Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Ne__Ty

Všude, kam se pokračování rozroste (a že toho není málo), tak uspěje a i přes odbočky baví natolik, že mi ani nepřišlo o necelou hodinku delší. Scházelo mi akorát větší využití střelných zbraní, ale to je jediná výtka, protože kontaktní akce je ještě propracovanější a vyšperkovanější i díky protivníkům s rozmanitým vybavením. ()

Fox85

Tady už je posun k nějakému příběhu, nejen jedna mlátička za druhou. Ale i těch si tu užijeme dostatečně ()

Firebug

Jako člověk žánrem "kontaktních mlátiček" téměř nepolíbený musím prohlásit, že jednička byla ve své jednoduchosti o dost zábavnějším snímkem. Raid 2 je na bojový akčňák moc rozvleklý a na thriller působí zase dost "lacině". Choreografie soubojů bezesporu skvělá, ale oproti jedničce, kde kydlení kuchyňskými noži v baráku plným pochybných existencí dávalo celkem smysl, to tady působí až moc chtěně a naoko (baseball-boy a hammer-girl tento pocit jen prohlubují). Zklamání a 2-3* zaokrouhlené (120. nejlepší film? - HAHÁ) dolu. ()

BMAJTZ

První Raid byl postaveny na brutálních cool soubojích a neztrácel po celou svou dobu tempo. Raid 2 si to frčí na mnohem pomalejší vlně. 150 minut je na tento typ filmu krutě hodně a kdyby se vystřihlo zhruba 30 minut tak by to filmu jenom prospělo. Takhle je ten film sem tam dost nejednoznačný a zmatený. Občas se objeví nějaká zajímavá nová postava která je ve filmu evidentně jenom kvůli bestiálnímu zavraždění kladivem. Těch postav bez větší historie je tam daleko více a přestože vypadají jako zajímavé osvěžení jsou tam jenom pro efekt aby měl hlavní hrdina alespoň nějakého silného soupeře. Příběh je oproti jedničce taky značně komplikovanější a tady bych řekl, že to bylo spíše na škodu. Je mi líto, že se ten film nedržel osvědčeného konceptu soubojů a neodpustil si ten rádoby příběh který skoro nebyl nijak zajímavý. Co se bitek týče tak by se daly chvět slávy stejně jako u předchozího dílu, nekompromisní brutální a neskutečně krvavé, navíc originální a zábavné. ()

Reanimated

Gareth Evans se úporně snažil o rozmáchlou gangsterskou fresku. To se mu povedlo tak na 60% procent. Vidíme tu totiž stejné archetypální situace v boji o moc, o nichž jsme mohli číst už v Kmotrovi. I když zde se rozvinou poněkud jinak. Chvilkama jsem si v momentech, kdy se čeká na příchod akce připadal, jako u sledování porna. Na příběhové veletoče se zde totiž dlouho čeká a film by mnohem lépe šlapal s kratší stopáží. Jenže pak ta akce přijde spolu s aktuálně nejlepším martial arts choreem a člověk přestane dýchat. Hned několik scén bych se zde nebál zařadit do absolutní síně slávy akčních filmů: celá bitka ve vězení - automobilová honička (ani si neumím představit, co by Evans zvládl s větším rozpočtem) - a famózní bitva s hlavním záporákem. Ona celá závěrečná cca půlhodina je jak z jiné dimenze. Při další projekci se tak možná přenesu přes dějová zaškobrtnutí, přehnaně komiksové duo pálka/kladivo a napálím tomu 5 hvězd... ()

Lukoboss

Absolutní odklon od prvního dílu je jen ku prospěchu a od průměrné akční střílečky se rázem dostáváme do totálního masakru, kde prim hraje souboj na blízko. Jestliže si někdo neví rady s choreografií soubojů, měl by se podívat na tohle. V Raid 2 je totiž tolik rozmanitých bitek v různých prostředích, s různýma zbraněma (aneb vše, co je po ruce) a dalšíma nápaditostma, že toho mají tvůrci na rozdávání - a hlavně je to všechno dotažený na 100% k dokonalosti. A to nemluvím o brutalitě a naturálnosti, s jakou je to natočený. Chvílema jsem měl pocit, že snad i mně tečou čurky krve po ksichtu. I ten scénář má něco do sebe, rozhodně to není hloupý, ale musím se přiznat, že jsem se občas ztrácel, co, kdo, proč... no asi jsem se málo soustředil. ()

Kejdlo

Přehled nejlepších akčních scén světové kinematografie, které na pár momentů střídá průměrný gangsterský příběh. Koho to ale sere, když krev stříká a adrenalin pumpuje v žilách? :) 9/10 ()

Michelle75

Jednička byla pro mě nějak více srozumitelná,bylo mi v ní i bližší prostředí a tak s dvojkou trochu bojuji. Nepokulhává nijak výrazně,ale je jiná. Bojové scény skvělostní,ale na můj vkus až příliš ohromující. Přesto pokud někdy nějaké pokračování bude,tak se na něho už s předstihem těším. ()

solskjaer

I přes to, že jsem si úvodních 30 minut musel pustit ještě jednou (abych pobral kdo je kdo:-) hodnotím pokračování Zátahu silně nadprůměrně. Kdy má Rama čas mě naučit se takhle prát? Jedna z mála "dvojek", která překonala první díl. ()

Sdoom

Vítězství formy nad obsahem, jaké tu už dlouho nebylo. Otázkou je, jestli to vadí...ne, nevadí, ba naopak. Je to stejně jako přechozí Serbuan maut naprosto ultimativní monstrultragigacool nářez s nejlepší choreografií bojových scén ever. A ty zpomalovačky - to je naprostej luxus! Jen v určitých pasážích mohli tvůrci malinko ubrat, protože Rama (ale i jiní) občas působili jako nějací nezničitelní Robocopové. Navíc děj je variací již viděného v jiných filmech. To jen na vysvětlenou, proč to není za plný počet. Ale klidně bych si to dal za tejden znova, což o mnoha filmech říct nemůžu. (HD, orig.) ()

sedm.1

No ty krááááávo!!!!!!!!!!! Pardón tedy, ale ať jsem čekal cokoliv, tak mi Zátah 2 stejně vyrazil dech takovým způsobem, že ho ihned musím zařadit do své TOP 10, protože takový buldozér prostě nemá v celosvětovém filmovém měřítku absolutně konkurenci a ikdyž jsem byl skálopevně přesvědčený, že likvidační filmy Tonyho Jaa nebudou v tomto směru už nikdy překonány, Gareth Evans mě se svým týmem přesvědčil zcela o opaku a zároveň i o mé naivitě. Tady jsme totiž svědky naprostého unikátu, kdy se tvůrcům podařilo skloubit dva doposud příliš neslučitelné žánry v takové kvalitě, že tím může vážně konkurovat naprosto čemukoliv, a to na absolutní maximum vygradovanou akci s geniální zápletkou. Něco takového, co mi tedy mé filmové znalosti dovolují, se podařilo snad jen ve Face/Off Johna Woo, ovšem i to je oproti tomuhle jen lehká jednohubka. Začnu tedy tou akcí, která je skutečně srovnatelná jen a pouze s filmy zmiňovaného mistra Tonyho Jaa, které dosahují naprostého vrcholu martial arts filmů a právě i zde se máme tu čest setkat s tímto specifickým uměním v té nejvyšší možné kvalitě. Což tedy znamená, nejlepší bojovníci planety v choreograficky nedosažitelných soubojích, překypující dynamikou, nasazením a nekompromisností, zpracovány nejpřehledněji jak jen vůbec mohou být, a navíc okořeněny neuvěřitelnou dávkou lahůdkových vychytávek a nápadů, bez toho, aniž by muselo být zapotřebí přitroublých kamerových veletočů a zběsilého střihače. Tohle jsou ryzí „fighty“ bez příkras, zkrátka fantazie sama. A nechci zde v tomto ohledu vyzdvihnout jen Iko Uwaise, ikdyž právě on je tu tím největším řezníkem, ale i díky ostatním borcům představuje Raid 2 absolutní vrchol akční dokonalosti a blaženosti. Takže v tomto směru nezapomenutelný zážitek. To ale není vše, neboť všechny ty nezapomenutelné, dechberoucí a strhující souboje se odehrávají na pozadí dokonalého příběhu, který se nebojím označit za filmový opus mimořádných kvalit. Zde se totiž odehrává skutečné mafiánské drama, které je natočeno a zpracováno tak neuvěřitelně strhujícím a napínavým stylem, že člověk jen žasne. A ikdyž je ona zápletka poměrně komplikovaná, tvůrcům se ji i tak podařilo natočit zároveň i opravdu přehledně a srozumitelně, čemuž též mohu jen tleskat ve stoji. Opravdu hodně mě pak oslovili i téměř všechny postavy, jejich charaktery, osudy a jednání, to bylo též vážně famózní, na výbornou musím hodnotit samozřejmě i velice působivou atmosféru a fungující emoce, zkrátka Zátah 2 nemá jednu jedinou vteřinu, která by mě totálně nestrhla, nenadchla a neposadila na prdel. Raid 2 je jednoduše absolutně vrcholným dílem, a toto je skutečně povinností pro každého, opakuji každého, filmového fanouška. 200% ADRENALIN!!!!!!!!!!!! ()

SG-1

"Jestli to nejhorší, čeho se dočkáš, bude, že uvidím tvoje péro, tak dopadneš dobře." -Bangun- ()

herr_carter

Přesně jak říká strejda Verbal, ve snaze překonat jasně nalajnovanou, chytrou a odsejpající jedničku, tvůrci lehce přebrali a celou záležitost takříkajíc překombinovali. Nápad poštvat proti sobě jednotlivé mafiánské klany byl dobrej, ale to celkové provázání a dějová návaznost mi tady prostě kulhala. Ano, ty jednotlivé souboje (především ten v závěru v přípavně jídla), byly naprosto famózní a tady už k dokonalosti schází fakt jenom malinký krůček, ale přes tu lehkou dějovou kostrbatost a předlouhou stopáž nakonec dávám lepší 3*, co ale klidně podepíšu i o půlnoci je fakt, že Iko Jauwais by zasloužil nobelovku za bezobratlé umění boje.................. moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

toffy

Tak toto bola jazda! Wau! japončíci, ktorí zabíjajú jeden druhého a my môžme hádať, kto ostane. Akčná jazda, plná bojových scén, aké som veľmi dlho nevidel. Kladivová scéna v metre TOP a finále dvakrát tak. Klaniam sa. ()

The Viper

Hlavní hrdina má takový skill, že dokáže sundat protivníka prázdným 5l barelem na dva metry :) ... Jen lehčí rýpnutí pro začátek. Faktem ovšem je, že přes to, že jsem pár momentů ve filmu nepochopil nám Zátah s číslem 2 nabízí pestrou přehlídku bitek, hektolitry krve a jednoho z nejlepších hlavních hrdinů tohoto století. Má nejoblíbenější zůstane asi bitka v kuchyni, kde ty litry krve krásně vynikly. ()

Arkanoid

Dôkaz, že indonézsky The Raid svojimi akčnými kúskami a zhustením deja (ok, akcie) na malom priestore prešťal hollywoodsku akciu o niekoľko tried a zvyšnú ázijskú tiež minimálne o jednu. Scéna na väzenskom dvore vládne a na bejzbalku a kladivá sa tiež nedá zabudnúť. Tentokrát má aj príbeh, ktorý nestrhne tak ako topky z gangsterského prostredia, no spomínaná akcia to bohato vynahradí. ()

borec999

Prvá hodinka je mimo klasicky našlapaných akčných scén trošku rozpačitá. Evans totiž pri rozprávaní deja nie je tak silný ako pri akcii a navyše nemá tak kvalitných hercov, ktorý by jeho snahu o budovanie deja podporili. V druhej polovici, kedy sa už vyložia karty na stôl a vysvitne, že scenár nie je na akčný film úplne najhorší, je to lepšie. A hlavne, 80% času druhej polky tvorí len akcia, čo je vzhľadom na jej intenzitu a kvalitu len a len dobre. Bitky Garetha Evansa a spol nemajú konkurenciu a nechytajú sa na ne ani Stahelski a Leitch s Johnom Wickom. Sú brutálnejšie, štýlovejšie, efektnejšie a popritom je prítomná stále i výborná choreografia, rozmanitosť, veľa nápadov, parádni kaskadéri a aj herci v čele s nabušeným Ikom Uwaisom (zrejme životná rola), ktorí sa absolútne nešetria. Jednotka bola 99% času čistokrvná mastenica takmer bez deju, dvojka je o level vyššie a snaží sa i o dej, postavy a všetko naokolo. Ako som už spomínal nie dokonale, ono sa to ale pomerne ľahko odpúšťa pri takom akčnom náhule, akí sme znova dostali. Pri ňom objektívne nemôžem ísť pod 5* ani keby som chcel... 95% ()

Spike23

Existují asi jenom 2 možnosti, jak si momentálně dokážu vysvětlit, na co jsem právě koukal - Buď to byly bezkonkurenčně ty nejlepší vizuální efekty, které jsem měl zatím možnost vidět, nebo při natáčení prostě suverénně a bezlítostně zabíjeli komparz, jiná alternativa mě opravdu nenapadá. Filmu bych vytknul asi jedinou věc, a to je tak trochu klišoidní příběh, který se snaží hrát na city, ale bohužel se mu to zrovna moc nedaří, protože na postavách by někdo musel ještě hodně zapracovat, aby začly někoho zajímat. Je jedna věc, že se některé z vedlejších postav přidá trocha historie, aby z toho nebyly jenom bezduché orgie bojového umění, na druhou stranu ale je to v závěru úplně jedno, protože je rok 2014, a jestli existuje jedna věc, která ve filmech už naprosto nikoho nemůže zajímat, je to pravděpodobně člověk na dně, který má debilní náhrdelník svého dítěte, na který musí každých 5 minut koukat. Toť asi bude vše ke kritice, možná by se ještě něco našlo, nic by to ale nezměnilo na tom, že Raid 2 je více než důstojný nástupce a dost možná nejlepší akční film, kterému hollywoodské rubačky natočené štábem kameramanů s parkinsonovo chorobou nesahají ani po kotníky. ()

radecacek

Po dlouhé době jsem viděl skvělý akční film i s příběhem. Gareth Evans se tyčí na vrcholu akčního žánru a spolu s Iko Uwaisem ukazuje, jak se to má dělat. Režisér se zřejmě i inspiroval ve skvělých filmech Volavka a Old Boy (kladívková scéna) a přinesl dvě a půl hodiny trvající řežbu. Těším se na třetí díl. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou