plusy i mínusy, stále hledají vhodnou cestu a v průběhu nakopávají jeden zadek za druhým!!! ()

Mauric

Srdce plesá. Nový želví seriál se prezentuje hravostí, spádem, akcí, vtipem, nápaditostí, trochou komičnosti a minimem moralizování. Obzvláště jednotlivé charaktery jsou vesele odlehčené - Tříska a jeho moudra, jež dokáže vyjádřit způsobem, jenž mě vždy spolehlivě sesadí ze židle, Mike a jeho dokonalá prostoduchost, Donatelo.. ...ale to poznáte sami. :) Jediné, na co si člověk musí zvyknout, je jednoduchá animace, která mi u želv perfektně seděla, ale u např. April dost bodala do očí. Těším se na pokračování! ()

J0ke3R

Pár slabších dílů neovlivní jinak našlapanou jízdu všemi pěti sériemi. Vyrůstal jsem na klasických Želvy Ninja z 80. let, proto jsem byl k této verzi zprvu spíše skeptický. Po shlédnutí prvního dílu se vše změnilo a já zjistil, že mi nové želvy strašně sedly! (tedy až na animaci, na kterou jsem si musel tak nějak zvyknout) Mimojiné mě zaujalo jak se tvůrci rozhodli střídat lokace. Ze začátku se vše odehrávalo v New Yorku, později na venkově, dále pak ve vesmíru a díky cestování časem jsme se mohli podívat i do minulosti nebo třeba do dimenze se želváky právě z osmdesátek. Potěšili mě hlavně hororové díly s klasickými monstry. Nesmím samozřejmě zapomenout na Trhače. Ten byl super! ... Po shlédnutí posledního dílu musím zamáčknout nostalgickou slzu :D ... A TEN KONEC!! (z mého pohledu to nešlo lépe ukončit) ()

Ichabod

Nostalgie, oddechová zápletka a spousta humoru je skvělý večerníčkoví mix, na který rád mrknu nejen před spaním. Je to jeden z restartů ale povedených a poměrně věrný předloze. Seriál je cílený opět na děcka ale humor je tak častý a do pohody že u mne je plná spokojenost. Snad jen některé animace a výlevy jsou ve stylu Naruto a ruší. Animace je propracovaná tak akorát, grafika je trošku horší ale zdaleka ne šeredná. Na tomto seriálu může vyrůstat další generace fandů TMNT. ()

Galerie (1 503)

• Epizóda odkazuje na filmy zo série Pán prsteňov. (peetrejr)
  • Ve 13. a 14. epizodě 2. série "Projekt Manhattan" se objeví želvy z původního seriálu Želvy Ninja (1987) doprovázené i původní hudbou. (Durdas)