30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

Mitisko odpad!

Americká propaganda, výmysli ...Keď tu čítam poniektorých komentáre ako taký Matty, Cervenak a podobní tak sa ani nečudujem prečo im to divadlo s teroristami a pád dvojičiek tak všetci žerú. A ešte mi nedá sa nevyjadriť na prácu páni režisérky. Pani režisérka vobec som Vám to nezožral hlavne tie vaše zdlhavé velmi spravodlivé kecy na začiatku. Tá Amerika naša spravodlivá najlepšia ano ano... a ešte nejaký omedzený koko.t napíše že presne takto pracuje CIA. Ludia zobuťte sa ved toto je len divadlo a pani režisérka pekne spriada a upevňuje klapky ktoré vám dala amerika na oči aby ste nevideli skutočnosť. V dobe urychlovača častích, satelitov, elektronkového mikroskopu a techniky o akej sa nikomu ani nesníva veríte tomu že nejaký koko.t s turbanom na hlave by zosnoval útok takých rozmerov na ameriku pri tom aby oni o tom nevedeli ? V dnešnej dobe ? :D A aby ho tolko rokov hladali ? :D :D :D Vždy ma udivuje ako išlo IQ dole za posledné roky. P.S odkaz paní Bigelow:"ty zkorunpovaná suka toto tvoje a dalšie podobné divadlá vobec nežerem ZDOCHNI!" ()

waska

Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a některé pasáže dost nudné... A navíc Jessica Chastain mi nepřijde vůbec ničím zajímavá.. ()

ER

Kathryn Bigelow má téma Blízkého východu v krvi a tak se není co divit, že faktografické téma o dopadení Bin Ladina zpracovává záživným způsobem. V průběhu několika let, kdy se mění řada věcí si vybírá podstatné momenty a zručně je sestřihává do srozumitelného celku tak,aby se v této problematice nikdo neztratil. Finální scéna by pak mohla být vzorem pro mnohé režiséry akčních filmů (rány na jistotu,třeskutý zvuk výstřelů). ()

E lan

Profesionálně natočený film s výbornými hereckými výkony a tak nějak neamerickým přístupem k velmi citlivé problematice. Po filmu se hlavně člověk cítí, že konečně ví co se stalo a jak k tomu mohlo vůbec úspěšně dojít. ()

lakart

Kvalitní politický thriller o dopadení nejhledanějšího teroristy světa. Není to ovšem na větší hodnocení, protože film trpí jednak místy dost velikou nudou a jednak složitostí příběhu a příliš mnoha, alespoň ze začátku, informacemi a posuny v čase. Závěr filmu mi přišel vyloženě nezáživný a nudný, hlavně vzhledem k tomu, že všichni víme, jak to dopadlo. Režisérka se nezapře a po nudném filmu Smrt čeká všude, natočila další místy nadprůměrný, ale místy také nudný politický film. 75% ()

Denila

Dle mého to mohl být skvělý film, avšak mé hodnocení prudce snížil pomalý začátek. Moc podrobný, dlouhý a proto docela nudný. Koncová hodinka frčela více, ale taky se tam pletlo zajímavé (zábavné) s méně zajímavým. Celkově nevím, co si myslet... možná jsem na tohle téma neměla tu správnou náladu. ()

pulDag

Slibný rozjezd filmu rychle zbrzdí nemastný neslaný prostředek, možná i proto je finále nečekaně pohlcující... Svojí zásluhu za to nese zejména precizní zpracování celého zásahu. Americký snajpr je oproti tomu autistická pohádka včetně zpracování.. ()

Ringhio

Hezky natočené. Je to strhující a má to náboj. Ukázka toho, že nic není hned a na spoustu věcí se prostě musí čekat. Moc mě film bavil a to jsem od něj na začátku neočekával takže je to milé překvapení! 5 hvězd bez váhaní! ()

Inozuka

Uff, jeden z nejlepších filmů o práci CIA a o boji proti islámskému terorismu, co jsem viděl. Takřka dokumentárním stylem natočené syrové drama, které nesoudí a nehodnotí, pouze ukazuje fakta. 157 minut se možná zdá moc, ale garantuji, že každému, kdo má rád špionážní filmy nebo se zajímá o boj proti Al Kajdě, uteče tenhle opus jako voda. Kathryn Bigelow opět boduje a jde dost do hloubky, tentokrát do mysli umíněného analytika tajných služeb. Chladné a účelné jako zazrněné záběry z náletu dronem. Jessica Chastain táhne celý film bez zaváhání, čehož si všimla i Akademie, ale je důležité upozornit na to, že v podstatě nikdo kolem ní není o nic horší a herecky je Zero Dark Trinity opravdu majstrštyk. Takhle se to dělá ... ()

Amonasr

Spíš hraný dokument než skutečné filmové drama. Do děje mě to vtáhlo jen místy, víc mě to svou chladnou věcností a často málo srozumitelnou popisností nudilo. Absence alespoň trochu sympatických hrdinů na diváckém zážitku rovněž nepřidala. ()

hero_bk

Příšerná stopáž na tak banální zápletku, jako je zabití Bin Ladina, zvlášť pokud víte předem, jak to dopadne. Film je strašně unylý, nijaký, není vidět žádný specifický režijní styl, Jessica Chastain se potácí odnikud nikam s nijakým výrazem ve tváři (viděl jsem ji hrát už mnohem lépe, např. Take Shelter) s Binládinovskou a Abu Ahmedovskou obsesí, ale přesto to není přímo snímek k zatracení. Naopak - krom první cca půlhodiny, kdy vyslýchali pár chudáků, mě tento film docela i bavil. Můj Oskarový favorit to přesto není. Ani objektivně, ani subjektivně. ()

Krypto

Výborné, syrové a hlavně uvěřitelné! Celých 150 minut jsem hltal děj a ani mi kupodivu nevadilo mládí hlavní představitelky. Jeden z mých tipů na Oscara. ()

RAFT

Režisérka natočila dost napínavý thriller .parádní atmosféra ,škoda že takových filmů není víc . ()

john.h

Ta snaha o autentičnost se mi moc líbila. Docela jsem se obával, že se budu nudit, ale bylo to celé natočené fakt moc pěkně a zábavně, takže se nuda nedostavila. A ve spíše cameo roličkách se objeví spousta známých tváří. Potěšil mě štěk Adkinse. ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu