Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

kery-

Neskutečný. Zatímco jednička bylo přímočará rubačka, tohle je paráda se vším všudy. Z počátku jsem se tomu kvůli stopáži vyhýbal jako čert kříži, ale nakonec bych to zvládnul ještě delší :) Je tam prostě všechno, super příběh, perfektní kamera snímající souboje se skvělou choreografií (hlavně ten na vězeňském dvorku), snad desítka "bossů", nechybí tu krev a ani kreativita (kladiva, koště, bejsbolka, háky, dveře od auta, sporák, láhve...zabíjí se tu prostě vším!). Takhle si prostě představuju akčňák. Shodou okolností jsem nedávno viděl Ramba IV (ano, trochu "japka/hrušky") a při čtení komentářů jsem nenarážel na nic jiného, než na vychvalování akce, která tam je vesměs jen posledních pár minut. Pokud chce někdo jatka, tak ať si raději dá tuhle perfektně zabalenou akční lahůdku! ()

ti88na

Je to asi tak o 40 minút dlhšie než je znesiteľné. Naťahované nie sú len dialógy, ale aj niektoré súboje, ktoré tak strácajú na atraktívnosti. Príbeh je rozvinutejší a scenár sa snaží ísť do hĺbky, ale aj tak je neoriginálny a už stokrát videný v podobných filmoch. Samotným súbojom nemám po filmárskej stránke čo vytknúť, sú veľmi zručne a efektne natočené, ale ako som už spomenula niektoré sa mi zdali príliš dlhé a všetky boli na môj vkus príliš brutálne. To je ale len môj problém, pretože som si musela priznať, že v tomto filme mi takéto bezhraničné násilie a vraždenie akosi neurobilo dobre. Čo však možno vypovedá o realistickom poňatí Raid 2. ()

dopita

Oproti prvnímu dílu má tenhle film příběh i herecké výkony (především záporáci se činili). Je o dost delší a je v něm mnohem víc neakčních scén. A protože jsou tyto neakční scény výborné (v podstatě bez chyby) a akční scény jsou ukrutnej masakr (a taktéž bez chyby), vychází mě z toho, že pokračování je o mnoho lepší, než první díl. Scénář je možná trochu děravej a akce přehnaná, ale mě gangsterskej příběh baví a vyloženě mi sedí režie Garetha Evanse. Co se akce týká, tak mě nikdy asijský bojovky nijak zvlášť nebavily, vždycky jsem z nich měl spíše prdel, jak se tam žluťáci fackujou nohama - přišlo mi to pitomý, ale z tohohle filmu seru! Neskutečnej nářez, doslova famózní kamera která vtáhne do děje a přitom je akce neuvěřitelně přehledná a napěchovaná adrenalinem. Jeden z nejlepších filmů roku a to napříč všemi žánry. ()

SpaceOdyseus

Jeste, ze v Indonesii nepouzivaji strelne zbrane, diky tomu mohl vzniknout akcnak narvany tema nejpromyslenejsima akcnima scenama. Kazdy loket, kazde koleno jsou opravdu citit a to se na stribrnem platne casto nevidi. Co predvadi kamera a hlavne co dovoluje ukazat kaskaderum je neskutecne. Hned v zavesu za akci je pribeh, ktery nepusobi jen jako nutna vypln mezi akci a to se pocita. ()

Krabak

V pokračování se člověk dočká překvapivě i nějákého toho děje, který v jedničce nebyl ani náznakem. Jinak je to stejná, bohužel už i nudná, mela s nesmrtelným hrdinou, jako předtím. Nejspíš to bude dáno tím, že jsem oba filmy viděl více méně hnedka po sobě. A koukat skoro 5 hodin na nahrané bojové scény? To už chtě nechtě omrzí. --->65% ()

barlow

První díl mi přišel ve větším tempu, ale některé scény (dvě kladiva v metru) byly vymyšlené parádně... ()

Ripley

Zklamání oproti prvnímu dílu.Vím,že to nej je v poslední třetině,ale nevydržel jsem to.Viděl jsem prvních 90 minut a hrozně jsem se trápil. ()

aquiver

Jen další tuctová asijská rubačka, která s choreografií soubojů nabízí už jen nudný dějový vývar. 35 % ()

SHit4U

Řeknou vám, že jste natočili nejlepší akční film za posledních 10 let, ale vytknou vám, že o příběhu se nedá vůbec mluvit. Pokud jste Gareth Evans vrátíte se s pokračováním, kde je akce ještě dokonalejší a nabídnete dokonce i ten příběh (sic víceméně klasický gangster story). 2 hodiny se s nim pipláte v někdy až neskutečných detailech, které vám docvaknou až na konci, aby jste v poslední půl hodině mohli celý příběh, včetně velmi zajímavých postav doslova rozmlátit, rozstřílet, rozjezdit, až nechutně rozsekat a nechat sípat v kaluži vlastní, právě vyteklé rudé krve. Opět se tu jde až na dřeň, a když píšu na dřeň, myslím tím opravdu na dřeň, protože tady se všechny údery v lepších případech zastavují jedině o kosti, v těch horších slouží kosti jako generátor nechutných zvuků při jejich lámání a drcení. Každej souboj se odehrává jinde a má jiná pravidla a když by vás to náhodou přestalo i tak bavit, dostanete souboj a automobilovou honičku v jednom. Tu si nadělují rány pěstí, tu nohou, tu zase pálkou nebo tyčí, noži, mačetami, či sekáčky a když nepomůže ani bouchačka, pomůže rozjeté auto. V akci nápadité až běda!! V příběhu už méně, ale alespoň tu je. Rejpalové rejpat budou i tak. Já jsem rád, že Evans a jeho kluci šikmooký dokázali to, co se povede málo kdy- Překonali první díl úplně ve všem a nastavili laťku výš, než by dokoply při své pověstné otočce Svaly z Bruselu. ()

iampatrik

The Raid je specifický už jen tím, že jsem si říkal "sakra, proč je tam tolik příběhu? chci akci!". Oproti jedničce se zde divák i hlavní hrdina do tempa dostává až postupem minut a příběh spolu s dialogy, které vévodí první cca hodině se pomalu ale jistě vytrácejí a na scénu přicházejí bezkonkurenční bojové choreografie. Že si říkáte, proč pořád narážím na to, že mě příběh nezajímá a chci vidět akci? Ne že by na tom nezáleželo, ale The Raid staví svou sílu na akci, akci, kterou jen tak neuvidíte a tak jak přibývají minuty stopáže, tak přibývá rvaček, krve, zlomených kostí a mrtvol, vše za pomocí pouze bojových umění (no dobře, občas se objeví kladivo, něco ostrého, nebo borec s baseballovou pálkou). No a jak v jedničce i zde nakonec hlavní hrdina prochází jak ve hře "levely" až se nakonec dostane na vrchol a závěr filmu opět nezapomenutelný. Jen těžko budete hledat spolu s prvním dílem takto vypiplaný film, který sice není chytrý nebo s hlubokou myšlenkou, ale tady je vše dovoleno a jsem rád, že i když jde vlastně o to stejné jako v jedničce, tak to baví stejně, ne-li více. ()

Sufferer

Ale s odretými ušami. Nepodliehalo utajeniu, že sa Gareth Evans v pokračovaní akčnej senzácie posledných rokov rozparádi ešte o niečo viac. Zásobovanie filmových márnic je holt klinec, ktorý vie buchnúť po hlavičke. Okrem dych kradnúcich akčných scén (kinetická kamera, zdržanlivý strih, rytmická hudba) tentoraz oslovuje diváka aj avizovaným povolením zipsu na ústach svojich postáv, vybavením ich vierohodnými rysmi a funkciou v narácii hmatateľného príbehu, chápajúc vzťah akcie a vývoja postáv i deja v zmysle kontinua, nie ako lineárny, respektíve arkádový model. Hoc, celkom jasne a ľahko pochopiteľne, akčné scény forsíruje. S otváraním šampanského by som ale ešte počkal, pretože namiesto pocitu rastúceho odporu voči blížiacemu sa koncu som sa skôr cítil ako mravec pod čoraz väčším nákladom. ()

ondrula

Po herecké stránce i po dějové lince mě film nudil, což je u asijských filmů standard. Nevím proč, ale přijde, že Asiati (až na výjimky) neumějí hrát, ač se o to hodně snaží, a děj je taky připitomělej. Takže zbývaly jen souboje, na kterých je ostatně film postavenej. Je jich tu požehnaně a všechny jsou nadpůrměrný. Nejlepší je přirozeně Yayan Ruhian (co na tom, že v předchozím díle natáhl brka), což je pro mě asi největší talent bojových umění současnosti. ()

Paldiny

Zasadenie do gangsterského prostredia nemusel byť zlý nápad ak by Evans spojil sily so Scorsesem a herecký ansábel nahradilo poltucet charizmatických hercov, alebo aspoň takých, ktorých od seba rozoznám. Takto sa druhý Záťah nešťastne utápa v tom, čo mu malo byť prínosom. Zdĺhavosť a konverzačná nuda tak uberajú na hodnotení, ktorému ako inak robí kredit bezkonkurenčná choreografia a nápaditosť akčných súbojov. Tie sa rozrástli z uzatvoreného paneláku do pestrého prostredia veľkomesta a s veľkým arzenálom pomôcok ani raz neskĺznu do monotónnosti. Brutalita je kapitola sama o sebe, v istých momentoch si ju tvorcovia sadisticky užívajú, v iných ako keby uhýbali pohľadom. Pri ostrej auto naháňačke, v metre a záverečnej polhodinke však divák ani nemrkne. To, aby si mali fanúšikovia do vydania tretieho dielu čo pripomínať. ()

vander19

Po prvej a velmi dobrej Prepadovke sa Evans pustil aj do pokračovania. To ovšem býva veľmi ošemetným ťahom. Je takmer isté, že dvojky sú vždy o dosť slabšie ako ich predchodcovia. Je malým zázrakom, že pri tomto filmovom diele to neplatí. Neviem síce iste či sa jedná, ale o dvojku. Hlavný protagostiska ostal nezmenený, ale príbeh, dej, prostredie je aboslútne odlišné. Súhlasím, áno je to dvoječka, ale taká totálne iná. Film nás zavedie do podsvedia mafia a hlavne nie je tak jednoznačne určené na jedno miesto. Väzenie, ulice a potom vysoká hra politiky a mafia. Ku tomu treba prirátať aj neskutočnú kameru, ktorá úžasne predvádza bojové a scény, ale aj drobné detaily. Jedným slovom COOOL. Tento filmíček sa vydaril a veľa tvorcov si môže brať príklad z toho ako sa dá spraviť pokračovanie "nepokračovanie". Uwais predviedol opäť úžasný výkon a dokázal, že je to talent bez hraníc. ()

peetriss

Gareth Evans opět ukazuje, že je nesporným talentem na poli akčních filmů. Tento Skot v indonéských službách se vrací ke svému úspěšnému "nářezu", a v Zátahu 2 disponuje ještě zajímavějšími a krvavějšími nápady, vysokou schopností točit netradiční akční scény, byť mnohdy jsou ještě přitaženější za vlasy než v díle prvním. Co je však novum, je snaha rozvíjet příběh - zde se vyskytuje problém. Evans není tak schopný vypravěč, jako vynálezce zajímavých akčních scén. Tento "indonéský Kmotr" obsahuje mnoho neakčních pasáží, které nejen citelně brzdí tempo, ale film natáhly do naprosto neadekvátní 150minutové stopáže. Oproti předchůdci krvavější, agresivnější a ještě rychlejší akční scény, které jsou bohužel proloženy zbytečnou omáčkou. Stále dobré, ale jemně slabší než první film. 70% ()

