Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Severokorejský tajný agent v Berlíně je během nelegálního obchodu se zbraněmi  odhalen a sotva vyvázne živý. Vše nasvědčuje tomu, že byl zrazen někým ze svých spolupracovníků. Zrádcem může být i jeho žena, která pracuje na ambasádě jako překladatelka, a se kterou už nějaký čas nevychází. Postupem času se však hlavní hrdina ocitá v centru mezinárodního spiknutí a všichni stojí proti němu - jeho země se ho zřekla a severokorejští agenti se ho snaží zabít, místní jihokorejská berlínská rozvědka se ho snaží dopadnout, a do toho ještě musí zjistit, jak do všeho zapadá CIA, Mosad, skupina teroristů a proč byl vlastně v první řadě zrazen. (Jigvell)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (81)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Špionská akce z Jižní Koreji, odehrávající se v evropských kulisách. Akčně je to solidní, některé scény jsou dokonce výborné, bitky také na úrovni, ale jinak je to emotivně dost ploché, až suché, ač mnohdy jsou tu Korejci značně expresivní. Jihokorejci tu rozjíždí akční jízdu jak z doby Bournova mýtusu, jenom jim tu chybí větší důraz na příběh. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

No, príliš som sa v tom nevyznal. Ale je to komplikované takým tým príjemným spôsobom, kedy si všetko na filme užívate a tešíte sa aj na prípadné druhé pozretie, kedy vám to potom celé do seba zapadne. Nebudem klamať, že veľkú zásluhu má na tom Berlín a jeho genius loci. Takže máme tu Severokórejčanov, Juhokórejčanov, Mossad, nejakého dôležitého Araba v pozadí, samozrejme CIA, KGB a prípad sa dotýka tých najvyšších miest v KĽDR a ešte ide aj o veľké peniaze, konkrétne 4 miliardy. Takže sa dá pochopiť, ak niekto tento film na základe takéhoto mišmašu všetkého odsúdi. Pokiaľ sa ale chcete zabaviť pri zbesilom tempe, slušnej akcii a trochu aj zapojiť mozog, tak Berlínska misia je dobrá voľba. ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Pokus o napodobeninu Bourna? Neviem, ak hej, tak slabšia a to výrazne. Ak nie, tak celkom slušný aj keď len priemerný akčný triler so zauzleným dejom viac, ako by bolo potrebné. Čomu dávam body, tak relatívne drsnej atmosfére, nie spracovaním, nie gore efektami, ale nekompromisnými situáciami a ich ukončeniami. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Výborný špionážní akčňák, který strčí do kapsy většinu obdobné americké produkce, a kterému k dokonalosti schází... nebo vlastně spíš přebývá jen jistá krkolomnost a překombinovanost jeho scénáře. Nejsem žádný ťululum, ale párkrát jsem v tom jeho ději malinko zatápal. Kdo má ovšem rád filmovou Asii, neměl by být zklamaný. Trochu těžkopádnější komunikace s divákem je totiž bohatě vynahrazena nadupanou akcí a hustou atmosférou bez nějakých hollywoodských úsměvů, křečovitého hláškování, nebo dokonce přitroublých happyendů. ()

Zeebonk 

všechny recenze uživatele

Kajícně se řadím do velmi okrajového uskupení Čechů, pro nějž je slovenština větší neznámá než starý zákon v hebrejštině. Ale vězte, že jsem se opravdu snažil. Svým ostřížím zrakem jsem to pitval písmenko po písmenku, ale na ten podělaný kloub jsem prostě nepřišel. Tento snímek pro mě byla ta nejbolestivější filmová prohra, jaká se mi kdy opovážila prořinčet páteří. Berlin File, dynamická oddychovka z úhledného německého hřišťátka, na kterém probíhá dramatický zápas mezi sestřičkami Korejovými. Jenomže nějaký bezohledný barbar k tomu naťukal pouze slovenské titulky, čímž se mi zápletka a pointy zkroutily v gigantický nažloutlý otazník, který sebou začal provokativně škubat do rytmu severokorejské hymny a mně tak nezbylo než namířit svou pozornost na ze všech úhlů fenomenální akci. Zkrátka si na mé hodnocení popadněte pořádnou rezervu, neboť mi obsah vyšuměl mezi prsty a zanechal za sebou nebývale precizní formu. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (2)

  • V rámci co nejdokonalejších příprav se ještě před samotným natáčením snímku, který, jak samotný režisér Seung-wan Ryoo prohlásil, měl divákům v rámci specifických prvků připomenout americký filmový snímek The Bourne Identity (2002), v roce 2011, rozhodl filmový režisér osobně setkat s několika vybranými severokorejskými utečenci a s jejich pomocí natočit krátký realistický dokumentární záznam, v němž by se naplno projevil specifický jihokorejský kinematografický styl špionážních filmových snímků, kdy se jihokorejský agent propracovává k získání přísně tajných dokumentů a informací severokorejských vládních činitelů. Krátký dokument nazvaný Spies (2011), kontroverzně se opírající do problematiky současného stavu obou znepřátelených zemí, se v roce 2011 objevil ve vysílání tamější televizní stanice MBC. (Conspi)
  • Takřka celý snímek se pod režisérským dohledem natáčel za hranicemi jihokorejského státu. Filmové natáčení odstartovalo 16. 4. 2012 v jihokorejském městě Namyang, nacházejícím se v nejlidnatější provincii Kjonggi, aby se následně přesunulo do Evropy, do hlavní německé metropole, Berlína, kde si filmový štáb pro potřeby natáčení snímku rezervoval Westin Grand Hotel, náměstí Hackescher Markt a na krátkou chvíli také ikonické náměstí Pariser Platz, a litevského hlavního města Riga. Z důvodu rozsáhlého množství anglických dialogů, neboť ve snímku se hovoří korejsky, anglicky a německy, režisér snímku, Seung-wan Ryoo, si ke spolupráci přizval amerického scenáristu, producenta a režiséra Teda Geoghegana. Akčním choreografem bojových scén se stal populární jihokorejský akční koordinátor, režisér a herec v jedné osobě, Doo-hong Jeong, s jehož prací se lze setkat ve snímcích Sea Fog (2014) nebo The Last Knights (2014), zatímco jako herce jej lze vidět ve snímcích Fighter In The Wind (2004), The City Of Violence (2006) nebo No Blood No Tears (2002). (Conspi)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Reklama

Reklama