New York, 1974. Padesátiletý Chris (Clive Owen), byl právě propuštěn za dobré chování po mnohaletém vězení za vraždu. Venku na něj čeká jeho mladší bratr Frank (Billy Crudup), policista s perspektivní budoucností. Chris a Frank byli vždy odlišní, ale pokrevní vazby mezi nimi vždy fungovaly dokonale a pevně. Chris dostává šanci k návratu do běžného života. Frank ho ubytovává u sebe doma a nachází mu práci. Chris už ale není schopen žít „normální“ život. Opět se ocitá na šikmé plose zločinu a Frank ho vymazává ze svého života. To už je ale příliš pozdě, protože osudem obou bratrů je zůstat navždy spolu. (Magic Box)

maddy

Mať vo filme vyše desať známych a dobrých (!) hercov a pritom natočiť skrz naskrz tuctový film by malo byť snáď až trestné. Blood Ties má totiž skutočne vynikajúci cast, v ktorom sa nenájde jedno neznáme meno (Clive Owen, Mila Kunis, Zoe Saldana, Marion Cotillard, a pod.; navyše mnoho z nich sú moji dlhoroční obľúbenci), dokonca aj treťoradú nepodstatnú postavu stvárňuje nejaký známejší ksicht, avšak výsledná kvalita filmu sa bohužiaľ nerovná kvalitnému obsadeniu. Blood Ties je síce technicky/režijne dobre zvládnutá, ale scenáristicky pomerne tuctová oldschoolová kriminálka, ktorá neprináša vôbec nič nové. Je to až priveľký stávka na istotu, v ktorom nie je miesto na akékoľvek ozvláštnenie. Dobová atmosféra Brooklynu sedemdesiatich rokov je vykreslená solídne, ale samotný príbeh je pomerne jednoduchý s množstvom zbytočných postáv (Marion Cotillard) a pokus o drámu nedostatočne silný. Počas dlhšej stopáže sa nájde niekoľko hluchých miest, tempo je dosť rozvláčne a aj napriek tomu to začne byť v závere dosť uponáhľané, až skratovité. Na jedno pozretie neškodné, herci odvádzajú svoj štandard, ale z Blood Ties až kričí, že toto malo na oveľa viac! Takto sa tu prevažne mrhá potenciálom, čo zamrzí najviac. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Fiftis

Veľmi vydarené. Musím dať pomerne vysoké hodnotenie už preto, že som celý čas napäto sledoval žáner, ktorý patrí k mojim favoritom. Tu sa tvorcom podarilo vyhnúť nekonečným naháňačkám a prehnaným krvavým scénam. Príbeh bol zameraný predovšetkým na ľudské hodnoty a rodinné väzby a to je pre mňa hlavné plus tohto dobrého a vydareného filmu, ktorý je skvele obsadený aj herecky. Dobrý thriller. Jedná sa vlastne o remake francúzskeho filmu z roku 2008 - "Krvné putá" s Francoisom Cluzetom a Guillaume Canetom v úlohe rozdielnych bratov. Vždy uprednostňujem pôvodný film, ale tentoraz mi to porovnanie vychádza rovnako - Francúzsky film je zovretejší, americký sa rozohnal smerom k veľkofilmu a to ako svojím hereckým obsadením, tak dejom naplneným akciou. ()

GOREGASM

Mazlivě obsazená oldschool kriminálka ve stylové sedmdesátkové výpravě z dílny Guillama Caneta, který mě bavil už svým předešlým snímkem a tady evidentně složil poklonu svému oblíbenému žánru. Možná mohl zvolit méně profláklé dobové hitovky, a že jimi soundtrack fakt nešetří, ale to je jen malý a akceptovatelný vroubek. Na druhé straně na vás čeká fakticky fajnová filmařina, která sice neobjevuje penicilin, ale staví na vynikajících hercích, silném dramopětí (drama kombinované s napětím :-) a perfektním filmařském řemesle. Canet přesvědčuje, že umí. 85% ()

Razzor_82

"Já vím, že přijdeš. Seš dobrej chlap." Dva rozdílní bratři, jeden na straně dobra a druhý na straně zla. Mám rád kriminální klasiky ale tenhle pokus vyšel tak na půl. Hvězdné obsazení nemá chvílemi tak trochu co zajímavého hrát. Jde především o rodinné vazby a lidské hodnoty.  6/10 ()

Malarkey

Občas se stane, že se dobří herci sejdou v nějakém tom poměrně dost průměrném filmu. Není to pravidlem, ale o to větší šok to bejvá. Koho by totiž napadlo, že tam, kde je parádní Mila Kunis a Marion Cotillard, bude zároveň i nuda tak strašná, že natírání plotu barvou je oproti tomuhle filmu učiněná extáze. ()

• Snímka je remakom francúzskeho filmu Les liens du sang (2008), v ktorom zažiaril Guillaume Canet. Tentokrát si však nezahral rolu policajta, ale snímku priamo režíroval. Ide pritom o jeho prvú, ktorá bola kompletne v angličtine. (MikaelSVK)
  • Natáčení probíhalo v New Yorku. (wohna)