TERRORDROME

Hneď prvý problém s druhou prepadovkou je proste fakt že tá prvá bola takmer bezdejová videoherná helter skelter mlátička a divák teda očakáva pokiaľ možno to isté aj od pokračovania. Biely režisér počerných mlátičiek mal však svoj sen o epickej gangsterskej ságe a zúrivo sa ho drží. Nechcem mu to vyčítať, jeho infiltračná story je zmáknutá dosť dobre aby nezačala prudiť ani pri dosť krvavej 150 minútoverj dĺžke. Na druhej strane, všetka snaha o veľkolepú mafiánsku drámu je napokon aj tak úplne zbytočná, pretože vo finále sa nedá brať úplne seriózne film kde hrdina celkom sám vymláti niekoľko zločineckých klanov. Ono, ten hrdina sa väčšinu času len tak potáca po scéne a sleduje dianie na ktoré nemá vplyv. V istom momente potom preberie iniciatívu a proste zmáruje stovky nímandov. Jasné, na akciu sa tu predsa čakalo najviac a nie je prekvapenie že naoza vyráža dych. Iko kmitá všetkými údmi, láme kosti a comicsovo premrštená brutalita môže donútiť slabšie nátury si znechutene odgrgnúť. Nám veteránom však také rozstrieľanie ksichtu na sračku automatom zblízka vyčarí úprimne psychopatický úsmev. Napriek brutálnej vymakanosti akcie mi však nedá aby som nespomenul pár postrehov ktoré sa mi prebili do očí. Vždy sme nadávali keď tvorcovia robili v akčných filmoch počas jednej sekundy milión strihov, ale práve tu sa ukazuje že aj úžasne vyzerajúce dlhé neprerušované zábery majú svoje proti. Hlavne počas bitiek s množstvom protivníkov je jasnejšie než kedykoľvek predtým vidieť, že s hrdinom bojuje férovo vždy len jeden, zatiaľ čo ostatní stoja poslušne okolo a čakajú na svoj ťah. A každý nepriateľ má vždy len jeden ťah, po ktorom už ho hrdina masakruje kým nepadne. To ma trochu sklamalo, v prvej prepadovke ich viac vydržalo bojovať aspoň chvíľku. No a do tretice je tu trochu zarážajúci fakt, že takmer žiadny indonézsky gangster zrejme nedisponuje strelnou zbraňou, takže hrdina môže nabehnúť do zločineckého brlohu a nemusí sa báť že ho niekto proste odbachne. Napokon však predsa len narazí aj na tuhších protivníkov ktorí mu dajú zabrať. Maník s bejzbolkou, jeho kamoška s kladivkami a hlavne ten piadimužík v kuchyni s ktorým si pre zmenu Iko rozbíja držku tak dlho a brutálne že divák len čaká kedy sa ukáže že sú to v skutočnosti obaja roboti z budúcnosti. Napriek výhradám je to rozhodne pecka plná kurevskej akcie. ()

IvoB

O dost jiné než jednička a stále stejně skvělé, ba přímo výborné. Dvojka tentokrát vsází více na příběh (jednička měla jen velmi základní) a různorodost soubojů. Právě bitky jsou kapitolou sami o sobě. Je jich opět dost (i když už ne v takové kadenci), choreograficky na vyšší úrovni než cokoliv jiného a opět náležitě krvavé a brutální. Možná jen zamrzí občasná roztahanost. V rámci akčních filmů je to ale vyloženě lahůdka. 5* (9/10) ()

Prochy38

Po super nářezu v podání prvního dílu přichází volné pokračování, které už ani za mák nedosáhne atmosféry a kvality toho prvního. Přesto jde o parádní akční podívanou, která opět hlásá do světa, že indonéský film na to má. Opět vynikající choreografie soubojů. Velké plus je brutalita s krví nebo zraněními. kde se tvůrci snaží co nejvíce přiblížit realitě. Souboje se zbraněmi nebo bez nich, s přesilou nebo jeden na jednoho. Skvělé... K vynikajícímu I. Uwaisovi přibyla aspoň na chvilku moc hezká J. Estelle. Celkově moc povedené, bohužel nutně přirovnávané k prvnímu filmu, a to trochu topí. 150 minut uběhne v této akční řeži jak nic. ()

Hadriel

Absolutní brutus. Překonává první díl. Scénář už je složitější a filmu to dost prospělo. Variace lokací, více světla, více postav, více dialogů. Paleta originálních zabijáků. Němá holka s kladivama, kluk s basebolkou, navrátivší Mad Dog, magor s pazourkama. Top choreografie, příběh na úrovni, napětí taky. Tady by se mohl někdo přiučit. Moc se mi líbí předávání kamery na jeden zátah skrz dvě auta a ven. A vůbec. S budgetem 5 milionů dolarů je to výborně natočený snímek, který překonává kdejaký hollywoodský blockbuster za sto a více milionů dolarů. ()

Mo.

Delka dve a pul hodiny a zdaleka ne tak cool jako jednicka = *** a to jeste s odrenyma usima, protoze film se bohuzel oproti prvnimu dilu snazi mit atraktivni pribeh, ktery je ovsem neuveritelne odflaknuty a nezajimavy. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou