Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Sweat55

V podstatě stejné jako Redemption, jen okořeněné jakýmsi mafiánským příběhem. Škoda že se do půlky filmu skoro nic pořádnýho nestane. Naštěstí druhá polovina je parádní akce gradující asi dvaceti minutovým pěstním finálem. Trochu zkrátit a bylo by to i na těch 5*. ()

Lorge

Rama dokazuje, že není žádný máslo, ale pořádný margarín, který jen tak někdo nerozmázne. A když se o to režisér Gareth Evans dvou a půl hodinovou délkou snaží, tak nejde o žádný suchý krajíc chleba, ale pořádný, masitý bůček, který vás zasytí po všech stránkách :-D ()

GodKnows

Nemal som sa tak na to tešiť. Čakať, že Raid 2 bude rovnaký ako jeho predchodca a jediný rozdiel bude 30 minút akčných scén navyše sa nedalo. Napriek tomu som dúfal, že to tak bude. Evans však silou mocou snaží miešať čistokrvnú akciu s drámou na čo nebol vôbec dôvod a režisér na to jednoducho nemá (zatiaľ). Chcel z toho spraviť epické gangster action drama ale nepodarilo sa. Postavy sú ploché, dej nezaujímavý. Našťastie akcia je stále špičková, originálna, miestami trochu over the top. Vystrihol by som polku nezmyselných kecov a mohlo to byť za 5. ()

markotter

"Pouze našlapané a brutální scény mi nestačí k tomu, abych mohl tomuhle filmu dát víc." Tohle je citace mojí recenze na jedničku - no to jsem ale neviděl dvojku. Sláva, že v jedničce byly jenom našlapané akční scény - ve dvojce se mezi ně vklínilo něco jako děj a to byl bohužel průser. Člověk musí přetrpět 10 minut něčeho, kde se všichni snaží předstírat hraní, aby se koukl na variaci nějaké hromadné bitky a potom zase čumí na tu vatu okolo. Takže tohle byl můj poslední zátah. ()

kwaicheng

Aha, tak bylo víc prachů v rozpočtu než posledně co, takže přibyly nějaký ty auta, víc postav no.. Vlastně jediný co si pamatuju bylo že hlavnímu hrdinovi to hodně neslušelo a pak jak se pral s tou prcinou, která se chvála bohu převlíkla na finální scénu do džínů, takže tak nebylo vidět že má křivý nohy...nebo aspoň ne tak moc. No a jinak nic, stejný jak jednička, spoustu béčkovejch bitek a tak. Hlavního hrdinu na konci zbilo asi šestatřicet různejch chlapů, pobodali ho nožem, praštili ho tesařským kladívkem do palce u nohy, zlámali mu žebra bejsbolkou, střelili ho do srce brokovnicí, přejeli tankem, ale happy end byl, na konci to prostě rozchodil a šel dom. ()

PanthercOY

zcela přirozeně mi při sledování tanuli v mysli scény z Backdoor sluts 9. Kdyby někdo natočil porno stejně dobře, nejspíš bych taky se sebezapřením zkousnul půl třetí hodiny (téměř) dokonalé žánrovky. Halt nejsem fanoušek. ()

Jazz06

Je to sice hrozně rozvleklé se spoustou hluchých míst, ale souboje jsou dokonalé a posledních asi 45 minut je naprosto famózních. ()

vikino1

Nejde nesrovnávat s jedničkou.... Zatím co jednička byla brutální jízda od začátku až do konce, bez zbytečných keců, kde bojové umění bylo hrozně účelné (prostě zlikvidovat čmouda co nejrychleji jakýmkoliv způsobem), navíc první třetina filmu se zbraněmi (vlastně jediné mínus byl pan "Nezničitelný" na konci,), tady až na bitku ve vězení se první půlku filmu (a to je hodina a čtvrt) nic moc neděje, scénárista nám tady vykresluje složitější zápletku. V druhé půlce se jde už i na akci, která mě připadá, že už to není účelné bojové umění, ale že je to o tom ukázat, jak jde pomocí bojového umění co nejbrutálnějším způsobem člověku ublížit... Navíc - na to, jaký to byly mafoši tak třeba ochranka ve vlaku nosí jenom nože ???? Celkově se na rychlopalné zbraně v tomto dílu úplně zapomělo - což je škoda. Ale abych jenom nekrityzoval - kočka s kladivama je velice talentovaná herečka, klidně bych ji v nějakým akčňáku ještě viděl... ()

Hashirama

Rozmáchlá tragédie o mafiánském synkovi, který udělal všechno špatně, do níž se náhodou přimotala postava z prvního filmu. Mafiánský epos málokoho oslní originalitou příběhu, zato tasí svoje trumfy v rovině technické, akční a výpravné. Klasická zápletka oživená exotickým prostředím a opět naprosto dechberoucí akcí, která se může (zvlášť v kontextu prvního filmu) zdát poněkud rozmělněná, ale natočená je opět NAPROSTO dokonale, až člověk nechápe, jak se dá tak kreativní a sugestivní záběrování vymyslet, ba dokonce je zřejmý i posun, co se týče elegance a přehlednosti. Prostě akční opus magnum a vzor pro libovolné akční tvůrce, který je snad příliš obtěžkán různými podzápletkami a vedlejšími postavičkami, které mizí stejně rychle jako se objevují, a to včetně Ika Uwaise, kterého nám scénář opět uvede jako hlavního hrdinu, byť má pro děj naprosto minimální význam. Ovšem když Evans zahlásí, zjeví se s plným nasazením a všechny rozseká takovým způsobem, že divákovi nezbyde než hledat svou čelist někde na zemi. 8/10 ()

Nix

Byla jen otázka času, kdy bude Raid part 2. Jsem rád, že už se myšlenka v jedničce neopakuje a tentokrát se šlo do podsvětí, ale co naplat, když máte Ika v hlavní roli, ať ho dáte kam chcete, vždycky si vybojuje cestu ven a taky, že to fakt mydlí. Ty choreografie jsou fakt boží a poslední fight, ten bych mohl vidět pořád. Jedna z mála dvojek, která je fakt kvalitou adekvátní jedničce a nedělá jí ostudu. ()

Ceberus

Druhý díl se mi bohužel zdál dost přetažený, přesto se opět za mě osobně jedná o nejlepší choreografii současnosti, opět podpořená kvalitní kamerou a hudbou. Trochu mě zmátlo opětovné obsazení Yayana Ruhiana, který hrál v jedničce hlavního záporáka, ale tady úplně jinou postavu (po vinnetouovsku). Tentokrát se ve filmu vyklubali bojoví záporáci hned dva - velmi styloví, jeden s baseballkou a jedna s kladivy - dostali sice každý jednu představovací bojovou scénu, mno škoda, že film nedal větší prostor raději jejich charakterovému vypiplání, aby pak finální střet s nimi znamenal něco víc. To v jedničce to právě vygradovali na výbornou, takže závěrečný "boss fight" měl ten správný emocionální náboj. ()

neo93

The Raid 2 neboli akční nářez 2. Přesně tak by se mohl jmenovat tento americko- indonéský  snímek, jenž navazuje na první díl.  A je to znovu krvavý, brutální masakr, který je v některých scénách snad ještě lepší než předchozí film. Vězeňská bitka, resp. válka je naprosto  neskutečná. Celkový dojem z filmu mě trochu kazila skutečnost, že jsem se nedíval v  původním znění, ale v anglickém dabingu, což občas více méně vadilo, avšak dialogy přeci jen nejsou to nejdůležitější v tomto snímku. To nejpodstatnější jsou samozřejmě souboje,  souboje a ještě jednou souboje, občas nějaká ta přestřelka či automobilová honička, ve  které se jak jinak než bojuje. Když si vezmeme, že film byl natočen bez použití speciálních  efektů při soubojích, digitální krve a kaskadérů, musíme uznat, že plné hodnocení si snímek zaslouží. ()

Hellknight12

Nech sa neopakujem k pokračovanieu poviem len toľko. Je to vylepšené na maximum. Dlhšie takmer o hodinu. Film má 150 min a je to aj akčnejšie. Má to trochu lepšie prepracovaný príbeh. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Likan7

Filmovější, brutálnější, přehlednější. Dvojka Raid je právem považována za jeden z nejlepších akčňáků vůbec. Neskutečně intenzivní, krásně vymyšlený bitky a Iko Uwais v životní formě. Všem tehdy spadla brada. ()

Shredder

Nepamatam si, kedy som naposledy videl v nejakom filme take mnozstvo subojov. Jednotka, nizkorozpoctovy snimok z Indonezie, obehla cely svet a ziskala si uznanie divakov aj kritikov. Z panelakovej mely sme postupili na novy level a boj o nadvladu medzi gangami sa zacina. Ked som si spomenul na suboj Statham vs Adkins z Expendables, nevedel som, ci sa mam smiat alebo plakat, pretoze v porovnani aj s tymi najobycajnejsimi konfliktmi v Raide posobi ako bitka deti na pieskovisku. Nie kvoli extremnej brutalite, ktorej kreativita tu nepozna medze, ale predovsetkym vdaka eminentnej choreografii subojov. Neustale striedanie lokalit, vyuzivanie roznych zbrani a prostredia a originalita z nich robia lahodku, ktoru zavrsuje ocakavany finalny suboj. Aj ked vacsina divakov pravdepodobne neplanuje pozerat film kvoli pribehu, oproti prvej casti sa znacne rozvija aj ten, aj ked ide o jeden z najobohranejsich scenarov. Celkovo skvely akcnak, ktory stoji na Uwaisovi a jeho Pencak Silak, ktore si privlastok umenie v tomto pripade naozaj zasluzi. S preexponovanymi superlativmi, ktore sa zacinaju objavovat, by som setril, predsa len, aj od akcnaku treba ocavat viac, nez len dobre bitky a prave preto, ze tato pridana hodnota tu absentuje, nemozem dat plne hodnotenie. ()

RAFT

Kdo by to jednou řekl,že Raid 2 o proti předchůdci bude naprostá až dokonalá bomba.O proti kvalitě film nadsvědčuje uplně ve všem ,jak v akčních scénách,tak dějově vypadá dokonalé i když ,chvílemi mi to malinko přišlo v některých scénách jako trochu nudné,film stojí za shlédnutí ,promě o dost lepší než předchozí díl.Hodnocení o tom dokonale nasvědčuje . ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou