Erik7595

Denzela Washingtona si ako herca začínam obľubovať čoraz viac. Ale týmto skvelým filmom sa v mojích očiach vypracoval v najlepšieho akčného borca v stredných rokoch spoločne s Liamom Neesonom. A Equalizer sa vyprofiloval ako najlepší akčný triller roka. Pomalé tempo, navodzujúce tú správnu atmosféru, Denzelova frajerská postava zahalená mysterióznym hávom (nedozvieme sa o jej histórií a minulosti príliš, práve to je velké pozitívum navodzujúce divákovi otázky), Csokas v roli vynikajúceho záporáka a ako čerešnička na torte vynikajúce akčné scény, ktoré sú prehladné, skvelo natočené a okorenené slušnou dávkou brutality v presne nameranej miere. Celý film aj Denzelovho chladného udržovateľa rovnováhy som zjedol aj s navijákom. Velké prekvapenie a napodruhé som si to užil rovnako, alebo možno aj viac. ()

jilda

Docela slušná vyvražďovačka potetovaných Rusů super strejdou agentem v důchodu v podáni Denzela Washingtona. Nejvyšší padouch dostal jméno Puškin, asi moc jiných ruských jmen americký průměrný divák znát nebude a pojmenovat ho rovnou Stalinem by bylo moc. Volba netradičních zbraní a spousta chodících terčů. Jen trochu zamrzí slabé obsazení hlavních padouchů, asi zapomněli na Rodena, on totiž Novozélandský napůl Maďar nedokáže zachytit tu krásnou slovanskou duši a vůbec tak nevypadá, vodku nepije, nekouří, jeho podání brutality je spíše Německo-Maďarský fašista. ()

M1k9

Vychytaná žánrovka s vyhlášeným D. Washingtonem, kupodivu ve vynikající formě. Otazníkem zůstává holá podstata filmu a tzv. morální kodex. Jako vždy. Equalizer by možná zasloužil pochválit, jenže při mé chronické únavě z filmů na stejné brdo... 5/10 ()

arcticsky

Nemá cenu se nad některými nelogičnostmi obsaženými ve filmech označených jako akční thriller nějak zamýšlet. Stačí respektovat "pravidla žánru" a člověk může od monitoru odejít více než spokojen. Známý černý Mirek Dušín kinematografie - Denzel Washington zde hraje vysloužilého příslušníka speciálních jednotek, kterého k restartu vyprovokuje násilí na kámošce z bistra. A pak to tedy stojí za to - vývrtka v kejháku jednoho z rusáků je pouhým začátkem bohulibého masakru. Tentokrát ani pointa není nijak moc pokažena...záporák je skvělý a ukázkový! ()

Steel32

Přiznám se, že sem se na to podívala hlavně kvůli Chloe, která tam vlastně nebyla skoro vůbec. A já nevím, přijde mi jako bych to už někde viděla (možná něco mezi 3 days to kill a Only God Forgives?). Nebylo to špatné, kdyby to nebylo tak profláknuté téma i způsob natočení, tak bych tomu možná dala i 4 hvězdičky. Za mě teda nic oslňujícího, každopádně Denzel Washington pěkně táhne celý film úplně sám. ()

tomisaburo

Trošku línější tempo je později bohatě vykoupeno v podobě propracovaných fatalit. Kultivovaný projev zabijáckého skladníka je v těžkém kontrastu s pojetím všech soubojů, které jsou bez výjimky jateční. S hřebíkama to takhle dobře uměl akorát Fantomas v Arabele. ()

Hepy13

Škoda že z Chloë Grace Moretz tu bylo tak málo vidět, ta holka má fakt charisma. Každopádně až se mi zas něco posere po zakoupení v Obi, Baumaxu nebo Hornbachu. A budu si chtít stězovat na zákaznickym servisu, tak se na to radši vyseru. Nerad bych totiž dostal od nějakýho bývalého agenta kladívkem po hlavě, nebo vrtákem do krku. ()

Standic1

Pomalý rozjezd, který nás seznamuje s klidným a trpělivým hlavním hrdinou a jeho kolegy z práce, které vlastně ani nevíme, jestli máme považovat ze jeho přátelé. Tak jako tak první akční scéna (pro mě ta nejlepší z celého filmu) odhaluje, že pod tím klidem a trpělivostí, je někdo jiný. Tahle chladná, ale při tom stále klidná verze Denzela Washingtona mě naprosto dostala a hlavně mu parádně sedla. Jediné za co se každý den pomalu modlím je, aby už nikdo nepoužíval zpomalené záběry a už vůbec ne, když postava pouze jde... je to spíš komické a zpomalená chůze nefunguje ani v reklamě, natož tady :) ()

Heero

Hlavní hrdina je lidumil, co chce pomáhat lidem, mouše by neublížil, ale zároveň nelítostný zabiják, killer, masterkiller. Bez využití nějakých nadpřirozených schopností zabije všechno, co se mu postaví do cesty. Mám rád, když se o hlavního hrdinu nemusím bát a můžeme rovnou předejít klasických klišé, kdy hlavní hrdina vytříská co se dá, ale pak je stejně zajat, poraněn, atd...ale stejně to nakonec dobře dopadne. Denzel Washington dokonalost sama, na to se nedá nic říct. Mnozí na tom asi budou hledat ty chyby, tu nesmyslnost, že by tohle nikdo nezvládl, ale já tuhle nadsázku prostě přijal a nechal se unášet od prvního killu až do konce. Poslední "bitka" v doprovodu hudby Zacka Hemseyho, doporučuji. Mně se to moc líbilo a určitě to nebude poprvé a naposledy. ()

cskomando

Páne jo, tak takovýhle tichý, klidný, pomstychtivý filmek v podání Denzela Washingtona jen těžko spatříme. Když jsem viděl ten čas 132minut tak první co mě napadlo, že to bude moc náročnej filmek. Sakra moc jsem šlápnul vedle. Denzel má zde svojí roli doslova v utajení a to po celou dobu trvání filmu. Kdo bude zvědavej a nedočkavej jako já, tak se prostě nedočkáme. Jediné co si můžeme myslet, že v minulosti byl členem nějakého útvaru speciálních armádních jednotek, stejně jako jeho ruský padouch Nikolaj. Myslím, že to naprosto stačí si udělat obrázek, jakým způsobem zde bude konáno zúčtování. Na začátku filmu, je brutálnější pomsta vykonána jako odplata za ublížení ruské šlapce tak rychle, že jsem si v duchu říkal co tam dále může být. Později se vydají na lov rusáci a jelikož to přestane bavit Denzela tak se rozhodne lovit také on je a začne z toho mela plná střílení, mlácení, krve a to vše v celkem klidném, tichém duchu filmu. Chladná mysl a chladnokrevný zabiják tak to má být. ()

cutugno

Super Super Super...už sa tešim na Equalizer 2. Nesklamal , pobavil a nenudil som sa ani chvilku ...určite jeden z naj filmov natočenych v roku 2014 a vyborny Denzel Washington. ()

Brejlil

Bývalý operativec CIA se uklidí do hobbymarketu, kde svým zápalením pro věc a osobním příkladem posouvá kolegy, firmu a celé USA ke světlým zítřkům. Noci tráví v bufetu, kde diskutuje s ruskými prostitutkami o literatuře. Než se na tu jednu někdo křivě podívá. Pokus o vykoupení se změní v ukázku, co dovede motivovaný a trénovaný člověk s předměty běžně zařízeného klubu. Ale ruská mafie má taky svoje lidi. Equalizer je nechutně rozdvojený. Všechny ty scény, ve kterých Denzel motivuje a pomáhá, jsou úplně zbytečné. Akce je ovšem lahůdková, přehledná a nečekaně brutální. Závěr v hobbymarketu pak připomíná hororovou vyvražďovačku, protože oblíbené zbraně jsou vrtačka a podobně. Přesto jde o závěr působivý, zvláště hudební podkres je libový. Denzel by svým charismatem útahl i středně velkou parní lokomotivu. S Martona Csokase jsem měl chvílemi husí kůži. Škoda nevyrovnaného scénáře a nepříliš invenčního provedení. ()

waits

Mustr osamělý mstitel vs mafie vždy potěší, zde ovšem v mnoha parametrech pod průměrem. Předně Denzel prostě nevypadá jako bývalý člen elitní jednotky, na ději není lautr nic překvapivého (až na komicky nelogické střídání kutilského náčiní v závěrečné strkanici ve tmě) a chvil opravdového napětí nebo zajímavých bojových scén pomálu. Jednohubka. Třetí hvězda za obsazení Chloe, kterou můžu vidět v čemkoliv a za dobrý pocit z podívané, kdy se na hrubý pytel za pár hodin přišívá hrubá záplata, což už v reálném životě není k vidění. ()

JM87

Ty jo, když jsem byl zhruba v půlce filmu, tak jsem se už těšil, jak napíšu komentář, kterej to vychválí až do nebes, ale ze skvělýho pomstichtivýho přísnýho filmu, co má napětí, atmosféru, badass klaďase i záporáky se stala trochu laciná fraška. Viz. akční scény na konci. Jinak mi trochu vadilo, jak byl Denzel až moc Forest Gump občas. Samozřejmě tvrdší a né tak retardovanej :D ()

Jaroslaf

Když jednoho oddělám vrtačkou, proč na dalšího použiju blbej střep? Jo aha, abych byl efektní. Musim taky hodně chodit ve zpomalenejch záběrech s deštěm... Abych byl efektní. Pak musim pomoct kurvě s tváří Chloe Grace Moretz, která se na kurvu typově nehodí, ale bude to cool když jí pomůžu. Bude to efektní. K mýmu závěrečnýmu zabíjení musí hrát 6 minut dlouhá hudba se zpěvem a musí to vypadat jako videoklip... Aby to bylo efektní. ()

TheSpearCZ

“The two most important days in your life are the day you were born and the day you find out why." První Equalizer je mojí definicí moderního akčního filmu, který kraluje ve všech ohledech, ve kterých jen může a už jen po té úvodní dvacetiminutovce v restauraci jsem věděl, že tohle je úplně někde jinde, než všechny ty slátaniny okolo. Denzel je tu v neskutečný formě, stejně jako postava, kterou hraje a ta je teda mimořádně napsaná, přibližuje se k ní jen John Wick, ale za mě upřímně je Robert McCall ještě o docela velký kus nahoře. Ten film je prostě nedotknutelný a ani na režiséra nic špatného nemám. Kamera, střih, režie, hudba, to všechno je tady prostě dokonalý. Má to i výborný exploze a hlavně dialogy, který jsem si převážně vyloženě užíval a perfektním to celé uzavírají takové maličkosti jako easter eggy na různé knihy nebo na konci všelijaké vymoženosti a pastičky, s kterými si Denzel dělal srandu z ruské mafie. Po Interstellaru jasný film roku. 5* ()

Johny303

Je to prosté, předvídatelné a nereálné. Kdo od filmu o jednom Američanovi, který má zlikvidovat polovinu ruské mafie palicí z Hornbachu čekal víc, tak byl naivní. Já doufal především v akční pecku s dobrými herci a pořádnou dávkou krve a drsnosti, což jsem dostal. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera