V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

barteca

Zas další ukňoukaná pohádka, rádoby aktualizovaná o politické šťouchance. To už tvůrci zapomněli , že pohádka chce opravdovost a upřímnost, že to, kudla, není varieté ? Jediné plus je reinkarnace hlasu K.Černocha do T.Kluse. Souhlas kingik a Radek99. ()

Heui

Žádnej velkej šlágr. Když bych to postavil do řady nedělních poobědových pohádek, tak by to byl zřejmě nadprůměr, ale do silný Vánoční pohádky to má daleko. Vetchý opět nejlepší. ()

Amper01

Průměrná pohádka s dřevěným Klusem, přidávám však hvězdičky za pohádku s vtipem, bez čar a kouzel a kdovíjakých příšer - toho si cením hodně! A taky za to, že nemám problém se k této pohádce vracet znovu a znovu. ()

Dogmeat odpad!

Takhle si opravdu nepředstavuji pohádku. Autoři se zjevně těžce minuli žánru, neb taková politická satira patří naprosto někam jinam. Dnes možná trefná, ale co za 10 let? Navíc je i samotné provedení naprosto katastrofální. Ať už dějem, který se kupředu šine rychlostí postřeleného šneka nebo fatálními selháními ve scénáři na každém kroku - pamatujete například přepadení vozu s daněmi? Jedno seknutí sekerou a přes silnici leží strom, střih varovný výstřel a míření nenabitou pistolí na rádce, střih odjezd vozu přes místo, kde byl před pár vteřinama strom. Kam kruci odešel? Prostě po všech stránkách nezvládnuté a tupé. ()

sNeDy

Hrozivá přehnanost Vladyky, Lábuse a Čenského mě otravovala celou dobu sledování, stejně tak neskutečná topornost toho, jak je tahle pohádka natočená. Naštěstí je tahle pohádka vtipná, ústřední dvojice sympatická (Klus je machr, Janovičová aspoň sexy), všechno dobře dopadne, narážky na současnou situaci ujdou. Celkově nic, co bych si měl na dlouho zapamatovat, ale v mizérii současné české pohádky jde o kousek nad průměrem. A bonus v podobě Štěpánka a Cibulkové velmi příjemný. ()

jandula00

Ale jako proč ne, Klus je sympaťák, stejně jako jeho filmová partnerka. Trochu až moc natočené podle české politické situace, to mi dojem dost kazilo, protože když koukam na pohádky, nemam chuť koukat na politickou alegorii. Ale ve srovnání s jinými českými novodobými pohádkami, Bambitka neni až tak zlá..sice nenadchne, ale ani neurazí... ()

EvilMari

Celkově mě to nijak nevzalo, k tomu navíc extra nesympatickej a neschopnej princ, kterej se celou dobu akorát cpe zavařeninama... ()

popelka595

Jedna z mých oblíbených novější pohádek, na kterou se každé Vánoce moc těším. Lábus s Vladykou jsou mega vtipný, Vetchý jako vždy charismatickej a písničky nakažlivý. ()

Silencia90

Čím víckrát to vidím, tím vtipnější a kultovnější mi to přijde. 4,5* Herci skvělí, hudba skvělá, humor skvělej a všechno. Co tomu vlastně chybí? ()

Vesecký

Nejlepší pohádka po"revolučního" období a jedna z mála skutečně trefných satirických komedií na dobu, kterou prožíváme. A to jsme se mysleli, že až zvolíme lepší vládu, že tahle pohádka pozbude smysl. Ale bohužel, bohatí a mocní tohoto světa stále okrádají své poddané, a tak i loupežníci Karabové by měli stále co dělat. Tuhle pohádku miluji a je jen škoda, že Tomáš Klus jaksi nepochopil, že to byla právě tato pohádka a pár písní kritizuzjících tento režim, které mu nedávno vynesly Českého slavíka. ()

zdeny99

Viděno den po Štědrém dnu, kdy na ČT 1 dávali v hlavním vysílacím čase MICIMUTR, jakožto nejlepší pohádku roku 2011. Pro mne byla MICIMUTR enormním zklamáním, a když jsem viděl, že tahle pohádka je jen televizní pohádka, tak jsem si řekl, to zase bude blbost. Nakonec ale následovalo příjemné překvapení. Tajemství staré bambitky je také moderní pohádkou, ale nejedná se o žádnou tuctovou pohádku, jako tomu je u MICIMUTRU. Dělá si legraci ze současné politické situace, humorně se dívá na fakt, že v této zemi vybírá daň téměř z čehokoliv. Obsahuje rockové písně, skvělý obraz, akci, dobrodružství, lásku, krásné záběry na hrad Lemberk a do dokonalé televizní pohádky jí chybí jen máloco. Jediné, co mi vadilo na pohádce, tak role budoucího krále a ještě více Tomáš Klus v hlavní roli, který mi byl extrémně nesympatický, a to neberu v potaz, že hrál absolutního debila. Naopak Kamila Janovičová ukázala, že se může v blízké době zařadit po bok Voříškové, Kubařová a Novákové. [545. hodnocení, 81. komentář, 67%] ()

inachisio

V dětství jsem pohádku milovala. Byla zkrátka vtipná. A i teď, když si vzpomenu na určité momenty, musím se usmát. ()

krabatt76

Souhlasím s Foxhoundem 1(tento autor mezitím svůj komentář přepsal) .Do konce pohádky zbývá ještě 20minut a 7-8 lidí tady už přesně ví , že celá pohádka stojí za prd.Mno na druhou stranu..... to ,že tady píšu toto hodnocení místo toho abych se koukal asi fakt trochu o kvalitě pohádky něco vypovídá.Nechám své hvězdičkové hodnocení ještě trochu uzrát,ale na víc jak 40% bych asi taky neviděl.... Tak mám cca 1,5 hodiny po shlédnutí a po malém strávení této pohádky...Děj opravdu velmi plytký,nemá to švih,spád,není tam napětí,akce,...Tereza Kostková opět koženě "keepsmajlingová",Vladyka s Lábusem jako dva kašpárci...Také jsem nepochopil tu narážku budoucí princezny ohledně její hrudi.Mělo to snad znamenat,že nechápala,že jí rostou prsa? To se v nějaké další pohádce dočkáme toho,že nějaký jiný ovdovělý otec své dceři bude vysvětlovat menstruaci?Na druhou stranu i já s povděkem kvituji absenci počitačové animace kterou dorazil V.Vorlíček "dvojkovou" Saxanu...Dávám dvě hvězdičky.Jednu za narážky na současnou společensko-politicko-ekonomickou situaci a druhou za Ondřeje Vetchého.I když si myslím že ani on nehrál na 100%...Ostatní (T.Klus,Čenský,lokace) to je průměr-vata, nestojící za delší zamyšlení... PS:Muncimutr (či jak se ten stupidní jazykolam čte ?) jsem neviděl.A soudě podle komentářů ostatních také asi žádná výhra... ()

danek22

Ze začátku to vypadalo že se zatlouká další hřebík do rakve ve které je uložena česká pohádka, obzvláště když se hlavní hrdinka ptala proč má prsa a posléze se rozbrečela, mě málem donutili přepnout, ale vydržel jsem. Pomaličku se začali rozjíždět vtipy na současnou politiku a s každou minutou mě to bavilo více. Bez Klusa by to možná bylo lepší, ale stejně je to kvalitní pohádka u které jsem se bavil. ()