Kapitán Phillips

• USA Captain Phillips (více)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

Jaro_slav

Jeden z těch filmů, kde je skoro všecko skvělý, ale mně osobně ten zážitek pokoní ufňukánek Henx. Skutečnej Phillips byl prej docela hajzl, ale (jak ostatně napsal FFFuka) mnohem víc sexy chlap. Myslim si, že taková role by víc sedla takovýmu Žoržovi Klůnymu, páč když on hraje vážný role, je to übersexy a předevšim uvěřitelný. Takže ňákejch 70%. ()

Sochorisko

Když jsem spouštěl tento snímek, přemýšlel jsem, co mě tak asi může natolik nadchnout, abych dal 4-5 hvězdiček filmu o "prostém" únosu lodi. Ale jak známe Hankse, všechno, kde je obsazen hned stoupne o 20%.. drama do posledního konce. paráda :) ()

Marys

Výborne prepracovaný životopisný snímok v skvelej kombinácii dychberúcich sekvencií, hudby a scén. Tom Hanks famózny. Trochu dlho sa film sústredil na prenasledovanie záchranného člnu na úkor prepadnutia samotnej lode a na chvíľu som strácal koncentráciu. Za to jedna hviezda dole. Ináč ale veľmi kvalitné spracovanie tematiky. ()

Renfield

Rychlé seznámení s důležitou částí rodiny, nalodění a plavba, nebývale intenzivní a rychlá plavba, jenž dá vydechnout až ve fantastické scéně na ošetřovně, ve které Tom Hanks předvede, jak velkým hercem je. Samozřejmě ne že by to z předešlého dění nebylo jasné, jenže právě tady jsem měl pocit, že to celé má za sebou, že si tím vším skutečně prošel. Předešlá "nebývale intenzivní plavba", je opravdu jednou velkou jízdou, ve které Paul Greengrass hojně využívá svůj oblíbený styl kamery, čímž ještě více vtahuje do rychlého děje a hudbou Henryho Jackmana mu dodává další emoce. Stačí vzpomenout například na dvojitou pirátskou stíhací jízdu a následné nalodění. Jenže zdaleka to není jen o akci, i když svým způsobem... ono totiž akčně působí i vyjednávání na můstku, či hledání posádky. A dalo by se pokračovat až do záchranného člunu, v němž se vlastně na pozadí jedné velké akční scény (záchrany), odehrává komorní drama, které neprožívá jen kapitán, ale i piráti. Mimochodem výborně obsazení a zahraní piráti, obzvlášť Barkhad Abdi. V části kdy si uvědomují, že je vše ztraceno a vyjasňují se jejich motivace, jsem jim svým způsobem musel i tak trochu fandit, teda přát menší trest, asi tak. 90% ()

laepus

Viděno loni v kině a odcházel jsem rozhodně spokojen. Film působil uvěřitelně a na to je Greengrass nejlepší. Neudělal z toho vybuchující přepatetizovanou blbárnu, ale soustředil se jen na pár postav, několik málo lokací (loď a člun) a byla to dobrá volba. Film je od začátku až do konce napínavý až běda a i když víme, jak to skončí (vždyť to přece je podle zápisků toho kapitána...), tak pozornost diváka udrží. ()

filipvrbik

Nechápu proč tak velký náklad vyjíždí bez jakékoli ochrany a zvládne ho přepadnout banda 4 ano 4 pirátů. No ale budiž, naopak vojenský zásah pak stál za to a možná i víc než těch 10 milionů :-), filmu uškodilo,že se ve slovenštině a tedy na markíze jmenuje přepadení lodi alabama,a tedy je do puntíku jasné co se bude dít (bylo by to jasné i tak,ale ne tolik), jediné co nevíme je, jestli kapitán přežije, tekže vám to neřeknu, aby se na to aspoň nekdo podíval....80% ()

bobstock

Režisér Paul Greengrass vás zavede do problematiky somálských pirátů tak blízko a tak skutečně, až z toho mrazí. Vyjímečný výkon Toma Hankse a jeho kapitánského rivala Barkhada Abdiho. Kino zážitek jako hrom. 95% ()

tomik99

Další skvělý film podle příběhu, který se skutečně stal. Tom Hanks hraje kapitána Phillipse výborně. Režisér Greengrass dokázal po celé dvě hodiny udržet mé napětí, vybral do rolí opravdu autentické herce. U takového filmu s tak silným příběhem asi není co vytknout. Snad jen závěrečnou hudbu v posledních minutách. Byla samozřejmě skvělá, ale nevykrádá Jackman svou melodií soundtrack k Počátku od Hanse Zimmera? Vždyť to znělo úplně stejně, naprosto stejné tóny jsem slyšel. Film to byl ale jinak výborný. ()

Zombi

Poctivé a napínavé drama s výborným Hanksem a podle skutečné události. Greengrass to natočil opět velmi sugestivně. Hodně slušné 4 hvězdy. ()

geimz

Po druhej projekcii zvyšujem na 5, pretože Kapitán Phillips je koncentrovaný výťažok toho najlepšieho, čo Greengrass vie. Nie také silné, ako United 93, ktoré čerpalo aj z katastrofického záveru, ale priam neuveriteľne napínavé aj v banálnejších scénach, s tak dynamickou réžiou a kamerou, že človek na dve hodinky zabudne, že sa pozerá na film. Plus emocionálny záver, ktorý spečaťuje Hanksovo fantastické herectvo. ()

Muel

| Sony Pictures Releasing | Remeslo od Greengrasa, ktoré sa drží trocha viac na uzde. Ono vlastne vieme, ako to skončí. Aj tak kvalitka. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Brejlil

Přeci jen v tom marastu rádoby bombastických komiksových adaptací, bezduchých filmů pro teenagery a samolibě provokujících artových filmů je fajn potkat solidní dílko. Greengrass sice nedokázal udržet mou pozornost po celou dobu, ale několik scén je opravdu skvělých a závěrečná chladná likvidace také. Akce sice připomíná příslovečný kanón na vrabce a chvíli mi bylo těch somálských packalů dokonce líto, na druhou stranu pirátství není nic chvályhodného a únosy lidí také ne. Hanks zase jednou dostal solidní roli a předvedl, že umí hrát, zdatně mu ovšem sekundovala čtyřčlenná pirátská grupa v čele s Barkhadem Abdi. ()

Yokolobuna

Tomík Hanks je třída a špatného filmu se od něj dočkáme jen opravdu málokdy. Parádní je i v nejnovější roli Phillipse. Velice povedený snímek podle skutečných události s intuitivní kamerou a solidním budováním atmosféry. Jen to mohlo být na některých místech drobet méně rozvleklé. No a nic nepotěší tolik, jako když vám dementní mise v neméně dementním Medal of Honor: Doorfighter, vykecá, jak to dopadne. Hned to filmu trochu ubere. ()

Wancohoff

autenticky natoceny napinavy thriller ktory nema hlucheho miesta.Zaobisiel sa bez hollywoodskych "prehánok" a nesmrtelnych hrdinov.Hanks vyborny, negry strasidelni :) 85% ()

Raimok

Od začátku do konce neuvěřitelny napětí, není tam jediná chvilka, která by byla nudná, pořád se něco děje. Pochybuju, že by tohle šlo zfilmovat líp. A Hanks jako vždycky předvedl neskutečnej výkon. Čekal jsem hodně a taky to přišlo. 93 % ()

Ad4mson

Bylo by to za tři, protože toho "military" na mě bylo moc, ale závěrečná scéna na ošetřovně má ohromnou sílu díky Hanksově civilnímu herectví. Ale taková pecka, jak se povídá to není. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí