V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

Nefra odpad!

Vypadá to, že pohádkám odzvonil již dávno konec. Tato televizní inscenace měla málo co dělat s opravdovou pohádkou. Herci neměli vůbec šťávu, žádné pořádné herecké výkony se tu nekonaly. Vůbec jsem se nedokázala přesunout do pohádkové říše. Navíc vypravěčka hned v úvodu vás překvapí svou hrůzostrašnou češtinou se slovenským přízvukem. Princ je trapná postavička, kterou ztvárnil rádoby populární zpěvák, bohužel však s žádným hereckým talentem. Cožpak už nemáme mezi mladými herci někoho, kdo by prince podal na dobrý výkon. A co účetnictví má co dělat v pohádce??? Má dáti/dal, myslíte, že děti budou hned vědět o co se jedná?Další super trapná scéna, kdy dceři narostou prsa - podání herce pana Vetchého v roli otce, kdy vysvětlí, že je to kvůli velké konzumaci vajíček je už vrchol, kdy nemám slov. Má to být humor nebo výsměch českým pohádkám??? ()

dealer odpad!

Tragická kvalita, kterou nezáchrání ani herci. Scénárista by se měl jít nechat dobrovolně zazdít a už nikdy nevylézat. ()

Trescha

"TO JE ALE TÍHA,TY PENÍZE BY MĚLY BÝT TŘEBA PAPÍROVÉ!- TO NE,TO BY BYLY ZAS MOC LEHKÉ A KRADLO BY SE VE VELKÉM!" "Kudla" konečně parádní novodobá česká pohádka! Nakonec ani ten Tomáš nebyl tak zlý. Obsazení tedy na parádu. Vetchý klasika(poslední dobou nějak na mladé zrzky:-p). No a ta Kamilka,no....;-) ()

juvelinokivi

Zase jedna z pohádek "k popukání" s chatrným scénářem. Ondřej Vetchý slyší venku pláč svého novorozeného dítěte - ovšem když přiběhne domů, nalezne už jen to dítě. Za maximálně deset minut běhu někdo (zřejmě podivná kmotřička) odstranil zemřelou manželku, čistě povlékl její lůžko a umyl a oblékl novorozeně. A Ondřej se tomu ani nediví. Jednu hvězdičku přidávám za Tomáše Kluse, i když ho, chudáka, přinutili zpívat, že je "verš, co k sobě našel rým." (Aspoň doufám, že tohle snad nemohl složit osobně). A také za to, že to je o něco lepší než Micimutr. P.S: Proč někomu připadá jako úžasná inovace, když rádci v pohádce vymýšlejí stále nové daně, aby si je mohli strkat do vlastní kapsy?To už snad bylo v Pyšné princezně, ne? Spíš by mě překvapila pohádka, kde by rádci byli moudří a laskaví. ()

Egypta

Jelikož jsem opravdu velkou faninkou Tomáše Kluse sem se na to ráda podívala! :)) Pohádka se mi velice líbila! Vážně paráda..! .) ()

Meg348577

Kudla po dlouhé době zase poměrně ucházející pohádka. Klus sice místy poněkud prkenný, ale přimhouříme-li oko s ohledem na to, že je spíše než herec zpěvák, dá se to :) Jednu hvězdičku přidávám za miláčka Vetchého :) ()

marien1039

Bambitka možná neohromí skvělými efekty, neotřelým a novým příběhem nebo výbornou hudbou. I kostými vypadají jako vypůjčené z levnější divdelní půjčovny. Nevím, kolik stála vyrobit, ale podle všeho bych si i dovolila tvrdit, že jde o nízkorozpočtovou záležitost. Nicméně při srovnání s ostatními českými pohádkami natočené zde tak od roku 1990, musím říct, že jde o jednu z nejlepších záležitosti. Asi nikdy nebude konkurovat S čerty nejsou žerty, ale rozhodně je to velmi příjemná záležitost. Kamila Janovičová je v roli loupežnice Aničky neuvěřitelně milá a pak tady máme známe hvězdy, které nikdy nezklamou jako Vetchý, Štěpánek nebo duo ztělesňující naše české politiky Vladyka-Lábus. Na jednu jejich hlášku nezapomenu nikdy, protože má v sobě pravdy až za roh: "Ty peníze jsou hrozně těžké, proč se nedělají z nějakého jiného materiálu? Pak by se lépe kradly. Třeba z papíru." "Kdyby se vyráběly z papíru, bylo by je jednodušší odnést a kradlo by se ve velkém." ()

Tomulka

Pohádku zachrańují někteří herci, ale jen někteří. Vladyka, Štěpánek, Cibulková, Janovičová no někdy i Vetchý, Fialová. Ostatní buď nedostali moc prostoru a nebo hrozně přehrávali a to mi hodně vadí pak nepůsobí věrohodně a jde to celé do háje. Tomáš Klus měl světlé chvilky, ale většinu času v pohádce byl hrozný. Ale omlouvá jej skutečnost, že není hercem. Jeho zpěv byl nádherný stejně jako Kamila Janovičová ta byla taky nádherná a slušně zpívala. Scénář , režie bohůžel bod mrazu to je fakt hrůza. ()

Alchemilla

Velice milé překvapení. Pohádka srší vtipem a příjemnými herci. Anička je feministka a princátko poněkud nedomrlý naiva, ale příběhu to v zásadě nevadí. Pohádka nedosahuje kvalit české pohádkové klasiky, ale patří mezi ta lepší dílka, která byla v poslední době natočena. Největším mínusem je televizní vzhled. 70% ()

reccal

Povedenou veselou a písničkovou pohádku zvedá ještě o jednu hvězdu duo Vladyka-Lábus, jejichž ministři jako by těm našim z oka vypadli. ()

terissa

Odpočinkový film. Neurazí, nepřekvapí. Ikdyž musím podotknout, že film krásnĕ vystihuje myšlení naší vlády a chvílema velmi vtipnĕ poukazuje na zdejší politiku. ()

Kinderr

Hezká česká pohádka s novodobější formou kde je krásně ukázaná politická situace, že se brzo budou platit daně i za vzduch:-)Pro fanoušky Tomáše Kluse určitě ocení herecké obsazení, kde hraje hlavní roli. ()

TuristikaJi

U filmu se mi moc líbily kostýmy, chamtiví rádcové Vladyka a Lábus byli skvělí. Vtipná pohádka, doplněná skvělými texty písní Tomáše Kluse vše nasvědčují maximálnímu počtu bodů. ()

Naby

Pěkná pohádka pro ty menší a úplně ty nejmenší. Žádné velké překvapení, ale dá se spolehnout na všechna pravidla pohádek. Celkové příjemné pokoukání s pěknými a milými herci. Celkem 3,7* ()

štěpule

Tak tuhle "pohádku" (spíš politickou satiru "Máme přece vládu odborníků, které jsme si sami zvolili, tak se nemusíme o nic starat") zachraňuje jedině Klusův výkon (a to nejsem jeho fanynka). Kdyby nezpíval, dám o hvězdu víc. ()

tereza.k

trochu mě zaráží to hodnocení (nízké) pro mě naprosto fantastická pohádka. Na druhou stranu po prvním shlédnutí mi to tak nepřišlo a vlastně se mi ani moc nelíbila. Ale podruhé, třetí... neuvěřitelný humor, tedy pro mě - není na první pohled patrný a při každém opakování vidím něco jiného. Klus je pro mě... no nemám ho ráda, ale tady výkon na jedničku. Feren a Lorenc - tak užasně slizké rádce dlouho v pohádce neměli. Dokonce i ta Anička byla celkem sympatická (v porovnání s princeznama z posledních dob) Humorem u mě vítězí, překousnu tu i šílenou Kostkovou. Líbí se mi absence efektů, konečně... Málo honosných šatů? Málo komparsistů, málo nevim čeho? Nevadí ty dialogy mi stačí, v podstatě by mi to vyhovovalo i jako MP3 :) A že je autorem autor kameňáku? Jak zde někdo poznamenal. No a někdy se holt zadaří no. ()

Jardatekk

Když slyším v pohádce rockovou muziku, tak omdlévám a výprava patří k tomu slabšímu. Jediní kdo zachraňují situaci jsou výborní herci. Dále jen bída a bída... ()

podsurfer odpad!

Nenenene, nejde to, nemůžu...!!! Chtěl jsem dát aspoň jednu * za Ondru Vetchého, protože ho mám rád a dělal, co mohl. I Jiřího Lábuse a Petra Štěpánka maximálně respektuji. Jenže to ostatní tyto klady spolehlivě přebíjí...takže ani půl *. Zbytečný zpěvák Klus, příběh, pokus o vtip, hrůza! A proč, sakra, slovenští herci, mluví česky??? A proč jim svěřují roli vypravěčky? Kdysi se dabovali někteří herci i proto, že měli brněnský přízvuk...a to jsou nějací herci a dabéři... ()