Hvězdně obsazené americké drama z produkce HBO zpracovává kontroverzní téma, související s výskytem zhoubného onemocnění zvaného AIDS. Odehrává se v New Yorku počátkem osmdesátých let minulého století a nabízí kritický pohled na nedostatek osvěty od oficiálních institucí. Na opačné straně stojí aktivisté z řadu gayů, kteří se společně s příznivci z řad osvícených lékařů pokoušejí o hrozící epidemii odhalit drsnou pravdu. V adaptaci divadelní hry Larryho Kramera se představí mimo jiné Mark Ruffalo, Alfred Molina, či Julia Roberts... Otevřený průhled do jedné z nejvarovnějších kapitol novodobých dějin režíroval Ryan Murphy. (HBO Europe)

Diskuze

Alena77 (hodnocení, recenze)

Ježkovi voči...

Ženy jsou přeci víc uvolněné a je pro ně normální  držet se třeba za paži při chuzi, když si povídají a jsou si blízké.

Je to normální.

Muži jsou prostě v tomhle jiní.

Že je Matt gay jsem nevěděla.

na příspěvěk reagoval Beckett51

dr.horrible

Každý je jiný, svůj. A proč se stejným pohlavím více experimentují ženy než muži. Protože muži mají imho větší zábrany a strach, že by je někdo mohl označit za gaye.

mne je to jasné.

ale nie sú to špekulácie. ženy a muži sú síce rovnoprávni, ale nie sú predsa rovnakí. prečo asi nespočetne viac žien experimentuje s bisexualitou ako mužov? ženy na ženy pozerajú inak, ako muži na mužov.

na příspěvěk reagoval Beckett51, Disk

dr.horrible

Tak tohle už jsou jen tvé spekulace. Když herec podepisuje smlouvu, tak určitě ví, co hraje za postavu, a vždycky může roli odmítnout.

Disk

pochybujem, že sa homosexuálnym hercom ženské prsia, hnusia rovnako, ako chlpaté hrudníky tým heterosexuálnym.

na příspěvěk reagoval Disk

Alena77

Nevím, za co obdiv, jsou to herci. Je ale zajímavé, že nikdo neobdivuje homosexuální herce za ztvárňování heterosexuálních postav. A jen tak mimochodem, Matt Bomer je gay.

Alena77 (hodnocení, recenze)

dr.horrible

Verbal komentář by měl dostat ochranku.

Jinak Mark a Matt mají můj obdiv. Nic proti homosexuálům, ale být heter chlap tak ty sexy scény asi nedám.

na příspěvěk reagoval Disk

Bluntman (hodnocení, recenze)

Verbalův komentář zklamání, navrstvit na sebe devadesátkové "vtipy" bez většího ladu a skladu dovede každý.

Uživatel dr.horrible smazal svůj příspěvek.

Bluntman (hodnocení, recenze)

Tohle je diskuze k The Normal Heart, trollové ať si založí vlastní forum, kde mohou hateovat, jak uznají za vhodné, zvlášť když mají zásadní problém s chápáním psaného projevu, jak neustále dokola prokazují.

na příspěvěk reagoval beba789

Beckett51 (hodnocení, recenze)

beba789

Myslím že rány by mu nepomohli. On už to bude mít tu demagogii a přehnaný ego nadosmrti. Speciálně pro něj bych znovu zavedl šokovou terapii. :)

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

Beckett51

A teď mi teprve došlo, že on mě nazval, že prosazuji styl fašismu na diskuzích :-D To není možný, jaký to je kus blbouna.

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Bluntman

on je ale rozdíl, když je urážka myšlena sarkasticky či ironicky a když je myšlena naprosto vážně, Marečku

Bluntman

opäť si potvrdil tú demagógiu, navyše tentokrát už vážne bije do očí.

ked tvrdíš že ťa stalkujem, tak to kľudne nejak dolož. ja som dal filtrovať diskusie v ktorých sa objavuješ a tento rok, som na teba zareagoval asi trikrát. nehovoriac o tom, že si to bol ty, kto mi začal spamovať poštu urážkami a blokol si ma, aby som nemohol odpovedať. fakt sem musím hádzať screen?

nemám ti to za zlé, motivuje ťa nenávisť k sebe samému a ventiluješ si ju na internete. smutné, skôr než opovrhnutiahodné. hlavne ale nezabúdaj: homosexuáli nemôžu za tvoj posratý život

novoten

Je velmi jednoduchým řešením, ale na ČSFD bohužel neaplikovaným. Vezmi si bandu kolem Wacoslawa, která se snad jinak než ve vulgaritách nevyjadřuje. Pak si vezmi extrémy jako TomRiddle či dr.horrible. Jeden se mstí za údajně x let starou záležitost, kterou si ale vymyslel. Druhý je kyberstalker, který nedávno tvrdil, jak mě bude ignorovat, ale přesto vleze do další diskuze a nehledě na to, že stejně jako u přidchozí pravidla výměny názorů porušovala druhá strana, začne do mě prudit. Kdyby byly diskuze moderované, Riddle má ban za to, co zde předváděl, a dr.horrible za to, co dlouhodobě dělá. A já se nemusím uchylovat k tomu, abych Riddla nazýval morální kurvou, protože mu bude zamezeno se tak vůbec projevovat.

Souhlas, že některé věci patří do pošty, ale s některými to po dobrém nejde. Holt existence trollů a různě vyšinutých jedinců (dr.horrible údajně shromažďuje mé fotografie - asi mu rodiče dali zámek na netové porno, tak nemá u čeho jiného masturbovat) znemožňuje diskuze. A přitom by zde mohla být řeč o tom, proč Normal Heart je/není relevantní k dnešku, resp. jak se k němu vztahuje, jakým způsobem reprezentuje menšinu a potvrzuje stereotypy o ní panující (a jednu část - lesby - téměř opomíjí, což je na některých stránkách jako Indiewire předmětem kontroverze) atd. To by ale ČSFD nesměla být diskuzní žumpou, jakou je, a výše zmíněné dvě bulvární špíny by musely mít ban.

na příspěvěk reagoval dr.horrible, dr.horrible, Beckett51, H34D

dr.horrible (hodnocení, recenze)

najlepšie riešenie bude, ked zakomplexovaného demagóga menom bluntman, začnete ignorovať.

jemu sa to totiž stane vždy, že vyprskne a zakaždým to potom zhadzuje, na priblíženie sa prístupu vašemu vlastnému. zakaždým sú trollovia všetci ostatní, pretože ten človek skrátka nedokáže normálne diskutovať; každý kto má iný názor, si to skôr či neskôr schytá. je to začarovaný kruh.

beckette, riddle, neberte jeho homofóbne, ani iné urážky vážne, všetky pramenia len z jeho neschopnosti identifikovať vlastnú sexualitu a duševné odchylky.

novoten (hodnocení, recenze)

Bluntman

POMOvu politiku do detailu skutečně neznám, ale ve chvíli, kdy se v diskuzích přejde do urážek a osobních pomst, ban na diskuze je velmi jednoduchým řešením. Přece jen některé věci patří do pošty, provokace pak dokonce jinam než na čsfd. O nic jiného mi nejde.

na příspěvěk reagoval Bluntman

novoten

Pokud vím, POMOva "politika" v případě ČSFD je založena na neomezování svobody projevu, ať je jakákoliv (pokud neporušuje samozřejmě zákon), protože snaha o regulaci byla neúspěšná (cenzurování výrazů, které se nezobrazovaly celé, uživatelé obcházely, verbal byl na konec odbanován atd.). Pokud se Riddle obejde bez invektiv, obejdu se bez nich já, ovšem za dříve užitým slovem "buzerant" si stojím (Monty Python, od nichž pochází původní výrok, měli jednoho otevřeně homosexuálního člena - a pochybuji, že to bylo z jeho strany projevem absence sebeúcty). Některé výrazy by se měly používat, aby se ukázalo, jak rozmanité je jejich vyznění.

na příspěvěk reagoval novoten

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Bluntman

Ono je toho tolik, že já ti ani nevím, kde začít na všechno reagovat. Pokusím se nějak stručně.

1) vysvětlivky urážek netřeba, od první chvíle, kdy jsi mě nazval buzerantem/buznou, bylo očividné, jak to myslíš

2) proč bych se měl pokoušet o diskuzi s člověkem, jehož záměrem bylo pobouřit? "očekával jsem, že to určitou část buzerantů pohorší, což je dobře" - Rád bys urážel a sám byl nedotknutelný? Tak to bohužel nefunguje. Pokud chceš, můžu tu tvojí situaci ještě i ilustrovat několika veselými zdokumentovanými historkami, Marwelli. Chceš?

3) nevyvrátil, bohužel, napsal jsem jasně, že se o takový případ jedná u tebe, ne všeobecně, naopak to s každým dalším příspěvkem potvrzuješ

4) lež asi ne, hele, pokud si nepamatuješ, o čem mluvím, máš skutečně krátkou paměť

5) "Připomenutí, že v osmdesátkách chcípaly buzny na AIDS" může být klidně nedostatečné pro tebe, to ale neznamená, že je to automaticky nedostatečné pro všechny ostatní, to už jsem ti napsal, ale bohužel to očividně pořád nějak nechápeš.

6) když už jsme u toho, že prý používám urážky, můžeš pár těch urážek ode mě odcitovat? Ať je porovnáme s těmi tvými, co říkáš?

Julia Roberts změní svůj život

Julia Roberts změní svůj život

18.12.2016

Hollywoodské hvězdy se už dávno neštítí televize. Julia Roberts si tam odskočila před dvěma lety, když si zahrála ve Stejných srdcích, a teď se objeví v minisérii Today Will Be Different. Adaptace… (více)