serger

Denzel s obsedantně kompulzivní poruchou, která ho kromě věcí na stole nutí narovnat i všechno bezpráví, na které náhodou natrefí. A nejde mu to vůbec špatně! Není to tak sice tak dobré, jako agent Bourne, ale v rámci žánrovky "jeden proti všem" si stojí poměrně dobře. K úplné spokojenosti mi chyběla jen lepší přehlednost akčních scén a obešel bych se bez zbytečně protaženého závěru - kdyby nechali pořádně vyznít nevyřčenou a přesto zjevnou odpověď na otázku "Who are you!?" v závěrečné vygradované scéně, to by byla teprve pecka... ()

HiddenDragon

Slusny akcni film, ktery ukazuje, ze Denzel jeste nepatri do stareho zeleza. Puv. serial jsem nikdy nevidel (http://www.csfd.cz/film/70408-equalizer-the/), ale podle me byl Denzel solidni volba. Nekdo tu napsal naprosto vystiznou charakteristiku tohoto snimku - Temny rytir z OBI :) Ano je to fakt trefne :) ale musim rict, ze v dobrem slova smyslu, neprislo mi to trapne ani trochu. Melo to spravny heroicky styl jako komiks, ale pritom zasazene do realneho sveta. Pravda, kdyz se nad tim clovek zamysli, udalosti ve filmu - respektive McCallovy schopnosti - jsou hodne perfektni az bezchybne, ze to vpodstate zavani takovym "macgyverovskym" ci "seagalovskym" nadechem. Presto to nevim proc pusobilo docela uveritelne. Navic to zpracovani a kamera (barvy, detaily) mi opravdu sedly, a kdyz se k tomu pridal na dulezitych mistech skvely soundtrack, neni moc co resit. Opet akcnak, ktery je stylovy a ma koule - i kdyz jeho tempo kupodivu neni nijak rychle, spis takove batmanovske "stealth" :) ()

divak84

sice pomalý a relativně "nudný" rozjezd v rámci až moc detailní představovačky Denzelovy osobnosti, ale rozjezd stojí za to. akce v "baru" sice klišovitá ale stone-mothafuckin-cold washington´s eyes and look prostě vítězí nad willisovým charismatem. jeho "tajmný CIA" background byl cool a hlaška na venkově "nepřišel pro pomoc ale pro svolení" byla epic... akce se mi neskutečně líbila, miniepizodky hm to ponecham na každem, někdy šly jakoby mimo výseč.. ale všechno zachraňuje finále... žadna minutévá stupidní akce ale krásně zpracovanej lov. washingtonova postava říkejte si co chcete ale plně uvěřitelná. velké tlusté pls pro mě bylo zvolení hudby od Zacka hemseyho "Vengeance" (trailer song pro poslední serii 24hodin). Velmi příjemné překvapení jelikoiž hudbu, pokud je dobrá, si neskutečně užívám přesně při těchto scénách. celkkově hodnotím jako skvělý akční thriller s pár zápory jak obecnými tak individuálními, ale které filmy to dneska nemají.. ()

charlie_ando

Hledáte šikovného řemeslníka? Už nepátrejte, protože jste ho právě našli. Equalizer je sólový koncert pro jednoho zručného kutila, který si poradí s jakoukoli nesnází. Denzel Washington je hloubavý rytíř bez blyštivé zbroje se smyslem pro spravedlnost. Jasně dokazuje, že ani na prahu šedesátky nepatří do starého železa a dokáže svým poctivým a výrazným herectvím utáhnout dvouhodinový film. Režisér Antoine Fuqua dokáže brutálně útočit na divákovi smysly a to zvlášť díky vydařeným akční pasážím. Samotář Robert McCall se stane Bostonským samozvaným tajným ochráncem a vyhlásí válku místním vorům v zákoně. Nepořádek po jeho první akci přijede uklidit bývalý člen specnaz maniak Teddy (Marton Csokas), který pro svoje cíle používá nejhrubší násilí a stává se mu zdatným protivníkem. Povedený soundtrack od Harryho Gregsona-Williamse dokáže ukolébat, ale na druhou stranu ví, kdy má přidat a burácet a tak ještě víc povznést surové souboje, kde praskají kosti. Kamera Maura Fiora si dokáže hrát s nejmenšími detaily, ale zároveň nešetří ani rozmáchlými celky. Velké finále dokázalo namixovat hravost ze Sám doma s důvtipem MacGyvera a vzniká z toho neokoukaná bitka, která se bohužel ve svojí první půli utápí ve tmě. Povedený nenáročný akční thriller s vynikajícím Denzel Washington. ()

Indy

Denzelovi takéto úlohy sadnú podobne ako Liamovi Neesonovi ... jeho likvidácia nepriateľov počas odpočítavania sekúnd na jeho digitálkach stojí za to :) Vítaným bonusom je super záporák, ale ten ohňostroj po vyhodení do vzduchu niekoľkých tankerov bol už trošku moc. Na Muža v ohni to nemá, je to taký mix medzi drsným akčňákom a nadsadeným comicsom, ale napriek tomu ekvalizér potešil a prekvapil, takže to má za slabších 8/10. ()

666Carnage

Výborný :) Po Johnu Wickovi tu máme další akční pecku s ruskou mafií. Moc dobrý akční film s jednoznačně výborným Denzelem Washingtonem. 85% ()

KoRner

Ďalší tohtoročný akčák, kde hrdina neohrozene likviduje nepriateľov na desiatky, ak nie stovky a ja sa nad tým vôbec nepozastavujem. Dôvody? Frajerský Denzel, spomalené zábery, dobrý soundtrack a zábavné, nápadité a krvavé popravy. P.S.: A chcem vidieť crossover s Johnom Wickom! ()

korndaddy

Oproti zdejší elitě (ano myslím tím vrchní pozice a dámské pohlaví(i když...)), já to žral.. Nebo snad jde nežrat film, ve kterém černoch vyvraždí polovinu Ruska?? Taková jednočlenná neporazitelná armáda(...ano, hláška z Black Dynamite...), která je zabalená v moderním a atraktivním hávu a vy nemusíte přemýšlet o ničem, jen vypnout a počítat kolik Danzel rozlouská hlaviček. ()

Benedygtus

Docela jsem se na film tesil, ale bylo to hodne o nicem. Denzel W. se mi do hlavni role hodil pramalo, vtip i duvtip to postradalo a ta zapletka.. Takovy Don quijote roku 2014, ale ja mnohem radsi zustanu u originalu, v te knizni podobe. ()

Seti

Mstitel z OBI dostává zvěstem, ktečré ho předcházely a nabízí nám parádní oldschoolovou akční podívanou, jež evokuje ty nejlepší flákoty z 90.tých let. Equalizer představuje v žánru standardní námět tajemného profíka na odpočinku, jež je pod tíhou okolností donucen vzít spravedlnost zase jednou do vlastních rukou a stát se ultimátním nelítostným mstitelem. Scénář nikterak nepřekvapí, Fuqua se však může opřít o neselhávajícího Denzela s kamenným pohledem a zahrádkářskou výbavou (i když je faktem, že některé jeho pohyby jsou již vpravdě pozdně segalovské :-). Zručná režie a solidní akční stránka pak z Equalizera činí přesně ten typ filmu, z kterého fakdové akčních oldschooláren vrní blahem. ()

Ebon

Neurazí, nenadchne. Příliš suverénně megadrsný Denzel byl pro mě za hranou... Zestárlý, černý Jason Bourne čistí rajón mezi bufáčem a OBI. ()

Spike23 odpad!

Equalizer akorát potvrzuje mojí teorii o tom, že nejhorší filmy jsou 65-75%. Když se nad tím člověk trochu zamyslí, na špatný film se nemá cenu dívat, většina normálních lidí to prostě po chvíli vypne a nic dál neřeší. Na tohle se člověk dívá a není to tak špatné, aby to musel vypínat, během poloviny filmu mu začne docházet, že by tam nejspíš ale nemuselo být nic, za co by vůbec stálo tu polovinu filmu trpět a v následujících několika minutách už si s největší pravděpodobností začne uvědomovat, že ztratil hodinu a půl života něčím, z čeho si neodnese vůbec nic, protože se jedná akorát o kompilaci těch nejprofláklejších filmových cliché, které v tomhle případě fakt nedokáže zachránit ani smrt Dana Bilzeriana, Denzelovy hodinky a nevysvětlený autismus jeho role, ani light rays everywhere slo-mo scény z Sherlocka Holmese. Když se u filmu pije, většinou to stačí k tomu, aby se i u toho nejhoršího dalo dobře bavit... Bohužel ale i po flašce jsme se všichni shodli, že pamětihodnost tohohle filmu spočívá leda tak v tom, že asi dlouhou dobu nic horšího neuvidíme. ()

Rudinsky

Veru neviem, či by bol John Wick taký frajer, keby sa mu do cesty postavila zborná z tohto filmu. Vo všetkých ohľadoch dokonalé (snáď malá výhrada na Moretz - kastingovo mi tam vôbec nesedela). Csokas samozrejme absolútny démon (top 10), interakcie šťavnaté, brutalita na dochutenie v správnej miere, storybuilding ako lusk, a záverečné finále kultové. Denzel je klasika. ()

iXtr3m3

Medzi Wickom a Equalizerom je presne taký istý rozdiel, aký je rozdiel medzi akčňákom a thrillerom. Pretože obidva filmy sú presnou učebnicovou ukážkou svojho žánru a to najmä v dobrom, negatíva sú tak nepodstatné, že tie pozitíva ich bez problémov prevážia. Washington je naviac môj extra obľúbený herec, takže niet o čom. Jeho McCall predstavuje tú najväčšiu možnú hrozbu pre každého, ktorý mu skríži cestu. Osamelý pomstiteľ s nekompromisným metodickým postupom, ktorého nezastaví absolútne nič a dokáže vo svoj prospech využiť totálne všetko v priestore. Skvelý film a počiatok skvelej série. ()

keoma26

čistokrevnej akční kýč, ruskej mafián se jmenuje Puskin, hlavní hrdina zabiják beze jmena, napravenej manželkou, která ale už nezije, čte Starce a moře nebo Dona Quijota a jako poustevnik pracuje ve skladě ve Walmartu, zamiluje se platonicky do prostitutky, kvůli které zlikviduje celej gang a desítky padouchu a nakonec dojde vykoupeni ... je tam všechno, na co si jen vzpomenete, a zároveň je to vlastně o ničem ... zpomaleny záběry, detaily očí, rychlý střihy, pritom pomalý tempo vyprávění, přepálený ve všech ohledech, ale fanouskovi žánru se na to kouká dobře ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera