Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

geimz

Úsvit planéty opíc je "len" kvalitným akčným filmom. Bohužiaľ stojí v tieni svojho predchodcu, neponúka žiadne zapamätateľné scény ako Zrození (scéna na moste, NOOOO!) a je celkom predvídateľná. Tých 120 minút som si užil, áno, temnejší vizuál sequelu len prospel a na takmer dokonalé digitálne opice je radosť sa pozerať, no znova musím zopakovať, nevryje sa do pamäti ako jeho predchodca, a neprinesie jediné dejové prekvapenie. Určite si ho pozriem znova, no oproti jednotke, ktorú pozriem kvôli vzrušujúcemu deju a fantastickej réžii, dvojku si pozriem už len ako príjemnú oddychovku. ()

Zombi

Parádní pokračování skvělého předchůdce. Jednička měla víc propracované vztahy a postavy, dvojka ale rozhodně není citově plochá, jen už je tu více akce. Caesar je stále sympaťák jako v jedničce a s přehledem přehrává všechny živé herce. První třetina bez lidí mohla být klidně delší, na druhou stranu je příběh tak dynamický a pořád se něco děje, že člověk nemá čas vydechnout. Je tu vyhrocenější konflikt, protivník je jasně daný a vzpomínka na jedničku u mě také fungovala. Trochu jiný než první díl, méně vztahů, více akce, ale stále je to parádní postapo podívaná. ()

ac3r

Chybí Franco a Pinto, tohle už prostě není ono, tvůrci to vzali za špatné konec :( Jednička byla skvělá a zdálo se, že je nakročeno na parádní sérii, ale tenhle díl je bohužel spíše krokem zpět. ()

mosnak

Z mého pohledu je film, zbytečně natáhnutý... určitě by bylo lepší, kdyby se tvůrcům podařilo nasadit do hlavních rolí známější ksichty. Pouze Gary Oldman to nespasí. Diginální opičáci vypadali docela slušně... ale nejvíc mě štval ten pocit, že mezi tímto filmem a jedničkou jako by chyběl druhý díl. Sorry, ale oby opičáci nevěděli dlouhých 10let, že za kopcem žijí lidí...? bohužel už první díl remaku opic si mi moc nelíbil a ani tentokrát nejsem nadšený - 40% ()

peto580

hlavne to stratilo silu a hlbku jedničky a to ma mrzí najviac. A zmenilo sa to na priemerný trojhviezdičkový akčnák avšak z úžasným, ale úžasným vizuálom, to tomu nik nemôže uprieť. Najmä scéna opice na tanku ma kompletne rozsekala, ozaj je na čo pozerať. Avšak ja akčné filmy rád tak prečo by som mal byť nepochopiteľne a prehnane kriticky k tomuto nadmieru sympatickému filmu :) ()

mkali

Hodně slabý film. Jednou jsem u něj usnul, na druhý pokus odpočítával čas do konce.. Je to nuda, je to nuda, je to nuda.. (ač vizuálně povedená).. ()

Nethar

Rozmýšlím se mezi čtyřmi a pěti hvězdami, snad bych měl dát čtyři, ale říkám si, co vlastně víc bych od filmu měl chtít? Jo jasně, filozofické rozjímání, vtip, hluboké myšlenky, toho se ve dvojce nedočkáme, jednička byla "rozjímavější", jenže tohle je sci-fi blockbuster (to slovo zde všichni používají, tak nesmím zůstat stranou). Má to spád, nenudí, nádherně to vypadá, člověk si zavzpomíná na původní opičí sérii, já jsem naprosto spokojenej a takovéhle filmy na mě hrňte ze všech stran. ()

aLPaC

Úplně jiné než první díl s Jamesem Francem, ale to se dalo čekat. Je to rozdělené na dvě naprosto jiné části. První půlka je atmosferická, čeká se na nevyhnutelný střet, některé opice chtějí mír, někteří lidé chtějí mír, některé opice chtějí válku, někteří lidé chtějí válku. Samozřejmě válka vyhraje, a tak celou druhou část můžete čekat grandiózní efekty, ale už to není úplně ono. Na těch 75% to ale stačí. Na jedničku to samozřejmě nemá, přesto jsem na trojku dost zvědavej. ()

Oyer

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je stěží "béčková třída". Ze všech těch dílů a příběhů jednoznačně nejchudší. Prakticky téměř o ničem. Nepomohla ani snaha zařadit do snímku pár vyumělkovaných scének - kdy se člověk a opice snaží dostat do jakéhosi bližšího vztahu - jen aby nás dojala (samozřejmě za doprovodu příhodné hudby - která by nás rovněž měla vzít u srdce)... Nic moc - odfláklé a velmi slabé. ()

Marys

Možno o pol hviezdičky nižšie hodnotenie, než u prvého dielu. Keby som dal "zrodeniu" 5-hviezdičkové hodnotenie, "úsvit" by dostal 4. No pod 4 hviezdy ísť nechcem, preto hodnotím oba filmy rovnako. "Úsvit" trochu možno sklamal v hlavnej ľudskej úlohe, no ináč bol porovnateľne dobrý. Príbehovo možno minimalistickejší, keďže v "zrodení" vidíme celý Caesarov vývoj, ako sa všetko učí, až dospeje a vzbúri sa a v "úsvite" je len jeden týždňový príbeh o hľadaní zdroja energie a rozpútaní vojny, je to ale dobrý výsek z fiktívnej doby, kam sa pohlo ľudstvo a kam ľudoopy a som zvedavý, čo prinesie tretí diel. ()

Alien220

Rozhodně nadprůměrný film se skvělými efekty, ale tuctovým příběhem. Velmi kladně hodnotím postapokaplyptickou scenérii a fakt, že ti zlí jsou tady nyní opice. To mě překvapilo, ale stejně jsem asi čekal víc, takže 70 %. ()

H4ku11

Čakal som viac. Caesar je super a je lepším človekom než väčšina z nás, ale okrem neho ma na filme nič nezaujalo. ()

filipvrbik

Krásné, každá opice jiná, se svým vlastním charakterem a mimikou. Od původní planety opic uteklo hodně vody a vizuální stránka je úplně někde jinde. Toto pokračování dokonce ve 3D poprvé! Jediný nedostatek vidím v tom, že mi to přišlo, jako že to je natočeno jen pro peníze jako pokračování, aniž by se pořádně zapracovalo na scenáři, ale jinak... viděno v kině ve 2D (eng.)...90% ()

bobstock

Skvělé pokračování v nově rozjeté sérii.Dokonalé triky, emoce v nevyhnutelném boji dvou druhů. Velká spokojenost. 90% ()

Yardie

Pokračování stejně kvalitní, ne-li lepší než díl jedna. Myslím, že zde bylo více emocí, myšlenek, silnější příběh, více věcí k zamyšlení, akce a také napětí. Děj byl sice předvídatelný, ale klady tento nedostatek vynahradily. Animace neskutečná a hudba rovněž na vysoké úrovni. Od začátku do konce mě to chytlo a nepustilo. A zanechal takový nepříjemný pocit a otázky - proč se to stalo, mohlo to být jinak, došlo by k tomu stejně, kdo je zlý a kdo hodný apod. Velmi povedené a už se těším na třetí pokračování, i když zde už očekávám mírné zklamání, protože vše podstatné už nejspíše bylo řečeno. Ale uvidíme, necháme se překvapit. Toto se rozhodně povedlo. Slabších 80%. Howgh! ()

JohnnyKladno

Zhlédnuto ve stejný den jako Zrození Planety opic . Facka. Já se, bohužel, většinu filmu nudil. Jasně, stále to vypadá nádherně a vlastně jsem „zapomněl,“, že se dívám na opičáky. Po skvělém prvním díle jsem ale čekal mnohem víc... Lidé, o kterých nic nevíme. Ani Gary Oldman to nemá šanci zachránit, nelze jim fandit a partička, s Jasonem Clarkem v čele? To mě nestrhne... Je to nuda, stejně jako příběh. Přeživší ze San Francisca potřebují energii. Tu mohou dostat z nedaleké vodní přehrady. V cestě jim stojí Caesarova vesnice... Dobře, opice se stále více podobají lidem, chápu. Rozumím, co mi to chtělo říct, ale je to zabalené v tak banální a nezajímavé slupce, že jsem si to nedokázal moc užít. V kontextu prvního dílu? 60% ()

Mattij

Ten moment kdy si Ceaser uvědomí nakolik jsou si opice podobní lidem... PS: synátor má vlohy na kreslení! Kde jen jsem ten obrázek viděl? [90%] ()

MatyM

CGI je dechberoucí a opice jako živé. Jsou plnohodnotnými postavami a bez námahy na sebe strhávají veškerou pozornost, což je notnou dávkou dáno i nezajímavostí a plochostí lidských protagonistů, která je spolu s nedotaženým finále největší Achillovou patou jinak skvělého filmu. ()

Illy

V hlavni roli opice. Neskutečně dobře odvedená práce animátorů CGI, kvalitně ponurá atmosféra, když dojde na akci tak jsem zíral vcelku bez dechu. Jediná výtka směřuje ke stopáži - pro takhle jednoduchý (neznamená debilní) scénář mi přišla zbytečně přepálená.Jinak veliká spokojenost!! ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky