Prokletá vesnice

(festivalový název)

Maya (Tara Basro) a Dini (Marissa Anita) sú kolegyne a nerozlučné kamarátky, preto, aj keď každá obsluhuje inú mýtnu búdku, počas práce si volajú. Maya sa priateľke do telefónu sťažuje na divného zákazníka, ktorý tentokrát neostane len pri nepríjemných pohľadoch, ale spýta sa na jej pôvod, meno a následne ju začne ohrozovať. Nakoľko Dini je stále na linke, všetko počuje a zavolá políciu, ktorá útočníka spacifikuje. Maya však zisťuje, že v lokalite zmienenej nebezpečným šialencom zdedila nehnuteľnosť. Nakoľko majú s kamarátkou obidve finančnú núdzu, do odľahlej dediny, kde ich čaká peklo na zemi, sa spoločne vydajú. (MontyBrogan)

Ivo

Aneb Cimrmanův vichr z nočních indonéských hor: "Jestli Hedvika rodila mé dítě, pak ty, Mayo, jsi... ne, bylo to Karlovo dítě a nejsem tvůj otec, jsem tvoje snacha a stáhnu tě z kůže, abych mohl vesničanům zahrát Spaibla a Hurwainka! To ovšem mění celou situaci! Ale v tom případě jsem tě obelhal, babičko. To je hrozné! Jsem tedy úplný sirotek (říz, říz). Nedělej si výčitky, milá dcero. Nedělám, hlavně že jsem ve visu za nohy s kastrolem pod hlavou konečně poznala celou pravdu, teto! Nejsem tvá teta, jsem úplně cizí člověk! (říz, říz) A maminka? Maminka je bývalý strýček z největšího domu ve vsi". No, člověk trochu žasne jaké zvrácené hovadiny jsou lidé schopni vymyslet a nahrát na video:)... Jednu hvězdičku vyhřezávám za exotickou lokaci (která t.č. jako většina podobných trpí populárním lockdownovým syndromem). ()

rivah

IMPETIGORE - slovní hříčka IMPETIGO + GORE. (Impetigo je nakažlivá kožní infekce)...Efekty strašidelné a hlavně odpudivé. ()

Shanen29

Vcelku dobrý Indonéský horor o prokletí jedné vesnické komunity .Pokud se děj ubíral směrem ke krvavým scénám,měl být očividně dodržen ,ale nic takového ořezaného k dobru filmu nepřispělo. ()

Mamlas odpad!

Pipina zdědí starý barák kdesi v džungli, tak tam jede incognito s kámoškou to omrknout. Je to opuštěné místo, jen pár vymaštěných vesničanů. Následuje bezbřehá nuda a zmar typický pro ujetou asijskou tvorbu. Tentokrát se tam řeší jakási kletba. Pitomá duchařina to hlavně ke konci shazuje už úplně do odpadu. (8%) ()

xxmurphyxx

Kým amíci donekonečna žmýkajú tému starej baby v záclone, či posadnutej bábiky analbelly, aziati si idú svoje, miestnym folklórom poznačené kúsky a že to je úplne iná liga ako momentálne teen horory z holyúdu musí byť každému jasné už po prvých minútach, kedy to Indonézania začnú rozbaľovať na plno. Toto nie je taký ten klasický horor, plný lacných ľakačiek a digitálneho goru, kedy si človek pri sledovaní ťuká na čelo nad šablónovitým nelogickým chovaním postáv a čaká kto natiahne brká ako prvý. Toto je skôr ten typ hororu, kde sa režisér rozhodol miesto účelového prebytku násilia a klišoídneho bububu staviť na dusnú, tiaživú atmosféru bezmocnosti a odovzdanosti nepriazni osudu, tiahnucu sa počas celého deja, držiacu diváka v napätí a očakávaní, kedy sa dej dostane do bodu, kedy sa to všetko posere a začne boj o holý život. Tomu dosť výrazne dopomáha prostredie Bohom zabudnutej dedinky hlboko v džungli no najmä naozaj parádna zvuková a hudobná kulisa. Čo mňa osobne dostalo je zobrazenie násilných scén, ktorých tu je síce len pár, no za to pôsobia nadmieru realisticky a najmä ta prvá so starou babou bola ozaj hard. ()

hony23

Překvapivě dobře atmosférický horor z Indonésie. Mladá žena se vydává se svou kamarádkou do rodné vesnice ležící stranou od veškeré civilizace, ale místo předpokládaného děditství zde nachází podivnou komunitu lidí, kde se rodí děti bez kůže a které vládne místní šaman. ()

Saxos

Film se tváří nevině, ale o to větší nářez. Topení narozených dětí, jako koťat. Vědro krve na zálivku. Babka sušící stáhnutou lidskou kůži na výrobu loutek. Vyhrabávání mrtvolek. Pořád jsem čekal co ještě vymyslí. Závěr: pro otrlé hororáky doporučuji. ()

Ace.A.T.L.

Honě pěkný a záživný. Parádní atmosféra, některý scény jsou dobře přes čáru, což nám jen ukazuje, že se pohybujeme v asijský produkci. Myšlenka super, mrazivo za krkem párkrát dost silný a jen holt opět to, co se děje u většiny hororů. Jakmile se vysvětlí původ působení zla, divák najednou přestane mít pocit strachu a film, jakoby zjemní. Už jsem psal u jiných filmů, že asiati na můj vkus nějaký scény brutálně přehrávaji, ale s tím do toho člověk musí jít a pak mu to zas tak nevadí. Za mě slušný 4* a DOPORUČUJU ()

Tr0nic odpad!

Žiaľ, na také rozdrapené herečky sa pozerať nedá. Film bez nápadu, recyklácia toho čo sme niekde videli a predvídateľný dej. Vydržal som do polovici, potom som to musel vypnúť. ()

Accuphose

Na indonéskej horor je to slabý, námět nic moc... bojíte se trošku a málo. Naproti tomu tu nechybí klišé - jako zakopnutí při útěku. Přes všechnu kritiku, oceňuju originalitu. Samozřejmě provedení už je horší. Trošku komedie, přesto dám jednu hvězdičku. ()

Miroslav.Zac

Tak nějak si nepamatuju, jestli jsem už předtím nějaký indonéský film, viděl, pokud je ale Prokletá vesnice tím prvním, tak jsem udělal dobře, protože tohle je dobře řemeslně zpracovaný film, který vás na začátku chytne a nepustí, dokud vám neodvypráví svůj příběh. ()

Zaks

Miestami som sa ja cítil trápne, ako bolo všetko podriadené nepodarenému scenáru. Výprava ok, aj herci, žánrové prvky síce mierne, mne stačili, ale do očí bijúce logické lapsusy zrazili celkový dojem do podpriemeru. ()

lineker

Nebýt toho, že se poslední půl hodina odehrává v naprosté tmě a viditelnost toho co se děje je prakticky nulová, mohl jsem film ohodnotit výše. Bohužel tím temnem mne několik důležitých vysvětlení zřejmě uniklo a já si ty všechny nitky nepospojoval. ()