Brano

Veľmi slušný akčný thriller. Síce námet nebol nijak originálny, ba naopak plný klíše okolo ruskej mafii, bývalom agentovi, ktorý chcel začať nový život, ale tieto drobnosti mi akosi tentokrát nevadili, pretože to bolo výborné zrežírované a od začiatku do konca to bola jedna veľká akčná jazda plná napätia. Scenár bol tiež na úrovní a herecké výkony boli výborné. Denzelovi Washingtonovi sadla táto postava ako riť na šerbeľ. Na plné hodnotenie mi trochu na kvalite ubrala záverečná prestrelka, ktorá bola zbytočne zdĺhavá a trochu som sa začínal pri nej nudiť, ale nevadí, i tak kvalitný film, ktorý stojí za pozretie. ()

kirmakX6on

Prvních 25 minut Denzel pečlivě skládá ručník, pořád se dívá na hodinky, ve volném čase čte Stařec a moře a ve fast foodech poučuje prostitutky. Film tedy začíná celkem poklidně, ale díky cool atmosféře a osobnosti Denze, ta slabá půlhodinka uběhne coby dup. Pak se Denzel střetne s ruskou mafií. Napřed je chce uplatit, ale pak si to rozmyslí a nakope jim prdel. S výsledkem toho setkání je zjevně spokojen, stejně jako pánbu, který Denzelovi najednou jakoby náhodou začne do jeho okolí přivádět všechny možné drobné zločince...a Denzel jim noblesně a ve vší své skromnosti, nicméně s velmi vážnou tváří ...nakope prdel. Ruská mafie mezi tím intenzivně vyšetřuje, kdo jim zlikvidoval jednu z poboček. No a až to zjistí, začnou ty pravé akční hody :-) Musím říct, že mě to zaujalo - je to zajímavá alternativa vůči klasickému akčnímu představiteli, který je buď silný neandrtálec anebo hbitý vtipálek. Denzel je jinej. Denzel je velice na úrovni a velice seriózní. Je to prostě profík. 75% ()

horor2

Chladné, krvavé, záhadný hrdina skrývajíc svou identitu - co je vlastně zač? Je mírumilovný a pomáhá lidem, pokud se tedy neděje v jeho blízkosti něco nekalého. Nápadité! Chytré! " 16 sekund " :-D + kouzelný plešatý Mobysong v obchoďáku. Stařec musí zůstat starcem, ryba musí zůstat rybou. ()

borohub

Co to zase bylo? Jako první jsem viděl druhý díl a bylo to příšerně nudné, myslel jsem, že poté co uvidím první díl, tak ta pachuť toho druhého dílu trošku přestane.. Nepřestala. Jednička je snad ještě nudnější než dvojka. Nezvládl jsem dokoukat do konce, Denzel a jeho kachní ksicht mě šíleně vytáčel. Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení. 15% ()

Pitryx

Nechápu proč ten zbytečně pomalý rozjezd. To je tak na dvě piva. Ovšem pak už to jede a zastaví se to jen na jedné větší hluchotě. Takže jde o vcelku podařený film na klasické téma. ()

Dinsberg

Denzel Washington dokáže být i akční star, ale pro něj je to krok zpátky. Jeho charakter není propracovaný natolik, abych mu fandil. ()

liquuid

Jedine minus zde je v tom, ze Denzelovi neslo zadnym zpusobem v prubehu filmu ublizit, protoze byl neviditelny, pripraveny a suverenni. I presto vsak je to cele napinave, drsne a tak to mam rad. Mnohem radeji si pustim neco v tomto stylu, nez nejakou tuctovou trapnou komedii. ()

helrohir

Od akčného filmu pod režijnou taktovkou Fuquu som očakával niečo akčnejšie, zbesilejšie a dejovo iskrivejšie. Film pôsobí skôr civilnejším dojmom, tok deja plynie veľmi pomaly a akcia je veľkou vzácnosťou. Prehnaná dĺžka deja tiež na kvalite nepridá a mnohé scény sú tu zbytočné, hlavne tie, kde samaritán Denzel pomáha chudobným priateľom. Denzel v hlavnej roli pôsobí uvoľnene, ale zároveň mám trošku problém mu tie schopnosti veriť. To naopak Marton Csokas si rolu ruského zabijaka strihol famózne. Nejaký akčný nášup som čakal aspoň na záver, ale tá prehliadka náradia v Baumaxe mi prišla skôr úsmevná v zmysle, "čo ďalšie si kutil Denzel vymyslí". 60%. ()

mrclTV

Keď sa nad tým zamyslím, Equalizer je vlastne taká rozťahaná "angry revenge Neesonovka" v štýle Taken, len s iným hlavným predstaviteľom. Čo je stále fajn kombinácia, ale tých pomalých 130 minút s ďalším rozvinutím príbehu filmu skôr uškodilo, ako pomohlo. LTT za tri. ()

