Celebrity

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (více)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Stejně jako další Allenovy filmy - samý bla bla bla spoustu zbytečných postav, zbytečných dialogů, prostě plno keců o ničem a humoru taky pomálu, až na 1 použitý vtip, který mě rozesmál: Manželka:"Můžu dostat váš podpis?" Já vaši kazetu používám..." Manžel: "Taky ji používám..." Manželka: "Jenže já při ní cvičím." ()

Skip

Skvělý film. Woody Allen prostě umí, a to jak za kamerou, tak na papíře. Jeho dialogy jsou skvostné. Vůbec mi nevadil Kenneth Branagh, kterého tentokrát Woody "poslal" na plac za sebe. Zvládl tu roli skvěle. Jak jen to Woody dělá, že ze "svých" herců, ať už těch stálých, nebo těch, které obsazuje dosti překvapivě, vždycky dostane tak dobré herecké výkony? ()

Aky

Vtipný, velmi povedený výsměch světu hvězd a hvězdiček umocněný tím, že Woody Allen se ovládl a přenechal hlavní roli beznadějného poplety a naivky věřícího vždycky znovu v opravdovost citů a slibů chlapáckému Kennethu Branaghovi, než aby ji hrál sám svým neurotickým, možná vtipnějším, ale určitě méně uvěřitelným způsobem. ()

Galadriel

Pro mě jeden z nejslabších Woodyho filmů, který jsem zatím mohla shlédnout. Není vlastně špatný globálně, ale mezi ostatními díly prostě z mého pohledu dost ztrácí. Líbí se mi atmosféra, černobílý materiál, hudba a výborní herci (i když koktající Kenneth Branagh podle mě není to pravé ořechové). Co mi ale hlavně nesedlo již přede mnou stihl napsat Radyo - nečekané skoky v čase, kdy se rozehrál nějaký příběh, něco se začlo řešit, objevil se nějaký problém a pak najednou skok a jsme někde o kus dál, všechny problémy vyřešeny, jako by nebyly a vypráví se dál, jako by nic. Je mi jasné, že to musel být umělecký záměr, snaha o originalitu, ale na mě to bohužel nefungovalo úplně tak, jak asi mělo. ()

Anderton

Odlahčenejšia verzia Felliniho Sladkého života. Potešia hviezdne cameá tých hercov, ktorých vidíte dole. Branagh je tu ešte väčší blb, ako Mastroianni v spomenutom filme. Našťastie preňho Griffithovej manželovi patrí iba jej telo, a nie aj hlava:) Trochu netypický Allen a zaujímavá Di Capriova sebaeflexia. ()

• Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)