PlysovyMacko

Hlavny hrdina Robert pri ochrane prostitútky nasere rusku mafiu, respektíve oni naserú jeho a začne robiť poriadky v miestnej komunite. Oproti iným revenge filmom sa nedozvieme kto Robert vlastne je-či je bývalý policajt, vojak alebo hitman. Film je veľmi intenzívny a brutalny-nenapadlo ma ako sa dá záhradníckymi potrebami tak drsne zabiť ľudí. Finálna konfrontácia aj so zvolenou hudbou je výborná. Až sa mi zdalo, že ruskí zabijaci sú proti Robertovi uplne neschopní. Denzelovi som to všetko verila. ()

ostravak30

Mě na tomto snímku celkem rychle otrávilo to věčné americké klišé - zdánlivě obyčejný chlap, alespoň pro své okolí, je bývalý člen nějakého (ne)vládního spolku, speciálně vycvičený příslušník komanda, který má podobné schopnosti jako Spiderman, Superman a Captain America dohromady. Zase. Kolikrát tohle už tady bylo. A tak McCall zabíjí všechny okolo sebe, kteří nějak ublíží lidem kolem něj. A dělá to tak snadno, že mě to přinutilo uvažovat, zda on je tak perfektní či policie tak neschopná. Tím spíš, když se jí tam vrší mrtvoly. Dalším klišé je ruská mafie. Ale co už, z Ukrajiny či Itálie by prostě filmová mafie jen tak pocházet nemohla, jsou to spřátelené státy. Elitní zabiják si se všemi poradí vcelku snadno a kdo čeká na epické finále má smůlu. Souboj s jeho největším protivníkem je tak jasný, až člověk lituje, že na něj musel čekat prakticky dvě hodiny. Totéž se pak koná v Moskvě. Hlavní devízou je tak skvělý Denzel Washington, který mi ale při vší úctě, kterou k němu jako vynikajícímu herci mám, nesedí jako zabiják. Není to prostě ten typ. Pravda je, že řada scén působí monumentálně jako bych se vrátil do časů mládí, kdy jsem hrál hru Max Payne. Nejvíc je to vidět v závěru. Celkově tak jde o dobře odvedenou práci po řemeslné stránce, ale dějově to zkrátka není nic nového, spíš naopak. ()

koty2201

Equalizer je zaujímavým akčným trilerom, pretože v mnohých prvkoch je to taký tradičný revenge film, ale zároveň má trochu väčší dôraz aj na postavy. Viac ako to býva v podobných filmoch bežné. Súhlasím však v tom, že tá prvá polovica je možno až príliš zdĺhavá a približne 20 minút tu je úplne zbytočných. Bez nich by bol zážitok intenzívnejší a údernejší.  V hlavnej úlohe tu máme istého Roberta McCalla (Denzel Washington), ktorý je na dôchodku. Je bývalým tajným agentom, ktorému spravili fiktívny pohreb, aby mal na staré kolená už pokoj. Prišiel o svoju ženu a je teda zlomeným mužom, ktorý chce dodržať to, čo sľúbil svojej žene. A že s prácou agenta skončí a prečíta 100 kníh, ktoré by si mal každý prečítať. Milé. Dej sa v mnohom snaží byť práve podobným spôsobom dojímavý, len to na mňa veľmi nefungovalo. Len trochu. Pracuje v obchode s domácimi potrebami a po večeroch chodí čítať knihy do kaviarne. V práci ma blízko ku svojim kolegom (Johnny Skourtis) a v kaviarni sa stretáva s až príliš mladou prostitútkou (Chloë Grace Moretz), ktorá má na viac, len nemá inú možnosť. A akonáhle sú jeho najbližší ohrození členmi ruskej mafie (Marton Csokas) a skorumpovanými policajtmi (David Harbour), vydáva sa na cestu pomsty. Ako som spomínal, tak práca s postavami je pomerne služná, na tento klišoidný revenge triler. Napriek mnohým klišé to spravil pán Antoine Fuqua dobre, pretože sa snažil to sem tam ozvláštniť. Denzel Washington dokazuje, že ako akčný hrdina sa ešte stále úplne nehodí do starého železa, aj keď v dobe natáčania už dovŕšil 59 rokov. Páči sa mi aký vzťah nadobudol so svojimi kolegami a hlavne s Ralphiem, ktorého trénuje, aby sa stal SBS-károm v ich obchode. Zároveň sa snaží byť trochu otcovským vzorom pre prostitútku Alinu. Nepoznám Martona Csokasa ako herca, ale jeho úloha ruského mafiána mu išla veľmi dobre a naozaj to zahral mrazivo a šiel z neho dosť nepríjemný pocit. Samozrejme, menšie cameo alebo menšia rola Davida Harboura potešila tiež. Po technickej stránke je to tiež pomerne vydarený film. Mnohé scény sú natočené pekne a esteticky to padlo do oka. Samotné akčné scény sú celkom kreatívne, čo sa týka likvidácie nepriateľov. Možno je škoda, že niektoré bojové scény vystrihli a tie mohli vyplniť tých zbytočných 20 minút. Napríklad boss ruskej mafie je porazený a kopu mŕtvol vidíme po zemi v celom dome, ale už len ako výsledok. To ako ich Robert porazil, už nie. S tým súvisí zasadenie deja, ktoré je prakticky street level väčšinou, avšak miestna OBI predajňa je menej tradičný nápad, ktorý si cením. S kostýmami sa veľmi už nevyhrali, čo je možno škoda a aj hudba mohla podrhnúť scény výraznejšie. Masky sa tu tiež nejak nevyužívali a neboli potrebné vzhľadom na dej.  Takže môžem Equalizera odporučiť všetkým milovníkom podobných akčných B-čok, ktorí chcú vidieť niečo viac ako obyčajný triler, ktoré sú väčšinou na jedno kopyto. A ja som osobne zvedavý aj na tie 2 pokračovania, pretože toto vyzeralo len ako jednohubka. ()

ruzmim

Reklama na Hobby market. Opravdu je to asi záliba Denzla v ručním nářadí. Přestože se nabízí řádně nabitá zbraň, tak vždy raději sáhne po vrtačce, kladivu, ostnatém drátu... Prostě šáhne po všem, jen ne po ruce nabitém kvéru...Přijde mi to 1000x ohrané téma - Bruš Viliš nebo Lama Nílsn v jiném kabátě . . Žádný pokus o překvapení a i hudba zcela mimo mísu. Denzl je sympoš, tak dávám 65% jinak zcela zbytečný film... ()

segovesus

90% ... že by nové Death Wish ? Dalo by se říci pokračování Man on Fire, skvěle natočené a Denzel Washington umí své moudra správně podat. Po dlouhé době super akční film, kde dobro zvítězí nad zlem a starší černý Američan nakope zlým Rusům prdel. Jak říkali v Odvážných palcích, ten film je jako mokrý sen černé republikánské voličky. ()

Morton Eucrow

Zbytočne dlhé, ku koncu málo vygradované, posledná scéna s klincovačkou ako z klipu Backstreet Boys. Meh. Dúfam, že John Wick bude zábavnejší. (edit: John Wick JE zábavnejší) ()

Jadro

Kredit celému filmu nabil pán Washington. Inak je to úplné klišé, ktoré sa vyvíja strašne pomaly. Jeho výkon je bezchybný. Keď konečne prídeme na to, čo McCall predstavuje, hravo likviduje celú ruskú mafiu :-) Škoda len, že tvorcovia vyhoreli na úplných mini detailoch. Napríklad rozhovor, ako bežne takýto typ ruských podnikateľov postupuje pri ohrození, úplne vylučuje, čo reálne spravia. Keby sa len reálne 1% z toho stalo, skôr ako by stihol riešiť niekoho napríklad pri pokladni, tak všetci v jeho okolí, vrátane rodinných príslušníkov, by tvorili minimálne potravu pre hladné psíky :-) A ten koniec, no dosť. Mám rád, keď je film reálny, inak by mal mať v titulku sci-fi. :-) ()

Elephant13

Silně mi to připomínalo Muže v ohni, ale s tomu nesahá tento film ani po paty. Denzel zahrál dobře, jako vždy. Jak film slibně začal, tak tragicky skončil. Závěrečná bitva v "OBI" mi přišla hodně uhozená, asi jako slow motion. Působilo to až moc lacině. Hlavní mafiánský boss se jmenoval Puškin..To se rovnou mohl jmenovat Tolstoj. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera